דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0 - עמוד 82 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דת ואמונה - דיון מרוכז - V2.0

karpad

Recommended Posts

חשבתי שרבי שמעון בר יוחאי כתב את העניין של 29.5 ימים למולד הירח, לפחות זה מה שאמרו לי

עריכה:

נראה לי שזה המאמר:

http://www.hidabroot.org/ARDetail.asp?BlogID=7206

יא אפשרות לקבל סימוכין לדברים שכתובים שם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 4.6k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

הטענה של המאמר מאתר הידברות היא שהחישוב של אורך מחזור הירח (כפי שמתואר באמצע הפסקה השנייה) פותח ע"י חז"ל, וכי לא הייתה שום דרך בתקופה ההיא לחשב זאת, ולכן אין מנוס מלהסיק שהידע הזה הגיע אליהם מהתורה.

כאן המאמר פשוט משקר.

הקטע דלהלן הוא מתוך ספרו של CARE SAGAN המדען הראשי של מנהל החלל האמריקאי NASA. למרבה התדהמה הוא מסיק כי אורך חידוש הירח ממולד למולד הוא: 29.530588 יממות שהן למעשה 29.53059 יממות (ההפרש הוא חלקיקי שניה)!!! [המדידה התבצעה באמצעות פריזמת זכוכית שהניחו אסטרונאוטים אמריקנים על הירח, ובעזרת קרן לייזר הנשלחת מכדור הארץ אל הפריזמה, טלסקופים רבי עוצמה, ושעון אטומי.

קודם כל, המדען המדובר הוא קרל סגן, והוא לא היא "המדען הראשי" של NASA, אלא פשוט יועץ. בספר המדובר הוא לא "מסיק" את אורך חידוש הירח, אלא פשוט מציין עובדה. לראיה, הנה המאמר המלא:

http://www.yuksel.org/e/religion/prime.htm

אתה מוזמן לחפש שם את המספר 29.530588.

שים לב שבשום מקום לא מצוין כיצד התבצעה המדידה. בהחלט ייתכן שהיא התבצעה באמצעות "פריזמה, טלסקופים רבי עוצמה, ושעון אטומי", אבל זה לא אומר שאין דרכים יותר פשוטות (ופחות מדוייקות) לבצע מדידה זו.

הטענה העיקרית של המאמר היא שלא הייתה שום דרך למדוד את אורך מחזור הירח בתקופת חז"ל, וכי חז"ל הם אלו שלמעשה גילו את האורך הזה. טענה זו היא מוטעית מיסודה, ולראיה:

http://en.wikipedia.org/wiki/Kidinnu

קידינו היה אסטרונום בבלי שחי בערך במאה ה-4 לפנה"ס, וחישב אז את אורך מחזור הירח.

The lunation length used in System B has also been attributed to Kidinnu. It is 29 days + 191 time degrees + 1/72 of a time degree ("barley corn") = 29d 31:50:8:20 (sexagesimal) = 29d + 12h + 793/1080h (Hebrew chelek) = 29.53059414...d, but being a rounded value in the archaic unit of "barley corns" it may be even more ancient. In any case, it is very accurate, with only ⅓ of a second in error in the 4th century BC. Hipparchus confirmed this value for the lunation length. Ptolemy accepted and used it, as mentioned above. Hillel first used it in the Hebrew calendar, and it has been used for that purpose ever since.

שים לב שהחישוב הזה זהה לחלוטין לחישוב שמוצג במאמר לעיל, שלכאורה בוצע ע"י חז"ל (מאות שנים לאחר מכן).

אגב, שים לב שהמאמר "מצטט" מחקר גרמני ללא שום סימוכין כלשהם.

נ.ב. אני לא מתווכח כאן עם רוני, אלא רק מפריך את המאמר שהבאת לינק אליו. את הטענות האלה כבר שיטחתי בפניו, והוא התחמק מהן באלגנטיות (או שלא כל כך באלגנטיות). אתה מוזמן לחפש בת'רד דת ואמונה הראשון אם אתה רוצה לקרוא את הדיונים ההם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חשבתי שרבי שמעון בר יוחאי כתב את העניין של 29.5 ימים למולד הירח, לפחות זה מה שאמרו לי

עריכה:

נראה לי שזה המאמר:

http://www.hidabroot.org/ARDetail.asp?BlogID=7206

יא אפשרות לקבל סימוכין לדברים שכתובים שם?

יש כל מיני מאמרים בסגנונות שונים

רבי שמעון בר- יוחאי זה לגבי הזהר הבאתי לך אחד מתוך אלפי דברים שכתב.

דרך-אגב אתה פנית אלי נכון? אני לא מנסה להחזיר אותך בתשובה . פשוט תחקור.וכמו שכבר כתבתי לא בגלל ירח או פרה אנחנו מאמינים בתורה.

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סך הכל מה שרבי יוחאי עשה זה לצטט מדברי אחרים, שזה בדיוק מה שעושים בגמרא, שזה בדיוק מה שרוני עושה.

ציטוטים על גבי ציטוטים על גבי ציטוטים.

רק חבל שהשכל הלך לאיבוד בדרך.

"מאמינים" כאלו ואחרים מביאים שוב ושוב גיבובי שטויות כדוגמאות והוכחות לקיום אלוהים.

אם זה קרמבולה, הזיותיו של חולה נפש שעבר אירוע מוחי, או סתם קביעה לוגית שמבוססת על מוגבלות בהבנת העולם, תמיד אני נפעם מחדש אל מול הטיפשות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחח ,אתה מוזמן לגלות לנו מאיפה רבי שמעון בר-יוחאי ציטט זאת http://emet1.com/?page_id=48

אני בטוח ש- ART-Tatum לא יתנגד אם אני אגיב על הדבר המגוחך הזה. לפי הנטען שם הציטוט מובא מספר בן 1800 שנה, בו בזמן נטען שידוע שכדור הארץ עגול רק כמה מאות שנים - זהו שקר גס - כ-200-300 שנה לפני הספירה, כבר חישבו בעזרת מדידה את רדיוס כדור הארץ והיקפו. זה נעשה רבות לפני כתיבת הספר, גם אם באמת נכתב לפני 1800 שנה.

זו דוגמא לעוד דרך של מחזירים בתשובה למינהם, לפזר שקרים על מנת לשכנע אנשים להאמין באותן שטויות בהם הם מאמינים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Art Tatum:

חחח ,אתה מוזמן לגלות לנו מאיפה רבי שמעון בר-יוחאי ציטט זאת http://emet1.com/?page_id=48

מה בדיוק אתה בא לומר... שרבי שמעון ידע שהעולם עגול לפני כולם ?

איזה שטויות במיץ קוקוס.

מה שמדהים זה שאפשר לראות שכבר בזמן רבי שמעון היו אנשים כמו רוני שניסו לעורר כבוד ותדהמה מסביב לתורה ול"חכמיה".

העולם הוא עגול ורק חכמים קיבלו את הידע ? מדהים!!!

כל אידיוט היום יודע שהעולם הוא עגול, וגם לפני אלפי שנים היו אנשים שידעו את זה.

מאז שהתחילו לצפות בשמיים ולהביט באופק יכלו להגיע למסקנה שהעולם הוא עגול.

דומה הדבר לאדם שקליפות בוטנים בידו, ומראה לאחרים ואומר... תראו איזה אבנים יקרות יש ברשותי, האם ראיתם מעודכם כזה יופי נדיר ?.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה בדיוק אתה בא לומר... שרבי שמעון ידע שהעולם עגול לפני כולם ?

איזה שטויות במיץ קוקוס.

מה שמדהים זה שאפשר לראות שכבר בזמן רבי שמעון היו אנשים כמו רוני שניסו לעורר כבוד ותדהמה מסביב לתורה ול"חכמיה".

העולם הוא עגול ורק חכמים קיבלו את הידע ? מדהים!!!

כל אידיוט היום יודע שהעולם הוא עגול, וגם לפני אלפי שנים היו אנשים שידעו את זה.

מאז שהתחילו לצפות בשמיים ולהביט באופק יכלו להגיע למסקנה שהעולם הוא עגול.

דומה הדבר לאדם שקליפות בוטנים בידו, ומראה לאחרים ואומר... תראו איזה אבנים יקרות יש ברשותי, האם ראיתם מעודכם כזה יופי נדיר ?.

קודם רבי שמעון אדם קדוש היה ברור שאינו משקר שדבר זה נמסר לחכמי התורה ב' אתה מתייחס רק לעולם שהוא עגול? מה עם שאר הדברים? ולא אמרת מהיכן הוא ציטט ["העתיק"] בנתיים אתה מצט בלי אבחנה" מחופש".

הודעה בדבר העובדה שהעולם עגול (מה שהתחילו לגלות רק בתק' מאוחרות מאוד, לפני כמה מאות שנים בודדות): " דהא כל ישובא מתגלגלא בעיגולא ככדור, כי כל ישוב הארץ מתגלגל\מסתובב ככדור"

הודעה בדבר כח הכבידה (דבר שהתגלה רק ב 1687 ע"י ניוטון): " אלין לתתא ואלין לעילא, יש בני אדם בחלק התחתון של כדור הארץ ויש שבחלק העליון שלו"

שינויי אקלים מיבשת ליבשת: " וכל אינון בריין משניין בחזווייהו, וכל אותם הבריות שהם משונות במראיהן, הוא משינויא דאוירא, כפום כל אתר ואתר" מחמת שינוי האויר שיש בכל מקום ומקום

המצאות הקטבים (דרומי וצפוני)- , ואית אתר דכוליה יממא, ויש מקום בישוב שכולו יום, ולא אשתכח ביה ליליא בר בשעתא חדא זעירא ולא נמצא בו לילה רק שעה אחת מועטת. ."

קיום אזורי זמן שונים וגילוי שהשמש אינה 'שוקעת לכולם'- "אית אתר בישובא, כד נהיר לאלין חשיך לאלין, יש מקום בישוב שבעת שמאיר לאלו שבצד זה של הכדור, נחשך לאלו שבצד השני של הכדור"

אותו כדור שמציינו הזהר הקדוש, מסתובב סביב צירו - " דהא כל ישובא מתגלגלא בעיגולא ככדור, כי כל ישוב הארץ מתגלגל\מסתובב ככדור"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוני רוני רוני, כמה פעמים תחזור על אותן טענות מופרחות?

בני האדם לא נעשים שונים מחמת מזג האוויר.

אין מקומות שאין בהם לילה. באזורי הקטבים יש חודשים של אור וחודשים של חושך.

אזורי זמן הם המצאה אנושית. ברגע שהגעת למסקנה שהעולם כדורי (וזה, כאמור, היה ידוע עוד לפני כן) ברור שכשצד אחד מואר, הצד השני חשוך.

והטענה הראשונה שלך בכלל מגוחכת. אתה מניח שהוא קדוש ולכן לא משקר (או סתם טועה). על סמך מה? אגב, כבר כמה פעמים ביקשתי שתראה לי איפה כתוב שהדברים האלו הגיעו ממעמד הר סיני (או סתם נמסרו מפי הקב"ה בהזדמנות אחרת), עד היום לא עשית זאת. אז איפה הוא כתב שהידע הזה הגיע מאלוהים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הודעה בדבר העובדה שהעולם עגול (מה שהתחילו לגלות רק בתק' מאוחרות מאוד, לפני כמה מאות שנים בודדות): " דהא כל ישובא מתגלגלא בעיגולא ככדור, כי כל ישוב הארץ מתגלגל\מסתובב ככדור"

כפי שכבר אמרתי זהו פשוט שקר - כבר כ-200 שנה לפני הספירה מדדו את רדיוס כדור הארץ, ידעו שהוא עגול, מן הסתם עוד לפני כן.

אחרי הצגת "עובדות" שכזו כבר במשפט הראשון, אני לא חושב שבאמת יש טעם להתייחס לשאר הדברים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם רבי שמעון אדם קדוש היה ברור שאינו משקר שדבר זה נמסר לחכמי התורה ב' אתה מתייחס רק לעולם שהוא עגול? מה עם שאר הדברים? ולא אמרת מהיכן הוא ציטט ["העתיק"] בנתיים אתה מצט בלי אבחנה" מחופש".

הודעה בדבר כח הכבידה (דבר שהתגלה רק ב 1687 ע"י ניוטון): " אלין לתתא ואלין לעילא, יש בני אדם בחלק התחתון של כדור הארץ ויש שבחלק העליון שלו"

שינויי אקלים מיבשת ליבשת: " וכל אינון בריין משניין בחזווייהו, וכל אותם הבריות שהם משונות במראיהן, הוא משינויא דאוירא, כפום כל אתר ואתר" מחמת שינוי האויר שיש בכל מקום ומקום

המצאות הקטבים (דרומי וצפוני)- , ואית אתר דכוליה יממא, ויש מקום בישוב שכולו יום, ולא אשתכח ביה ליליא בר בשעתא חדא זעירא ולא נמצא בו לילה רק שעה אחת מועטת. ."

קיום אזורי זמן שונים וגילוי שהשמש אינה 'שוקעת לכולם'- "אית אתר בישובא, כד נהיר לאלין חשיך לאלין, יש מקום בישוב שבעת שמאיר לאלו שבצד זה של הכדור, נחשך לאלו שבצד השני של הכדור"

אותו כדור שמציינו הזהר הקדוש, מסתובב סביב צירו - " דהא כל ישובא מתגלגלא בעיגולא ככדור, כי כל ישוב הארץ מתגלגל\מסתובב ככדור"

הפירושים שנותנים שם למשפטים הם הטית לב אם לא סילוף הדברים ממש.

אבל גם אם נזרום עם הפרשנות ה"מדובבת", מה כבר יש שם ?

שום דבר שלא ידעו באותה תקופה.

יש כוח כבידה והכול נמשך למטה וואו!!! איך לא שמו לב לזה קודם... :lol:

ניוטון לא "גילה" את כוח הכבידה, הוא פשוט הפך דבר שהיה ידוע לכולם לחוק פיזיקלי מוגדר היטב.

יש מקומות אחרים שבהם יש מזג אוויר שונה והשמש שוקעת בזמנים שונים, או מי גוד! איך לעזאזל הם ידעו את זה...

(כי לאנשים יש רגליים ולסיפורים יש כנפיים)

בזמן שישוב אחד מואר ישוב אחר חשוך (נו באמת... כדי להבין את זה כל מה שצריך זה לבלות יום על הר).

אל תספר לי סיפורי בוטנים, כל בר דעת מבין שאין שם שום דבר מלבד הברור מאליו.

ומה הקשקוש הזה על מצטט מחופש ? אני מנחש שזה כנראה אתר , מעולם לא הייתי בו ומעולם לא ציטטי דבר משם או מכל אתר אחר בעד או כנגד נושא הדיון.

תראה לי משפט אחד שאמרתי שצוטט ע"י משם או מאתרים דומים ואני ישלח לך שק של כסף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המיסיונר איננו מאמין שיכלית ( למרות שזה מה שהוא מנסה לטעון ) תמיד הוא יגיע לגבול ששיכלו מבוסס על ריגשותיו ובו יהיה מצב של " לא תחקור במופלא ממך " או " מיצוות חכמים " או דעת תורה " או כפי שהוא טוען שהצדיק זקלולללכ המ צח ל ןם הוא קדוש ולכן איננו יכול לטעות , כלומר לשיכלו יש גבול שהוא הגדר ששמו לו המורים הרוחניים שלו כדי שלא יצא מהעדר , בתוך העדר הוא יכול להשתולל חופשי ( ולמעשה יש לו מחשב שלם מלא מיידע "דע את אשר תענה לאפיקורייס" ) אבל לצאת משם , הוא איננו יכול , יש לו את שלוש עשרה העיקריים שהוא איננו יכול לעבור וכדומה .

המיסיונר יחד עם כבודו הגאון ישתבח שמו ויגע בנו מאורו ונחכים הצדיק הרב המייעץ שאת רוחו המתהלכת בפורום ופוחדת מלגשת הצדיק הקדוש מאור המחשך אשר שמו בישראל כמדומני דניאל לעס , שני הצדיקים הללו מנסים לגייס נשמות אשר הייתה להם נגיעה בפיסיקה ובמדעים אממה מה הם מחפשים אנשים בעלי מבנה נפשי רעוע וגאוותני כך שיוכלו להעביר אותם לצידם ובכך להגדיל את כוחם בקרב הציבור שהם חיים בו וכמו כן לצורך אישי של הצדקה של דרכם עבור עצמם .

לכן באמת אין טעם לדון איתם / איתו רוני הוא בחור חביב אממה מה בתרד דת ואמונה הוא די מגמתי וחד צדדי , זה לא שאפשר להוכיח לו אחרת , זה לא שהוא לא יודע שהוא טועה , זה הוא שהוא רוצה להאמין למרות ההוכחות שהוא טועה וכל שמוכיחים לו שהוא טועה הוא מתחזק באמונה שלו , משל "ככול שיענהו כן ירבה וכן יפרוץ " , בקיצור הוא ריגשי ולא שיכלי , מה אתה חושב שעכשיו הוא ימחוק את עשרים השנה האחרונים ואת כל מה שהוא בנה על שקר ויחליט שהוא איש של אמת - חחחח , אנשים כמוהו ( וכמוני ) לא מעניינת האמת , מעניין מה אתה עושה ( והוא מאמין ) .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...