שאלה בסיסית על מעבד מרובה ליבות -איך היישומים מתחלקים בין הליבות - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה בסיסית על מעבד מרובה ליבות -איך היישומים מתחלקים בין הליבות

ori83

Recommended Posts

שלום,

אני מעוניין לקנות מחשב חדש ואני מתלבט בין DUAL CORE (E8400) לבין QUAD CORE איטי יותר.

פתחתי דיון בפורום מפרטי מחשב ואני לא מצליח להבין משהו מאד בסיסי - מתי אני באמת מנצל את כל הליבות?

אם אני פותח בו זמנית 4 אפליקציות שכל אחת מהם רצה על ליבה אחת אז כל אפליקציה תרוץ על מעבד נפרד?

במקרה כזה האם עדיף לי לקנות מעבד עם 4 ליבות או לקחת DUAL CORE מהיר יותר.

לינק לשרשור בפורום מפרטי מחשב

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=368794.new#new

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם, כל בעבודה בווינדוס עם מספר תוכנות (למשל, דפדפן , נגן , ועורך טקסט) מערכת ההפעלה תחלק את העומס בעצמה.

בעבודה עם תוכנה מסויימת, או משחק מסוים, הניצול של ארבע הליבות על ידי אותו יישום תלוי ביישום עצמו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם, כל בעבודה בווינדוס עם מספר תוכנות (למשל, דפדפן אינטרנט, נגן מוזיקה, ועורך טקסט) מערכת ההפעלה תחלק את העומס בעצמה.

בעבודה עם תוכנה מסויימת, או משחק מסוים, הניצול של ארבע הליבות על ידי אותו יישום תלוי ביישום עצמו.

אני למדתי שבמעבדי Pentium Dual כל יישום לקח ליבה אחת. אם יש 3 יישומים - ליבה אחת תיקח 2, וליבה אחת 1. מעבדי 2 עובדים לא כך, אלא כל יישום מתפצל באופן שווה על פני כל הליבות. אם רצים 3 יישומים - כל תיקח על עצמה 1.5 יישום (במעבד עם 2 ליבות). האם מה שלמדתי נכון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההתלבטות שלי היא האם לקנות C2D מהיר או C2Q קצת פחות מהיר.

התוכנות שפתוחות לי כל הזמן הן: eMule, uTorrent, outlook, messanger, wmplayer וגם iexplorer אם 4-5 TAB-ים פתוחים בתוכו.

השאלה היא האם היישומים יתחלקו באופן שווה בין כל הליבות או שפשוט אותה תעבוד על רוב הישומים רוב הזמן?

במקרה של עומס על אחת ישום יעבור לליבה אחרת?

מה אתם ממליצים לקנות?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי שאלה..

אם המחשב מיועד למשחקים ( הכבדים, החדשים שיוצאים עכשיו) אז מה עדיף יותר? עדיין עדיף את ה8400 או מרובע ליבות 6600 ?

אני פשוט גם קונה מחשב עכשיו..תודה מראש =]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכול להיות שקצת לתכנות ואז אני אתקין VS 2008.

בעיקרון המחשב משמש אותי לשימוש משרדי בלבד - אינטרנט, וקצת תוכנות הורדה.

לשימושים שכאלו.. חלשים יותר יהיה דיי והותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...