המשבר הכלכלי בארה"ב - איך זה משפיע על הדולר? - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המשבר הכלכלי בארה"ב - איך זה משפיע על הדולר?

J0n1

Recommended Posts

לא שאין משהו במה שאתה אומר, אבל המצב בשכירות קצת שונה ממה שאתה כותב. לא רק שבעל הדירה לא יכול להעלות את שכר הדירה מתי שהוא רוצה אלא רק בסיום החוזה (וגם אז רק אם הדירה באזור מבוקש והוא משוכנע שהוא יוכל למצוא שוכר אמין אחר במהירות), הוא לא יכול לזרוק אותך מהדירה אפילו אם הפסקת לשלם לו! כדי לפנות אותך הוא צריך לפנות לבית המשפט.

לא סתם יש כל כך מעט דירות להשכרה בשוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 275
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

ואוו..

מצטער שסתם גרמתי לך לחפור.. :-[

זה היה בציניות...

למה חצי מההודעות שלך מלאות בעוקצנות, ציניות וארסיות? ולמה אתה משליך את זה עלינו? זה נראה כאילו המטרה הראשונה שלך בכמעט כל תגובה היא להעליב.

אני קונה דירה (למעשה בונה בית) פשוט בשביל הסיבה הזאת, ליטרלי. בשביל שיהיה לי בית שאני (וכל שאר המשפחה שלי בעתיד) אוכל לגור בו בלי להיות משועבד לשכירות.

שכירות:

- כסף שפשוט נזרק לפח כל חודש בחודשו

- כאב ראש

- סכנה שבכל רגע נתון בעל הבית יכול להחליט שהוא מעלה לך את השכירות

- יקר לך ואתה רוצה לעזוב? בהצלחה בהעתקת החיים למקום אחר

- במיוחד כשכבר יש לך משפחה עם ילדים שהולכים לבית ספר..

- שלא נדבר על זה שגם אם לא יקר לך, הוא תמיד יכול להגיד שלא בא לו על הפרצוף שלך יותר והוא פשוט זורק אותך לרחוב

- ושוב, בהצלחה בהעתקת החיים למקום אחר

- במיוחד כשכבר יש לך משפחה עם ילדים שהולכים לבית ספר..

- אתה לא יכול לעשות שינויים בבית לפי ראות עינייך.

- בסוף החיים, עוד 60 שנה מעכשיו נניח, זרקת מיליוני שקלים לים ונשארת עם הזין ביד..

.

בוא, כבר דיברנו על זה. אתה לא מבין כלכלה. כל אחד חושב שהוא מבין כלכלה וזה מגוחך. האינטואציה שלך בהיבטים כלכליים שגויה לגמרי. עם אינטואציה לא בונים מטוס, לא מקימים גשרים ולא לוקחים החלטות כלכליות. רק בגלל שכבר חפרנו על זה מספיק - כולל אני - אני אומר רק שני מושגים - עלות אלטרנטיבית וריבית. הסברתי אותם כבר בעבר ואיך הם מתקשרים לנושא ואני לא אחזור על זה. המשפט האחרון שלך - "בסוף החיים, עוד 60 שנה מעכשיו נניח, זרקת מיליוני שקלים לים ונשארת עם הזין ביד.." הוא בדיחה שאפשר לספר בכנס לכלכלנים. זה כמו שבנאדם שמנסה להבין בכדורגל ואין לו מושג יציע שנבחרת תתחזק ותקנה את לברון ג'יימס שישחק כחובט. מה שאתה אומר כל כך נכון, כי אתה לא מבין מה זה עלות אלטרנטיבית ומה זה ריבית ואלו מהדברים החשובים ביותר בחשיבה הכלכלית שקיימים. בקיצור - עזוב. אל תנסה להתווכח על דברים שאתה לא מבין בהם כלום, זה סתם אדיוטי. השיחות על אלוהים יותר פוריות מהשיחות האלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוא, כבר דיברנו על זה. אתה לא מבין כלכלה. כל אחד חושב שהוא מבין כלכלה וזה מגוחך. האינטואציה שלך בהיבטים כלכליים שגויה לגמרי. עם אינטואציה לא בונים מטוס, לא מקימים גשרים ולא לוקחים החלטות כלכליות. רק בגלל שכבר חפרנו על זה מספיק - כולל אני - אני אומר רק שני מושגים - עלות אלטרנטיבית וריבית. הסברתי אותם כבר בעבר ואיך הם מתקשרים לנושא ואני לא אחזור על זה. המשפט האחרון שלך - "בסוף החיים, עוד 60 שנה מעכשיו נניח, זרקת מיליוני שקלים לים ונשארת עם הזין ביד.." הוא בדיחה שאפשר לספר בכנס לכלכלנים. זה כמו שבנאדם שמנסה להבין בכדורגל ואין לו מושג יציע שנבחרת תתחזק ותקנה את לברון ג'יימס שישחק כחובט. מה שאתה אומר כל כך נכון, כי אתה לא מבין מה זה עלות אלטרנטיבית ומה זה ריבית ואלו מהדברים החשובים ביותר בחשיבה הכלכלית שקיימים. בקיצור - עזוב. אל תנסה להתווכח על דברים שאתה לא מבין בהם כלום, זה סתם אדיוטי. השיחות על אלוהים יותר פוריות מהשיחות האלו.

ושוב, אתה חיי בסרט שמי ששוכר דירה גם מוציא סכום דומה כל חודש ושם אותו בחיסכון כזה או אחר...

זאת כמובן נקודת המוצא שלך והנחת היסוד שעליה אתה מבסס את כל התיאוריה שלך - והיא מטומטמת מיסודה כי היא פשוט לא נכונה עובדתית בעולם בו אנו חיים.

אתה יכול להמשיך לענות בצורה מזלזלת ומתנשאת, זה לא ישנה את העובדות בפועל - אבל העיקר שאתה מרוצה מעצמך.

אז אתה תמשיך לחיות בסרט שלך ותחשוב שאתה חכם גדול, אני אמשיך לעשות מה שעובדתית טוב לי יותר, ושנינו נחייה באושר.

בעוד 20 שנה, כשאני אחייה בבית שנמצא בבעלותי ואני לא משלם עליו שקל, ואתה כמו מנייאק עדיין תשלם 5,000 ש"ח כל חודש וחודש על שכירות - נדבר.

אגב, בנקודה הזו בחיים אני אוכל להתחיל לחסוך פי-2 ויותר ממך (כי הרי אני משלם 5,000 שקל פחות ממך בחודש) ועוד למשל 40 שנה מעכשיו אני אהיה גם עם חיסכון גדול יותר ממך, וגם עם בית בבעלותי.

OWNED.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל זה ממש לא מעשי.

שוב,

אם הולכים לפי הנחת היסוד שלו, שמי שמשלם 4,000 ש"ח שכירות גם לוקח כל חודש 4,000 ש"ח ושם בתוכנית חיסכון - אז לפעמים ותלוי במצב הספציפי (כל מקרה לגופו) יכול להיות מצב שבסופו של דבר אתה יוצא מורווח. ושוב זה תלוי בהרבה גורמים.

אבל אם הולכים לפי המציאות (מה שידידי מתעלם ממנה בהפגנתיות), מגלים שאף אחד לא באמת עושה את זה - וכל מי שמשלם 4,000 ש"ח שכירות כל חודש בדרך כלל מקלל את כל העולם ואישתו, בטח שלא שואל מה לעשות עם ה-4,000 ש"ח הנוספים שזרוקים אצלו בבית והוא לא יודע מה לעשות איתם.. ::)

ובכל מקרה מדובר על חישוב כספי בלבד, ידידי "המלומד" כאמור שוב מתעלם בהפגניות מהחסרונות הבולטים שיש לשכירות על פני דירה בבעלות פרטית, מעבר לעלות הכספית.

אבל העיקר שאני "לא מבין כלכלה". ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ושוב, אתה חיי בסרט שמי ששוכר דירה גם מוציא סכום דומה כל חודש ושם אותו בחיסכון כזה או אחר...

בעוד 20 שנה, כשאני אחייה בבית שנמצא בבעלותי ואני לא משלם עליו שקל, ואתה כמו מנייאק עדיין תשלם 5,000 ש"ח כל חודש וחודש על שכירות - נדבר.

אגב, בנקודה הזו בחיים אני אוכל להתחיל לחסוך פי-2 ויותר ממך (כי הרי אני משלם 5,000 שקל פחות ממך בחודש) ועוד למשל 40 שנה מעכשיו אני אהיה גם עם חיסכון גדול יותר ממך, וגם עם בית בבעלותי.

:-\.

אוף. אתה מעייף אותי. הדגשת פה משפט - אז נתייחס אליו. אתה כן משלם כסף. שיש לך בית ששווה נגיד 1.5 מיליון שקל אתה משלם עליו 5,000 שקל בחודש אחרי שסיימת לשלם את המשכנתא. למה? כי אתה יכול למכור את הבית, להשקיע את הכסף באג"ח של מדינת , לקבל ריבית כל חודש ואיתה לשכור את הדירה הזאת בדיוק, שלא קנית. בהרבה מקרים הריבית שתקבל יותר גדולה מהשכירות וכך תחסוך כסף אם תשכור דירה. וכמובן - על הבית ששווה 1.5 מיליון שקל שילמת יותר מ-2.5 מיליון - מהכיס שלך. 2.5 מיליון (במקרה שיש ריבית מאוד נמוכה במשק) שעבדת פיזית בשבילהם. שעה שעה, יום יום. כסף שאתה יכול להרוויח ב-100% וודאות ואתה לא מרוויח - כאילו ששילמת אותו. מה אתה לא מבין פה? זה נקרא עלות אלטרנטיבית. בחיי, יותר פשוט להבין את זה מלהבין את החומר לבגרות במתמטיקה 3 יח' ברמה של ציון עובר. ובקשר למשפט הראשון שלך - בטח שכן. אם אני לא משלם משכנתא של 5,000 בחודש למשך 30 שנה הרי שיש לי את הסכום הזה בדיוק בשביל לשלם שכירות. וברוב המקרים אפילו יישאר לי עודף שאותו אוכל להשקיע (כמו שהודגם פה פעמים רבות בעבר, ובפירוט רב עד מאוד, על ידי ועל ידי אחרים).

שוב,

אם הולכים לפי הנחת היסוד שלו, שמי שמשלם 4,000 ש"ח שכירות גם לוקח כל חודש 4,000 ש"ח ושם בתוכנית חיסכון - אז לפעמים ותלוי במצב הספציפי (כל מקרה לגופו) יכול להיות מצב שבסופו של דבר אתה יוצא מורווח. ושוב זה תלוי בהרבה גורמים.

אבל אם הולכים לפי המציאות (מה שידידי מתעלם ממנה בהפגנתיות), מגלים שאף אחד לא באמת עושה את זה - וכל מי שמשלם 4,000 ש"ח שכירות כל חודש בדרך כלל מקלל את כל העולם ואישתו, בטח שלא שואל מה לעשות עם ה-4,000 ש"ח הנוספים שזרוקים אצלו בבית והוא לא יודע מה לעשות איתם.. ::)

ובכל מקרה מדובר על חישוב כספי בלבד, ידידי "המלומד" כאמור שוב מתעלם בהפגניות מהחסרונות הבולטים שיש לשכירות על פני דירה בבעלות פרטית, מעבר לעלות הכספית.

אבל העיקר שאני "לא מבין כלכלה". ::)

את ה-4,000 האלו - אם אתה לא משלם על משכנתא, הרי שתשלם אותם על שכירות.

אז מה זה משנה?!

מי שמשלם מקלל את כל העולם ואישתו כי בארץ רוב השוכרים הם אנשים שלא קנו דירה כי הם בקושי מסתדרים ואין להם אפילו הון ראשוני גדול מספיק (ואף בנק לא ייתן לשליח פיצה לקחת משכנתא על מיליון שקל). לכן מרבית השוכרים גם ככה חיים בדוחק וקשה להם לעמוד בתשלומי השכירות. זאת הסיבה. לקלל אפשר גם את הבנק. כסף זה כסף, לא משנה אם הוא משולם כמשכנתא או כשכירות.

ואני לא מתעלם מהחסרונות. אתה הצגת טענות למה לא כדאי לשכור דירה ואני עניתי עליהן. זה לא דיון שקול של העלאת יתרונות וחסרונות לנושא. ויש גם חסרונות בולטים לבעלות על דירה. סאב-פריים, רעידות אדמה, שריפה, חוסר גמישות, מחסור בנזילות (מזומנים), השקעה מסוכנת (כל מה שיש לך על נכס אחד, לא היית משקיע את כל חסכונותייך בחברה אחת בבורסה, גם אם היא אמפריית נדל"ן שמתחמה בזה, כמו למשל אפריקה ישראל). ואתה לא מבין בכלכלה ואני לא מבין בפיזיקה, אבל אני גם לא מתיימר להבין בפיזיקה, כי אני יודע שאני אעשה מעצמי צחוק, בטח שאנשים שמבינים משהו קוראים את מה שאני כותב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

what a load of crap....

את ה-4,000 האלו - אם אתה לא משלם על משכנתא, הרי שתשלם אותם על שכירות.

אז מה זה משנה?!

שבשכירות ה-4,000 האלה נזרקים לפח, ובמשכנתא אתה נשאר עם בית, יא קשה הבנה.

עזוב, תמשיך לחיות בעולם הדימיוני שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז לפי ההגיון שלך, עמרי,

אז אתה יכול להגיד שאתה מפסיד הרבה מאוד כסף על זה שאתה משלם על המשכנתא את שווי הדירה פעמיים וחצי(יותר, פחות, תלוי בזמן ההחזרה,ריבית, ועוד).

צר לי לומר לך אבל אתה טועה, ידידי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני פשוט לא.

מצטער לאכזב את כל האנשים שחיים לפי תיאוריות ולא לפי המציאות.

מתמטיקה היא דבר יפה, אפשר לעשות דברים מדהימים עם מספרים.

לא תמיד החישובים המתמטיקאים אפשריים בעולם האמיתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...