המשבר הכלכלי בארה"ב - איך זה משפיע על הדולר? - עמוד 12 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המשבר הכלכלי בארה"ב - איך זה משפיע על הדולר?

J0n1

Recommended Posts

אז זה כמובן משנה את כל החישוב ובמשפחות בהן ברור שזה יקרה צריך לקחת את זה בחשבון. אבל זה לא יהיה כתוב בספרי כלכלה..

טוב שאתה מסכים איתי, לשם שינוי. יש עוד הרבה גורמים שאתה מתעלם מהם ולא כתובים בספרי כלכלה, כמו למשל הנוחות במגורים בדירה משלך בלי בעל בית על הראש, והצורך לחפש דירה חדשה כל שנה-שנתיים-שלוש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 275
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

אני חושב שהוויכוח הזה מטופש ביותר

מצד אחד יש את עומרי שאמר לכם מיליון פעמים שהוא לא קונה להשקעה

ואתם מדברים איתו במספרים שקשורים בעיקר בהשקעה

מצד שני המספרים על הנייר כנראה צודקים בדרך כלל בהקשר של שכירות עדיף על משכנתה גדולה

אבל זה רק מספרים

בכל מקרה עומרי הזכיר אותי

ואני רוצה להדגיש אני לא שולל משכנתה או שכירות

אני כן שולל משכנתה או שכירות בשווי רוב ההכנסות שלי

למעשה לדעתי מי שלוקח משכנתה אם אין לו לפחות 75% הון עצמי

או מקביל לזה שמדובר בשכירות בדרך כלל עושה טעות

נכון שבארץ זה נחשב קיצוני להגיע ל75% מערך הדירה

אבל תבדקו את המספרים בלבד וזאת השיטה המוצלחת ביותר ;D

בכל מקרה מערבים פה בין פסיכולוגיה וכלכלה שהם שונים מאוד

למרות שכמובן קשורים מאוד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הגעתי למסקנה שעכביש הוא טרול. ואם הוא לא טרול, אז המצב באמת מאוד קשה :-\.

אני לא חושב ככה. כבר נתקלתי באנשים כאלו. הם פשוט אידאליסטים צעירים שנתקלו בטיפת מרקסיזם ומשוכנעים שגילו את הדרך לטפל בכל בעיות הקפיטליזם. הם בד"כ סובלים מחוסר משווע בידע, מאמונה יוקדת בצדקתם ומנכונות להתעלם מכל מה שלא מתאים לתזה שלהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המרתי לשקלים, עשיתי יותר מ1000 ש"ח רווח :xyxthumbs:[br]פורסם בתאריך: 19.10.2008 בשעה 14:07:01

זה בדיוק מה שאני אומר רק מהצד השני - הבנקים נהפכים להיות בעלי הבית ( על הכסף ) מבלי ליצר כלום .

אם הם לא מייצרים כלום אז למה אנשים משתמשים בהם? מישהו מכריח אותם? למה אתה משתמש בבנק?

הבנקים מקלים עלינו בהרבה את ניהול הכסף. בעידן של עשרות העברות כסף בחודש, מסביב לעולם, השירות של הבנקים הוא הכרחי.

להגיד שהבנקים לא מייצרים כלום זה כמו להגיד שחברת האינטרנט שלך לא מייצרת כלום, או שאדי מרפי לא מייצר כלום או שבתי המשפט לא מייצרים כלום. אני בטוח שאתה מרגיש נאור ומיוחד כשאתה אומר דברים יוצאי דופן, אבל לפעמים זה סתם דבר מטופש בעלמא כמו שיצא לך הפעם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סתם עוד דעה מוטעית.

בפרפרזה על האימרה הידועה של צ'רצ'יל, הקפיטליזם היא שיטה כלכלית חברתית הגרועה ביותר שיש, פרט לכל האחרות. על כל פגם שתמצא בקפיטליזם יתברר לך שזה כלום לעומת הנזקים של הסוציאליזם, הפאודליזם או האנרכיזם, אם למנות כמה שיטות מתחרות שהיו רווחות פעם.

אגב, מי אמר שבקפיטליזם אין משברים? רק שגם בשיאו של המשבר, המצב של אזרח ממוצע בארה"ב עדיין טוב יותר מזה של אזרח בכל מדינה קומוניסטית שהיא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סתם עוד דעה מוטעית.

בפרפרזה על האימרה הידועה של צ'רצ'יל, הקפיטליזם היא שיטה כלכלית חברתית הגרועה ביותר שיש, פרט לכל האחרות. על כל פגם שתמצא בקפיטליזם יתברר לך שזה כלום לעומת הנזקים של הסוציאליזם, הפאודליזם או האנרכיזם, אם למנות כמה שיטות מתחרות שהיו רווחות פעם.

אגב, מי אמר שבקפיטליזם אין משברים? רק שגם בשיאו של המשבר, המצב של אזרח ממוצע בארה"ב עדיין טוב יותר מזה של אזרח בכל מדינה קומוניסטית שהיא.

סליחה, אבל אתה מדבר שטויות ,האם חיית בכלל בארצות הברית שיש לך צל של

מושג על מה אתה מדבר ?.

האם בילית תקופות בסין \קובה, כך שיש לך בכלל איזו שהוא בסיס מינימאלי להשוואה ?

האם אתה יודע של-20 אחוז מאזרחי ארצות הברית אין בכלל שום סוג שהוא של ביטוח רפואי אלמנטארי

(וזאת מבלי להזכיר כלל את מיליוני התושבים הלא חוקיים).

במילים אחרות אם אין לך כסף אתה תתפגר ברחוב כמו כלב חולה כלבת .

אם בכל זאת תעיז להיכנס לבית חולים ללא ביטוח רפואי יפשטו לך את העור מעלייך ואתה תקבל חשבון של עשרות אלפי דולרים אפילו על דבר פעוט ביותר .

אם מדובר בניתוח\טיפול רציני ,אז כדי לך להתכונן לפשיטת רגל .

האם אתה יודע שהסיכוי שלך להירצח בנשק חם\קר בזמן שוד או סתם חילופי יריות הדדיים בין כנופיות יריבות הוא אסטרונומי .

יש הרבה מאוד פגמים בשיטה הקפיטליסטית והיא ממש לא גן עדן ,למעשה אם אין לך את הכסף לחיות באזורים הסבירים ואתה צריך

לחיות ב-projects , ייענו ,בשכונות יחד עם NIGERS וה-white trash איכות החיים שלך תהיה יותר גרועה מהאזרח הקובני \הסיני הממוצע.

שלא לדבר על כך, שעצם החיים שלך, בשכונות הללו יהיו שוות כקליפת השום .

תשכח מלהוציא את האף שלך מפתח הדלת שלך אחרי רדת החשיכה אם אתה לא רוצה להיחטף להישדד או סתם להירצח בשביל ה-fix

הבא של הנרקומן שיעבור סמוך אלייך .

אם תעיז לנסוע אחרי רדת החשיכה סמוך לאזורים הללו אתה מסכן את החיים שלך אם תעצור ברמזור אדום ,(פשוט יתקעו לך כדור בראש

ויגנבו את הרכב ) ואם לא תעצור אז אתה מסתכן בקנס גבוהה של המשטרה .

בחלק גדול מהשכונות אין בכלל תאורה מפני שהעיירה המקומית לא משקיעה שום דבר בשכונות הללו או משום מפני שפנסי הרחוב מנופצים

באופן שיטתי על-ידי סוחרי הסמים שמעדיפים את העלטה עבור העסקאות שלהם.

הרבה אנשים לא מודעים לכך,אבל למעשה רמת החיים באזורים עירוניים שלמים בארצות הברית נמוכה יותר מהרבה מדינות בעולם השלישי.

בשכונות, בתי הספר הציבוריים ברמה כל כך ירודה שברבים מהם הדבר היחידי שניתן ללמוד זה איך לגלגל ג'וינטים ,להסניף קוק ולהזריק הרואין .

גם אם מצבך ההתחלתי טוב ,עדיין שכר הדירה היחסי הוא בשמיים ואם פוטרת מהעבודה אתה מגלה שמהר מאוד דמי השכירות אוכלים לך

את כל החסכונות ,מרוששים אותך ולא נשאר לך את התקציב לשכור דירה באזורים הנורמאליים ואז בלית ברירה ,אתה מגיע עד מהרה,

לאותם אזורים שעזה נראית כמו קלאב הוטל אילת לעומתם .

לא שקובה או סין הן גן עדן ,אבל עדיין כולם שם זכאים לטיפול רפואי אלמנטארי בחינם ויש בטחון אישי ורשת ביטחון מינימאלית שתאפשר לך להישרד אם תיפול .

בגדול גם השיטה הקומוניסטית וגם השיטה הקפיטליסטית דפוקות מהיסוד .

המשבר האחרון בארצות הברית רק חשף את דפיקותה של השיטה וכעת גם האמריקאים מבינים שהם חיו בגן עדן של שוטים ושחייבים

לשנות את המערכת מהבסיס.

כל המחקרים שבוצעו מצביעים על כך שרמת איכות החיים ,הביטחון האישי ושביעות הרצון של האזרחים היא הגבוהה ביותר דווקא במדינות

שנחשבות סוציאליסטיות במידה כזאת או אחרת (קנדה ,אוסטרליה ,מדינות אירופה ,ניו-זילנד וכיוצא בזה ).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מערכת הבריאו של קובה היא היתרון היחיד שיש לה על פני ארה"ב. ולסין אין אפילו את זה.

קנדה, אוסטרליה וכל מדינות מערב אירופה, ללא הבדל דת, גזע או מין, הן קפיטליסטיות. יש בחלקן יותר אלמנטים סוציאליסטיים מאשר במדינות אחרות, נכון, אבל זה לא משנה את העובדה הפשוטה שבבסיסן הן קפיטליסטיות. רוצה להשוות את סין לקנדה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מערכת הבריאו של קובה היא היתרון היחיד שיש לה על פני ארה"ב. ולסין אין אפילו את זה. -מהיכן את לוקח את זה ?

קנדה, אוסטרליה וכל מדינות מערב אירופה, ללא הבדל דת, גזע או מין, הן קפיטליסטיות. יש בחלקן יותר אלמנטים סוציאליסטיים מאשר במדינות אחרות, נכון, אבל זה לא משנה את העובדה הפשוטה שבבסיסן הן קפיטליסטיות. רוצה להשוות את סין לקנדה?-אתה טועה ,כל המדינות הללו שהזכרת הן סוציאליסטיות וניחשבות כמדינות רווחה וסין היא מדינה קומוניסטית כך שאי אפשר כלל להשוותה לקנדה .לא סתם המסים על השכר ,לדוגמא בקנדה או באוסטרליה גבוהים משמעותית מאשר בארצות הברית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאיפה אני לוקח את זה? גם מקריאה וגם משיחות עם כמה אנשים שממש היו בסין במשך חודשים (כמעט שנתיים במקרה אחד). מאיפה אתה לוקח את זה?

נראה לי שאין לך מושג מה זה קפיטליזם ומה זה סוציאליזם. בסוציאליזם, השליטה על אמצעי הייצור היא של הכלל, בקפיטליזם בעל המאה הוא בעל הדעה - מי ששילם הוא בעליו של אמצעי הייצור.

אז בוא נבדוק ביחד: האם ישנם מפעלים בקנדה, אוסטרליה וכל מדינות מערב אירופה שהם בבעלות פרטית? לפי תשובתך, האם המדינות הנ"ל סוציאליסטיות או קפיטליסטיות?

ואת סין וקובה אתה הכנסת לסיפור, לא אני. אז מה, אתה מתעלם מההשוואות שלך כשהן מפסיקות להתאים לך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה היא איננה קפיטליזם

הבעיה היא קפיטלזם חזירי או הפירוש שהרגולטור נותן לזה

הגדרה ששמעתי לקפיטליזם חזירי :" המחיר הגבוה ביותר שאני יכול לגבות תמורת המוצר הנחות ביותר שאני יכול לספק "

מבין על מה מדברים פה ?

כי אם כן אז אתה מבין חלק מהאספקטים של החיים בעולם המערבי ומה יביא להפלתו

ואם לא - אז לא .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאיפה אני לוקח את זה? גם מקריאה וגם משיחות עם כמה אנשים שממש היו בסין במשך חודשים (כמעט שנתיים במקרה אחד). מאיפה אתה לוקח את זה?--

חייתי בארצות הברית והיתי חודש בקובה (כמה ימים מתוך החודש הייתי בבית חולים מקומי בעקבות פציעה קלה בעת צלילה ).לגבי סין ,הנחתי שזה דומה לקובה

אולם אין לי ידע אישי עלייה,אני אבדוק מחר לגבי מערכת הבריאות בה ,אם כי אני בספק שטעיתי.

נראה לי שאין לך מושג מה זה קפיטליזם ומה זה סוציאליזם. בסוציאליזם, השליטה על אמצעי הייצור היא של הכלל, בקפיטליזם בעל המאה הוא בעל הדעה -

מי ששילם הוא בעליו של אמצעי הייצור.- זה כבר בולשיט גמור .אתה בלבלת לגמרי בין סוציאליזים לבין קומוניזים .בניגוד אליך אני חייתי

במדינה קומוניסטית (רוסיה ) כך שאני יודע בדיוק על מה אני מדבר .

דוגמא למדינה סוציאלסטית :

שוודיה

האם, השליטה על המפעלים היא של הכלל? לא ,היא בידיים פרטיות.

אז בוא נבדוק ביחד: האם ישנם מפעלים בקנדה, אוסטרליה וכל מדינות מערב אירופה שהם בבעלות פרטית? לפי תשובתך, האם המדינות הנ"ל סוציאליסטיות או קפיטליסטיות?

-כולם ללא יוצא מהכלל סוציאליסטיות ברמה כזאת או אחרת.

ואת סין וקובה אתה הכנסת לסיפור, לא אני. אז מה, אתה מתעלם מההשוואות שלך כשהן מפסיקות להתאים לך?-אני לא מתחמק משום דבר ,הבאתי בסך הכל דוגמאות שסותרות לחלוטין את הבולשיט שאתה מאמין בו-נראה לי שאתה חוזר כמו תוכי על כל מיני סיסמאות ששמעת היכן שהוא .

תגיד בן כמה אתה בכלל?

בכלל רמת החיים ואיכותם ניקבעת באמצעות פרמטרים רבים כמו ביטחון אישי,,ורשת רווחה סוציאלית מינימאלית , חינוך,רפואה

וקיצבאות לאנשים שלא מסוגלים באמת להתפרנס שהממשלה מספקת לאזרחיה.

משום מה מה אתה מתעלם מכל אותם פרמטרים שעלולים להפוך את החיים שלך במדינה קפיטליסטית כמו ארצות הברית לגיהנום

,אז כדאי שתיקרא שוב פעם והפעם בצורה יסודית :

האם אתה יודע של-20 אחוז מאזרחי ארצות הברית אין בכלל שום סוג שהוא של ביטוח רפואי אלמנטארי

(וזאת מבלי להזכיר כלל את מיליוני התושבים הלא חוקיים).

במילים אחרות אם אין לך כסף אתה תתפגר ברחוב כמו כלב חולה כלבת .

אם בכל זאת תעיז להיכנס לבית חולים ללא ביטוח רפואי יפשטו לך את העור מעלייך ואתה תקבל חשבון של עשרות אלפי דולרים אפילו על דבר פעוט ביותר .

אם מדובר בניתוח\טיפול רציני ,אז כדי לך להתכונן לפשיטת רגל .

האם אתה יודע שהסיכוי שלך להירצח בנשק חם\קר בזמן שוד או סתם חילופי יריות הדדיים בין כנופיות יריבות הוא אסטרונומי .

יש הרבה מאוד פגמים בשיטה הקפיטליסטית והיא ממש לא גן עדן ,למעשה אם אין לך את הכסף לחיות באזורים הסבירים ואתה צריך

לחיות ב-projects , ייענו ,בשכונות יחד עם NIGERS וה-white trash איכות החיים שלך תהיה יותר גרועה מהאזרח הקובני \הסיני הממוצע.

שלא לדבר על כך, שעצם החיים שלך, בשכונות הללו יהיו שוות כקליפת השום .

תשכח מלהוציא את האף שלך מפתח הדלת שלך אחרי רדת החשיכה אם אתה לא רוצה להיחטף להישדד או סתם להירצח בשביל ה-fix

הבא של הנרקומן שיעבור סמוך אלייך .

אם תעיז לנסוע אחרי רדת החשיכה סמוך לאזורים הללו אתה מסכן את החיים שלך אם תעצור ברמזור אדום ,(פשוט יתקעו לך כדור בראש

ויגנבו את הרכב ) ואם לא תעצור אז אתה מסתכן בקנס גבוהה של המשטרה .

בחלק גדול מהשכונות אין בכלל תאורה מפני שהעיירה המקומית לא משקיעה שום דבר בשכונות הללו או משום מפני שפנסי הרחוב מנופצים

באופן שיטתי על-ידי סוחרי הסמים שמעדיפים את העלטה עבור העסקאות שלהם.

הרבה אנשים לא מודעים לכך,אבל למעשה רמת החיים באזורים עירוניים שלמים בארצות הברית נמוכה יותר מהרבה מדינות בעולם השלישי.

בשכונות, בתי הספר הציבוריים ברמה כל כך ירודה שברבים מהם הדבר היחידי שניתן ללמוד זה איך לגלגל ג'וינטים ,להסניף קוק ולהזריק הרואין .

גם אם מצבך ההתחלתי טוב ,עדיין שכר הדירה היחסי הוא בשמיים ואם פוטרת מהעבודה אתה מגלה שמהר מאוד דמי השכירות אוכלים לך

את כל החסכונות ,מרוששים אותך ולא נשאר לך את התקציב לשכור דירה באזורים הנורמאליים ואז בלית ברירה ,אתה מגיע עד מהרה,

לאותם אזורים שעזה נראית כמו קלאב הוטל אילת לעומתם .

לא שקובה או סין הן גן עדן ,אבל עדיין כולם שם זכאים לטיפול רפואי אלמנטארי בחינם ויש בטחון אישי ורשת ביטחון מינימאלית שתאפשר לך להישרד אם תיפול .

בגדול גם השיטה הקומוניסטית וגם השיטה הקפיטליסטית דפוקות מהיסוד .

המשבר האחרון בארצות הברית רק חשף את דפיקותה של השיטה וכעת גם האמריקאים מבינים שהם חיו בגן עדן של שוטים ושחייבים

לשנות את המערכת מהבסיס.

כל המחקרים שבוצעו מצביעים על כך שרמת איכות החיים ,הביטחון האישי ושביעות הרצון של האזרחים היא הגבוהה ביותר דווקא במדינות

שנחשבות סוציאליסטיות במידה כזאת או אחרת (קנדה ,אוסטרליה ,מדינות אירופה ,ניו-זילנד וכיוצא בזה ).

מומלץ שתרחיב מעט את אופקייך בקריאה בלינקים הבאים:

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A7%D7%95%D7%9E%D7%95%D7%A0%D7%99%D7%96%D7%9D

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A1%D7%95%D7%A6%D7%99%D7%90%D7%9C%D7%99%D7%96%D7%9D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...