המשבר הכלכלי בארה"ב - איך זה משפיע על הדולר? - עמוד 9 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המשבר הכלכלי בארה"ב - איך זה משפיע על הדולר?

J0n1

Recommended Posts

• תגובות 275
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

פיזיקה קוונטית היא פשוטה וכל אחד נתקל בה כל יום

ההבנה של האדם היא המסובכת

ואנשים ספקולנטורים" מחרוודים " לאנשים שחושבים ש"חירוודים " הם סחורה

נותנים להם את הכסף להשקעה ומקבלים סיפורים ועוד "חירוודים " במקום

או בקיצור לוקחים כסף ונותנים סיפורים

אם אדם לא יכול להסביר את התאוריה המסובכת ביותר בשני משפטים זה כניראה שטויות .

אתה לווה כסף מהבנק אתה צריך להחזיר את הקרן פלוס ריבית

מאיפה תבוא הריבית ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שלא יהיו שינוים גדולים ביחס של הדולר-שקל.

ד"א דורון' date=' אם אתה/משהו מטעמך יהיה בשנתיים בקרובות בארה"ב, אני ממליץ לך לקנות לו ביטוח CARE ב59$, ואז במשך שנתיים מתאריך הקנייה תוכל לאיפוד חדש לחלוטין (אם יהיה בתאריך ההחלפה איפוד 7G או 8G אתה תקבל כזה חדש) בחינם, בטענה שהוא לא עובד, הם אפילו לא בודקים מה קרה איתו וישר נותנים חדש.

[/quote']

נשמע טוב, במיוחד שיצא אייפוד חדש :P

אין מצב שזה יתפוס בישראל בקרוב (האחריות, את האייפוד אני קונה שם)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר נוסף - לרוב, זוגות צעירים מגייסים את ההון העצמי לצורך רכישת דירה עם משכנתא מכסף שהם מקבלים מההורים במתנה אחרי החתונה, לצורך רכישת דירה. ההורים נותנים את הכסף במתנה לזוג הצעיר, כדי שהם יוכלו לרכוש דירה ולהבטיח את עתידם. ברור שהם לא היו נותנים לילדיהם במתנה סכום דומה לצורך השקעה באג"ח מדינה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נשמע טוב, במיוחד שיצא אייפוד חדש :P

אין מצב שזה יתפוס בישראל בקרוב (האחריות, את האייפוד אני קונה שם)

אני חושב שזה תופס גם בישראל, IDIGITAL גם השיקו CARE ב300 שקל, אבל אני מניח שבארץ הם קודם ינסו לתקן, ואם לא יצליחו אז יתנו לך איזה משומש או סתם משהו שנתקע להם במלאי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לווה כסף מהבנק אתה צריך להחזיר את הקרן פלוס ריבית

מאיפה תבוא הריבית ?

מי שקונה דירה לווה, מי ששוכר לא לווה

אם לא הבנת עדיין על מה מדובר, תקרא את הת'רד שוב

דבר נוסף - לרוב, זוגות צעירים מגייסים את ההון העצמי לצורך רכישת דירה עם משכנתא מכסף שהם מקבלים מההורים במתנה אחרי החתונה, לצורך רכישת דירה. ההורים נותנים את הכסף במתנה לזוג הצעיר, כדי שהם יוכלו לרכוש דירה ולהבטיח את עתידם. ברור שהם לא היו נותנים לילדיהם במתנה סכום דומה לצורך השקעה באג"ח מדינה.

גם אתה לא הבנת עדיין

נעשה את זה במספרים (לא מדוייקים אבל גם לא תלושים)

נגיד דירה עולה 400 אלף דולר

יש לך ביד 100 אלף דולר

משכנתא של 300 אלף דולר כיום ל25 שנה וריבית של 5% זה החזר של 1,755 דולר לחודש (יש מחשבונים של משכנתאות, אתה מוזמן לבדוק).

שכירות של דירה שעולה 400 אלף דולר היא נגיד 1200 דולר (בת'כלס זה פחות בד"כ אבל זה תלוי במיקום וכו' אז ניקח משהו ממוצע)

בנוסף, אם תפקיד את ה100 אלף דולר שיש לך תקבל ריבית של 3000 דולר לשנה נטו ממס

תחשב ערך עתידי (באקסל זה FV) לתקופה של 25 שנים לא נעשה את זה חודשי לצורך הנוחות

ותראה שבעוד 25 שנים תהיה לך ביד דירה ששווה (נגיד) 450 אלף דולר (שבדרך היה פחת אבל נתעלם ממנו לצורך נוחות)

או 500 אלף דולר מזומן.

(התעלמתי מאינפלציה לשם נוחות כי היא משפיעה על שניהם בצורה זהה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

OMRIJ, Guy King, איסתרא - לא נמאס לכם? זה ויכוח עקר, שקול לדפיקת הראש בקיר.

הם לא רוצים להבין, מה אכפת לכם? אחרי הדיון הקודם נמאס לי - אני לא הולך להכנס לזה שוב.

בכל מקרה, הדולר קצת ירד היום, וגם הבורסות בארה"ב בסימן ירידה, עם קצת מזל אני אחזיר את ההפסדים בשורטים. :smile1:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל מקרה, הדולר קצת ירד היום, וגם הבורסות בארה"ב בסימן ירידה, עם קצת מזל אני אחזיר את ההפסדים בשורטים. :smile1:

TeaTime, אמרת משהו?

:hat:

הבחור "השקיע" את הכסף שלו, והפסיד אותו. עכשיו הוא מקווה למזל כדי להחזיר את ההפסדים (לך תדע, אולי הוא יפסיד אפילו יותר ויצטער שהוא לא יצא עכשיו בהפסד קטן יחסית).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך קשורים השורטים שלי לדיון בנושא קניה/שכירות?

השורטים הממונפים שקניתי (שורט על המעו"ף פי שלוש) הם מסחר ספקולטיבי נטו, מסוכן מאוד ושקול להימור.

בדיון הקודם האלטרנטיבה שהצעתי היתה השקעה סולידית במה שמייצג ממוצע אינדקסים עולמי של בורסות - ולא קשור בכלל להימור שביצעתי בסכום קטן מתוך הכסף שלי.

ציפיתי לירידה חדה ביום ראשון שלא התממשה. זאת לא היתה השקעה, זה היה הימור בניסיון להרוויח כסף קל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^ :lol:

עומרי

מי יחזיר את הריבית בכלל במשק - לא על קניית בית אלא ככל מניין יקחו את הריבית לשלם ? הרי הבנק לא מיצר כלום , אז מישהו צריך לשלם עבור ההכנסות של הבנקים . אבל אם אתה לא מבין על מה אני מדבר אז זה בסדר - יותר ריווחי לך לא להבין .

אנחנו סגרנו את נושא הבית בהנחה שיש מקרים בהם מוצדק לקנות ומקרים בהם מוצדק לשכור .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך קשורים השורטים שלי לדיון בנושא קניה/שכירות?

בגלל התגובה הזאת של עמרי לזה

אבל העיקר שזאת השקעה יותר בטוחה ומשתלמת מקניית דירה :)

שהתחילה את כל הויכוח העקר הזה

נראה לי שאפשר לנעול, הר את התשובה הוא קיבל כבר בתגובה הראשונה

^^^ :lol:

עומרי

מי יחזיר את הריבית בכלל במשק - לא על קניית בית אלא ככל מניין יקחו את הריבית לשלם ? הרי הבנק לא מיצר כלום , אז מישהו צריך לשלם עבור ההכנסות של הבנקים . אבל אם אתה לא מבין על מה אני מדבר אז זה בסדר - יותר ריווחי לך לא להבין .

אנחנו סגרנו את נושא הבית בהנחה שיש מקרים בהם מוצדק לקנות ומקרים בהם מוצדק לשכור .

אני לא זה שסובל פה מחוסר הבנה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא רואה שום סיבה לנעול את הדיון, יש פה עבירה כלשהיא על החוקים?

לא נוח לך אז אותה רוצה לנעול? ::)

אם אין לך יותר איך להגיב, אל תגיב.

מה קשורה נעילה?

לי לא נוח? :lol:

אתה זה "שלא מאמין" למתמטיקה

אני את המושג עלות אלטרנטיבית מכיר וחישוב ערך עתידי של סדרת תשלומים יודע לעשות

מילא אם היית קורא את הקישורים שהביאו או מנסה להבין את מה שמסבירים לך

אבל אתה חוזר על אותה מנטרה מטופשת.

גם לא מחוסר מזומנים

מי שחסר לו מזומנים זה הוא ששם את כספו על קרן הצבי

שוב,

מה אתה רוצה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...