מדעי המחשב או הנדסת חשמל? - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מדעי המחשב או הנדסת חשמל?

Lupin

Recommended Posts

• תגובות 35
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אם אתה רוצה לקבל יותר מידע על התואר במדעי המחשב תזמין ידיעון של האוניברסיטה הפתוחה !

באו"פ אומנם יש פחות קורסים שאתה יכול לבחור לתואר ופחות התמחויות, אבל הידיעון שלהם ממש מפורט ויש הסבר על כל קורס ככה שתוכל לקבל לפחות רושם ראשוני איך נראה תואר במדמ"ח ומה לומדים !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתור אחד שלומד הנדסת חשמל (סיימתי שנה 2), אני יכול להגיד לכם שזה תואר שואה!

אם אתה לא רוצה ללמוד כמו מטורף אז לך למדעי המחשב.

חשמל נחשב לתואר ההנדסי הכי קשה שיש.

חוץ מזה, אתה יכול לעשות התמחות בתוכנה ואז לעבוד כמהנדס תוכנה בעבודה שלך.

יש לי 2 חברים שעשו תואר בחשמל ועכשיו הם עובדים כמהנדסי תכנה.

אם כבר אז יותר כדאי לך ללמוד מערכות מידע. זה יותר תוכנה מאשר מדעי המחשב.

מדעי המחשב נחשב לתואר כליל יחסית. בטכניון הוא ברמת קושי של תעשיה וניהול.

אני לא מזלזל באף תואר הנדסה, כולם קשים. אבל אם אתה רוצה משהו ברמה, אז לך לחשמל, או מערכות מידע, או תוכנה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאיפה הבאת את זה?!

לא יודע לגבי הטכניון, אבל מדעי המחשב הוא אחד התארים הקשים שיש.

חלק גדול מהקורסים שם הם בדר"כ יחד עם הפקולטה למתמטיקה- וזה קקה של דבר.

בכל מקרה אני חושב שלהתחיל לדרג זה דיי מוגזם.

בגדול, כל מקצוע שכולל הרבה פיזיקה ומתמטיקה הוא .... קשה מאוד (וחשמל הוא האמא של המקצועות האלה... :lol:).

אלה מקצועות שלצערנו הרב רק חרישה לא מספיקה בישבילם, למרות שגם אותה צריך.

(גילוי נאות: אני לומד הנדסת תעו"נ- שהוא ללא ספק מהיותר קלים מבין מקצועות ההנדסה והמדעים המדוייקים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לומד חשמל ופיזיקה בטכניון. הנדסת מחשבים (התואר הארבע שנתי) הוא קריעת תחת מטורפת. בידיוק כמו חשמל. יש תחרות סמויה בין הפקולטות מי מתעלל יותר בסטודנטים. בכל אופן שניהם קשים ביותר, שניהם איכותיים ביותר, השכר למהנדס תוכנה גבוה יותר משומה אבל אין בעיה לעבוד מחשמל לתוכנה בעזרת התמחות מתאימה, ההפך הוא בילתי אפשרי. אז תבחר=). וכמובן אם יש לך עוד שאלות אתה מוזמן לשאול גם ספציפית אותי. ודרך אגב.. אני חייב לציין.

מאיפה הבאת את זה?!

לא יודע לגבי הטכניון, אבל מדעי המחשב הוא אחד התארים הקשים שיש.

חלק גדול מהקורסים שם הם בדר"כ יחד עם הפקולטה למתמטיקה- וזה קקה של דבר.

בכל מקרה אני חושב שלהתחיל לדרג זה דיי מוגזם.

בגדול, כל מקצוע שכולל הרבה פיזיקה ומתמטיקה הוא .... קשה מאוד (וחשמל הוא האמא של המקצועות האלה... :lol:).

אלה מקצועות שלצערנו הרב רק חרישה לא מספיקה בישבילם, למרות שגם אותה צריך.

(גילוי נאות: אני לומד הנדסת תעו"נ- שהוא ללא ספק מהיותר קלים מבין מקצועות ההנדסה והמדעים המדוייקים)

תעו"נ זה באמת תואר דשא למדי=)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תשכח שבכל תואר יש גם מסלולים שונים שנותנים דגשים על נושאים כאלו או אחרים יותר. מלבד הבסיס שכל מהנדס לומד ברמה זו או אחרת (אלגברה, אינפי, פיסיקה וכו') במדעי המחשב יהיה לך יותר מגע עם מתמטיקה אבסטרקטית, אלגוריתמים והוכחות פורמליות שלהם ובחשמל יהיה לך יותר מגע עם מתמטיקה שימושית, מעגלים וההתנהגות שלהם. שתי התוארים לא קלים (זה גם תלוי איזה סוג חשיבה יש לך יותר) ושתיהם נחשבים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למסלול ספציפי זה תלוי גם במקום הלימודים, אני ממליץ שלך לאתר של האוניברסיטה/מכללה שמעניין אותך ותבדוק האם ניתן לראות את המקצועות הנלמדים שם.

מבחינה מתמטיקת בתוכנה הדגש הוא על יותר מתמטיקה אבסטרקטית (תורת הקבוצות, אוטומטים, מכונות טורינג, אלגוריתמים, הוכחה פורמלית, אימות תוכנה, ועוד). אבל גם יש קצת פרקטיקה (למידה של כמה שפות תכנות, הבנה של הבדלים ביניהם והמאפיינים שלהם, פרוייקטים בתחום).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תפסיקו להתווכח איזה תואר יותר קשה, זה לא רלוונטי....

לפותח הדיון,

מדעי המחשב והנדסת חשמל אילו שני תחומים שונים לחלוטין וצריך להיות סגור על עצמך מה אתה רוצה לעשות בחיים לפני שאתה הולך על מסלול זה או אחר.

יש תחומים משותפים, כגון RT/Embedded למשל שידע ב2 התחומים יכול לעזור מאוד.

תחום הקושחה למשל, זה תכנות לכל דבר, אבל רקע באלקטרוניקה זה דיי חובה אני מאמין.

מה שאתה צריך לעשות זה לעיין בקורסים של תוכניות הלימוד במוסד הלימוד שאתה רוצה ללמוד בו, ולראות לפי התיאור למה אתה חושב שאתה נמשך יותר.

תנסה להתייעץ עם אנשים שלומדים את התחומים האלה ועם אנשים שעובדים כבר בתחומים האלה ותקשיב למה שהם עושים, אם אתה מרגיש שאתה נמשך ואתה גם רוצה לעשות אותו דבר אז תלך למסלול הלימוד בהתאם.

אל תקשיב פה לאנשים שדנים מה יותר קשה, איזה מתמטיקה לומדים פה ואיזו שם, כי זה לא משנה.

אתה צריך ללמוד משהו שאתה אוהב, משהו שאתה נמשך אליו ורוצה לעבוד בו אחרי הלימודים ולא משהו ש"אמרו לי בפורום HWZONE שהוא יותר יוקרתי"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתור אחד שלומד הנדסת חשמל (סיימתי שנה 2), אני יכול להגיד לכם שזה תואר שואה!

אם אתה לא רוצה ללמוד כמו מטורף אז לך למדעי המחשב.

חשמל נחשב לתואר ההנדסי הכי קשה שיש.

חוץ מזה, אתה יכול לעשות התמחות בתוכנה ואז לעבוד כמהנדס תוכנה בעבודה שלך.

יש לי 2 חברים שעשו תואר בחשמל ועכשיו הם עובדים כמהנדסי תכנה.

אם כבר אז יותר כדאי לך ללמוד מערכות מידע. זה יותר תוכנה מאשר מדעי המחשב.

מדעי המחשב נחשב לתואר כליל יחסית. בטכניון הוא ברמת קושי של תעשיה וניהול.

אני לא מזלזל באף תואר הנדסה, כולם קשים. אבל אם אתה רוצה משהו ברמה, אז לך לחשמל, או מערכות מידע, או תוכנה!

אתה כתבת הרגע כל כך הרבה דברים לא נכונים שאין לי כוח אפילו לתקן. אין לך מושג על מה אתה מדבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנדסת תעו"ן זה תואר דשא ברוב המקומות... בטכניון הוא לא. פשוט שואה (מנסיון) -כמובן לא כמו חשמל ומדמ"ח אבל יחסית לכימית או לכל תואר במקום שהוא לא הטכניון.

לך על חשמל מדמ"ח זה לתכנת כל היום = בעסה של החיים, מצד שני בחשמל אין חיים (לפחות אצלנו בטכניון)

ודבר אחרון מדמ"ח זה תואר ממש שואתי אצלנו אז אם כבר לטחון עדיף בחשמל, יותר מעניין (וכן אני יודע שזה סובייקטיבי אבל זו דעתי)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...