מהי משמעות החיים ? - עמוד 5 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מהי משמעות החיים ?

zorgi

Recommended Posts

תראו את הסרט the meaning of life (בעברית - "טעם החיים") של מונטיי פיטון.

מטרת החיים היא להשיג הנאה, סיפוק ואושר ולהמנע מכאב ועצבות.

משמעות החיים היא עניין אינדיבידואלי והיא עניין של תפיסה בלבד. להרבה אנשים השאלה הזאת לא מציקה (או מעניינת כשלעצמה, אבל לא מטרידה באמת) ונוח להם לא לתת עליה תשובה מלאה או לטעון שאין משמעות לחיים והשאלה "מהי משמעות החיים" היא לא נכונה כשלעצמה. יש אנשים שמוצאים את התשובה בדתות שונות (יהדות, נצרות, סיינטולוגיה, איסלם..) ומוציאים תשובות מיידיות ונוחות על כל השאלות (רק צריך לקרוא את הספר הנכון שבו כתוב הכל - התנ"ך, הקוראן, הברית החדשה..). יש אנשים שמגדירים את משמעות החיים כמקסום האושר והסיפוק (למרות שזאת המטרה יותר, לא המשמעות) ויש אנשים שמגדירים את זה דרך הפעולות שהם עושים (לייצור אומנות, לתרום לסביבה..). בכל מקרה אני מאמין שזה עניין אינדיבידואלי, ושאין שום סיבה "קוסמית" או "אלוהית" לקיום שלנו. הנה שיר מענייין בנושא (מונטי פייטון)): http://ie.youtube.com/watch?v=OcTHBOjnUss

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 133
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משמעות החיים היא אישית לכל בן אדם.

אתה חיי את החיים שלך איך שאתה מחליט ולא בגלל מישהו אחר שאמר לך לעשות X או Y.

חשוב לשמור על החיים ועל הסביבה..

ביום שבו נפנים את זה יכול להיות מאוחר מידי לשנות משהו..

NIKILLER

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראו את הסרט the meaning of life (בעברית - "טעם החיים") של מונטיי פיטון.

מטרת החיים היא להשיג הנאה, סיפוק ואושר ולהמנע מכאב ועצבות.

משמעות החיים היא עניין אינדיבידואלי והיא עניין של תפיסה בלבד. להרבה אנשים השאלה הזאת לא מציקה (או מעניינת כשלעצמה, אבל לא מטרידה באמת) ונוח להם לא לתת עליה תשובה מלאה או לטעון שאין משמעות לחיים והשאלה "מהי משמעות החיים" היא לא נכונה כשלעצמה. יש אנשים שמוצאים את התשובה בדתות שונות (יהדות, נצרות, סיינטולוגיה, איסלם..) ומוציאים תשובות מיידיות ונוחות על כל השאלות (רק צריך לקרוא את הספר הנכון שבו כתוב הכל - התנ"ך, הקוראן, הברית החדשה..). יש אנשים שמגדירים את משמעות החיים כמקסום האושר והסיפוק (למרות שזאת המטרה יותר, לא המשמעות) ויש אנשים שמגדירים את זה דרך הפעולות שהם עושים (לייצור אומנות, לתרום לסביבה..). בכל מקרה אני מאמין שזה עניין אינדיבידואלי, ושאין שום סיבה "קוסמית" או "אלוהית" לקיום שלנו. הנה שיר מענייין בנושא (מונטי פייטון)): http://ie.youtube.com/watch?v=OcTHBOjnUss

הייתי אומר שמבחינה אבולוציונית, מטרת החיים היא להתרבות וכדומה...

אני מעדיף להשוות את בני האדם לחיות - כי בסך הכל אנחנו סוג של עם תבונה (מצטער, אני לא רואה איזו משמעות יקומית גדולה לבני האדם).

מה מטרת החיים של הג'ירפות למשל? לא, אני לא מדבר להביא אנשים לגן חיות או לספארי. בסה"כ עוד צורת חיים, לא?

אז מה שונה אצל בני האדם?

--

מצד שני, עם חלק המשמעות שכתבת אני די מסכים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה מזכיר לי שבפוליגרף (הישראלי או האמריקאי, אני לא זוכר), השאלה הראשונה ששאלו מישהו הייתה "האם הדבר הכי חשוב לך בחיים הוא כסף?" והוא ענה "כן". ואני חשבתי "איזה אידיוט". הוא ממש נכנס חזק לאשליה שכסף יביא לו אושר, סיפוק או משמעות לחיים. אשליה חשובה - שמניעה את כלכלת העולם - אבל עדיין אשליה. כסף יכול לקנות דברים שיכולים לזמן מוגבל לספק הנאה או ביטחון, אבל מספיק אנשים עשירים ומפורסמים התאבדו (ומספיק אומללים למרות שהם צעירים, מפורסמים ועשירים), ובגיל גייטס הוא לא האדם המאושר בעולם (גם לא וורן באפט או רומן אברמוביץ'). שמראיינים את שרי אריסון והיא אומרת ש"כסף זה לא הכל בחיים" (היא התראיינה השבוע ואמרה זה באיזושהוא מקום) אז הרבה אנשים חושבים שקל לה להגיד את זה ושהם יהיו מילארדרים הם גם יוכלו להגיד את זה. אבל מספיק לחשוב על כמה שאנחנו עשירים לעומת נגיד מלך אנגליה הנרי השמיני (שהיו לו המון ארמונות ומשרתים, אבל לא היה לו חשמל, מנורות, מזגן, מכונית, מחשב, ועוד) ולראות שזה לא בהכרח עושה אותנו מאושרים. וד"א, אני יודע שצחקת ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

[ציטוט של חברי]

חיפוש קצר יעלה את התוצאות המתאימות

ג'ורג' דניס קרלין [נולד ב-12 במאי 1937 בניו יורק] הוא סטנדאפיסט, שחקן וסופר אירי אמריקאי, הידוע בעיקר בשל רעיונתיו השנויים במחלקות בנושאים הנוגעים לדת [קרלין הוא אתאיסט] ושפה. הוא נחשב בעיני רבים ליורשו של לני ברוס.

ובכן ניתן לראות שג'ורג' קרלין הוא לא אחר מאשר סדאנדפיסט שעושה בדיחות כאשר אינו יודע להתמודד עם המציאות.

ועל כך נאמר: "ליצנות אחת דוחה אלף תוכחות". הרי שבליצנות אחת של ג'ורג'י הוא יוכל לדחות מעליו את כל ההוכחות לכך שיש בורא או שהתורה אמת היא...

וכך מתמודדים האנשים המודרנים עם המציאות - ע"י ליצנות...

יש גם סוכריות גומי כשרות [מכל הסוגים :xyxthumbs:]

אבל אדם שסובר שזה משמעות החיים אין לי לשער שהוא בן 6+/-

קצת מתחיל עוד פחות משבועיים, אז כן, בערך בן 6.

בדיחה בדיחה, אבל אםתקשיב לזה ברצינות, הוא צודק. יש פואנטה בדברים שהוא אומר. גם אני פעם נהגתי להאמין באלוהים, לא בהתגלמות היהודית שלו, אבל באלוהים. אחרי שהקשבתי לו פשוט לראות שהוא צודק. אלוהים הוא המצאה של אבותינו בשביל להסביר דברים שהם לא יכלו להסביר ואנחנו פשוט ממשיכים להאמין במה שהם פעם האמינו.

כמו שפעם האמינו שכדור הארץ שטוח והשמש סובבת סביבו. אבל כשהתפתחנו הוכחנו שהטענות האלה לא נכונות. אבל הטענות האלה התבססו על דברי שאנשים ראו. את אלוהים אנשים אפילו לא ראו אז זה ממש טיפשי לנסות ולהוכיח שהטענה הזאת לא נכונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קצת מתחיל צבא עוד פחות משבועיים, אז כן, בערך בן 6.

בדיחה בדיחה, אבל אםתקשיב לזה ברצינות, הוא צודק. יש פואנטה בדברים שהוא אומר. גם אני פעם נהגתי להאמין באלוהים, לא בהתגלמות היהודית שלו, אבל באלוהים. אחרי שהקשבתי לו פשוט לראות שהוא צודק. אלוהים הוא המצאה של אבותינו בשביל להסביר דברים שהם לא יכלו להסביר ואנחנו פשוט ממשיכים להאמין במה שהם פעם האמינו.

כמו שפעם האמינו שכדור הארץ שטוח והשמש סובבת סביבו. אבל כשהתפתחנו הוכחנו שהטענות האלה לא נכונות. אבל הטענות האלה התבססו על דברי שאנשים ראו. את אלוהים אנשים אפילו לא ראו אז זה ממש טיפשי לנסות ולהוכיח שהטענה הזאת לא נכונה.

אדם נמצא בגיל 18 [אבל בראש הוא עדיין יכול להיות בגיל 6 ,בכלליות ידידי]

למה ללכת עד לג'ורג'י? זו התיאוריה הטיפשית עד להחליא של פרויד. כיום רוב האנשים מבססים את חייהם על ידע, אם כן מדוע להמשיך להאמין באותו אל הנותן תקווה או אותו אל שעימו הסבירו תופעות לא ידועות שבימינו הם כן ידועות?

בכל מקרה, מציאות האל נובעת מהידע וההכרה שלנו והמסורת שלנו.

אנו יכולים להוכיח שיש בורא לעולם וניתן להסיק זאת מהמציאות ובעזרת גילויי המדע החדשים.

אנו מעבירים במסורת של עם שלם את ההתגלות שעמינו, העם היהודי חווה במעמד הר סיני שהוא אירוע היסטורי מבוסס יותר מכמה אירועים טובים אחרים שהכרת.

מבין למה התחזקתי וחזרתי בתשובה?

http://hydepark.hevre.co.il/topic.asp?topic_id=2470616&forum_id=4142

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנשים יש הבדל בן אושר ושימחה להנה שאתה נהנה אתה לא שמח אתה שמח לכמה זמן (לתאוה) ושימח זה פשוט אדם מאושר ללא סיבה וללא תנאי שום דבר לא יכול לשנות (בגלל שהיא אינה תלויה במשהוא רק שימחה על החיים )

המלצה (לא קשור למיקודם) אנשים אתם מחפסים תשובת אמיתיות ומענינות תיקראו ספרים אלו (אני קראתי ) "מי טעם יין הונגרי" ו"כששומעים סיפור זה אחרת" של צבי משהוא. הספרים האלו שינו לי פזה במחשבה פתח לי את הענים ממליץ בלהט (וגם כף ליקרוא אותם}(וגם בספרים האלה יש תשובה לשאלה למה האדם לא מאושר (בדרך כלל מענין)}

מי שרודף אחרי האושר לעולם לא ימצה אותו מי שפשוט מחליט אני מאושר הוא יהיה מאושר

וגם השגים לא מביאם אושר אתם תבינו מתי שתיקראו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...