מהי משמעות החיים ? - עמוד 3 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מהי משמעות החיים ?

zorgi

Recommended Posts

• תגובות 133
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני בטוח שמישהו אמר את זה כבר בשרשור.. אבל מילא.... 42

הכוונה היא כמובן שאין כל משמעות לדון במשמעות החיים. העבודה הפשוטה היא שאנחנו פה. lets make the best of it

מה הכוונה בטוב ביותר? הכי הרבה הנאה.. לכל אינדיוודואל יש את המטרות שלו. כמובן שלנו כזן המטרה היא לשרוד.. אבל אנחנו עושים את זה כל כך טוב שזה כבר לא כזה אתגר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

משמעות החיים הם בכדי ליצור המשכיות,לשמר את הקיים ולהרחיב את הטרטוריאליות שלנו.

חיים הם מחזור של חיים שחדלו מלהתקיים.

רפריטיבים

ha mashmaut shel ha haiim hi lehamshih otam ve litrom kama she yoter kedei she ha hemsheh lo ihie ha aharon

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"אחרי שלשלמה היה לו הכל...... כסף זהב,כבוד, מלך וכו... הוא אמר שהכל הבל ,שזה לא עיקר האדם פה בעולם רק לאכול ולשתות, ואני ניסיתי הכל ואומר לכם שהכל זה הבל הבלים וזה לא דרך לאושר:

כן ממש חוכמה להגיד את זה שיש לך הכול בוא נראה אותו אומר את זה שהוא מקבץ נדבון ואוכל מהזבל

some how i dont see thet one coming

ha?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לאיפה הגענו? :o

יש אנשים שחיים את העולם הזה רק בשביל הנאות אחר כסף, קריירה,אוכל וכדו'...

שלמה המלך היה לו הכל, ובכל זאת הוא אמר הכל הבל כי זה לא עיקר האדם רק לרדוף אחר הנאות זמניות, וגם זה לא הדרך לאושר .

אם למשל שלמה המלך היה עני אז הוא לא היה טועם מכל הנאות העולם הזה, אבל בגלל שהוא היה מלך והיה לו הכל, אז הוא אמר הכל הבל ,זה לא עיקר האדם

סיכום: אפשר להנות מאכול וכדו'.... אבל שלא יחשוב האדם שזה מטרת החיים .

תצליח ידידי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

משמעות החיים בשבילי:

אני חושב שבסופו של דבר, משמעות החיים מוכתבת לנו וניקבעת בחלקה הגדול בשבילנו, על ידי האבולוציה והסביבה ואני אסביר:

איך הסביבה משפיע עלינו:

מהרגע שנולדתם אתם מגיבים למה שאתם קולטים מהסביבה בעזרת החושים שלכם : ראייה, שמיעה, מישוש, טעם, ריח (בואו נעזוב כרגע חוש שישי אם יש כזה דבר). עכשיו, מכול המידע שקיבלתם מהחושים האלו אתם יוצרים ומפתחים את התודעה שלכם,באופן שוטף. במהלך החיים אתם צוברים מידע וחוויות חדשות מהחושים אשר משדרגות את "המודל" שלכם לגבי הסביבה בה אתם חיים.

איך משפיעה עלינו האבולוציה:

ואני מתכוון להשפעה הישירה שלה עלינו כלומר: הרצון שלנו לסקס - היתרבות המין שלנו, פחד- הישרדות .

עכשיו נשלב את כול הדברים שמשפיעים עלינו, שהם בעצם יוצרים את התודעה שלנו ( אתם כמובן יכולים להוסיף עוד דברים אם שכחתי משהו):

טעם - התמונות שאנחנו כול הזמן רואים בראש שלנו שזה כולל צבעים שונים, זיכרונות של חוויות ועוד.

שמיעה - מנגינות, שפה ,קולות ומילים , כול מה שאנחנו יכולים לישמוע גם בדימיון שלנו בלי שאנחנו באמת שומעים.

מישוש- כול מה שאנחנו יכולים להרגיש. מגע של אנשים, חפצים, רוח, חום, קור ועוד

ריח -ריחות.

טעם -טעמים.

פחד -

אהבה -

שינאה -

חזון - רגש מאוד חזק. הכוונה היא לאותה ההרגשה שיש לנו כשאנחנו רוצים לעשות משהו או שיש לנו מטרה מסויימת. דוגמאות: החלטתי שאני רוצה לטוס לחלל. באותם רגעים שאני חושב על זה יכולה לעבור בי הרגשת צמרמורת מאוד חזקה שמלווה בדמיונות של עצמי טס בחלל ואחר כך אני חושב בכול הרצינות איך להשיג את המטרה הזאת. או משהו הרבה יותר פשוט כמו : אני רוצה לצאת לטייל ולאכול פלאפל, באותו הרגע אני יתחיל לדמיין את עצמי עושה את זה ותהיה לי הרגשה של "קוצים", כאילו אני חייב לקום ולהתחיל לעשות משהו, להתקדם לעבר המטרה שלי.

עכשיו תקחו את כול אלו ותחברו את כולם ביחד ואז תקבלו את התודעה שלכם !

ועכשיו כיוצא מכך, מהי משמעות החיים? אוביקטיבית: כול המשמעות שלנו בחיים זה להביא לסיפוק הצרכים שלנו ,אשר בסופו של דבר יגרמו לנו לישרוד ולהתרבות.

אבל מה, אני רואה את החיים כמתוחכמים למדי,איך שהוא הם הצליחו ( לא יודע מיזה הם :האבולוציה, חוקי היקום, אלוהים, שכול אחד יחליט בשבילו) לגרום לכול העסק הזה להיות מאוד מאוד סוביקטיבי ואישי לכול אחד מאיתנו.

כולנו צריכים לספק את הצרכים שלנו שהם בדיוק אותם צרכים ! אוכל, מים, לישרוד ולהתרבות אבל מה :באופן פרדוקסלי,למרות שכביכול אנחנו אמורים להרגיש אותו הדבר זה לא כך. לכול אחד יש תחושה שונה לגמרי של חיים, רצונות משלו ,אהבות אחרות ,טעמים אחרים, וגם אם יש אנשים שחושבים אותו הדבר אנחנו לא מרגישים כך. כול אחד מרגיש עצמו מיוחד בדרך שלו. למי מאיתנו לא היתה פעם את המחשבה, שמה שאנחנו חושבים, אף אחד אחר לא חשב על זה כך באותה הצורה בדיוק.

לסיכום: אני חושב שכול המנגנון הזה הוא גאוני בצורה שלא תאמן ומשמעות החיים שלי היא פשוט : להנות מהחייםשלי כול עוד אפשר, לא להתכחש לדחפים ולסקרנות שלי ולבצע אותם ! ( נ.ב- למזלי אני לא מרגיש דחף בלתי נשלט לירצוח אנשים )

יש בך חוש של חוקר, תמשיך עם זה.

אבל משמעות החיים היא שיש חיים מחוץ למחשבים כנראה וקצת ידע כללי וקריאה בנושא יעזרו רבות להגשמת משמעות זו ;)

בקיצר כל הכבוד על ההתענינות והניתוח אבל יצא קצת כאילו מישהו גילה שאפשר לעשות 4 משולשים לחבר אותם לעגלה וסוס וזה ייסע אחרי שכבר גילו לפניו את הגלגל.

המלצה - לקרוא כבר מחקרים שנעשו בנושא על ידי חוקרים מוערכים ואחרי זה את כל שאר המחקרים שטענו שהם יותר טובים :) הנה נקודת התחלה שמדברת על מה שניסית לנתח פה, ממליץי לך לקרוא על אברהם מסלאו ופירמידת הצרכים שלו:

http://en.wikipedia.org/wiki/Abraham_Maslow

400px-Maslow%27s_hierarchy_of_needs.svg.png

למי שאין כוח לקרוא או להבין - הערך העליון שהאדם שואף אליו במודע או שלא הוא הגשמה עצמית מה שלא יותר מדי אנשים מגיעים אליו בחיים, לפני הצורך הזה יש את כל הצרכים שהזכירו פה כשהרוב פה התייחסו דווקא לרמה הנחותה והבסיסית ביותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יאלה יאלה זה לא שאני כזה חומרי או משהוא בסגנון אבל אחי באמת

זה נשמע לכך אפילו הגיוני בקטנה

לאיפה הגענו הא?

אז חלאס עם כל הרוחניות של שלמה המלך /כאפות/ צאקרות /וכו' כי עם כל הכבוד (ואין)(בכלל)

עם אין לך כסף לאכול אז כל זה לא שווה

ומשמועת החיים צריכה להיות משמעותית תמיד לכן אני טוען שאנחנו כולה אינדיקטורים של המערכת שעוזרים לה להגדיר את עצמה

וזהוא על תחשוב חלילה לרגע שאנחנו מיוחדים או עם משמעות נשגבת ונכספת או בטח אלוהית come on man

ובקשר ל 4 תווים LOL יש מצב טוב

במיוחד עם אתה להקת פאנק כל שהיא

אני חושב שהם לא מכירים יותר מ 4 אקורדים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה חושב שבאת לעולם רק בשביל לעשות כמה שיותר כסף וכדו'...

אז אין לי מה לומר לך, בסופו של דבר אני ואתה ניהיה באותו קבר.

ועדיין לא הבנת את דברי שלמה המלך, חבל.

אז בו תחכים אותנו.

במהלך כל הטרד (וכן קראתי את כולו כי שעמם לי) רק אמרת מה שלמה טוען שזה לא משמעות החיים אז מהי המשמעות.

וממש לא כדי לך לענות "אלוהים" כי אז אתה יוצא ממש אפס

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"אם אתה חושב שבאת לעולם רק בשביל לעשות כמה שיותר כסף וכדו'...

אז אין לי מה לומר לך, בסופו של דבר אני ואתה ניהיה באותו קבר."

לרגע לא טענתי את זה

אתה לא יודע לקרוא?

אני אמרטי שאנחנו אידיקטורים

מה לא ברור

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז בו תחכים אותנו.

במהלך כל הטרד (וכן קראתי את כולו כי שעמם לי) רק אמרת מה שלמה טוען שזה לא משמעות החיים אז מהי המשמעות.

וממש לא כדי לך לענות "אלוהים" כי אז אתה יוצא ממש אפס

נכון, הגבתי לגבי שלמה המלך שאחד כאן טעה בדבריו, לגבי משמעות החיים אני לא רוצה לדון פה, כי הרוב לא לוקחים את הדברים ברצינות,אבל מהשאלה שלך אני מבין שאתה מעוניין לדעת מה היהדות אומרת על משמעות החיים שדרך אגב זאת שאלת השאלות למה אנחנו כאן, מה מטרתינו בעולם ,

כנס אלי לפרטי.

אם חלק ירצו לראות סרטונים מרתקים על הנושא רק תגידו, כי להתחיל לשלוח לכאן הודעות וויכוחים אין את הכוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון, הגבתי לגבי שלמה המלך שאחד כאן טעה בדבריו, לגבי משמעות החיים אני לא רוצה לדון פה, כי הרוב לא לוקחים את הדברים ברצינות,אבל מהשאלה שלך אני מבין שאתה מעוניין לדעת מה היהדות אומרת על משמעות החיים שדרך אגב זאת שאלת השאלות למה אנחנו כאן, מה מטרתינו בעולם ,

כנס אלי לפרטי.

מה אתה גזור למגרי אחי הא

אני טועה לגבי דיברי שלמה

שעה אני טוען פה משהוא ואז אתה בא לי בקטע של מה כל מה שחשוב לי זה כסף

למרות שאני כתבתי בבירור שאני לא חומרי

תלמד לקרוא עיברית קודם אחרי זה תעשה תואר במשפטים (בהנחה שתעבור את התואר בימלים)

תשיג קצת יכולות קוגנטיביות (לא ממש גבוהות אבל לפחות ברמה שתאפשר הבנת הנקרא באופן בסיסי)

ורק אז תרשה לעצמך לקרוא בפורום (לא להגיב OK)

נ.ב

חאלס עם הכאפה של ההתגלות האלוהית שלך come on

זה לא עושה עמך חסד ותאמין לי שקארתי מספיק פאולו קואלו בחיים

והוא מזיי**ן את השכל בנושא הזה יותר טוב ממך וגם מצליח לגרום להבלי הבלים להיות לפחות מענינים

אז חאלס

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...