מהי משמעות החיים ? - עמוד 8 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מהי משמעות החיים ?

zorgi

Recommended Posts

• תגובות 133
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

יש סיבה מסוימת שנולדת.

אתה חי כדי לעשות משהו, כדי להפיק משהו, כדי לשנות משהו, גם אם אתה כול החיים עובד בתא קטן במשרד ממיין ניירות.

מה קורה הלאה? אני לא יודע להגיד לך, אבל כול עוד אתה חי, יש לך משהו לעשות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

משמעות = מילה ומושג של בני אדם.

משמע משמעות החיים זה מה שאתה (בן אדם) מחליט שהיא.

כי בתאכלס אפילו אם ה""משמעות"" שלך זה לפוצץ את כדור הארץ עם מיליון פצצות אטום זה לא ישנה כלום למי שחיי אפילו מערכת שמש אחת לידינו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא קראתי את כל השרשור הזה, אבל יש לי שאלה כזאת:

חשבתם פעם למה אתם דווקא אתם?

קשה להסביר את זה, אבל אני חושב על זה במקרים מסוימים.

למה אני דווקא אני? למה האני השכלי (אפשר להגיד נשמה) נמצא דווקא באני הגופני הזה, מכל האנשים בעולם.

למה מרכז העולם שלי הוא דווקא החיים האלו, כלומר האדם/הגוף הזה, ולא מישהו אחר.

איך זה להיות מישהו אחר...

מישהו הבין?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן , שאתה מסתבך בין מה שאתה יודע ומרגיש לבין מה שאתה חושב שאתה יודע ומרגיש לעומת מה שאתה רוצה שיחשבו על הסלט הקטן הזה שעשית ממי שאתה וממי שאתה חושב שאתה .

הבנת ?

כי אם כן אז הבנת את משמעות החיים .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה אני דווקא אני? למה האני השכלי (אפשר להגיד נשמה) נמצא דווקא באני הגופני הזה, מכל האנשים בעולם.

מישהו הבין?

כן,אבל אני מעדיף להיות אני עצמי למרות הכול. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תחשבו על זה שאנחנו רק אדם אחד - מתוך כמה מיליארדים, על כדור הארץ.

יש כל כך הרבה אנשים, אבל אפשר לעשות הכללות על כל בני האדם, כדוגמת תכונות, מראה, רצונות וכ"ו.

וכשמסתכלים מלמעלה כולנו אותו הדבר...

חיים בעולם הזה, עושים מה שעושים (חיים רגילים, כמו לכל אחד...), ובסוף מתים.. וזהו.

היו אלפי שנים של חיים אנושיים לפני הזמן שלנו כיום, ויהיו הרבה שנים אחרי, היו כל כך הרבה דברים, והיו עוד כל כך הרבה דברים, ואנחנו, כל אחד לעצמו רק.. פרט אחד קטן...

אני חושב על זה הרבה, על זה שזה מעצבן לחשוב שאנחנו סתם עוד בעל חיים קטן ביקום, כמו איזה כלב אחד שרק רוצה לחיות ולמות בשקט... ויש עוד כל כך הרבה דברים לגלות... ובכל מקרה אנחנו סתם עוד בן אדם אחד בעולם.

אז מהי משמעות החיים? אני חושב שצריך לעשות איזה משהו מיוחד. אני לא יכול לסבול את המחשבה שאני סתם מישהו "בינוני" כמו כולם, אני רוצה לגלות דברים, לעשות דברים, ולחיות יותר מפרק הזמן הקטן הזה.

ונכון, אני עם הדיבורים שלי יושב עכשיו מול המחשב כמו כל אחד, קם, אוכל, הולך לבי"ס, ישן, בעתיד ילך לצבא, אוניברסיטה, משפחה... אבל זה פשוט מעצבן אותי.

ואני חושב על זה שאחרי שאני ימות, אין שום דבר! זהו, הכול נגמר... וזה לא שאני אחיה לנצע באיזה גן עדן, המוח שלי והגוף שלי יתפוררו וזהו, והעולם ימשיך להתקיים... אבל בשבילי הוא נגמר.

קיצר כל העניין הזה מעצבן.. נראה לי אני אתאבד וזהו ואני לא ירגיש שמשהו לא בסדר :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תחשבו על זה שאנחנו רק אדם אחד - מתוך כמה מיליארדים, על כדור הארץ.

זו לא סתירה ? אנחנו אדם אחד ?

יש כל כך הרבה אנשים, אבל אפשר לעשות הכללות על כל בני האדם, כדוגמת תכונות, מראה, רצונות וכ"ו.

נהפוכו דווקא כן אפשר לעשות הכללות

וכשמסתכלים מלמעלה כולנו אותו הדבר...

גם הקרחים ?

חיים בעולם הזה, עושים מה שעושים (חיים רגילים, כמו לכל אחד...), ובסוף מתים.. וזהו.

מה עם אלו שלא עושים מה שכולם עושים ? נגיד אנשים שעשו משהו בחיים שלהם ? - המציאו משהו - פיתחו/פיצחו משהו - או אפילו כתבו שיר ?

היו אלפי שנים של חיים אנושיים לפני הזמן שלנו כיום, ויהיו הרבה שנים אחרי, היו כל כך הרבה דברים, והיו עוד כל כך הרבה דברים, ואנחנו, כל אחד לעצמו רק.. פרט אחד קטן...

מישהו קרא כאן ספרים לא נכונים של אנשים חדלי אישים - כל אדם הוא עולם ומלואו - אתה אמרת את זה כבר ובכול חלקיק קיימת מתכונת של הכל .

אני חושב על זה הרבה, על זה שזה מעצבן לחשוב שאנחנו סתם עוד בעל חיים קטן ביקום, כמו איזה כלב אחד שרק רוצה לחיות ולמות בשקט... ויש עוד כל כך הרבה דברים לגלות... ובכל מקרה אנחנו סתם עוד בן אדם אחד בעולם.

תוריד את מילות התואר ויש לך משפט לחיים - אהה וכן אולי כדי שתחליט להיגמל מההרגל שלא עושה לך טוב - קרי לחשוב - זה לכל אחד . ;) בטח אם אתה מקבל מסקנות שכאלו .

אז מהי משמעות החיים? אני חושב שצריך לעשות איזה משהו מיוחד. אני לא יכול לסבול את המחשבה שאני סתם מישהו "בינוני" כמו כולם, אני רוצה לגלות דברים, לעשות דברים, ולחיות יותר מפרק הזמן הקטן הזה.

הינה דברי חוכמה שיצרבו בתודעה הדיגיטלית של המרחב האינטרנטי ^^^

ונכון, אני עם הדיבורים שלי יושב עכשיו מול המחשב כמו כל אחד, קם, אוכל, הולך לבי"ס, ישן, בעתיד ילך לצבא, אוניברסיטה, משפחה... אבל זה פשוט מעצבן אותי.

זה טוב להתעצבן - זה אומר שיש לך רגש שרוצה לפעול - אני חושב שאתה יושב יותר מידיי - לך תעשה משהו מועיל - תרגיש טוב .

ואני חושב על זה שאחרי שאני ימות, אין שום דבר! זהו, הכול נגמר... וזה לא שאני אחיה לנצע באיזה גן עדן, המוח שלי והגוף שלי יתפוררו וזהו, והעולם ימשיך להתקיים... אבל בשבילי הוא נגמר.

כניראה גם בשבילי

קיצר כל העניין הזה מעצבן.. נראה לי אני אתאבד וזהו ואני לא ירגיש שמשהו לא בסדר :)

סתם דוגמא לא משהו אישי - הפינה של ציפורה המיעצת

החיים של בן אדם הם דבר מורכב ופשוט כמו שעושים אותם

הפשטות הזו קשה לעיכול לבן האדם שמחונך ומורגל לעבוד במסגרת מורכבת בלבד וכל זאת כדי להחזיק את ריקמת החיים החברתית שהיא זו שמחייה אותנו והיא זו שגם מכלה אותנו

אני לא הייתי מאמין למילה אחת שאמרתי - אבל לך תדע .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל העובדה

שאתה סתם איזה מישהו בעולם, שעוד כמה עשרות שנים לא יהיה יותר, והעולם ימשיך בלעדיך ובשבילך לא יהיה כלום

לא גורמת לך הרגשת פספוס כלשהי?

אני מרגיש שאם אני אהיה "רגיל" ויגדל כמו כולם ולפי הנורמות החברתיות הרגילות פיספסתי את החיים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל העובדה

שאתה סתם איזה מישהו בעולם, שעוד כמה עשרות שנים לא יהיה יותר, והעולם ימשיך בלעדיך ובשבילך לא יהיה כלום

אני מרגיש שאם אני אהיה "רגיל" ויגדל כמו כולם ולפי הנורמות החברתיות הרגילות פיספסתי את החיים...

אני לא סתם

אתה העדת על עצמך בתור סתם

זה לא אומר שכולם או אחרים או מי שבא איתך במגע הוא / היא סתם

יש כמה עובדות שסותרות את ההנחה האינפטילית הזו חלקן נקראות התבגרות

ורובם נובעות מחוסר ההבנה של משחק היחיד והחברה

וכן , נכון "ההרגשה" שלך היא נכונה

אבל היא טעות מפני שהיא לא שלך

היא איך שאתה חושב שאחרים רואים אותך

אתה לא מסתכל על עצמך

אם וכאשר תביט

תראה

שאתה יחיד ומיוחד ( כמו כל השאר) וזה לא עושה אותך טוב יותר או רע יותר

זה רק עושה אותך - אתה

אבל עכשיו השאלה היא : מה אתה עושה עושה עם עצמך ?

( עד עכשיו מקטר ;) )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מישהו הבין?

כן, זאת אחת השאלות שהכי מעצבנות אותי. איך זה שמכול מליארדי מליארדי (לא כתבתי פעמים בטעות)היצורים החיים ושאר החומרים ביקום יש לי דווקא את התודעה של עצמי. התשובה הכי טובה שמצאתי לכך היא :פשוט ככה. לצערי אין לי כרגע תשובה טובה יותר.

אבל העובדה

יש לי כמה תשובות לתת לך למה שאמרת.

דבר ראשון, אני מביא לך ציטוט מימה שכתבתי בפתיחת התרד שלדעתי עונה על מה שאתה אומר :

הציטוט:

-------------------

"ועכשיו כיוצא מכך, מהי משמעות החיים? אוביקטיבית: כול המשמעות שלנו בחיים זה להביא לסיפוק הצרכים שלנו ,אשר בסופו של דבר יגרמו לנו לישרוד ולהתרבות.

אבל מה, אני רואה את החיים כמתוחכמים למדי,איך שהוא הם הצליחו ( לא יודע מיזה הם :האבולוציה, חוקי היקום, אלוהים, שכול אחד יחליט בשבילו) לגרום לכול העסק הזה להיות מאוד מאוד סוביקטיבי ואישי לכול אחד מאיתנו.

כולנו צריכים לספק את הצרכים שלנו שהם בדיוק אותם צרכים ! אוכל, מים, לישרוד ולהתרבות אבל מה :באופן פרדוקסלי,למרות שכביכול אנחנו אמורים להרגיש אותו הדבר זה לא כך. לכול אחד יש תחושה שונה לגמרי של חיים, רצונות משלו ,אהבות אחרות ,טעמים אחרים, וגם אם יש אנשים שחושבים אותו הדבר אנחנו לא מרגישים כך. כול אחד מרגיש עצמו מיוחד בדרך שלו. למי מאיתנו לא היתה פעם את המחשבה, שמה שאנחנו חושבים, אף אחד אחר לא חשב על זה כך באותה הצורה בדיוק.

לסיכום: אני חושב שכול המנגנון הזה הוא גאוני בצורה שלא תאמן ומשמעות החיים שלי היא פשוט : להנות מהחיים שלי כול עוד אפשר, לא להתכחש לדחפים ולסקרנות שלי ולבצע אותם ! ( נ.ב- למזלי אני לא מרגיש דחף בלתי נשלט לירצוח אנשים )"

------------------------------

והוסיף: אז נכון שכאשר אתה תראה תמונת לויין של האנשים בארץ הכול יראה לך אותו הדבר אבל כאמור, כול הייחוד של היקום הזה הוא שאתה "הנמלה הקטנה" יכול לחוות את העולם כמו עולם ומלואו.

2.לגבי זה שתחיה רק כמה עשרות שנים ובזאת זה יגמר:

על פי מה שידוע לנו כיום, לזמן היתה התחלה, הוא לא היה קיים תמיד (אם היה קיים תמיד זה היה בלתי אפשרי להגיע ל"עכשיו", כי לפני עכשיו היה צריך להיות אין סוף זמן, וכדי לעבור "אין סוף זמן" לוקח "אין סוף שנים"- מסקנה אם הגענו לעכשיו זה אומר שלפנינו היה זמן מוגבל. מקווה שהבנת). שאלה שמטרידה אותי מהמסקנה הזאת היא למה אנחנו נימצאים בעכשיו דווקא עכשיו. בקצת יותר הפשטה: למה אנחנו נימצאים כרגע דווקא בשנת 2008 ולא בשנת 40,000 לפני או אחרי הספירה. אין לי כמובן תשובה ברורה בנושא, אבל יש לי תאוריות לכך( ואני אדגיש שנית- אלו רק תאוריות פילוסופיות שחשבתי אליהן).

אפשרות אחת: אם יש דבר כזה "ציר זמן", אז בכול רגע נתון מיתקיימות כול "נקודות הזמן בו זמנית", פשוט אתה מסיבה כול שהיא חווה כרגע נקודות זמן ספיציפיות. אז יש סיכוי שאולי עוד יצא לך לחוות אותם שוב . שים לב שאני משתמש כאן הרבה במרכאות , כי מדובר במושגים תאורטים בחלקן ולא ברורים לגמרי, לאף אדם ובטח לא לי.

אפשרות שנייה: אם התאורייה שהיקום בסופו של דבר ייקרוס לתוך עצמו ויתחיל את אותו תהליך מההתחלה שוב ושוב כול פעם, אז מתי שהוא אתה תיווצר מחדש ותחיה שוב( לא שזה יעזור לך כי גם ככה לא תיזכור את זה, ותתבאס כול פעם מחדש כמו עכשיו :silly: ).

מקווה שתרמתי במשהו :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מישהו הבין?

מישהו שלומד קבלה פעם אמר לי שה"נשמה" מחליטה לאן ללכת, אצל מי להוולד. :s05:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תלמדו אין למה יש רק איך.

למה זאת מילה שבני אדם המציאו.

איך זאת מילה שדווקא באה מהיקום עצמו.

איך יכול להיות תהליך כמו משהו שמוביל למשהו שמוביל למשהו...

מתמטיקה לדוגמה זאת ""שפה"" שאנחנו יצרנו כדי לתרגם לעצמנו תהליכים שקורים בעולם (יקום) סביביינו.

היא נבנתה אקב התבוננות ונסיון לסדר דברים שראינו לתוך נוסחאות (או שפה) מסודרות.

אז לשאול למה אתה דווקא בגוף שלך ולא של מישהו אחר זה כמו לשאול למה קוביה נוחתת על המספר 2 ולא 6 כשמישהו זורק אותה.

השאלה שצריך לשאול היא איך היא הגיעה למצב שהיא על 2. וזה פשוט תהליך שלא יכול לקרות בשום דרך אחרת אקב תוצאות קודמות.

זה מזכיר לי שאיזה דתי אחד נורא היתרשם שאיזה פיזיקאי אמר שאם תהליך יצירת היקום בלה בלה בלה היה אפילו מאית אלפית ביליונית המאיה שונה ממה שקרה היקום אף פעם לא היה נוצר והכול לא היה מתקיים וזאת הוכחה שיש אלוהים... (עזבו אותכם שזה ההבל הכי גדול במדע להגיד משפט כזה על דבר שאין לו מושג בכלל).

אבל אם תחשבו על זה זה מאוד פשוט... זה לא יכל לקרות בשום דרך אחרת... אחרת המדען (הטמבל, אני חייב לציין) לא יכל לעמוד שם ולטעון את הטענה שלו.

בקיצור אם היקום היה יכול לענות לכם על השאלה שלכם לצערי סביר להניח שהוא היה אומר: "ככה"

למה בלה בלה בלה אני בלה בלה בלה... ככה יצא!

חיים קשים הא. לפחות אתם בחיים תנסו להבין,לשפר,להנות,להרוס או כול דבר אחר שיביא לכם הרגשה משמעות ולא להתלוננן. :)

אגב סתם בשביל הוויכוח... דבר בעל משמעות הוא דבר המשנה לאנשים אחרים...

אז משמעות החיים לפי המילה משמעות היא לגרום לשינוי אצל מישהו חוץ ממכם.

(למרות שאני אישית חושב שזה מפגר אבל למי אכפת) :):P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...