8 שנים בדרך ל-780 (סיפור אמיתי) - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

8 שנים בדרך ל-780 (סיפור אמיתי)

Chymes

Recommended Posts

סלחו לי אבל הבחור אידיוט, ואין מצב שהוא שורד ברפואה. אם הוא כל כך רצה הוא יכל לשבת חודש על התחת, לקרוע את עצמו ולהוציא את ה780 (כי בסופו של דבר הוא הצליח מה שאומר שהוא כן מספיק מוכשר).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 71
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

הרופאים באמת לא תמיד מקבלים תגמול מספיק טוב בשביל העבודה המאוד תובענית של חלק מהם (זה תלוי - יש כל מיני רופאים).

לגבי הבחור,

כל הכבוד לו, אבל כמו שנאמר - הוא לא מספיק טוב או יותר נכון יש יותר טובים ממנו ותאמינו לי שיש מספיק סטודנטים לרפואה בארץ, אם לא היו מספיק היו מורידים את הדרישות כמובן. זה שבן אדם 8 שנים מנסה להשיג את הציון הדרוש ויש סטודנטים לרפואה אחרים שמוציאים את הציון הדרוש בפעם או פעמיים - זה רק מעיד שהוא פחות טוב מהם, עובדה פשוטה. זה נכון שיכול להיות שהוא יהיה רופא יותר טוב מאשר חלק מהם אבל הדברים הללו זה לא שוק - צריך חוקים ברורים ואין מה לעשות, אי אפשר שהכל יהיה מושלם מכל הבחינות והדרך כרגע זו הפשרה הטובה ביותר, אי אפשר לדעת מראש מי יהיה בעוד 10-15 שנה רופא טוב יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סתם לידע כללי, במחקר שנעשה בקרב תלמידי לא נמצא שום קשר בין הציון בפסיכומטרי או ממוצע הבגרות לבין הצלחה בלימודי .

הקשר היחידי שמחקר מצא הוא בין הציון בתנ"ך לבין הצלחה בלימודי ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סתם לידע כללי, במחקר שנעשה בקרב תלמידי לא נמצא שום קשר בין הציון בפסיכומטרי או ממוצע הבגרות לבין הצלחה בלימודי .

חח ומה התוצאות?

TT דיי צודק ד"א..

אבל כל הכבוד לבחור על "רוח הלחימה"

צריכים חיילים כאלה בצה"ל, שדבקים במטרה :P :P :P :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן - רק אל תשכח שכל הסטודנטים לרפואה הללו שניבדקו יש להם ציון מאוד גבוה בפסיכומטרי - הם כבר עברו את הציון הדרוש והמחקר הזה בעצם בוחן מה קורה בתוך האוכלוסייה של אותם אנשים מוצלחים. לכן האימרה הזו על המחקר יכולה להטעות ולא צריך להבין ממנה כאילו מהמחקר הבינו שאנשים עם פסיכומטרי 500 יכולים לעבור ביתר הצלחה את לימודי הרפואה מאנשים עם 780 (ולא שאני אומר שזה לא נכון - רק שלא על זה המחקר מדבר).

ועוד נקודה חשובה - לעבור לימודי זה לא אומר להיות רופא טוב, צריך בנוסף עוד לא מעט חוץ מלעבור בשביל זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סלחו לי אבל הבחור אידיוט, ואין מצב שהוא שורד ברפואה. אם הוא כל כך רצה הוא יכל לשבת חודש על התחת, לקרוע את עצמו ולהוציא את ה780 (כי בסופו של דבר הוא הצליח מה שאומר שהוא כן מספיק מוכשר).

אבל איך מביאים את המכה? אני מדריך פסיכומטרי, אני יודע שיש לי יכולת לפתור כמעט כל שאלה ודי מהר... אבל אתה כבר לא בן 16, יש לך שני עסקים לנהל, שותף שאתה מחוייב אליו, ואתה גם רוצה לחיות טיפה בין לבין...

ואז אתה קולט בתדהמה שאתה בן 25 עם חיים מגובשים ומלאים, ושהאופציה של לימודים אחרים כבר לא קיימת.

הנדסות זה לא אתה, מדעי החברה לא יובילו אותך לשום מקום טוב, והאגו לא יאפשר לך ללמוד מהיסוד מנהל עסקים, כי זה סוג של לחזור חמש שנים אחורה בעשייה שלך...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה חי בסרט. לרפואה לא מתקבלים עם פסיכומטרי "בסדר". לרפואה צריך 730+ (הוא כתב שהיה מסוגל להתקבל גם עם 740, אבל למזלו הוא קיבל 780) וממוצע בגרויות מעל 108 רק כדי שמישהו ירק בכלל לכיון שלך. ולא, עד השנה (תוכנית חדשה שאוניברסיטאות אימצו בגלל המחסור הצפוי ברופאים) לא היה ניתן בכלל לעבור מביולוגיה לרפואה גם אם אתה סטודנט מצטיין בביולוגיה. מבחינת האוניברסיטה אתה עדיין צריך לעמוד בסכם (ולעבור את כל המבחנים האחרים) גם אם סיימת תואר בביולוגיה בממוצע 98. (כפיצוי על עוגמת נפש תקבל פטורים מקורסים מסויימים) מגוחך, אבל זה מה שיש. (יותר נכון היה) בעתיד התוכנית תתרחב גם לכימיה ולמספר תארים נוספים.

אגב, אם אתה לא מאמין, אני ביואל גבע פגשתי אדם מאד נחמד בשם חן. חן בן 25, למד מספר שנים הנדסה באת"א, אבל בסוף החליט שזה לא בשבילו. לאף אחד לא היה אכפת שהוא קיבל בהנדסה ציונים מאד גבוהים. הוא נאלץ לשפר פסיכומטרי מספר פעמים, בסוף הוציא קרוב ל-790 בפסיכומטרי (בערך 60 נקודות שיפור) ועדיין מנסה להתקבל לרפואה. במועד קיץ הוא הרחיב 5 היסטוריה, 5 תנ"ך ו-5 ספרות כדי להבטיח ב-100% את הקבלה לרפואה שנה הבאה. רק תבין לאיזה מצב אנשים מגיעים.

חבל שאתה מדבר שטויות.

אולי התכוונת שמהשנה הנוכחית לא ניתן לעבור - זה אני באמת לא יודע.

בוא נגיד שאחד מאלו שאני מכיר הוא כבר דוקטור, עם התמחות, והתמחות שניה (בחו"ל), ועושה עכשיו פרופסורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק כי צריך ציונים ממש גבוהים בשביל להיות רופא...?

רק כי הרוב פה עובד בעיקר ב-"קומבינה" : לדוגמה, אם היו לו "קשרים", שבהם גם היה מעוניין להשתמש, יש להניח כי לא היה עליו לעבור את דרך הייסורים שעבר.

וזה עוד לפני שאמרתי מילה אחת על העובדה שבמדינה מתוקנת אדם בד"כ איננו צריך להסתמך על קשרים, על המזל, או לעבור דרך ייסורים כזו מסיבה כלשהי. במדינה מתוקנת בד"כ מספיקה היכולת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...