HD4850 VS. 9800GTX+ - עמוד 6 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

HD4850 VS. 9800GTX+

idanoosh10

Recommended Posts

אךךך הרבה זמן לא כתבתי פה......אוריב, מפאן של AMD עברנו ל INTEL ו NVIDIA ?

אני מאלו, שעדיין זוכר את הנבואות הפאנום של אוריב.....טוב טוב, צחקנו, אמרנו שלום לכולם, והנה השאלה :

זה שה9800 עם הפלוס הוא יחסית משתווה ל 4850 סטוק - זה מובן, אבל בואו נוסיף שמן למדורה :

יצאה גרסת הטוקסיק של הכרטיס אצל ספפיר. הקולר של זלמן - מוריד את החום עד 60 מעלות, קרור על זכרונות ושרשרת ההזנה של הכרטיס. בנוסף - מחירו לא גבוה יחסית - 1100 ש"ח לכל היותר. הנה לינק :

http://www.iqpc.co.il/Home/showItemMenu.asp?id=4290

עכשיו מה יותר שווה ?

הפלוס או הטוקסיק ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 109
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

סוף סוף אני רואה כאן השוואה רצינית, ולא סתם קביעות בסגנון "כרטיס חם!", "המתחרה קריר יותר!".

אגב, לא בטוח, לדעתי, שהקירור של ה-X1800GTO טוב הרבה יותר... אולי ההבדל הוא בעוצמת המאוורר? אולי אם נפעיל את המאוורר על RPM זהה בשני הקירורים השונים (שניהם על ה-4850), נקבל טמפרטורה דומה?

הרי בהחלט יכול להיות שאם הדרייבר של ה-48XX היה נכתב כך שהמאוורר היה פועל 10% מהר יותר עבור כל טמפ' שהיא, אף אחד לא היה מתלונן על חום גבוה.

בזה אתה טועה ידידי, יש לי את 2 הכרטיסים, לשניהם יש ONE SLOT COOLING אבל הקירור של הX1800 בנוי בצורה טובה הרבה יותר.. הרבה הרבה הרבה יותר סנפירים וממש ממש ממש בצפיפות.. לעומת זאת הקירור של ה4850 מבחוץ נראה יפה אבל אחרי שתוריד אותו מהכרטיס לא רק שתראה שהוא מעפן.. אשכרה אפשר לראות שהוא עלה שקל וחצי... וגם המשחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אךךך הרבה זמן לא כתבתי פה......אוריב, מפאן של AMD עברנו ל INTEL ו NVIDIA ?

אני מאלו, שעדיין זוכר את הנבואות הפאנום של אוריב.....טוב טוב, צחקנו, אמרנו שלום לכולם, והנה השאלה :

זה שה9800 עם הפלוס הוא יחסית משתווה ל 4850 סטוק - זה מובן, אבל בואו נוסיף שמן למדורה :

יצאה גרסת הטוקסיק של הכרטיס אצל ספפיר. הקולר של זלמן - מוריד את החום עד 60 מעלות, קרור על זכרונות ושרשרת ההזנה של הכרטיס. בנוסף - מחירו לא גבוה יחסית - 1100 ש"ח לכל היותר. הנה לינק :

http://www.iqpc.co.il/Home/showItemMenu.asp?id=4290

עכשיו מה יותר שווה ?

הפלוס או הטוקסיק ?

חברים יקרים, חוזר על שאלתי, זה מאוד חשוב לי. בעוד כשבוע אני קונה מחשב חדש. תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי ה9800GTX+

מה גם שה4850 עולה יותר והביצועים של ה9800GTX+ של BFG(זה עם האוברקלוק) ושל הTOXIC לדעתי יהיו שווים...

לגבי שאלתך אוהד, ה4850 גרוע מאוד באוברקלוק זה אני כבר יכול להגיד לך וזה מ2 סיבות - מתח הליבה שלו מאוד מאוד נמוך מכיוון שהוא היה חייב להיות מותאם לקירור ממש גרוע...

עובדים כרגע על ביוס שמשנה את מתח הליבה אבל עוד לא מצאתי באמת הוכחה שזה עובד.. אם לא אני אעשה מוד פיזי להעלאת המתח לליבה...

בעצם ללא VOLTMOD הכרטיס הזה דיי גרוע באוברקלוק.. אפשר להגיע איתו לאיזור ה680-700(625 זה הסטוק של הליבה) בליבה ותלוי איזה זיכרונות אתה נופל אבל אם אתה נופל על זיכרונות טובים אז אפשר להגיע איתם לסביבות ה1100-1150 שזה דווקא דיי מכובד(הזיכרונות בכרטיס הזה לא רעים)

ה9800GTX+ לדעתי בעל פוטנציאל דיי דומה מכיוון שמה שעשו זה בעצם לקחת את הG92 להקטין אותה על מנת לקבל פחות חום ועשו לה , דיי גדול, יותר מזה אני מפחד שכבר יהיה יותר מידי ככה שגם ה9800GTX+ לדעתי יהיה מוגבל באוברקלוק מכיוון שכבר סחטו ממנו את המיץ...

עכשיו מבחינת כולל לדעתי ה4850 טוב יותר מכיוון שאותו לא סחטו עד הסוף פשוט יש לו ממש ממש גרוע ואספקת מתח נמוכה מאוד...

עם מוד פשוט בעזרת עפרון מוליך או הלחמה של 2 נקודות על הבורג(ממש ממש פשוט אפילו לדבילים מבינינו) ועם נורמאלי כדוגמאת הAC S1(נגיד קונים את ה4850 ב880 ומוסיפים לו AC S1+TM ב130שקל.. זה עדיין יוצא יותר זול מ9800GTX+) ועם חיבור 2 נקודות על הכרטיס בעזרת עפרון אפשר להגיע לביצועים בשמיים, ביצועים גבוהים מה4870 אפילו לדעתי...

אבל אם אנחנו מדברים על סטוק נגד סטוק - גם ה9800GTX+ וגם ה4850 גרועים מאוד באוברקלוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מטה כלום-

על ה 4850 אני יכול לתת לך יותר מ 5 חנויות באיזורים שונים בארץ שבהן המחיר הוא 900-950 שקלים. לא נתתי את הזולים ביותר, מדובר על רוב החנויות (אם אתה רוצה לינקים, רק תבקש)

ומצד שני, יש אולי שני מקומות בלבד שה 9800GTX+ עולה בהם כ 1000-1050 ש"ח, בשאר הוא עולה 1100 ויותר. אתה מוזמן לתקן אותי אם אני טועה, אבל זה מה שראיתי באותן חנויות בהן חיפשתי את מחירי ה 4850.

כבר רשמתי שלא עשית כל חטא נורא :) וסלח לי שאני מסתכל על זה בצורה סטטיסטית נכונה (או מציאותית נכונה בעברית פשוטה) אבל "יש רק שני מקומות" או כל ביטוי דומה שאתה בוחר לא להכליל נקרא הטייה. מראש המצב להשוואה הוא לא תקין כי המחירים הם לא מחירים אמיתיים למדגם - כרטיס עדיין לא קיים - אבל ההמלצות והמסקנות שיש פה - הם כבר מוצקות וקיימות ועוברות הלאה לקוראים: "GTX+ פחות משלם". זה פשוט לא נכון להגיד את זה כרגע, ובשביל להגיע להשוואה נכונה צריך לעשות מה שנקרא תיקונים להערכה - לקחת בחשבון פרמטרים מסויימים ולאזן אותם. וד"א - את המילה "GTX+ עולה 1000" עוד לא ראיתי ממך, אתה מתחיל מ 1050, אז או שלא עשית שיעורי בית או ש.. אהם אהם.. - הטיה :).

ואני לא בא לצאת נגדך חס וחלילה אז פשוט אציין,

- כשאתם מדברים על מחיר - תעריכו מחיר בזמן שהכרטיס יהיה קיים, זמין באמת ויעבור את תקופת הראשוניות ("תמימות הקונים") של מחירים מופקעים שזה למעשה בדיקה של השוק - "כמה הצרכן יהיה מוכן לשלם" (ככה נקבעים מחירים בין היתר) - אבל זה כביכול רק תירוץ כי ברור למוכרים מה יהיה בסוף וכרגע הם נהנים מכניין התמימות ומנצלים אותו ואולי בצדק (בדיוק כמו הדוגמא עם הDELL 2408). לא קשה לשים לב שגם הורידה את המחיר הרישמי מ 230 ל 200, זה בדיוק אותו תהליך שהיא עשתה שהתוצאה שלו מאוד כואבת לNVIDIA (במקרה הזה בלבד היא לא ניסתה לעשוק אלא באמת בדקה איך השוק יגיב).

- לכן כל ההכרזות פה של "לא משתלם" חסרות כל ביסוס סטטיסטי או מציאותי. אתם מדברים פשוט על משהו שעוד לא קיים (המחיר האמיתי), זה כמו לדבר על חומרה חדשה מבלי להתנסות או לקרוא ביקורת רצינית.

-מי שאוהב לשלם מראש, להזמין מראש, ללכת על משהו חדש שהמחיר שוק האמיתי שלו עוד לא נקבע והתייצב : כל עוד הוא מרוצה אז נהדר. אבל אם לבן אדם כזה לא אכפת מהכסף - המילה "משתלם" גם ככה לא רלוונטית לגביו (יש לו צרכים אחרים) ושוב - גם לסגמנט הזה ההשוואה וההכרזות שניתנו פה מיותרות.

בקיצור - בשביל השוואה פיננסית - חכו קודם כל למחירים האמיתיים בשוק, תיראו לאן שתי היצרניות הולכות (מאוד הגיוני שATI דווקא יורידו מחירים) ואז תדברו על משתלם או לא, עד אז זה נכון להשוות את כל שאר הדברים המדוברים (כי אם כבר מישהו דיבר על יתרון ל 4850 - אז זה זמינות ולא מחיר שאי אפשר באמת להשוות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי דעתי HD4850 ב 1100 ש"ח - לא חשוב איזה ו OC היצרן ידפוק לו - לא שווה.

עוד 300 ש"ח כבר יש HD4870 שחזק ממנו בהרבה או 260GTX..

HD4850 ב 900 ש"ח זה כבר סיפור אחר לגמרי.

השאלה שלי זה לא מה משתלם יותר, אלא הביצועים. האים אצל הטוקסיק הם יותר גבוהים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בטוח שיהיו לו ביצועים מעט טובים יותר. אחרי הכל הוא מגיע ב OC..

הקירור שלו מעולה. היה לי כזה על ה 7900GT שהיה לי פעם..

*שוב - שאלת לגבי ביצועים עניתי לגבי ביצועים. לא הכנסתי את עניין הכדאיות שלפי דעתי - הוא לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בטוח שיהיו לו ביצועים מעט טובים יותר. אחרי הכל הוא מגיע ב OC..

הקירור שלו מעולה. היה לי כזה על ה 7900GT שהיה לי פעם..

*שוב - שאלת לגבי ביצועים עניתי לגבי ביצועים. לא הכנסתי את עניין הכדאיות שלפי דעתי - הוא לא.

ולפי דעתי הוא כן.

אני אסביר :

מפריע לי טמפ' הסטוק של 80-90 מעלות, ולכן גם ככה היתי קונה קרור צד. אבל נוצרת פה בעיה נוספת - סכמות הVRM לא מקוררות !

והנה באה ישועה בפני הטוקסיק: גם קרור זלמן יקר ערך, גם כל האלמנטים מקוררים, וגם המחיר פחות מזה, של כרטיס + קרור צד, ובנוסף להכל, גם OC מהמפעל ואחריות לא מבוטלת !

אז מה לא כידאי פה ?

ידוע לי, שה9800 יותר קריר ואין בו צורך בקרור צד, מספיק גם הסטוק, אבל הבדל במחיר 100 ש"ח, ואותו אני מוכן לשלם על ביצועים, כי במערכת שעולה 5700 ש"ח עוד 100 ש"ח זה לא ממש אופציה. אבל תוספת של עוד 250 ש"ח ל4870 כצת בעייתי בשבילי.

חוץ מזה, אני רוצה להשאיר לי אופציה לקרוס-פייר, לוח שאני קונה הוא תומך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני הייתי הולך על 4850 מוסיף לו AC S1 ושומר את הקירור המקורי במצב המקורי שלו...

זה הכי לגיטימי...

http://www.foxpc.co.il/Product.aspx?ProductID=1347

http://www.foxpc.co.il/Product.aspx?productid=1056

http://www.foxpc.co.il/Product.aspx?productid=1063

הכל ביחד כאן יוצא לך 1020...

ואתה מקבל 4850 עם מטורף לחלוטין... וגם - שקט עד בלתי מורגש.

עם כזה תוכל לעשות לו OC בקלות לגירסאת הTOXIC...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במצב כזה כבר הייתי הולך על ה TOXIC עם ה ZALMAN.. להוסיף עוד 80 ש"ח ואתה מקבל :

1) גוף מעולה שהוחלף כבר עבורך ויש לך עליו אחריות יצרן.

2) OC נחמד שגם נכנס באחריות היצרן.

3) נמנע מכל ההתעסקות עם ההחלפה של הקירור לבד.. (נכון יש כאלה שנהנים מזה כמוני וכמוך, אבל רוב המשתמשים - לא)

*ו KEMAN זה לא להוסיף 100 ש"ח .. זה יותר בכיוון של 200 ש"ח..

שוב תעשה את השיקולים הכלכליים שלך לבד.. לפי דעתי הוא לא שווה את זה..

לא שהדיל לא כדאי , פשוט 4850 במחיר כזה מתחיל יותר מידי להתקרב לטריטוריה של GTX260 או HD4870 שטובים ממנו בהרבה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון, אני מסכים שלפי הביקורות בהרבה מהמקרים ה4850 מתקרב ואף משתווה לGTX260

כמו כאן למשל :

http://www.tomshardware.com/reviews/radeon-hd-4870,1964-7.html

שימו לב בCRYSIS :

http://www.tomshardware.com/reviews/radeon-hd-4870,1964-9.html

אכן מתקרב מאוד לGTX260...

זו ביקורת מאוד טובה לפי דעתי שמשקפת את הביצועים בשוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תחושות בטן גורמות לי להמנע מביקורות עם כותרת מצדדת שכזאת: "!Radeon HD 4870: Better Than GTX 260"

ומשום מה כל הזמן אני רואה את הביקורת הספציפית הזאת "כהוכחה" לעדיפות כרטיסי ATI. נראה לי משהו רקוב אצל tom's (או אצלי בבטן)

ע"פי השוואה חדשה פה:

http://www.guru3d.com/article/sparkle-geforce-9600-gt-passive-review/8

יתרון קליל ב-COD4 על 9800gtx+ לא עושה אותו "משתווה ל-gtx260".

קודם שישתווה ל-9800gtx plus, איפה הוא ואיפה 260 ::)

לדעתי GURU3D אמינים\מנוסים יותר כשמדובר בכרטיסי מסך וגראפיקה (ו- ATI קיבלו את כל הסיקורים והקרדיט המגיע להם ב-guru3d).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על מה שניכם מדברים ? בלבלתם אותי לגמרי..

מי בכלל טען (ואיפה?) ש HD4850 מתקרב ל 260GTX ?? אין שום כתבה ברשת שטענה או רשמה את זה..

ההשוואה היא בין HD4870 ל 260GTX. ואכן במקרה הזה לפעמים הוא עוקף ולפעמים ההפך.. תלוי ביישום..

בדיוק כמו במקרה של HD4850 וה 9800GTX.. פעם זה לוקח ופעם זה..

ואל תתיחסו לכותרת מפגרת כמו HD 4870: Better Than GTX 260 .. פשוט תראו גרפים של השוואות ותסיקו את מסקנותיכם לבד..

*אני דרך אגב, ממש לא חושב ש HD4870 טוב יותר מ 260GTX. יש כמה אלמנטים שהוא טוב יותר ממנו אבל ביישומים מסויימים המצב הפוך..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...