HD4850 VS. 9800GTX+ - עמוד 4 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

HD4850 VS. 9800GTX+

idanoosh10

Recommended Posts

טמפ' אגזוז של מכונית F1 היא סביב ה 1000 מעלות צלסיוס. זה הטמפ' עבודה שלה ואין בזה שום נזק.

מכל הדיון דווקא זה תפס את העין שלי. נתעלם מהעובדה שהאגזוז הוא ממש לא הרכיב הכי חם ברכב, אבל 1000 מעלות ? אתה רוצה להמיס את שומכר המסכן ?

טוב, תאמת עכשיו אני רואה שציינת גם לגבי טמפרטורות עבודה מורשות וכו', אז כנראה אתה מבין ואולי הודרת את חוברת ההפעלה של פורמולה 1 בפורמט PDF מאתר המכירות של המכונית הזו... תמיד טוב לקרוא את החוברת לפני ההפעלה 8).

בכל מקרה הרגתם את הכרטיס, סה"כ כרטיס חם שלא מפזר את החום שלו ביעילות ובהתחשבות. אין לו בעייה קריטית בגלל זה חוץ מהסיכון הגבוה יותר לתקלות במקרה כזה וזה אכן קורה. בנושא הזה ה9800GTX+ עדיף עליו, אבל זה כרגע רק בהתייחסות לנושא הזה ובהנחה "ההכרזתית" שלשניהם המחיר המומלץ על ידי היצרן הוא זהה.

לגבי זה שהביצועים שלהם זהים, יש כאן קצת הסתייגות כי זה לא ממש נכון. בכללי הם באותה הרמה, ויש מיקרים שהאחד מוביל ומקרים אחרים שהשני. אין איזה הפסד קריטי בתועלת מהמוצר אם קונים את אחד מהם לעומת השני, זה הכל בקטנות מבחינת ביצועים (ללא OC). אבל בממוצע ובצורה מתמטית יותר ה9800GTX+ עדיף, מבלי להיכנס לכל הגרפים והבדיקות, מספיק להבין שהכרטיס הזה יצא מאוחר יותר מה4850 בשביל לתת מענה ל4850, אין שום סיכוי שבעולם שלחברה אימתנית ועשירה כמו לא יהיה מוצר שבאמת יהיה טוב יותר במבחני ביצועים (הרי משם הגיע האיום מהכרטיס של ATI) אחרת - לשם מה הם הוציאו אותו ? - חייב להיות בו משהו יותר טוב (כל סוג של דבר) בשביל לקבל בחזרה את נתח השוק שמתכנן לקנות את ה4850. זה כמו להוציא עידכון תוכנה שנועד לפתור בעיה ובכלל לא פותר אותה (רק שכאן ההצלחה חשובה לNVIDIA כי מדובר בכסף בסופו של דבר). ל ATI יותר קשה לעמוד במצב כזה בגלל הקושי הפיננסי בין היתר, אבל כל עוד הם לא יתקפלו - גם הם יהנו מהיתרון שהם יודעים מה יש בשוק ויתנו תגובה הולמת בחזרה.

ועוד פרט חשוב שאני רואה שאתם מכניסים למשוואה בין הכרטיסים והוא מחיר. ה9800GTX+ הוא כרטיס חדש של חברת שבקושי מסתובב בשוק עצמו. תמיד לכרטיסים של חברה מובילה יהיו מחירי פתיחה גבוהים שיתיצבו עם הזמן, וזה בולט יותר בארצנו. לכן כשאתם מכניסים את המחיר למשוואה בדיון שמדבר על איזה כרטיס יותר טוב או יותר משתלם יש כאן טעות הערכתית. או שצריך לדבר במונחים של "נכון להיום" (כשברור שעוד חודש ופחות מזה זה כבר לא יהיה ככה), או פשוט להתחשב בעובדה ששני במחירים הרישמיים שלהם הם 199.99 דולר. להתחשב בעובדה שמחירם צריך להיות זהה (בין אם זה 500 שקל או 1000 שקל או 2000 שקל) ואז להשוות מה יותר טוב. הרי עוד שבועיים כשלמלא חנויות יהיה מלאי שלו המחירים יצנחו פלאים (ה1000 ש"ח הזה זה מחיר גבוה שנהנה מראשוניות(של משהו שאין במלאי - טריק ידוע)).

*להזכירכם המסך 2408WFP של - הראשון שקיבל כאן מחיר קיבל מחיר של 3650 וכולם אמרו איזה זול, אחרי שבועיים כשעוד חנויות הביאו אותו המחיר ירד המון ל 3300, ואחרי התיצבות טבעית ירד גם ל פחות מ 3000. כנ"ל היה עם ה8800GT וכל מוצר של חברה שהיא מובילה בתחומה (בפופולאריות).

אז להגיד כאן "לשלם 160 ש"ח יותר" זה טיעון מיותר ולא נכון בדיון מסוג זה אלא אם כן מציינים בטיעון מה קורה נכון להיום ומה יקרה עוד שבועיים שלושה כשהכרטיס באמת יהיה קיים.

אני מקווה ששלושת הנושאים הללו יגרמו להתייחס לשני הכרטיסים הנהדרים הללו בקצת יותר פרופורציה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 109
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

URIB , אני לא משכנע אף אחד לקנות HD4850 ולא אמרתי אף פעם שהוא קוטל 9800GTX או משהו בסגנון..

שניהם כרטיסים טובים שנותנים את אותם ביצועים פחות או יותר.. לפעמים זה עדיף ולפעמים זה עדיף.. אני לא חושב שמי שקונה 9800GTX עושה טעות.. ממש לא.

הסיבה היחידה אשר בגללה אני רכשתי את ה HD4850 ולא את אחיו הירוק הוא בגלל שבזמן הקניה ההפרש בינהם היה עצום.

כיום, המחיר שלהם אמור להיות זהה. במקרה שהמחיר שלהם זהה זה כבר החלטה של הקונה מה לבחור - באף אחד מהם הוא לא ייפול..

כאשר אני עדיין הייתי בוחר ב HD4850 בגלל כמה פונקציות שימושיות שאהבתי בדרייבר ויכולת גבוהה כאשר מפעילים פילטרים..

אני ממש לא פאנבוי או משהו כזה של שום חברה, למעשה היו לי עד עכשיו רק כרטיסים של - בינהם ה :

6600, 7600GS, 7900GT וה 8600GTS שהיה לפני הנוכחי מבית ATI.. אהבתי את כולם. (למעט ה 7900GT התקול שמת לי אחרי שנה..)

פותח הדיון , קנה אחד מהם. שניהם טובים. אתה מוזמן לראות ברחבי הרשת מבחני ביצועים של שניהם ולראות מי לוקח ובאיזה משחק/קטגוריה.. תעשה את השיקולים הכספיים שלך עם עצמך ותחליט מי מתשלם לך יותר. שניהם דורשים אותו הספק מהספק כוח פחות או יותר כאשר ה 9800GTX מבקש שני חיבורי מתח של PCI-E (או לסרוגין - 4 מולקסים עם מתאם..לא הכי נחמד במארז..).. בניגוד לאחד ב HD4850.. לסיכום - לא מאמין שתצטער על קניה של אף אחד מהם..

ל ICE2K - הטמפ' של אגזוז של F1 אכן מגיעה לטמפ' האלה ומעבר להן.. האגזוז עשוי מסגסוגת מיוחדת ונבנה בעבודת יד מיוחדת.. מרוב שהאגזוז לוהט במאמץ מלא הוא נהיה חצי שקוף וניתן לראות דרכו.. צריך לראות בשביל להאמין..

סתם דוגמא :

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נחמד מאוד...

אבל בכל מקרה כמו שאמרת זו הדגמה במצבים קיצוניים ולא משהו מייצג של עבודה תקינה. ובכל מקרה זו לא טמפרטורת עבודה של המכונית, היא היתה נמסה בטמפרטורות האלו או במקרה הטוב מאבדת המון מהחוזק שלה (אחרי שהנהג היה מתאדה). אולי הסגסוגת של האגזוז נועדה להחזיק אותו שלם (מבחינת חתיכת חומר - לא משהו פעולתי-תפעולי) בטמפרטורות האלו אבל זו בטח לא טמפרטורת עבודה יעודית של הכלי. כמו בכרטיס של ATI, מערכות הקירור עובדות קשה וביעילות לשמור על טמפרטורת עבודה הרבה יותר נמוכה של הרכב, אם הן לא יעשו זאת טוב יקרו תקלות תפעוליות ברכב (אני מניח שגם נהג שהיתאדה זו תקלה תפעולית :) ) וזה כנראה החשש המוצדק שהביעו פה לגבי ה4850 והקירור הלא כלכך יעיל שלו (כמובן רק החשש מוצדק, לא התוצאה הפועל).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב בעקרון כבר הבנתי שאני מדבר אל הקיר כשאני מנסה להסביר פה אלף פעמים שאין קשר בין חום הכרטיס עצמו לחום שנפלט למארז שלכם.. אבל מה לעשות, אני מבין שיש כאן כמה חבר'ה שלא למדו פיסיקה ואף פחות שלמדו תרמודינמיקה.. אז אני מוותר לכם..

ולא אני לא מתכוון לרשום שוב למה זה לא משנה - עשיתי את זה לפחות 8 פעמים בת'רדים אחרים בפורום..

קראתי את מה שאמרת וזה לא נכון (וכן למדתי פיזיקה) נכון שהאנרגיה הנפלטת שווה אבל מכיוון שזה מגיע לטמפרטורה גבוהה יותר זה מחמם את הסביבה יותר (ואני יכול להסביר את זה אבל זה ממש ארוך ואין לי כוח) אבל אם כבר אני אתן לך דוגמא מתרמודינמיקה (שבטח המרצה נתן לך באוניברסיטה) והשאלה היא כזו: יש לך כוס קפה שתי שליש מלאה בטמפרטורה 90 - מה עדיף (על מנת לקרר אותה הכי הרבה) לשפוך לתוכה שליש חלב בטמפרטורה 4 ולחכות 10 דקות או קודם לחכות 10 דקות ואח"כ לשפוך את החלב...

זה לא בדיוק אבל ההגיון דומה.

(וכן אני מתאר לעצמי שעוד תגובה אתה תשאל מה הקשר ואז אני אצטרך להסביר אבל אני מקווה שתבין לבד)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קראתי את מה שאמרת וזה לא נכון (וכן למדתי פיזיקה) נכון שהאנרגיה הנפלטת שווה אבל מכיוון שזה מגיע לטמפרטורה גבוהה יותר זה מחמם את הסביבה יותר (ואני יכול להסביר את זה אבל זה ממש ארוך ואין לי כוח) אבל אם כבר אני אתן לך דוגמא מתרמודינמיקה (שבטח המרצה נתן לך באוניברסיטה) והשאלה היא כזו: יש לך כוס קפה שתי שליש מלאה בטמפרטורה 90 - מה עדיף (על מנת לקרר אותה הכי הרבה) לשפוך לתוכה שליש חלב בטמפרטורה 4 ולחכות 10 דקות או קודם לחכות 10 דקות ואח"כ לשפוך את החלב...

(וכן אני מתאר לעצמי שעוד תגובה אתה תשאל מה הקשר ואז אני אצטרך להסביר אבל אני מקווה שתבין לבד)

הכרטיס עושה עבודה כלשהי שיוצרת חום. את החום הזה צריך לסלק. בין אם הקירור שלו יעיל וטוב ובין אם הקירור שלו גרוע אתה מסלק ממנו את אותה אנרגייה (שהיא חום). החום הזה נפלט למארז בין עם הקירור של הכרטיס יעיל וטוב ובין אם לא. ההבדל היחיד שיהיה זה הטמפ' של הכרטיס עצמו ולא של הסביבה שלו.

אם כבר מתחשבים בסביבת הכרטיס אז עדיף גרוע. למה ? כי בקירור גרוע החום יהיה מרוכז באזור מאד נקודתי סביב הכרטיס ולא ייתפזר בצורה של אויר חם במארז ויחמם את שאר הרכיבים..

והבנתי את הדוגמא שלך.. אבל אכן, לא מוצא את הקשר.. (ולא אתה ממש לא חייב להסביר לי.. גם ככה אין כוח לזה..)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התשובה פשוטה - אתה שופך חצי כוס חלב על הכרטיס בזמן פעולה, מוסיף קצת סוכר, מחכה שהכל יתתפוצץ , ועוזב אותנו בשקט :) (בהומור כמובן - הדיון שלכם ממש לעניין).

בכל מקרה, קצת סוטה מגבולות המדע לפשט עד כדי כך את המודל הפיזיקלי המסובך והמסועף שמתואר כאן. זה לא תיכון או שנה א' באוניברסיטה. זו לא חוכמה לתאר נושא נושא לחוד - הקטע הקשה הוא לשלב את כולם יחד ולהתחיל לנתח אין סוף השפעות חוזרות.

לסוג הקירור בהחלט יש השפעה על הטמפרטורות במארז. החל מהעובדה שיש כאלו שבכלל מוציאים את האוויר החם החוצה מהמארז (הפתרון שNVIDIA בחרו לכרטיס ביניים שזה די מפתיע וחיובי), ולגבי כל השאר - השאלה היא איך האוויר המפוזר משתלב בסירקולצית זרימת האוויר במארז (איך הוא בדיוק מפוזר ולאן) - ונושא פיזיקלי אחר שהתעלמו ממנו כאן - קצב, באיזו מהירות זה מתרחש. זה כמובן תלוי מאוד בסירקולציה עצמה של המארז, איך היא בנויה ואיך היא מתוכננת.

בצורה פשוטה אפשר להגיד שזה כמו שבשביל לקרר היטסינק מסוים אפשר לכוון את המאורר על ההיטסינק או לכוון אותו 5 ס"מ ליד. כל אופציה תיתן קצב פיזור חום שונה - מה שישפיע בסוף על החום של הרכיב. כנ"ל לגבי סילוק אוויר שסיפח חום אל מחוץ למארז.

צריך לבצע מדידות בשביל להגיע לתשובה נכונה אך ממה שזה נראה, ה4850 יורה את האוויר החם הרחק מאיזור הסירקולציה, ויותר מזה גורם בעיקבות השיגור המדויק הזה להעביר את החום ישירות למתכת של המארז (בנקודת הפגיעה) מה שמקשה עוד יותר על הרחקתו של החום מהמחשב. ל8800GT היה פיתרון די דומה אבל איתו לא ניתקלתי בתופעות שראיתי עם ה4850, כנראה הוא מייצר משמעותית פחות חום (את האמת לא בדקתי).

*ושוב להרגיע: ה4850 למרות הדיון המעמיק פה, כרטיס נהדר, עובד נהדר, וכל האמור פה לא מדבר על משהו מייצג שיבטיח קריסה שלו או עבודה מגומגמת. כל עוד זרימת האוויר במחשב שלכם טובה ומעלה לא חושב שקיים אפילו זרזיר של חשש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

*ושוב להרגיע: ה4850 למרות הדיון המעמיק פה, כרטיס נהדר, עובד נהדר, וכל האמור פה לא מדבר על משהו מייצג שיבטיח קריסה שלו או עבודה מגומגמת. כל עוד זרימת האוויר במחשב שלכם טובה ומעלה לא חושב שקיים אפילו זרזיר של חשש.

הכל טוב ויפה, אבל למה להיצמד לכרטיס כזה שיש כבר 9800GTX+ כמעט באותו המחיר.

וכן... עכשיו כולם יגידו שאני פאנבויי של .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה פשוט לא צודק, כי אתה שוכח דבר אחד-

הקפה שלך משחרר חום אגור, הכרטיס מייצר חום. אם למדת אי פעם פיזיקה, אתה אמור לדעת: 100 וואט של חום הם 100 וואט של חום, לא משנה באיזו טמפרטורה תשחרר אותם לחדר.

זה שתנורי חימום לדוגמה מגיעים לכמה מאות מעלות זו לא המטרה, זו תופעת לוואי. זה פשוט מה שקורה שמעבירים כמה מאות וואטים בגוף חימום.

Ice2K- ה 4850 דווקא יורה את רוב החום הצידה, תעיף מבט. לקחו את הקירור של ה 3850, שינו את כיוון הסנפירים קצת, ושמו ונטה בצד שדרכה עף רוב האוויר החם החוצה. השאר נפלט אחורה והצידה, באלכסון לכיוון דלת המארז.

אם יש לך מאוורר צד, זה משתלב בסרקולציה בצורה טובה. אם לא.... זו קצת בעיה.

Urib- כמעט באותו המחיר, אבל עם כמעט אותם הביצועים. ה 4850 עולה בסביבות ה 900-950 שקל היום (בכל החנויות, לא מדובר על דוגמה מחנות אחת או 2), ה 9800GTX פלוס עולה 1050-1150 שקל. (שוב, אי אפשר לתת חנות אחת כדוגמה למחיר, לא כל העולם יכול לקנות שם)

במבחנים ה 9800GTX פלוס מנצח ב 60-65% מהמקרים

התמורה שתקבל משני הכרטיסים פרופורציונלית למחיר שתשלם. ההפרש בביצועים פשוט כ"כ קטן שאנשים לא מעדיפים להוסיף את ה 100 שקל הנוספים האלו.

לכל כרטיס גם יש את היתרונות שלו-

ל 9800 יש ופיזיקס

ל 4850 יש UVD's, תמיכה מלאה ב VC-1, האבוק, ופיזיקס בפוטנציה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Urib- כמעט באותו המחיר, אבל עם כמעט אותם הביצועים. ה 4850 עולה בסביבות ה 900-950 שקל היום (בכל החנויות, לא מדובר על דוגמה מחנות אחת או 2), ה 9800GTX פלוס עולה 1050-1150 שקל. (שוב, אי אפשר לתת חנות אחת כדוגמה למחיר, לא כל העולם יכול לקנות שם)

במבחנים ה 9800GTX פלוס מנצח ב 60-65% מהמקרים

התמורה שתקבל משני הכרטיסים פרופורציונלית למחיר שתשלם. ההפרש בביצועים פשוט כ"כ קטן שאנשים לא מעדיפים להוסיף את ה 100 שקל הנוספים האלו.

לכל כרטיס גם יש את היתרונות שלו-

ל 9800 יש ופיזיקס

ל 4850 יש UVD's, תמיכה מלאה ב VC-1, האבוק, ופיזיקס בפוטנציה.

תוסיף ל-9800GTX+ יכולת טובה יותר Out of the Box.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכל טוב ויפה, אבל למה להיצמד לכרטיס כזה שיש כבר 9800GTX+ כמעט באותו המחיר.

וכן... עכשיו כולם יגידו שאני פאנבויי של .

אם זה היה אותו מחיר, הייתי אמר לקחת את ה - 9800, אבל זה לא, למה להוסיף סתם עוד 100 שקל ?

ומי שרוצה פיתרון מעולה לבעיית החום, פשוט שמים מאוורר ליפני הארד דיסקים ובסוף המארז (מתחת לכרטיס) וזהו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם זה היה אותו מחיר, הייתי אמר לקחת את ה - 9800, אבל זה לא, למה להוסיף סתם עוד 100 שקל ?

ומי שרוצה פיתרון מעולה לבעיית החום, פשוט שמים מאוורר ליפני הארד דיסקים ובסוף המארז (מתחת לכרטיס) וזהו...

למה נראה לך שאני אביא לחדר שלי שני מאווררים במיוחד למחשב?

:) סתם אני לא כזה טיפש אבל הייתי חייב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

GREATTHUNDER, כבר כמעט עפתי עליך.. עד שראיתי את ההמשך למטה.. :smile1:

לגבי הדיון , אני מסכים עם URIB במקרה ששני הכרטיסים במחיר זהה. מה שלצערי לא קורה בארץ וזו אחת הסיבות שהלכתי על ה 4850.

מה גם של 9800GTX צריך שני חיבורי מתח של PCI-E או 4 מולקסים !! 4 !! ומאחר ואין לי 4 פנויים כרגע זה גם לא מתאפשר טכנית לחבר אותו כרגע..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...