ספק כח מודולרי (כבלים מתפרקים) - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ספק כח מודולרי (כבלים מתפרקים)

arikg

Recommended Posts

מעוניין בחוות דעת על ספקים כנ"ל לגבי נצילות ויעילות לעומת ספקים רגילים עם אין ספור "צמות",

מוכר בחנות מסויימת אמר לי שספקים מודולרים לא "מספיק" טובים כמו הקונבנציונלים ונוטים

לספק מתחים שגויים וכו' - מה האמת מאחרי הדברים , והאם יש דברים בגו ?

האם הספקים המודולרים של ENERMAX טובים ? או עדיף ספק "רגיל" של

מדובר בהספקים של בערך 750 W .

תודה רבה מראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, הטענה של המוכר היא בולשיט גמור. הייתי שמח לדעת באיזו חנות מדובר.

היכולת של ספק זה או אחר לייצב את המתחים שהוא מספק לא קשורה כלל למודולריות שלו. מודלריות מתחילה ונגמרת באפשרות לנתק כבלים שאתה לא צריך - בעוד שהמעגלים בפנים הם אותם המעגלים. הספקים של ENERMAX מצויינים, גם לפי דעתי האישית וגם לפי רוב הביקורת ברשת. טובים גם הם, אבל לא בהכרח מצדיקים את מחירם (מעבר ל ספקי ה450W-550W שלהם).

אם אתה יכול לפרט בנוגע למחשב שלך, אוכל לעזור לך יותר בעניין הספק. 750W הם בגדר OVERKILL לכל מערכת שאפשר לחשוב עליה בתקציב שפוי - אפילו מערכות CF.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא בדיוק נכון

גם Power&Cooling טוענים שהסיבה שהם לא עושים מודולריים היא שכבלים מודולריים עלולים לגרום לדרופים מוגזמים במתח ולהפרעות בזרם. לא ראיתי עדיין הוכחה מוצקה וחד משמעית לזה, אבל אני מאמין שקיים בסיס של אמת בעניין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא בדיוק נכון

גם Power&Cooling טוענים שהסיבה שהם לא עושים מודולריים היא שכבלים מודולריים עלולים לגרום לדרופים מוגזמים במתח ולהפרעות בזרם. לא ראיתי עדיין הוכחה מוצקה וחד משמעית לזה, אבל אני מאמין שקיים בסיס של אמת בעניין.

אז טענו. אני לא מאמין להצהרות שכאלה כשהן יוצאות מפי בעלי אינטרסים בעניין.

תבינו, מבחינת הספק אין שום הבדל בין מצב שבו הכבל מנותק לחלוטין (בספק מודולרי) למצב שבו הכבל פשוט תלוי ולא מחובר לכלום (בספק שאינו מודולרי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה לתגובות - שלחתי תגובה בקשר למפרט ומשום מה לא נקלטה במערכת

המפרט:

CPU Q9450

MB EP45 DS4 GIGABYTE

GPU RADEON 4870

2X HD 320 G

1X DVD

OCZ OCZ2RPR800C32GK 3-4-4-15 (2x1024)MB 800MHz Reaper CL3 DDR2 X2

סה"כ 4 סטיקים

מארז AURORA ( מאווררי לדים שלושה מאווררים במארז)

מקווה שלא שכחתי משהו

"התפשרתי" על ספק רגיל לא מודולרי של בהספק 650W האם יספיק ?

תודה רבה שוב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כלל אצבע אומר שהם צודקים, שכן כל חיבור הינו פתח לבעייה. זה הגלוי.

אך יש גם את הנסתר, שכן התשובה של Power&Cooling ניתנה מתוך כך שמוצא ה- 12 וולט שלהם הוא יחיד

ולכן יש מגבלת זרם שניתן להעביר על המחבר (שאם היה) שכן זרם של 60 אמפר דורש מחברים מיוחדים ויקרים.

היה ו- Power&Cooling יחליטו על מעבר למודולארי וקיום הגנות על כל מוצא, (דבר שייקר להם את המוצר) התאורייה שלהם תורד מהאתר.

צביקה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כלל אצבע אומר שהם צודקים' date=' שכן כל חיבור הינו פתח לבעייה. זה הגלוי.

אך יש גם את הנסתר, שכן התשובה של Power&Cooling ניתנה מתוך כך שמוצא ה- 12 וולט שלהם הוא [b']יחיד

ולכן יש מגבלת זרם שניתן להעביר על המחבר (שאם היה) שכן זרם של 60 אמפר דורש מחברים מיוחדים ויקרים.

היה ו- Power&Cooling יחליטו על מעבר למודולארי וקיום הגנות על כל מוצא, (דבר שייקר להם את המוצר) התאורייה שלהם תורד מהאתר.

צביקה

אני לא בטוח בעניין הקושי הנובע מקיום מסילת 12V יחידה. אני לא מבין באלקטרוניקה, אבל חברת silverstone מייצרת ספקי כוח מודולריים עם עד 90 אמפר על מסילת ה-12V (דקאת'לון 1200 ואט ב-370 דולר). ככל הנראה יש הגנות על מוצאות ה-12V, או שסילברסטון מאמינים/מקווים שהלקוחות שלהם לא יצליחו אף פעם להעמיס יותר מדי על כל מחבר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ל- fungiman

קרא מטה במפרט סילברסטון

Class-leading six +12V rail(s) with 94A

http://www.silverstonetek.com/products/p_contents.php?pno=ST1200&area=usa

הזרם אומנם 94 אמפר, אך הוא מחולק על פני 6 מסילות !!!

אין מסילה אחת של 94 אמפר !!!

צביקה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ועדיין מכל הדיון המעניין הנ"ל עדיין לא קיבלתי תשובה אם הספק של (שכבר נקנה) 650W ללא כבלים מתפרקים

היתה קניה טובה.... :bash: בהתאמה למפרט שמסרתי... בכל מקרה אני מקווה שהוא יספק את "הסחורה"

איזו מילה מהמשתתפים לגבי הנ"ל ? OVERKILL ? פחות מידי ? אפשר עדיין להחליף... ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ל- fungiman

קרא מטה במפרט סילברסטון

Class-leading six +12V rail(s) with 94A

http://www.silverstonetek.com/products/p_contents.php?pno=ST1200&area=usa

הזרם אומנם 94 אמפר, אך הוא מחולק על פני 6 מסילות !!!

Silverstone's Decathalon series PSUs are designed to deliver maximum power simply and reliably. Instead of bumping up cost and complexity by using multiple +12V rails the DA1200 has 1 extremely robust 90A rail. The Active PFC and >80% efficiency rating ensure that no power is wasted.

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16817256029

הטעיית הציבור, ועוד ב-newegg? מה יגידו אזובי הקיר?

תיקון - אתה מדבר על דגם ST, ואני על דגם DA.

ראה http://www.silverstonetek.com/products/p_contents.php?pno=da1200&area=usa

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...