יש לי שאלה בקשר לחלוקת כוננים..... - עמוד 2 - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

יש לי שאלה בקשר לחלוקת כוננים.....

Armageddon1

Recommended Posts

אפשר לשאול למה לא לעבוד עם NTFS? הוא לדעתי האישית ומכל בחינה מקצועית הרבה יותר טוב.

בכל מקרה, לגבי חלוקה של ההארדיסק, אני הייתי מחלק אותו ללפחות שתי מחיצות - מחיצה אחת למסמכים, מדיה והורדות, מחיצה שני למערכת הפעלה והתקנות.

אני, אחרי הרבה פרמוטים נסיונות והחלפות עובד כרגע עם שני הארדיסקים - הראשון 60 השני 40, הראשון מחולק ל3 מחיצות - מחיצה ראשית שעליה וינדוס והתקנות של תוכנות (10 גיגה ואפשר גם פחות אם אתה לא מתכוון להתקין תוכנות כבדות והרבה משחקים במקביל)

מחיצה שניה שעליה נמצאים כל המסמכים, גרפיקה, כל ההתקנות של התוכנות והדרייברים ובעצם כל דבר שלא דורש התקנה - עד לא מזמן היתה עליה גם כל המדיה (סרטים ומוזיקה) שלי, אבל עכשיו יש לי עוד הארדיסק (המחיצה היא עכשיו בסביבות ה45 גיגה אבל אין עליה יותר מ25 גיגה של קבצים)

ומחיצה שלישית של בערך 3-5 גיגה (תלוי כמה מקום אתה מוכן לתת לה) שעליה הswap file של וינדוס הtemporary files ואליה אני גם מפנה את הtemp directory של כל התוכנות.

עיקר הקבצים שלי הם דברים שלא מותקנים, כך שאם אצלך זה ההיפך, אתה גם יכול לפרמט אחרת

המחיצה השניה טובה למקרה שתצטרך לפרמט את מערכת ההפעלה - אתה לא צריך לגבות ככה כמעט כלום - רק הגדרות ודואר, כל השאר נשאר כשאתה מפרמט או כל תאונה שעלולה לקרות (וירוס, ניסויים לא נכונים על מערכת ההפעלה שדופקים את הFAT וכו')

בניתי את המחיצה השלישית של הקבצים הזמניים כי אלה הגורמים העיקריים לבעיות של פרגמנטציה מהירה של ההארדיסק (במיוחד קאזאה), ככה אני צריך להריץ DEFRAG הרבה פחות.

כל המחיצות NTFS דרך אגב.

על ההארידסק השני (למרות שלך זה כרגע לא משנה) יש מחיצה של 25 גיגה (fat32 למקרה שאני אתקין וארצה גישה אליה) שעליה כל המדיה, ומקום לא מפורמט של 15 גיגה להתקנות עתידיות (מערכת הפעלה מקבילה, או או כל דבר שאני אצטרך).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל - , למרות שאולי לך זה לא משנה, לי זה היה מאד קריטי שהייתי צעיר יותר וגרתי אצל ההורים (USER נפרד לכל אחד, אף אחד לא יכול בטעות לגשת למקומות שלא בא לי שהוא ייגש) וגם בעבודה (כנ"ל).

אם אני לא טועה גם בענייני של גישה לאינטרנט - אם אתה לא עולה כADMINISTRATOR מתחבר לאינטרנט ומישהו בטעות מחליט לפרוץ לך למחשב, הסיכויים שהוא יגיע למקומות שלא חשופים למי שהוא לא ADMIN הם נמוכים יותר (קצת כמו רעיון הROOT בלינוקס אבל פחות מאובטח).

חוץ מזה -

גדלי כוננים, לא צריך להתחיל לחפש מה מפרמט ובאיזה גודל, להיפך, היעילות של NTFS עולה עם גודל המחיצה, גם מבחינת מקום וגם מבחינת מהירות, בניגוד לFAT שיעילה פחות ככל שגודל המחיצה עולה.

בהמשך לזה- לNTFS יש מערכת אינדקסים פנימית להאצת תהליך חיפוש קבצים.

עמידות בפני ישנים, במיוחד CIH, הרבה וירוסי BOOT שנכתבו לפני WIN2K ווירוסים שפוגעים בFAT וב PARTITION TABLE לא יודעים איך "לאכול" NTFS. (אני מדבר על "קלאסים" לא על תולעים ודברים חדשים דומים).

למרות שיותר קל לשחזר מערכת FAT שנפלה, NTFS יותר חזקה ברמות של אמינות ושחזור - ולכל מי שיש משהו להגיד נגד זה - יש לי ניסיון אישי טוב מאד עם שחזור הPARTITION TABLE והFAT של כונני הNTFS שלי אחרי התקנה כושלת של SYSTEM COMMANDER שפשוט אפסה לי את כל המידע שנמצא בתחילת המחיצות - מתברר שמחיצות NTFS שומרות גיבוי של הPARTITION TABLE והFAT בסוף המחיצה, כך שניתן לשחזרם יחסית בקלות במקרים כאלה (יש מסמכים מפורטים ויעילים באתר מיקרוסופט), מה שלא ממש קיים בFAT32.

אפשרות לדחוס קבצים בצורה מובנית בתוך מע' הקבצים (סטייל DOUBLESPACE אבל מוטמע הרבה יותר טוב) בצורה שקופה לגמרי למשתמש.

כמובן שיש גם טענות הפוכות - כמו חוסר היכולת לגשת להארדיסק עם דיסקט BOOT פשוט של DOS, בזבזנות יחסית של מקום בהארדיסק (לא ברמה של גיגה בייטים, ככה שזה לא ממש משנה), הקלות היחסית לשחזר מחיצות FAT פגועות ברמות מסויימות וכו', אבל אלה דברים משניים יחסית ליתרונות.

ובטח ישנם עוד הבדלים כאלה ואחרים שלא חשבתי עליהם כרגע.

.

אתה לא חייב להשתמש בNTFS, אבל אני כמעט ולא השתמשתי בFAT32 (מעבר לכוננים משותפים עם מערכות הפעלה שלא תומכות בNTFS) ב - 4 שנים האחרונות לפחות, (מאז שיצא BETA של 2000) ואני לא רואה שום סיבה לעשות צעד אחורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל - , למרות שאולי לך זה לא משנה, לי זה היה מאד קריטי שהייתי צעיר יותר וגרתי אצל ההורים (USER נפרד לכל אחד, אף אחד לא יכול בטעות לגשת למקומות שלא בא לי שהוא ייגש) וגם בעבודה (כנ"ל).

אם אני לא טועה גם בענייני של גישה לאינטרנט - אם אתה לא עולה כADMINISTRATOR מתחבר לאינטרנט ומישהו בטעות מחליט לפרוץ לך למחשב, הסיכויים שהוא יגיע למקומות שלא חשופים למי שהוא לא ADMIN הם נמוכים יותר (קצת כמו רעיון הROOT בלינוקס אבל פחות מאובטח).

חוץ מזה -

גדלי כוננים, לא צריך להתחיל לחפש מה מפרמט ובאיזה גודל, להיפך, היעילות של NTFS עולה עם גודל המחיצה, גם מבחינת מקום וגם מבחינת מהירות, בניגוד לFAT שיעילה פחות ככל שגודל המחיצה עולה.

בהמשך לזה- לNTFS יש מערכת אינדקסים פנימית להאצת תהליך חיפוש קבצים.

עמידות בפני ישנים, במיוחד CIH, הרבה וירוסי BOOT שנכתבו לפני WIN2K ווירוסים שפוגעים בFAT וב PARTITION TABLE לא יודעים איך "לאכול" NTFS. (אני מדבר על "קלאסים" לא על תולעים ודברים חדשים דומים).

למרות שיותר קל לשחזר מערכת FAT שנפלה, NTFS יותר חזקה ברמות של אמינות ושחזור - ולכל מי שיש משהו להגיד נגד זה - יש לי ניסיון אישי טוב מאד עם שחזור הPARTITION TABLE והFAT של כונני הNTFS שלי אחרי התקנה כושלת של SYSTEM COMMANDER שפשוט אפסה לי את כל המידע שנמצא בתחילת המחיצות - מתברר שמחיצות NTFS שומרות גיבוי של הPARTITION TABLE והFAT בסוף המחיצה, כך שניתן לשחזרם יחסית בקלות במקרים כאלה (יש מסמכים מפורטים ויעילים באתר מיקרוסופט), מה שלא ממש קיים בFAT32.

אפשרות לדחוס קבצים בצורה מובנית בתוך מע' הקבצים (סטייל DOUBLESPACE אבל מוטמע הרבה יותר טוב) בצורה שקופה לגמרי למשתמש.

כמובן שיש גם טענות הפוכות - כמו חוסר היכולת לגשת להארדיסק עם דיסקט BOOT פשוט של DOS, בזבזנות יחסית של מקום בהארדיסק (לא ברמה של גיגה בייטים, ככה שזה לא ממש משנה), הקלות היחסית לשחזר מחיצות FAT פגועות ברמות מסויימות וכו', אבל אלה דברים משניים יחסית ליתרונות.

ובטח ישנם עוד הבדלים כאלה ואחרים שלא חשבתי עליהם כרגע.

.

אתה לא חייב להשתמש בNTFS, אבל אני כמעט ולא השתמשתי בFAT32 (מעבר לכוננים משותפים עם מערכות הפעלה שלא תומכות בNTFS) ב - 4 שנים האחרונות לפחות, (מאז שיצא BETA של 2000) ואני לא רואה שום סיבה לעשות צעד אחורה.

יש לי תיקון (תקנו אותי אם אני טועה)

FAT 36 הוא יותר מהיר מהNTFS אך יכול להכיל פחות תיקיות בראש קונן מ NTFS

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי FAT32 יכול להכיל פחות תיקיות, אין לי מושג, למרות שזה נשמע מאד הגיוני, אבל אני זוכר שקראתי או הסבירו לי פעם (זה היה ממש מזמן אז אין לי מושג) שככל שעולה גודל המחיצה כך עולה יעילות הNTFS ויורדת יעילות הFAT32, כלומר על הארדיסק של 15 גיגה הFAT32 יהיה יותר מהיר אבל ככל שתעלה הפער יצטמצם, עד שתגיע לנקודה ממנה NTFS עובד יותר ביעילות.

וגם דרך אגב, בגלל יכולת הINDEXING שמוטמעת בתוך הNTFS, ככל שיהיו לך יותר קבצים על המחיצה, כך NTFS ימצא אותם יותר מהר מFAT32, כלומר יעבוד יותר מהר.

ותקנו אותי אם אני טועה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה בערך מה שכתבתי, אבל עדיין, אם יש לך פנטיום 4 או אתה לא ממש תרגיש בהבדל, אז למה ללכת אחורה ולחזור לFAT? זה כמו להתקין WIN98 על P4 עם 256 מגה , יעבוד מהר יותר אולי אבל לא ינצל את כל הזיכרון, יהיו לו בעיות כמו שרק ל98 יש בעיות וכו' וכו'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשמשתמשים במחשב בצורה תקינה ולא מתקינים כל דבר שזז ...

אז לא צריך לפרמט הרבה את הארד דיסק .

אני מוריד גם הרבה ואין לי כוח להעביר אותם מכונן לכונן, זה בכל זאת לוקח זמן!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...