E8400 VS Q6600 אותו המחיר + -(בסקיי פיסי) מה כדאי?י - עמוד 2 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

E8400 VS Q6600 אותו המחיר + -(בסקיי פיסי) מה כדאי?י

OZSHIMON

Recommended Posts

E8400 יכול להגיע עם OC ל4 ויותר גיגה הרץ.

ועם אויר!

הוא פולט פחות מ65W של חום.

מרובעי ליבות פולטים לכיוון ה130W - כלומר פי שתיים!

חוץ מזה, שגם הצורה שעובדים וכו' מגבילה אותם בOC.

לאחרונה שברו שיא חדש בOC.

לקחו מעבד E8600 (מטורף - מעבד מומלץ בחום לכל עושה OC בעולם, מכיל מכפלה של 10 ובנוי פשוט טוב), והגיעו איתו מ3.3 ג'גיה הרץ ל6 בערך!

זה אומר מספיק, לא?

;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אתם לא שפויים, 4 ליבות זה גימיק ?

יש לכם מושג כמה ישומים רצים במערכת הפעלה ממוצעת ?

אין כמו 4 ליבות כשרצים לכם במחשב 20 ישומים קטנים, 6 ישומים בינוניים, ו 2-3 ישומים גדולים.

נשמע לכם כמו הגזמה ? תפתחו את ה TASK MANAGER ותפנימו.

עכשיו גם תדמיינו שאתם עושים במחשב משהו חוץ מלקרוא בפורום או לשחק CS.

גם ל DUAL וגם ל QUAD יש יתרונות וחסרונות.

אבל אל תקשקשו מתוך בורות ש QUAD זה גימיק.

אם אתם לא רואים איך אפשרי ש 4 ליבות ישמנו את גלגלי המערכת, כנראה שאתם לא צריכים ולא יכולים להבין למה צריך.

אם היה SINGLE שמגיע במהירות קצת יותר גבוהה ומתחמם טיפה פחות, כנראה שגם את זה הייתם מעדיפים על DUAL.

למי שאמר שאין משחקים שתומכים בריבוי ליבות, קשקוש בלבוש, יש כבר כמה עשרות משחקים שתומכים בזה.

כל החברות הגדולות וכל המנועים המובילים, אם לא כבר תומכים בזה אז יתמכו במשחק הבא, ובצורה יותר טובה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה גימיק לשוק הביתי, כן, אם יש לך צורך מקצועי של תוכנות מסוימות, זה משהו אחר.

אתה מגלה חוסר הבנה בסיסי (כמעט כמו Painkiller), רוב הדברים שאתה רואה ב task manager הם דברים שנמצאים במצב המתנה ולא רצים. אם אתה לא מריץ תוכנה חישובית אז בכלל כ-ל הדברים ב task manager פועלים בצורה כה מזערית של דרישות מעבד שתראה שהם לוקחים 0%.

משחקים אולי תומכים ב 2 ליבות ולא יותר מכך (4 ליבות), שזה גם ככה מה שנמכר היום.

יש פחות משחקים שתומכים ביותר מ2 ליבות מאשר מכאלו שתומכים ב 10.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עד שיצאו ישומים שישתמשו ב4 ליבות הQ6600 שתקנה עכשיו יהיה שווה לת**.

לך על 8400 שיתן לך את מירב הביצועים בקרירות המרבית ותהיה הכי מרוצה.

ולמי שעדיין חושב ש4 ליבות יותר טוב:

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=345055.0;topicseen

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה גימיק לשוק הביתי, כן, אם יש לך צורך מקצועי של תוכנות מסוימות, זה משהו אחר.

אתה מגלה חוסר הבנה בסיסי (כמעט כמו Painkiller), רוב הדברים שאתה רואה ב task manager הם דברים שנמצאים במצב המתנה ולא רצים. אם אתה לא מריץ תוכנה חישובית אז בכלל כ-ל הדברים ב task manager פועלים בצורה כה מזערית של דרישות מעבד שתראה שהם לוקחים 0%.

משחקים אולי תומכים ב 2 ליבות ולא יותר מכך (4 ליבות), שזה גם ככה מה שנמכר היום.

יש פחות משחקים שתומכים ביותר מ2 ליבות מאשר מכאלו שתומכים ב 10.

אל תלמד אותי מה רץ ב TASK MANAGE אני עשיתי דוקטורט בנושא.

הבאתי את זה כתרגיל בדמיון לאנשים שלא מבינים איך 4 ליבות עוזר במולטיטסקינג.

אמרתי שלמשתמש המתוחכם 4 ליבות זה יתרון גדול.

זה לא רק בשביל מי שמריץ תוכנה מקצועית שמנצלת את כל הליבות, זה גם טוב למי שפותח ומריץ הרבה ישומים במקביל.

יש אנשים שצריכים ללמוד לשים דברים בפרופורציה.

אפשר להציג את האפשרויות כמו שהם, את היתרונות והחסרונות.

להגיד ש 4 ליבות זה גימיק זה מוגבלות שיכלית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

mandarin ועוד כמה מגלים פה הרבה שכל, לעומת אחרים שמגלים חוסר הבנה די רציני!

Art Tatum - דווקא ממך ציפתי ליותר וחבל.

אני לא רוצה להתרברב בידע שלי או משהו כזה, אבל יודע פה ושם כמה דברים, ולמדתי די הרבה מחשבים ומתמטיקה וכו'.

אני רק יכול להגיד, שהסיכוי שתנצלו כיום מעבד עם 4 ליבות או אפילו 2 ליבות הוא פשוט אפסי.

לאינטל קל מאוד לייצר ריבוי ליבות כיום, יש יכולת כבר לייצר גם מעבדים עם 16 ליבות, אז?!

הם רוצים למכור - הם חברה ומטרתם להרויח כסף.

מה אתם מצפים שיגידו לך שמעבד שעולה 800 יתן ביצועים טובים יותר ממעבד שעולה 1600 ?! (E8400 לעומת Q945)

וגם Q6600 נופל בהרבה ממעבד E8400 או E8500 (שעולים כמעט זהה עכשו - סתכלו בSKY)

אין שום אבל שום משחק שמנצל ריבוי ליבות כיום.

לעומת זאתי, משחקים כן מרויחים מבחינת מהירות וניצול כרטיסים במערך וכו' אם יש מעבד עם מהירות שעון גבוהה יותר.

יותר מזה

קח Q6600 ותעלה אותה ל3 ג'יגה הרץ

וקח E8400

ועדיין לומרות המהירות הזהה - כפול הליבה יתן ביצועים טובים יותר.

יש הרבה בעיות עם ריבוי ליבות, לדעת "לפצל" את החישובים, לדעתי איך לנצל זכרון מטמון, זכרון משותף, עניין של סינכרון, עניין של IO וכו' וכו'

זה הרבה יותר מסובך ממה שאנשים חושבים.

גם אם עכשו CRYSIS יהיה בעל 4 PROCESS עדיין לא אומר שריבוי ליבות יעזור.

המצב מאוד מסובך, וזה תחום חדש יחסית (יחסית, כלומר בשנים האחרונות התפתח יותר), ולא יודע מה יקרה עוד שנה או שנתיים (אולי גם יגלו מיחשוב קוונטי, לך תדע!?), אבל נכון להיום אין שום צורך בריבוי ליבות.

אם כי זה נחמד מאוד עבור יישומים מסויימים כמו קימפול, רינדור, עבודה עם 3D, תוכנות גרפיקה וCAD, וכו'.

דרך אגב

אני כן קונה לעצמי מרובע ליבות, אבל ממש לא בגלל משחקים!!!

אלא בגלל שגם עובד עם קימפול של דברים, עבודה עם תוכנות מתמטיות לפעמים וכו'.

ותאכלס גם הרבה בשביל להגיד "תראו יש לי מרובע ליבות, אני מגניב"

אבל אני מודה לפחות לכך שזה שטות ובזבוז כסף, ואם אדם מבין שהוא סתם מבזבז כסף, זכותו לעשות מה שרוצה עם הכסף שלו.

זה ההבדל ביני לבין אחרים, אני מוציא כסף ומראש מבין על מה מוציא, לא בא באשליות של אני משיג מרובע ליבות אז אקבל יותר ביצועים או משהו כזה במשחקים או ברוב היישומים ביום יום.

לדעתי מי שאדם שקול, ולא מחפש פוזות ולא צריך מעבד למשהו שונה ממשחקים והפעלה של וגלישה ברשת וכו', אין שום סיבה בשנתיים הקרובות למעבד שאיננו כפול .

(כפול זה מעולה להכל כיום ולשם שינוי בשונה מ4 ליבות, גם המערכת הפעלה ותוכנות יודעות לנצל שתי ליבות בצורה יפה, יחסית, ועדיין יש מקום רב לשיפור)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, אבל כפול (אם כי לא הכרחי) יכול לתת בוסט מסויים (בלי לנצל כמובן את מלוא יכולת הליבות) ע"י דברים מאוד בסיסים שניתן לעשות (הפרדת כל התקשורת עם כרטיס המסך לליבה השניה בעוד המשחק מתפנה לטפל בפריים הבא וכל מני דברים כאלו) זה גם מה שעושים היום כבר בדריברים של נוידיה למשל.

אבל העיקר שיש פה אנשים מתלהמים בלי טיפת יכולת הבנה שנופלים למלכודת ההייפ וחושבים שאם הם צועקים יותר חזק או חוזרים יותר פעמים על השטויות אז הם צודקים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איפה לעזאזל ראית שהבנאדם אמר שמשחקים מנצלים מספר ליבות? איפה לעזאזל ראית שהוא אמר משהו על תוכנה ל'משתמש הממוצע' שמנצלת מספר ליבות?

הוא אמר בסה"כ שמהשחקים רצים אחלה על ה-Q6600, יתרון לעתיד בתוכנות ומשחקים(ואני מצטט: "שרק ילך ויגדל") והוא ציין את עניין המולטיטסקינג שללא ספק עדיף במרובע ליבות.

זהו! תלמד לקרוא לפעמים לפניי שאתה קופץ על אנשים...

חמוד אין לי מושג בן כמה אתה , אבל לפי צורת ההתבטאות שלך והשימוש המוגזם שאתה עושה במילה :" לעזאזל " , נראה לי שאתה עוד היית ביצית כשאני עשיתי בגרות בספרות.

אתה נעדר את הבנת הנקרא הבסיסית שיש לכל תלמיד ממוצע שסיים את כיתה א' , או לחילופין סובל מבעיית ראייה חמורה .

אז במיוחד בשבילך הדגשתי את האותיות במשפט השני , מקווה שהפעם זה יעזור .....

ואם לא אז אני מרים ידיים , מפני שאתה זקוק לטיפולם הדחוף והמסור של בעלי מקצוע מדופלמים

אני הייתי לוקח את הQ6600 ועושה לו OC. (בעצם כבר לקחתי ;D)

*מריץ משחקים יופי.

*יתרון בתוכנות ומשחקים שתומכים בריבוי ליבות, שרק ילך ויגדל.

*מולטיטסקינג מעולה, המערכת מחליקה הכול. (יתרון גדול למשתמש המתוחכם)

בכל מקרה אני חוזר על שאלותיי :

תן לי שם של משחק אחד שיודע לנצל באמת ריבוי ליבות .

ואל תעז להגיד לי crysis , מפני שאז אני "אזרוק אותך מכל המדרגות " , מפני שהוא ממש לא .

+ תן לי שם של תוכנה באמת שימושית שהמשתמש הממוצע (הדגש על הממוצע -לא עורך הוידיאו ) עשוי להריץ ושבאמת יודעת לנצל ריבוי ליבות באופן שמשפיע באמת על מהירות העבודה (ואני לא מדבר על הבדלים של דקות ספורות לסיום משימה ספיציפית ).

לא קשור לנושא , אבל אם אתם מבינים בלוחות אם או בכרטיסי dvr או במודמים סלולאריים אודה לכם מאוד אם תגיבו בפוסטים הבאים שלי :

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=347400.msg3002428;topicseen#new

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=348767.msg3014522#msg3014522

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=349034.msg3016672#msg3016672

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל מקרה אני חוזר על שאלותיי :

ואל תעז להגיד לי crysis , מפני שאז אני "אזרוק אותך מכל המדרגות " , מפני שהוא ממש לא .

+ תן לי שם של תוכנה באמת שימושית שהמשתמש הממוצע (הדגש על הממוצע -לא עורך הוידיאו ) עשוי להריץ ושבאמת יודעת לנצל ריבוי ליבות באופן שמשפיע באמת על מהירות העבודה (ואני לא מדבר על הבדלים של דקות ספורות לסיום משימה ספיציפית ).

א)

לא אמרתי שיש משחק שיודע לנצל טוב ריבוי ליבות או שמשתמש ביותר משניים.

אבל אין ספק שיהיו בעתיד הלא רחוק.

ב)

תוכנה שמנצלת 4 ליבות באופן שמשפיע על המהירות, אבל לא עושה את העבודה יותר מהר....

אתה רוצה גם ארטיק קר אבל שלא נמס ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנה שניים:

http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/display/core2quad-q6600_8.html#sect0

http://www.xbitlabs.com/images/cpu/core2quad-q6600/sc.png

http://www.xbitlabs.com/images/cpu/core2quad-q6600/lp-2.png

שים לב בהשוואה למהירות הליבות כיחס להבדלי ביצועים כמובן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באמת שלא רצית להכנס לזה, אבל כשאין ברירה, אז אין ברירה...

בשמחה:

F.E.A.R Multiplayer אולי המשחק הכי טוב של שנת 2005 כפי שאתה יכול ליראות עושה שימוש ב-2 ליבות:

Fear_CPUs.png

Quake 4

Q4_CPUs.png

Call of Duty 2

COD2_CPUs.png

עד עכשיו הבאתי משחקים מביקורות פה של Hwzone וכמו שאתה יכול לראות המשחקים מאד ישנים, אני מבטיח לך שעוד שבועיים כשאני אקבל אל המחשב החדש(4 ליבות Q9450) אני אישית אראה לך את התמיכה.

ע"פ ההודעה הזאת - "תן לי שם של משחק אחד שיודע לנצל באמת ריבוי ליבות ." אני לא יכול להסיק למה הכוונה של "באמת" כאן. באמת מנצלת 4 ליבות לא משנה מה או מנצלת 4 ליבות ברמה גבוהה. מאחד שעשה בגרות בספרות(מי שישמע, 'בגרות בספרות' בישראל) כשאני עוד הייתי "ביצית" הייתי מצפה לניסוח טיפה יותר חד וברור. כניראה שהבגרות לא הלכה משהו...

תן לי שם של תוכנה באמת שימושית שהמשתמש הממוצע (הדגש על הממוצע -לא עורך הוידיאו ) עשוי להריץ ושבאמת יודעת לנצל ריבוי ליבות באופן שמשפיע באמת על מהירות העבודה (ואני לא מדבר על הבדלים של דקות ספורות לסיום משימה ספיציפית ).

דבר ראשון, הבדל של 'דקות ספורות' זה הרבה.

דבר שני, לבקשתך:

winrar.jpg

כמו שאתה יכול לראות(ואולי לא) יש שיפור של כמעט פי 1.5 לעומת התוצאה של הכפול . ד"א זה יכול להיות בקלות שיפור של פי 2 אבל התוכנה עוד לא תומכת עד הסוף, אבל בכל זאת תומכת ב-85%.

לתוכנה הבאה,

3dmark06.jpg

כמו שאתה יכול לראות התוכנה עושה שימוש בכל ה-4 ליבות של המעבד:

3Dmark_CPUs.png

כרגע, לא עולות לי עוד תוכנות בראש.

בכל מקרה, לגבי הביצועים של הכפולים מול המרובעים, אני רואה הרבה מאד באנצ'ים שהמרובעים עם OC קל(שאפילו בחנות יכולים לעשות) עוקפים את הכפולים.

תיראה למשל את ההשואה כאן:

http://www.guru3d.com/article/cpu-scaling-in-games-with-quad-core-processors

אם תיקח את מעבדי האקסטרים(שההבדל היחיד בניהם לבין המרובעים הרגילים הוא במהירות) ותשווה אותם לכפולי אתה תיראה הבדלים, לא אסטרונומיים אבל אתה תראה. ההבדלים מתחילים לבוא לידי ביטוי "באמת" בעיקר במשחקי אסטרטגיה עם מרחבים גדולים ושלל אפשרויות או סימולטרים למינהם וכד'...

בכל מקרה, אחריי ה- אני מחכה בקוצר רוח לכמה משחקים שאולי הם יביאו הבדלים ותמיכה יותר טובה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עד עכשיו הבאתי משחקים מביקורות פה של Hwzone וכמו שאתה יכול לראות המשחקים מאד ישנים,

בכל מקרה, לגבי הביצועים של הכפולים מול המרובעים, אני רואה הרבה מאד באנצ'ים שהמרובעים עם OC קל(שאפילו בחנות יכולים לעשות) עוקפים את הכפולים.

תיראה למשל את ההשואה כאן:

http://www.guru3d.com/article/cpu-scaling-in-games-with-quad-core-processors

אם תיקח את מעבדי האקסטרים(שההבדל היחיד בניהם לבין המרובעים הרגילים הוא במהירות) ותשווה אותם לכפולי ליבה אתה תיראה הבדלים, לא אסטרונומיים אבל אתה תראה. ההבדלים מתחילים לבוא לידי ביטוי "באמת" בעיקר במשחקי אסטרטגיה עם מרחבים גדולים ושלל אפשרויות או סימולטרים למינהם וכד'...

בן אדם אני ממש לא מבין אותך .

הדוגמאות שהבאת עד כה פשוט לא רלבנטיות \ בדיקות סינטטיות שלא משקפות את המציאות

(אלא אם כן אתה משחק ב-dmark 3 חה ,חה ,חה )

מלבד זאת , אם כבר מדברים על O.C אז ניתן בקלות רבה להגיע ל-4 ghz ואף משמעותית מעבר לו , מה שלא ניתן לעשות עם מעבדי quad עקב המבנה ופליטת החום הרבה שלהם שהיא פי שניים מאשר מעבד כמו e8400.

דווקא הלינק שאתה בעצמך הבאת סותר את מה שאתה טוען .

ראה בעצמך ציטוטים נבחרים מסיכום הבדיקות שביצע האתר GURU3D שהוא אולי

ה: "אתר " לצורך העניין:

http://www.guru3d.com/article/cpu-scaling-in-games-with-quad-core-processors/11

The Verdict

the hardcore truth today is a very simple fact:

you'll gain a better bang for buck in your games from a faster clocked dual-core processor opposed to having a somewhat slower clocked quad-core processor

the fact is just that dual-core is the sweet spot value wise 2008 as 95% of the games still only use one and maybe two CPU cores.

2,4,8,16 cores ... right now it seems that after 2 cores it does not seem to matter that much how many cores you have in your PC when it comes to gaming. Our recent Intel Skultrail review (8 logical CPU cores) proved that already. The biggest bang for your buck is a faster Core 2 Duo dual-core processors preferably with a higher clock frequency

But anno 2008, comparing apples to oranges, unless you are really into 3DMark ... the Core 2 Duo dual-core processors, looking at it from the gaming perspective offer the best value for your money.

אבל עזוב אותך מדיבורים , בוא תכלס נראה מספרים

להלן כמה צילומי מסך של משחקים פופולאריים

ברזולוציה של 1600 על 1200

העדפתי את הרזולוציה הזאת וזאת משום ש :

above 1024x768 you'll notice the effect of the processor, after 1600x1200 the graphics card becomes more of a bottleneck.

ראה

http://www.guru3d.com/article/cpu-scaling-in-games-with-quad-core-processors/3

הערה :

היות והצבעים שמייצגים את המעבדים מעט מבלבלים , אני רשמתי עליהם את סוג המעבד

כלומר :

Q9450=9

Q6600= 6

E8400=8

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מבין אותך.

אתה ביקשת דוגמאות למשחקים ותוכנות שתומכים בריבוי ליבות, הבאתי לך.

עכשיו, בנוגע ל-OC, גם אם תגיע ל-6 GHZ עם ה-8600 זה לא יעזור לך, פשוט אין בזה טעם. מעל 4 זה כבר בגדר סיפוק עצמי.

תראה, אולי מבחינת תועלת-מחיר זה לא הכי כדאי, אבל אתה מקבל גם ביצועים טובים יותר(במשחקים אסטרטגיה למשל) או לפחות שווים(משחקי יריות וכד') וגם 4 ליבות ואל תגיד לי בעתיד המעבדים לא יהיו שווים כי אתה פשוט לא יכול לדעת מה יקרה בעתיד. לאט לאט המשחקים החדשים תומכים יותר ויותר במרובעי ליבות וסוחטים מהם יותר מאשר מהכפולים. הזמן יגיד את שלו, לדעתי הפרש של 400 ש"ח מצדיק את זה ושווה השקעה לכאלה שאכן יכולים להשקיע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...