E8400 VS Q6600 אותו המחיר + -(בסקיי פיסי) מה כדאי?י - עמוד 3 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

E8400 VS Q6600 אותו המחיר + -(בסקיי פיסי) מה כדאי?י

OZSHIMON

Recommended Posts

אני לא מבין אותך.

אתה ביקשת דוגמאות למשחקים ותוכנות שתומכים בריבוי ליבות, הבאתי לך.

עכשיו, בנוגע ל-OC, גם אם תגיע ל-6 GHZ עם ה-8600 זה לא יעזור לך, פשוט אין בזה טעם. מעל 4 זה כבר בגדר סיפוק עצמי.

תראה, אולי מבחינת תועלת-מחיר זה לא הכי כדאי, אבל אתה מקבל גם ביצועים טובים יותר(במשחקים אסטרטגיה למשל) או לפחות שווים(משחקי יריות וכד') וגם 4 ליבות ואל תגיד לי בעתיד המעבדים לא יהיו שווים כי אתה פשוט לא יכול לדעת מה יקרה בעתיד. לאט לאט המשחקים החדשים תומכים יותר ויותר במרובעי ליבות וסוחטים מהם יותר מאשר מהכפולים. הזמן יגיד את שלו, לדעתי הפרש של 400 ש"ח מצדיק את זה ושווה השקעה לכאלה שאכן יכולים להשקיע.

אני מסכים אתך שאין הרבה טעם ביותר מ-4 ghz בכל מה שקשור במשחקים (מפני שהגורם המגביל הופך להיות כרטיס מסך ולא המעבד ) ,אולם אתה שוכח שיש הרבה מאוד תוכנות שכן מפיקות תועלת רבה ממהירות גדולה יותר של המעבד ,לדוגמא clone dvd .

אגב אני בעצמי כנראה אלך על ה-q9450 ,אולם בכוונתי לעשות זאת , רק מפני שיש לי דרישות מאוד חריגות ,כפי שאתה יכול לראות בלינק הבא :

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=349960.msg3024240#msg3024240

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

זה שמעלי ^

ציטוט:

"יתרון בתוכנות ומשחקים שתומכים בריבוי ליבות"

הוא יודע לקרוא מצויין ואתה תלמד הבנה והבעה. הוא התכוון שכבר יש יישומים/משחקים שתומכים, פסיק. ואז הוא אמר שהיישומים/משחקים שתומכים בריבוי ליבות ילכו ויגדלו. כך שאתה זה שטועה פה..

ד'א אני לפני שניה הזמנתי את הE8400 ^_^

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי אפשר לסכם את הנושא זה כך:

למי שיש את ה-1,500 ש"ח למעבד כדאי לו לקנות Q9450 או Q9300, למרות שהתוצאות שלהם לעומת המחיר לא הכי מצדיקים אותם ומביאים שיפור לא גדול בכל זאת, יש שיפור מינימלי שיגדל בעתיד + 4 ליבות שאולי כבר ב- 2 (לקחתי את המשחק כדוגמא כי לעומת הרבה משחקים יריות במשחק הזה אפשר לטייל בשטח ענק והמרובע יבוא לידי ביטוי כאן, אני מקווה לפחות :D) או במשחקים שיצאו בקרוב תיהיה תמיכה טובה יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסיכום נכון, כשמדובר במחשב שמיועד רק (או בעיקר) למשחקים.

שכחתם קצת בדיון הארוך פה שמשחקים הם לא הסיבה העיקרית שבשבילם יש מחשבים. ;D

לאנשים שמריצים תוכנות עריכה, קידוד, סימולציות מורכבות ב-MATLAB, לאנשים שעובדים רוב הזמן עם כמה תוכנות כבדות במקביל, מרובע ליבות יתרום הרבה כבר היום. וגם לפני 5 שנים היה תורם הרבה, רק שלא היה, אז רק מי שהייתה לו גישה לאשכולות של מעבדים באיזו אוניברסיטה או מכון מחקר, היה יכול להנות מריבוי ליבות.

לאנשים שהשימוש העיקרי שלהם במחשב הוא גלישה, דוא"ל ומידי פעם איזו עבודה ב-Word, כנראה גם בעוד 5 שנים מעבד מרובה ליבות לא יתרום שום דבר (תחשבו לרגע על כל אלה שמסתדרים היום עם ה-UMPC למיניהם, עם מעבדי ה- III וה-Celeron ULV שלהם...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ללא ספק 2 ההודעות למעלה מסכמות יפה את המלחמה הגדולה בין כפולי למרובעי .

אולי סוף סוף אחד מהמנהלים יוכל לשים נעוץ גדול עם הסבר כזה ויחסוך מהמסד של הפורום עוד 987789978 אשכולות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה שמעלי ^

ציטוט:

"יתרון בתוכנות ומשחקים שתומכים בריבוי ליבות"

הוא יודע לקרוא מצויין ואתה תלמד הבנה והבעה. הוא התכוון שכבר יש יישומים/משחקים שתומכים, פסיק. ואז הוא אמר שהיישומים/משחקים שתומכים בריבוי ליבות ילכו ויגדלו. כך שאתה זה שטועה פה..

ד'א אני לפני שניה הזמנתי את הE8400 ^_^

תחזור , תחזור לקייטנה ילד ... :funn:

לא יפה ככה להבריז בלי לספר לגננת ...

אחרת אני אספר לאמא שלך :behead:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...