מחשבי Netbook / UMPC בארץ - עמוד 138 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשבי Netbook / UMPC בארץ

דודיפלצת

Recommended Posts

ASI89 למה פאנבוי של Wind?

אני חושב ש-ION טוב יותר מה-WIND, אפילו חושב שכל נייד 10" של עדיף על ה-Wind.

אני פשוט לא חושב ש-ION משפר משמעותית מלבד תכני 1080P שגם ככה לא נותנים לך הרבה על מסך 10".

(אגב 720p עובד בלי בעיה)

משחקים זה משפר, אבל הראינו לך סקירות שהמשחקים חדשים לא שחיקים גם ברזולוציה נמוכה (מתחת ל-30 FPS).

כדי לשחק ב-1080P, אתה צריך כרטיס מסך כמו שרשום אצלי בצד או חזק יותר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 2.1k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

:goodposting:

אף אחד לא אמר שלא עדיף לקחת ION, רק אומר שזה לא כזה ביג דיל... וזו דעה שלי, כי את המשחקים האלה שאתה מדבר עליהם אתה תריץ בהגדרות לא בינוניות אלה נמוכות - במקרה, יש פה Review.

אמרת משחקים עד שנתיים, בבקשה COD4 עם גרפיקה נמוכה FPS היה סביב 20 רוב הזמן, בגרפיקה בינונית FPS סביב 10, אין חווית משחק בכלל.

http://www.pcper.com/article.php?aid=663&type=expert&pid=4

תבין ION למרות שזה שיפור נחמד, זו עדיין חתיכת סיליקון זולה וקטנה, אין שום סיבה שתקבל יהלומים בתמורה לכמה אגורות.

קודם כול הגרפיקה ברמה ה-"נמוכה" ב-COD4 עולה על הגרפיקה ברמה ה-"גבוהה" של הרבה משחקים אחרים ב-ז'אנר.

שנית כול, ה-FPS ברמה הגרפית הנמוכה היה 26 ולא 20 כפי שטענת !!!.

ראה למטה צילום מסך מהביקורת שאתה בעצמך הבאת עם הדגשה שלי.

ברור שנטבוק ,גם אם הוא מבוסס על כרטיס מסך יעודי כמו ה-ION איננו יכול לשמש כמערכת עיקרית להרצת משחקים עבור הגיימר שמכבד את עצמו.

אבל זאת גם לא המטרה!!

לשם כך יש אצל רובנו מחשב נייח שנותן תוצאות עדיפות בהרבה ובמחיר שהוא זול יותר משמעותית.

היכולת של ה-ION בעניין הגיימינג שימושית להרצת מרבית המשחקים העכשווים בנסיבות שבהם אתה נימצא בחוץ ויש לך זמן פנוי לשרוף.

כמובן שאם טטריס מספק אותך אז באמת שאתה יכול בשקט ללכת גם על נטבוק בסיסי שאפשר להשיג היום ב-1300 שקל.

בוודאי שאין לי שום כוונה לעבור משחק כמו COD4 על מסך 12 אינץ ,כאשר יש לי בבית מסך פי שניים יותר גדול וגם יותר איכותי.

נכון שלגבי משחקים עם פירוט גרפי רב כמו COD4 יתכן שתיאלץ להוריד במעט את הרזולוציה ואת הפילטרים

וכול מיני אפקטים כמו צללים ואולי גם תצטרך להריץ אותם במצב DIRECT-X 9.0C .

אבל בינינו ,הרי ממילא במשחקים מהירים אתה לא שם לב יותר מדי לב לפרטים הקטנים שהרי זה משחק ולא תמונה סטטית במוזיאון….

בכול מקרה הסקירה שהבאת היא כמעט בת שנה וזה כמעט נצח בתחום כול כך דינמי,כך שיש לה רלבנטיות נמוכה ,אם בכלל.

בקליפ התחתון ביותר בעמוד הבא:

http://www.slashgear.com/lenovo-ideapad-s12-nvidia-ion-netbook-announced-video-2644707/

ניתן להבחין שהתמונה ב- COD4- לא חלקה לגמרי,אבל זה עדיין שחיק וזה מה שקובע בסופו של דבר.

אתה גם שוכח שלוח אם מבוסס-ION הינו חומרה חדשה יחסית ולכן הדרייברים עבורו עדיין אינם בשלים.

עם הזמן כאשר הם יעברו אופטימיזציה וסביר להניח, על סמך ניסיון העבר ,שהשיפור בביצועים יתבטא בשיעור שנע בין 15 עד 20 אחוז.

כמו כן יש לקחת בחשבון שניתן לעשות OC למערכת ובצורה כזו לשפר את הביצועים ב-20 אחוז לערך.

אבל למה נטפלת דווקא ל-COD4 ?

בוא ניקח משחק ישן יחסית וצנוע בדרישות כמו COD2 שבהחלט נחמד מאוד גם כיום.

אני אודה לך אם פשוט תוריד את הדמו של COD2 ותבדוק בעצמך אם ה-WIND שלך מסוגל בכלל להריץ אותו :

http://www.gamershell.com/download_10902.shtml

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התגובה האחרונה שלי אליך, סתם כי נמאס לי לטחון מים.

שים לב עד כמה אתה אטום, מקובע ומסרב להתייחס לדעות של אנשים אחרים ברצינות, כתבתי במפורש שהוינד לא שלי, ועדיין בכל פוסט אתה אומר לי לנסות דברים על הוינד שלי.

הוינד לא היה דוגמא למוצר מוביל, אלא למוצר בינוני שעדיין מצליח לעשות את כל מה שנטבוק אמור לעשות.

תעשה טובה, אתה רוצה את ה S12 ION תקנה אותו, רק תפסיק לחפור ולקדוח, אנחנו לא מסכימים איתך, והחפירות שלך רק מעוררות אנטיגוניזם כלפיך, אתה לא מוכיח שום נקודה, רק חוזר על אותם דברים בשינויי נוסח.

יום טוב שיהיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אסי, אתה מגן על הION בחירוף נפש כאילו הם שברו את השוק ומה לא...

אתה קולט שאתה מדבר על נטבוק 12 במשקל קילו וחצי שעולה מעל 2000?!

הוא מפספס את כל הנקודות שלמענן נוצר נטבוק.

אם אני זוכר נכון אז ה-WIND שברשותך, עם סוללת 6 תאים שוקל 1.35 קילו שזה בסך הכול,

פחות מכוס מים (בכוס פלסטיק חד פעמית) לעומת ה-S12 מבוסס ה-ION .

ההיגיון אומר שההבדל בין נטבוק סטנדרטי כמו ה-WIND עם מסך 10 לבין S12

בגודל 12 אינץ הוא אסטרונומי מפני שלכאורה 2 אינץ שקולים ל-5.08 סנטימטר אולם בפועל

כול ההבדל מסתכם ב-2 סנטימטר.

ההסבר לכך פשוט :

אם תסתכל במסגרת מסביב למסך של ה-WIND אתה תראה הרבה שטח מת ,דבר שכמעט אין

אותו בנטבוקים החדשים שמבוססים על ה-ION .

אתה מתעלם מהעובדה שיש הרבה אנשים שלא מסתדרים עם מסך 10 אינץ ועם מקלדת מוקטנת והם מעוניינים

במסך יותר גדול ומקלדת מלאה.

נטבוק סטנדרטי עם מסך 12 עולה מעל 2050 שקל וזה בסך הכול 350 שקל פחות מנטבוק ה ION

שנימכר כרגע בארץ : HP Compaq Mini 311c 1010EJ

http://www.zap.co.il/models.aspx?Sog=C-PCLaptop&keyword=NetBook&DB147729=1481563&DB147729=147746

http://www.winprice.co.il/Product.asp?Pid=311c-1010&Cat2Cat1ID=17&Cat2ID=0&aff=Zap〈=he

(שים לב שה-S12 שמופיע בזאפ אינו מבוסס על ה-ION ושגם רוב דגמי Compaq Mini 311c שנימכרים כרגע בארץ

מבוססים על המאיץ הגרפי העלוב של ) ,

כך שאין ממש לטענה שלך בעניין הכספי.

מבחינת זמן העבודה ל-S12 ion – זמן עבודה מוצהר של 6 שעות .

סביר להניח שבתנאי שימוש אמיתי יש להפחית כ-20 אחוז ,כלומר זמן העבודה האמיתי

של כ-5 שעות ,שזה עדיין יותר מה-WIND עם סוללת 6 תאים.

מבחינת משקל –כאמור הוא אומנם קצת יותר כבד אבל לא באופן דרמטי .

מבחינת גודל אין הבדל רציני לעומת נטבוקים אחרים עם מסך של 12 אינץ.

כך שבשקלול הסופי של יתרונות מול חסרונות רואים בבירור שהיתרונות עולים על החסרונות

הקטנים של הION .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Igrosh

תהיה הגיוני, WIND הראשון שיצא לא יותר טוב במשהו מכל נטבוק מבוסס ION.

ASI89

1. זמן הסוללה של ION יהיה 4 שעות בלחץ בלי גיימינג ואתה תראה.

2. איך אתה יכול להשוות מוצר שיצא לפני שנה וחצי למוצר שרק עכשיו מתחיל להמכר? תקח Wind מהדגמים החדשים, ותתחיל להשוות.

דוגמה:

http://www.msimobile.com/level3_productpage.aspx?cid=3&id=152

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא אמרתי שהוא יותר טוב, אמרתי שהוא מצליח לעשות את כל הדברים אותם נטבוק אמור לעשות וציינתי בפירוש שבכוונה לא בחרתי במוצר מהשורה הראשונה אלא מוצר ככה-ככה, נטו להדגמת הנקודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Igrosh

תהיה הגיוני, WIND הראשון שיצא לא יותר טוב במשהו מכל נטבוק מבוסס ION.

ASI89

1. זמן הסוללה של ION יהיה 4 שעות בלחץ בלי גיימינג ואתה תראה.

2. איך אתה יכול להשוות מוצר שיצא לפני שנה וחצי למוצר שרק עכשיו מתחיל להמכר? תקח Wind מהדגמים החדשים, ותתחיל להשוות.

דוגמה:

http://www.msimobile.com/level3_productpage.aspx?cid=3&id=152

לא אמרתי שהוא יותר טוב, אמרתי שהוא מצליח לעשות את כל הדברים אותם נטבוק אמור לעשות וציינתי בפירוש שבכוונה לא בחרתי במוצר מהשורה הראשונה אלא מוצר ככה-ככה, נטו להדגמת הנקודה.

האמת שאני מבין את הראש שלכם.

גם אני ,אם היה לי נטבוק כמו WIND לא הייתי רץ לשדרג וזאת משום שהשיפורים שה-ION מציג

הם אומנם משמעותיים אולם בשום פנים ואופן אינם דרמטיים.

לדעת IGROSH ה-WIND עדיין מצליח לעשות את כול הדברים שנטבוק אמור לעשות לדעתו

וזאת דעה לגיטימית לחלוטין אלא שהוא שוכח שיש אנשים כמוני שדרישות הגיימינג והמולטימדיה השלהם אינם כה צנועות כמו שלו.

אומנם השיפורים שה-ION מציג אינם ענקיים אבל כמו שהראתי מקודם ,גם העלות הנוספת

הנידרשת אינה גבוהה ומסתכמת בסך הכול ב-350 שקל.

בהתחשב בעובדה שזה מוצר שאני מיתכוון להשתמש בו מספר שנים,אני סבור שיש הצדקה אוביקטיבית לתוספת התשלום הזאת.

אגב,קחו למשל את אחי,מבחינתו כל שהמסך שלו קטן מ-13 אינץ,הוא בגדר צעצוע לא מעשי ואין לו

שום כוונה "לקרוע את העיניים שלו" כדבריו.

קצת קשה לי לקבל את דבריו הקודמים של דימקה ,כאשר אני רואה שהאינטרנט מוצף בדיווחים של גולשים

שמתלוננים על וידיאו מקרטע וחווית גלישה מתסכלת באתרים שבנויים בכבדות על FLESH

או כאלה שמציגים סירטי פלש ברזולוצייה גבוהה ( , HULU ).

כך שבלי שום קשר לגיימינג או לניגון 1080P ,עצם העובדה שה-ION פותר את האצת

הפלש באמצעות החומרה שלו ,מצדיקה לטעמי את העלות הנוספת של 350 שקל וזאת מפני שעצם

מהותו של נטבוק היא קודם כול לאפשר חווית גלישה מספקת,אחרת אפשר כבר לגלוש עם מחשב כף יד

או בסלולרי....... :kopfpatsch:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ASI89 הייתי מחכה לראות מה ASUS תציע עם ION.

ASUS מצטיינים ביצירת נטבוקים שוברי שיאים מבחינת זמן העבודה כמו למשל

1005HA המהולל(זמן עבודה מוצהר של 10.5 שעות ),

ולכן החלום הרטוב שלי היה נטבוק מבית אסוס אשר מבוסס על לוח האם של ION.

טכנולוגיית הסוללות הליתיום המשופרת של אסוס יחד עם הפתרון של NVIDIA יכלו להביא לנטבוק חלומי

שעובד כ-8 שעות (עם הסוללות המקוריות בנות 6 תאים רבות העוצמה של 8700ma )

לכן לא מובן לי כלל המהלך של אסוס עם גירסת ה-ION העתידית שלה אשר תגיע עם מעבד כפול ליבות N330 .

השיפור בביצועים בחלק מהמשחקים הוא אומנם כמעט פי שניים,אבל צריכת האנרגיה הרבה בעצם מרוקנת מתוכן את המושג נטבוק

שהרי גם כך, ה-ION מקצר משמעותית את זמן העבודה ל-5 שעות בערך עם סוללה סטנדרטית של 6 תאים 5000ma -6000ma

לכן ההתלבטות היחידה שלי היא בין 3 דגמים מתוצרת 3 חברות שונות,אולם אני לא מצליח למצוא

השוואה אמינה בין הדגמים הבאים ,כדלהלן:

HP MINI 311

http://www.shopping.hp.com/webapp/shopping/computer_can_series.do?storeName=computer_store&category=notebooks&a1=Category&v1=Mini&series_name=mini311_series

SAMSUNG 510

(משום מה אין עליו פרטים באתר של סמסונג )

LENOVO S12

http://shop.lenovo.com/SEUILibrary/controller/e/web/LenovoPortal/en_US/catalog.workflow:category.details?current-catalog-id=12F0696583E04D86B9B79B0FEC01C087&current-category-id=8EE56652C33D4452A778393130C14F42&AID=10603199&PID=3282312

על מה לדעתכם כדאי ללכת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכל המשתתפים בדיון - זה אותו אדם שאם הייתה לי מספיק אנרגיה לנבור בעשרות העמודים הקודמים הייתי מביא לכם ציטוטים שלו מתווכח על כך שסוללת 3 תאים מספיקה לכל השימושים ושאנחנו לא צריכים להתעניין ביותר מזה. אני הייתי אחד מהטוענים נגד וטענתי שבתור סטודנט, ליותר מ- 3 שעות שימוש ללא חשמל יש יתרון גדול. הוא כמובן אמר לי ולאחרים שהסכימו איתי שאנחנו מיעוט קטן שלא מעניין אף אחד. עכשיו כבר לא מספיק לו 5 שעות , כמה אירוני...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכל המשתתפים בדיון - זה אותו אדם שאם הייתה לי מספיק אנרגיה לנבור בעשרות העמודים הקודמים הייתי מביא לכם ציטוטים שלו מתווכח על כך שסוללת 3 תאים מספיקה לכל השימושים ושאנחנו לא צריכים להתעניין ביותר מזה. אני הייתי אחד מהטוענים נגד וטענתי שבתור סטודנט, ליותר מ- 3 שעות שימוש ללא חשמל יש יתרון גדול. הוא כמובן אמר לי ולאחרים שהסכימו איתי שאנחנו מיעוט קטן שלא מעניין אף אחד. עכשיו כבר לא מספיק לו 5 שעות , כמה אירוני...

בן אדם ,אתה משועמם ברמות .....

GET A LIFE

מה שאמרת זה פשוט סילוף ועיוות של דבריי.

הדיון אז עסק בנטבוקים מבוססים על לוחות עם 945 chipset (ומאיץ גרפי אלמנטרי ביותר -950 )

שייעודם מיחשוב בסיסי לצרכים שהם בעיקרם משרדיים (אינטרנט,WORD וכיוצא באלו) .

לצרכים שכאלו בת 3 תאים אכן מספיקה לרוב המשתמשים שאינם סטודנטים

מפני שבהגדרות אנרגיה חסכוניות ובשימוש משרדי שכזה ניתן למשוך 3 שעות +,

ולא הרבה אנשים (שאינם סטודנטים) משתמשים בנטבוק מחוץ לבית ליותר מפרק הזמן הזה.

אולי לא שמת לב,אבל בעשר הדפים האחרונים בשרשור הזה אנחנו מדברים כאן על נטבוקים מזן אחר

לחלוטין אשר מבוססים על לוחות של NVIDIA הכוללים מאיץ גרפי חזק משמעותית מסוג

9400N שבעת הרצת משחקים ,שותה את הסוללה כמו כלום.

ולכן נטבוקים כאלו שאחד ממטרותיהם העיקריות זה גיימינג בסיסי

(בסיסי בעיניי זה היכולת להריץ את COD2 לדוגמא )

דורשים חזקה משמעותית מסוללה של 3 תאים.

לכן לכל מה שאמרת אין שום, אבל שום רלבנטיות לדיון הנוכחי. :imwithstupid:

עכשיו גש מייד לחלון הקרוב שפונה למדרכה (בשום פנים ואופן לא לגינה)

תרשום על המצח שלך איקס גדול בצבע שחור,

ותן קפיצת ראש טובה !!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. אני משועמם וחסר חיים כי אני צודק ואתה טועה..?

ב. רוב משתמשי הנטבוק הם סטודנטים ואחרים שזמן ארוך מהווה עבורם יתרון (ולא משתמשים "כמוך").

ג. הסבירו לך כבר ש- ION זה לא באמת נטבוק לגיימינג. עזוב שהרעיון נטבוק 10" לגיימינג הוא אידיוטי...

ד. שותה או לא שותה, מה אכפת לך? יש לך שקע חשמל, נכון? ובכל מקרה זה לא מסביר למה 5 שעות לא מספיק לך היום, כש- 3 שעות היו די והותר עבורך עד לא מזמן, בלי להכנס למספר התאים בסוללה.

סלאמתק טמבל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. אני משועמם וחסר חיים כי אני צודק ואתה טועה..?

ב. רוב משתמשי הנטבוק הם סטודנטים ואחרים שזמן סוללה ארוך מהווה יצרון עבורם (ולא משתמשים "כמוך").

ג. הסבירו לך כבר ש- ION זה לא באמת נטבוק לגיימינג. עזוב שהרעיון נטבוק 10" לגיימינג הוא אידיוטי...

ד. שותה או לא שותה, מה אכפת לך? יש לך שקע חשמל, נכון? ובכל מקרה זה לא מסביר למה 5 שעות לא מספיק לך היום, כש- 3 שעות היו די והותר עבורך עד לא מזמן, בלי להכנס למספר התאים בסוללה.

סלאמתק טמבל

1.אתה ממשיך לפלוט שטויות בצרורות.

זה שאתה בכלל התקבלת לאקדמיה, זאת ההוכחה הכי טובה לכך שהסלקציה בארץ לא מספקת.

בטח אתה גם סבור שהשמש מסתובבת מסביב לישבנך …..

להגיד שמרבית רוכשי הנטבוקים הם סטודנטים זה זריקת משפטים ריקים מתוכן לאוויר.

האם יש בידך את נתוני המכירות הארציים שאתה אומר זאת בכזאת ודאות ???

בכול מקרה אחוז הסטודנטים מקרב האוכלוסייה הכללית הוא נמוך ביותר

וחלק גדול מהם (כמו אח שלי וחבריו) מעדיפים לרכוש יותר רציני עם מעבד נורמאלי

ומסך 13 אינץ לכול הפחות שגם משמש כמחשב העיקרי מפני שאין יותר מדי מקום במעונות

(גם אני הייתי סטודנט לפני לא הרבה שנים).

2.אין בכלל חייה כזו -נטבוק מבוסס ION עם מסך 10 אינץ !!!

כול שלושת הנטבוקים מסוג זה, שיש כיום בשוק מגיעים עם מסכים גדולים יותר.

כבר הסברתי מדוע לנטבוק מבוסס ION יש צורך בסוללה חזקה בת 6 תאים לפחות

ואכן כול הנטבוקים מסוג זה מגיעים עם סוללת 6 תאים.

אני מבטיח לך שאפילו אותם ילדים בני ה-8 עם הפיגור השכלי הקל ששורצים בהמוניהם בפורום הזה ,

הבינו היטב את המשמעות של דבריי וההיגיון שמסתתר מאחוריהם.

ובכלל נראה לי שחזרת להגיב בשרשור הזה אך ורק מפני שאתה איש ריב ומדון וכול מטרתך היא ויכוח

לשם ויכוח ואין לך שום דבר לתרום לדיון הנוכחי ולכן אני אפסיק מכאן והלאה להגיב לדבריך.

תרגיש חופשי לנבל את הפה כאוות נפשך...

נ.ב

עזוב את זה שאתה מפר את כללי הפורום ,עצם העובדה שאתה לא יודע לעקוץ בלי להשתמש בקללות כמו

"טמבל",מעידה יותר מכול על רמתך האינטלקטואלית הירודה....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Jay K ו-ASI89,

אני מזכיר לכם לשמור על רמת דיון נאותה. לא מעניין אותי מי התחיל ומי צודק, אבל את העלבונות ושאר הדברים המפגרים תשאירו מחוץ לשרשור.

זוהי אזהרה אחרונה לפני אזהרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדמגוגיה שלך כל כך רפטטיבית. הסיבה היחידה שדיברתי היא שאני רואה את העדכונים לטופיק הזה, ואני רואה איך אתה מחליף דעות וטיעונים תחת שמות בדויים שונים ובשלב מסוים זה כבר נמאס. להגיד לי ש"טמבל" מעיד על רמתי האינטלקטואלית, שאני לא יודע לעקוץ ואני מפר את כללי הפורום.. נו באמת, לפני רגע קראת לי להתאבד. יותר מכל זה מעיד על הסבלנות המועטה שיש לי כלפייך, ותראה איך בכל זאת אני כותב לך את כל זה. כי אכפת לי ;D. אבל כנראה שאתה חושב שאתה עושה את זה בצורה נורא מתוחכמת והומוריסטית שלא מפרה את הכללים בפורום.. מעניין איך אתה מסביר לעצמך את העובדה שקיבלת אזהרה.

1. יש לך נתונים שמוכיחים אחרת? תן לראות..

2. אוקיי, תחליף את זה לגיימינג על 12". אני לא נגד חזקות (להיפך, סיפרתי שזה חשוב לי), אני נגד מתלהמים דמגוגים שמחליפים כינויים וטיעונים.

"אני מבטיח לך שאפילו אותם ילדים בני ה-8 עם הפיגור השכלי הקל ששורצים בהמוניהם בפורום הזה, הבינו היטב את המשמעות של דבריי וההיגיון שמסתתר מאחוריהם." - אחח כמה קלאסה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...