מחשב סטנדרטי לסטודנט מרושש (עד 3000) - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב סטנדרטי לסטודנט מרושש (עד 3000)

Dishon

Recommended Posts

מחפש מפרט למחשב שיעבוד עבודה ממושכת ולאורך זמן,

לעבודה משרדית בעיקר (שימוש בOFFICE) ובאינטרנט.

אני רוצה לראות בו , ומוזיקה.

והכי חשוב שהתקציב שלי הוא עד 3000 כולל מסך, (אולי אפשר לחסוך בשימוש בקוד פתוח-לינוקס)

וכמובן מקלדת וכד'.

אני רוצה צורב זול וטוב...כונן דיסקטים לא דרוש.

כניסה של כרטיסי FLESH יכולה לעזור בהחלט ;)

בכללי אני כבר די מבולבל ושקוע עד הצוואר מכל ההצעות והמפרטים האינסופיים בשוק...חחח...אז אני צריך את עזרתכם : :s05:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

בבקשה :

מארז וספק-כוח: Foxconn TLA002 90mm V-Tube + FSP 350-PNR 350W

כמות: 1

מחיר: ¤236

לוח אם: Gigabyte GA-MA74GM-S2H

מחיר: ¤352

מעבד: AMD Athlon64 X2 3800+ 2.0GHz Dual-Core OEM Socket-AM2

מחיר: ¤233

קירור למעבד: Thermaltake RSI AM2

מחיר: ¤45

זיכרון: A-Data 1GB DDR2-800 CL5 HeatSink

כמות: 2

מחיר: ¤115

כונן קשיח: Samsung 250GB SATA II 16MB

מחיר: ¤290

כונן תקליטורים: Samsung DVD-RW SH-S203B Sata Black Dual Layer X20

מחיר: ¤139

הרכבה: הרכבת מערכת מחשב עד 2000שח כולל בדיקות

מחיר: ¤100

מקלדת: LOGITECH Value Keyboard Black - OEM

מחיר: ¤41

עכבר: LOGITECH Optical Wheel Mouse U96 - OEM

מחיר: ¤53

רמקולים: LOGITECH S100 White - OEM

מחיר: ¤67

סה"כ: ¤1786

(המפרט יהיה זמין למשך 14 ימים בכתובת הבאה: http://tms.co.il/preview/spec/25ptdzk7 )

+

צג: Philips 190P7EG

מחיר: ¤1212

* לא המלצתי על הצג הנ"ל, העדיף בהרבה, בתחילה, משום שלא ידעתי על ירידת מחירו בחנויות. במחיר כה נמוך, הוא מומלץ כמעט לכל שימוש - מלבד הפעלת משחקים (בשל איטיותו היחסית).

ר' הסבר בעניין סוגי לוחות-התצוגה השונים המותקנים בצגים-דקים - כאן :

באנגלית - http://www.hardforum.com/showthread.php?t=1039222

ובעברית - http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3502901,00.html

וכאן תוכל לנסות לאתר את סוג לוח-התצוגה המותקן בצג מסויים : http://www.flatpanels.dk/panels.php .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על תשומת הלב.

יש לי כמה שאלות, א-כרטיס מסך, קול ורשת מובנים בלוח אם?...

וב-למה שמת מאוורר נוסף? בשביל OC? או שהמארז לא מספק מספיק קרור?

וג-האם התפשרות על לפטופ של gigabyte דוגמת (http://www.pc365.co.il/product.aspx?p_id=9066) תספק את הצרכים הבסיסיים של סרטים, וצריבה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. כן.

2. המעבד הכלול בהצעה מגיע ללא פתרון- (באריזת OEM), כך שיש צורך לבחור אחד בנפרד.

3. סביר להניח שכן, ובנוסף - ממליץ להסתייע בתת-הפורום "מחשבים ניידים" לבחירת הדגם המיטבי בעבורך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מפרט נחמד מאוד ג'ו עם הסתייגות אחת גדולה מאוד - המסך... מבוסס TN תקציבי שמאוד לא מומלץ לשימושים שלו : http://tinyurl.com/27clct

מפרט חליפי עם מסך עדיף בהרבה (מבוסס MVA) וחזק במעט בזכות המעבד. לוח אם הכולל שלל יציאות וידאו.

לא כלול מחיר XP HOME כדי לשדרג חומרה - אם אתה מוכן לעבוד על לינוקס זה משתלם מאוד.

מעבד:

INTEL PENTIUM DUAL CORE 2.0GHz E2180 : "SLA8Y" - BOX ¤387

לוח אם:

GIGABYTE GA-73PVM-S2H ¤373

מסך:

PHILIPS LCD 19" 190P7EG (IVORY) 8ms DVI PIVOT ¤1212

דיסק קשיח:

SAMSUNG 250GB 16MB SATA2 7200 RPM : HD252KJ ¤279

צורב DVD:

SAMSUNG SH-S203B x20 SATA BLACK ¤154

זיכרון:

PQI 1024MB DDR2 667MHz CL5 ¤104

כמות:2

מארז:

JSP-TECH K-110A + EZCOOL 400W PSU ¤220

סט מקלדת ועכבר:

MICROSOFT MULTIMEDIA KEYBOARD-PS2+MICROSOFT WHEEL OPTICAL MOUSE-PS2/USB ¤110

רמקולים ואוזניות:

CREATIVE 2.0 A30 ¤57

הרכבת מחשב:

הרכבת מחשב + בדיקת מאמץ 24 שעות + בדיקות מקיפות ¤0

מחיר סופי: ¤3000

המפרט הורכב ב - www.IQPC.co.il

לשימושים שלך אפשר בשקט לרדת ל-1G זיכרון (מעל ומעבר לאובנטו למשל), ל-HDD של 160G ולוח מפוצ'ר פחות כדי לעלות במעבד

מעבד:

INTEL CORE 2 DUO S775 2.2GHz E4500 65nm : " SLA95" - BOX ¤590

לוח אם:

GIGABYTE GA-73VM-S2 ¤311

מסך:

דיסק קשיח:

SAMSUNG 160GB 8MB SATA2 7200 RPM : HD160JJ ¤236

צורב DVD:

זיכרון:

מארז:

JSP-TECH K-110A + EZCOOL 400W PSU ¤220

סט מקלדת ועכבר:

רמקולים ואוזניות:

CREATIVE 2.0 A30 ¤57

הרכבת מחשב:

מחיר סופי: ¤2994

אמנם לשימושים שלך אין הבדל מהותי בין המעבדים אך זיכרון ו-HDD תמיד תוכל לשדרג בהמשך אם יהיה צורך.

אם אתה רוצה תמיכה בתכני HD ואפילו קצת גיימינג מזדמן - לך על מפרט AMD מבוסס 780G כמו זה:

מעבד:

AMD ATHLON 64 4200+ X2 DUAL CORE SOCKET AM2 65W - 2.2GHz 1MB CACHE - ADO4200DOBOX - BOX ¤320

לוח אם:

GIGABYTE GA-MA78GM-S2H ¤462

מסך:

דיסק קשיח:

צורב DVD:

זיכרון:

כמות:2

מארז:

COMPUCASE 6K31 + HEC 300AR-TF ¤221

סט מקלדת ועכבר:

רמקולים ואוזניות:

CREATIVE 2.0 A30 ¤57

קרור למעבד:

GLACIALTECH IGLOO 7310 LIGHT FOR AMD S754/939/AM2 - SILENT PRODUCT LINE ¤57

הרכבת מחשב:

מחיר סופי: ¤3037

* אם אתה מעוניין ב-XP תצטרך להתפשר כאן:

מעבד:

AMD ATHLON 64 4200+ X2 DUAL CORE SOCKET AM2 65W - 2.2GHz 1MB CACHE - ADO4200DOBOX - BOX ¤320

לוח אם:

GIGABYTE GA-MA69VM-S2 ¤297

מסך:

דיסק קשיח:

צורב DVD:

זיכרון:

מארז:

JSP-TECH N-880C + EZCOOL 400W PSU ¤202

סט מקלדת ועכבר:

רמקולים ואוזניות:

GENIUS SP-Q-06 ¤46

מערכות הפעלה:

WINDOWS XP HOME+ SP2- OEM ¤412

הרכבת מחשב:

מחיר סופי: ¤3093

בכל מקרה - אל תתפשר במסך לשימושים שלך!

לגבי הנייד - באותו מחיר תקבל מפרט נחות בהרבה (חד עם כרטיס מובנה חלוש בהרבה ו-HDD איטי/קטן) עם מסך מבוסס TN וקטן משמעותית ונוחות עבודה ירודה בהרבה לאורך זמן (מקלדת/עכבר/מסך/רמקולים). בנוסף, שידרוג עתידי הוא יקר מאוד וכמעט בלתי אפשרי ותיקונים הם יקרים מאוד.

לא מומלץ בגרוש אלא אם יש דרישה ברורה לניידות!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

tmpusr, כעיקרון, אינני ממליץ לרכוש ציוד מוגבל, לרבות לוח-ראשי עם בקר-זיכרון חד-ערוצי (כדוגמת זה הכלול בערכות-השבבים nVidia nForce 610i/630i - המותקנות גם בלוחות-ראשיים אלו : Gigabyte GA-73PVM-S2H ו-GA-73VM-S2), קל וחומר כאשר זמינות חלופות שאינן יקרות במיוחד (ומה גם שכרטיס-תצוגה נפרד יהיה עדיף תמיד, מבחינת תכונות וביצועים, בהשוואה לכרטיס-תצוגה משולב).

וכמו כן, ממליץ להימנע מספקי-הכוח מתוצרת JSP/EZcool, ולהעדיף ציוד מתוצרת איכותית יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שתי הערות שאתה לא חייב להתייחס אליהן.

1) אם אתה סטודנט מרושש 3000 ש"ח זה כבר מתחיל להיות פינוק. בהחלט תוכל להסתדר עם מינימום של 2000 עד 2500 ש"ח, לכסף יהיו לך מספיק שימושים. רק מה, אם זה מחשב ראשי לשאר שימושים והשקעה כללית, אז זה לא נורא להתפנק.

2) אמנם אני לא יודע מה אתה לומד, אבל לצרכים סטודנטיאלים עשה לך טובה ותשתמש בWINXP, אתה תהיה תלוי בדרישות של הלימודים, החל מתוכנות אינטרנטיות ועד תוכנות מייקרוסופיות שונות. אמנם להכל יש תחליף - אבל זה להיכנס עם הראש בקיר וללכת נגד הזרם, דבר לא מומלץ כשמדובר בלימודים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. בלתי-אפשרי לקנות ציוד איכותי (הכולל : מחשב, ציוד-היקפי, וצג) בפחות מ-2700ש"ח, כך שהתקציב שניתן סביר ואיננו מופרז כלל וכלל. ציוד איכותי זו גם השקעה כדאית לטווח-הארוך : פחות משאבים מוקצים לתיקונים, ויותר ללימודים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

tmpusr, כעיקרון, אינני ממליץ לרכוש ציוד מוגבל, לרבות לוח-ראשי עם בקר-זיכרון חד-ערוצי (כדוגמת זה הכלול בערכות-השבבים nVidia nForce 610i/630i - המותקנות גם בלוחות-ראשיים אלו : Gigabyte GA-73PVM-S2H ו-GA-73VM-S2), קל וחומר כאשר זמינות חלופות שאינן יקרות במיוחד (ומה גם שכרטיס-תצוגה נפרד יהיה עדיף תמיד, מבחינת תכונות וביצועים, בהשוואה לכרטיס-תצוגה משולב).

וכמו כן, ממליץ להימנע מספקי-הכוח מתוצרת JSP/EZcool, ולהעדיף ציוד מתוצרת איכותית יותר.

1. לשימושים שלו (ורבים אחרים) אין שום משמעות לדואל-צ'אנל ממילא ומלבד העובדה הזו מדובר בלוחות מעולים, מפוצ'רים ומשתלמים מאוד למחירם.

לוח P31 עם כרטיס מסך נפרד יעלה כ-200-250 ש"ח יותר! ואני לא מכיר חלופות זולות יותר שעדיפות עליהם בפרמטר כלשהו.

לשימושים שלו כרטיס נפרד לא עדיף במאום - רק יקר יותר, חם יותר צורך יותר הספק ורועש יותר בפוטנציאל.

במפרט שלך התפשרת (המון) לטעמי על מסך ולקחת שלא נותן שום שיפור ביצועים לשימושים שלו - וההיפך ביחס למפרט מבוסס ה-780G שבעיני הוא המועדף והמשתלם ביותר.

2. לשימושים שלו הם מספקים מעל ומעבר - ולהרבה יותר מזה. עם זאת - HEC או FSP עדיפים עליהם במידת מה ובמחיר קרוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. בלתי-אפשרי לקנות ציוד איכותי (הכולל : מחשב, ציוד-היקפי, וצג) בפחות מ-2700ש"ח, כך שהתקציב שניתן סביר ואיננו מופרז כלל וכלל. ציוד איכותי זו גם השקעה כדאית לטווח-הארוך : פחות משאבים מוקצים לתיקונים, ויותר ללימודים.

שוב אנחנו נכנסים לעניין הסובייקטיבי (כי אוביקטיבית בהחלט ניתן להוריד פה 500 ש"ח ואף יותר מהתקציב אם רוצים). סוביקטיבית אני גם חושב כמוך, אבל יודע גם לעשות את השיקולים האוביקטיבים הנכונים למצב.

לא אמרתי שהמחיר מופרז (והוא בהחלט סביר) - אלא שאפשר לחסוך כאן כסף (לא על חשבון תיקונים נוספים או לא יודע מה עוד הזכרת) ולנצל את הפרש הכסף למשהו שיתן לך יותר תועלת בתקופת הלימודים. ואת זה אני רואה כשהוא רשם סטודנט מרושש. אני יודע טוב מאוד מה זה להיות סטודנט ובהחלט יודע שכל המלצה לחיסכון היא ברכה (בלי שום קשר אם מתייחסים אליה או לא).

לגבי השקעה לטווח ארוך,אז לדוגמא PVA לא יתן לך שום דבר כשאתה סטודנט מרושש חוץ מחור נוסף בכיס (אלא אם כן יש שימושים קריטים אחרים או שרוצים להחזיק מסך 6 שנים, או - שכסף לא באמת מדאיג).

ואני אציין שוב - זו רק נקודה למחשבה, הערה, כמו שציינתי - הוא לא חייב להתייחס אליה וגם כן כמו שציינתי - תלוי בנסיבות לפעמים כן כדאי להשקיע עוד קצת.

הדבר נאמר כטיפ לאותה אוכלוסייה שחלק ממנה מתלבט אם לקנות במקום שבו משהו עולה 3 שקל זול יותר רק כי אין תקציב לכל ההוצאות בתקופת הלימודים (איך אומרים - חוסכים שקל על שקל).

מכיוון שהוא לא פירט לנו את תולדות חשבון הבנק שלו וכל הסיפור הסטודנטיאלי שלו (מחשב ראשי או משני, מה השימוש המדויק וכו...), הדבר נאמר רק כהערה ולא כהמלצה.

לגבי שימושיות, אני זוכר שקניתי מחשב משני ללימודים לדירה ליד מקום הלימודים, שילמתי קצת יותר מ2500 לפני שנה וחצי ועוד הרגשתי שפינקתי את עצמי קצת (הארדיסק 160 שיותר מ 100 גיגה היו תמיד פנויים :) ). גם קניתי מסך TN זול והיתי מרוצה ממנו (לשימושים שלי כסטודנט) עד השמים, ושתבין - בסטנדרט אני עובד עם מסך PVA של EIZO אז זה לא שאני לא מבין על מה מדובר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אייס - אני מסכים לגבי הרבה דברים - רק לא לגבי המסך.

אם הוא רוצה לחסוך - שיקח מסך CRT איכותי ושטוח עם תדר רענון 85HZ בסביבות 850 ש"ח. רק לא מסך מבוסס TN - מניסיון מר.

קרא פה למה: http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=318359.msg2767894#msg2767894

בהתחשב בעובדה שהמסך הנ"ל עולה רק 100 ש"ח יותר ממסך TN תקציבי ורוב השימושים הם שימושי טקסט - זו הפשרה הגרועה ביותר שניתן לעשות לטעמי.

מפרט לא משתלם בגרוש אבל מספק מעל ומעבר וחסכוני + CRT מצויין:

מעבד:

לוח אם:

GIGABYTE GA-MA69VM-S2 ¤297

מסך:

VIEWSONIC CRT 19" G90FB ¤891

דיסק קשיח:

SAMSUNG 80GB 8MB SATA2 7200 RPM : HD080HJ ¤198

צורב DVD:

זיכרון:

מארז:

JSP-TECH M-100A - MICRO ATX + EZCOOL 400W PSU ¤202

סט מקלדת ועכבר:

GIGABYTE GK-9PB ¤87

רמקולים ואוזניות:

CREATIVE 2.0 A30 ¤57

הרכבת מחשב:

מחיר סופי: ¤2310

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ice2k, אובייקטיבית, כדי לחסוך כל אגורה, ניתן גם לקנות את המחשב והציוד-ההיקפי (אך לא בהכרח גם את הצג) ברשתות הגדולות והידועות, וכך להגיע לסכום כולל של עד כ-2300ש"ח (כולל הכל - לרבות צג איכותי עם לוח-תצוגה שאיננו מסוג TN). ומאידך - גם לשיטה זו חסרונות משלה.

וכך או כך, המלצתי בעניין הצג עם לוח-התצוגה העדיף, מבוססת גם על נסיון-אישי עם גירסאות איכותיות של שני סוגי הצגים (מבוססי ה-TN וה-VA).

וכמו כן, ההפרש הכספי במקרה של הצג, שולי למדיי יחסית למחיר הציוד (ולהבדל באיכות התצוגה), קל וחומר בעבור ציוד מסוג אשר צפוי להאריך שנים הרבה מעבר למחשב הראשון שאליו יחובר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

tmpuser,

אני מסכים איתך. אם הולכים על מיפרט מינימלי מתאים לסטודנט, אז בהנחה שרוצים להשקיע יותר כסף, המסך הוא הראשון שיכנס לתור בשידרוג.

מה שכן - לגבי CRT ממש לא מומלץ בדירת סטודנטים, אם היתי קונה CRT לא היה לי מקום ללמוד (וגם לאכול :), אבל זה סתם כי לא אהבתי לאכול במיטבח).

בכל מקרה, למקרה הנ"ל (וגם לרוב האחרים) לדעתי אין שום ספק שעדיף LCD (מכל סוג) על CRT כל עוד המחיר זהה (הנחת בסיס). לגבי כל השאר זה כבר שיקולים אישיים והעדפות אישיות - כל אחד מפיק תועלת מהמוצר בצורה שונה, ולכל אחד חשוב משהו אחר. מסכי הTN של ימינו בהחלט מספקים את הבסיס הדרוש ואף מעבר. כל העניין של איכות התמונה מעבר לזה, ובצדק, זה דבר פחות קריטי להרבה אנשים. למשל כשקניתי את המסך שאני עובד איתו עכשיו (3400 ש"ח) השיקול הראשי שלי היה איכות תמונה ,איכות מוצר ומסך דק. כשקניתי את המסך לדירת הסטודנטים השיקול שלי היה מחיר כמה שיותר נמוך ותופס כמה שפחות מקום. מה שמראה שאפילו לאותו בן אדם יכולות להיות דרישות שונות בשני מקרים שונים, לכן אני ממש לא בעד לכפות PVA על כולם (אלא אם כן המחיר זהה ל TN) אלא אם כן יש דרישה לכך וניתן לנצל את התועלת שהוא מפיק.

HWJOE,

זה נכון, יש הרבה שיטות להפיק X תועלת מ Y כסף. אבל מה שחשוב הוא לזכור את נושא הכסף והתועלת ולעבוד לפי זה, כשתועלת זה מכלול של הרבה דברים (אפילו "איפה החנות נמצאת" נכנס בקטגוריה זו).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שכן - לגבי CRT ממש לא מומלץ בדירת סטודנטים, אם היתי קונה CRT לא היה לי מקום ללמוד (וגם לאכול :), אבל זה סתם כי לא אהבתי לאכול במיטבח).

עזוב אותך מאגדות אורבניות - לפני 5-6 שנים שמחירי LCD היו בשמיים סטודנטים גרו בדירות גדולות יותר? עבדו עם נייר ועיפרון? אתה ואני יודעים היטב שזה לא המצב... פשוט אף אחד לא מוכן להתפס במרחק של פחות מ-500 מטר מ-CRT מסיבות אגו/פאדיחה בלבד. מוכנים לשלם יותר כדי לקבל הרבה פחות, מה שמוביל אותי לקביעה השניה שלך שהיא לא רק אגדה אורבנית אלא טעות עובדתית פשוטה.

בכל מקרה, למקרה הנ"ל (וגם לרוב האחרים) לדעתי אין שום ספק שעדיף LCD (מכל סוג) על CRT כל עוד המחיר זהה (הנחת בסיס).

ה-CRT שציינתי ב-890 ש"ח עדיף משמעותית בכל פרמטר מעשי על כל דגמי ה-LCD מבוססי ה-TN וההבדלים בולטים במיוחד בשימושי טקסט ובדגמים תקציביים שאפילו הם יקרים משמעותית. כתבתי על זה באריכות בפורום LCD מניסיוני עם מסכי TN ממש לא תקציביים:

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=244421.msg2153912#msg2153912

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=300901.msg2637312#msg2637312

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=246397.msg2171318#msg2171318

בלינק האחרון אני רואה שכבר היה לנו דיון מעמיק בסוגיה :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל מה הקשר מה היה לפני 5 שנים ?

זה לא היה נוח אז וזה לא נוח היום רק שהיום יש אלטרנטיבות הרבה יותר כדאיות מאשר פעם. אני אחזור על המשפט שלי : בהנחת בסיס ובמחיר זהה - למטרה שעליה דובר בטרד, מסך LCD יהיה עדיף לחלוטין על מסך CRT (עם כל הסייגים שציינתי בסוגריים כמו צרכים ספציפים וכל שאר הדברים).

הסיבה היחידה שאני יכול לחשוב על CRT היא לחסוך כסף, ושוב - תוך התעלמות מאיכות.

אין כאן שום קשר לאגדות אורבניות, פאדיחות או לא יודע מה - פרקטיקה נטו.

אתה פשוט קובע לאנשים מה טוב להם ומה לא, מה זה נקרא אצליהם "לקבל יותר" ומה נקרא אצליהם "לקבל פחות". וזו הטעות מספר 1 כשחוקרים את הצרכן (הכללים קובעים שאתה תוכל "לייעץ" לו מגוון פתרונות איך להפיק את המקסימום תועלת מההשקעה שלו לפי העדפותיו - אבל אסור לך לקבוע לו, בדיוק מסיבה זו).

ה-CRT שציינתי ב-890 ש"ח עדיף משמעותית בכל פרמטר מעשי על כל דגמי ה-LCD מבוססי ה-TN וההבדלים

תגדיר "כל פרמטר מעשי", אתה באמת חושב שבשורה התחתונה (ואני מקצין) לכל בן אדם עדיף מסך שמן ואיכותי שתופס מקום על מסך דק וגרוע שעושה כאב ראש אחרי שתי שניות אבל בקושי תופס מקום ? אי אפשר להגיד את זה .זה כמו לקבוע מה עדיף לבחורה : בעל חכם ומכוער או בעל יפה וטיפש? לכל אחת עדיף משהו אחר לפי העדפותיה , אין פה נכון או לא נכון.

מרגע לרגע אני מתחיל לחשוב שלא היית סטודנט במעונות או דירת סטודנטים קטנה (כי אם כן אני לא מבין על סמך מה אתה קובע מה הסטודנט אמור להעדיף).

כשאתה צריך לקרוא תרגיל - אתה חושב שבאמת קריטי לך אם אתה קורא מדף שצילמו אותו 5 פעמים או מדף נקי וטרי מהמדפסת ? סטודנט שזו תהיה הבעייה שלו (ואין כזה) לא יעבור אפילו סמסטר אחד, לכן ההתענינות של סוג הפאנל או איכות התצוגה על חשבון מקום יקר - זה זוטות ובאמת לא מעניין את רוב אהאנשים.

וסתם שתבין, הנה תמונה של הדירה הקודמת שלי, וגם של השכנה (מחשב נייד). לפעמים כשהיתי לומד היתי חייב להוריד את המסך והמקלדת בגלל חוסר במקום ועודף בחומר לימוד, כשהיתי לומד בזוגות תמיד היתי חייב להזיז אותם. אתה יכול בכלל לדמיין פה CRT? בקושי היה לי מקום למיקדת במצב כזה - שלא לדפר על לפרוש חומר לימוד. ותראה אצל השכנה איפה היא שמה את הנייד בגלל חוסר מקום. בקיצור - תבין שיש סקאלה של צרכים והעדפות ועובדים לפיה. מסך TN מספק נהדר את הבסיס שצריך, מעבר לזה זה גובל בגיקיות או בצפוניות יתרה.

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...