עוד מישהו גר בת"א ומעוצבן על המחירים של האוכל ושל הדירות? - עמוד 17 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עוד מישהו גר בת"א ומעוצבן על המחירים של האוכל ושל הדירות?

rikus

Recommended Posts

לא קוראים לזה "להתקמצן על כל שקל", אתם כנראה לא יודעים לנהל כספים בגרוש....

כמעט 1000 שקל בחודש שיחות מפלאפונים? סלח לי, אבל זה פיגור.

אנחנו 5 נפשות בבית הזה, יש לנו 4 מכשירים בתכנית מסוימת (אח שלי בנפרד בגלל צרכים של הצבא וכו'), כולנו ביחד מקבלים 250 שקל בחודש. וזה לא שאני חוסך על שיחות או עושה "צנתוקים" וכו'. שאני צריך אני מתקשר בלי להתחשבן על כל אגורה.

4000 שקל אוכל לחודש?

שוב, אנחנו משפחה של 5 נפשות, ויוצא לנו פחות (ולא במעט), ואל תחשוב שחוסכים פה על משהו (תבוא לראות את השולחן בשישי בערב אתה מתפחלץ....)

אני באמת לא מבין איך אתם מגיעים לסכומים כאלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 561
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

4 פלאפונים 250 שקל בחודש? לא יודע על איזה פלטפורמה של שיחות אתה עובד, אבל רק אני מקבל בערך 120 ואני לא מדבר כמעט. מי שמקבל הרבה זאת אחותי ואמא שלי, ולפעמים גם אבא שלי. וזה לא אצלנו, זה כל בן אדם שאני מכיר בערך :-\

ואוכל? דווקא לא מזמן ישבתי אצל חבר שלי בחצר ואמא שלו ישבה איתנו. דיברנו על הנושא הזה של הוצאות חודשיות והיא אמרה שגם הם עושים בערך כל שבוע קנייה של 800-900 שקל. איך יוצא לכם פחות - לא יודע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי אתה טיפה מגזים עם האוכל- 1500 לאדם בחודש? מוגזם. אלא אם אתה יוצא למסעדות, הרבה.

אם הולכים בדוך בין שניכם, עדיין יוצא שלבנאדם במקום 5000 נשאר "רק" 4500.

אני רוצה לראות מישהו שיגיד שזה לא מספיק לחיות טוב (וזה עוד אחרי מותרות של אינטרנט/טלויזיה!)

האמן לי שלא מוגזם בכלל.

מתי יצא לך לעשות קניות בסופר בזמן האחרון?

כל שבוע שאני נכנס לעשות קניות בסופר, אני יוצא עם נזק של קרוב ל-400 שקל לכיס.

כן, זה כולל כל מני דברים שהם לא אוכל, כמו חומרי ניקוי, נייר טואלט, ריחניות לשירותים וכל מני חרטות כאלה.

הכל נכנס לסעיף ה-אוכל.

אנחנו 4 נפשות וחיים ביד די חופשית בנוגע לקניות. ובהנחה שאנחנו בתל אביב, אני לא רואה טעם לגור בבית של 400 אלף דולר ולהתקמצן על כל שקל, נכון?

אוכל שתייה ושאר קניות בסופר: 3500-4000, פלאפונים: 900-800 (4 מכשירים), וטלפון: 350-400, דלק: 1000-1200 (2 רכבים), משכנתא: 2500, חשמל: 500-700, מים: 100-150 (לחודשיים 300), בית ספר: 200-300 (בערך 1500-2000 בשנה לילד). אנחנו על 9-10 אלף שקל ואלה הוצאות בסיס קבועות. תכניס קנייה של ביגוד, נעליים, מכשירי חשמל פה ושם, גנן לגינה, טיפולים לרכבים מתי שצריך, ביטוחים, יציאות בסופי שבוע, נסיעות לנופש מדי פעם... תעבור לתל אביב ואין לך איך לסגור את החודש. ואנחנו 4 נפשות.

דרך אגב קרירין, אתה האחרון שידבר פה על ניהול לא נכון של כספים. תמשיך לחסוך כסף לבית עם ה-4 אלף בחודש שלך ואל תייעץ פה לאף אחד על כספים.

2 רכבים במשפחה זאת לא דרישה הכרחית.

אבל מעבר לזה, עוד 6-7 אלף ש"ח בחודש שנותרו מעבר למה שפירטת זה הרבה.

500 ש"ח ביגוד והנעלה, עוד 500 ש"ח מכשירי חשמל. גנן לגינה עוד 500 ש"ח, טיפולים + ביטוחים לרכב אחד עוד 500 ש"ח.

תקצה עוד 2,000 ש"ח לפקדון חופשה, ונשארת עם 2-3 אלף ש"ח פנויים לבזבוזים.

תעבור לת"א, מיד אתה מוריד את תקציב הגנן. אם יש לך גינה, אני מניח שדירת 4 חדרים סבירה בת"א לא יקרה יותר.

אגב, 500-700 ש"ח לחודש חשמל זה פשוט בזבזני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

500 שקל ביגוד והנעלה ל-4 נפשות? חחח... ג'ינס אחד בודד לאחותי זה כבר 500 שקל, ואנחנו פה 4 אנשים לא אחד, ומדובר על חודש שלם. וזה רק הג'ינס.

ביטוחים אם מחשבים לחודש זה יוצא ל-2 הרכבים בסביבות 700-800 לשניהם.

דירת 4 חדרים בתל אביב לא יקרה יותר? על איזה מחירים של בתים אתה מדבר? כי אני מדבר על המקומות שם שמחיר של דירה ממוצעת מגיע ל-400 אלף דולר, כך שאתה צריך משכנתא שמשאירה לך 100 שקל לבזבוזים בחודש.

ואתה תראה... כשתהיה לך משפחה ה-6 אלף האלה שכביכול אתה רואה כחופשיים נעלמים כמו מים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

500 שקל ביגוד והנעלה ל-4 נפשות? חחח... ג'ינס אחד בודד לאחותי זה כבר 500 שקל, ואנחנו פה 4 אנשים לא אחד, ומדובר על חודש שלם. וזה רק הג'ינס.

אתה קונה ג'ינס חדש כל חודש? כמה ג'ינסים יש לך כבר בארון? 500 ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יופי, אז אתם מסוג האנשים שזורקים כסף בלי חשבון. פעם אחרונה שבדקתי יש גם ג'ינסים טובים ב-200 שקל, וג'ינסים מעולים ב-300, אז איך אתם קונים ב-500?? ואני קונה מכנסים רגילים ארוכים איכותיים גם ב-100-150 שקל, אז להוציא פי 4 מזה זה ממש לא לחסוך.

גם 1,500 שקל לאוכל זה המון כסף, זה מטורף. אנחנו מוציאים כ-3,000 על אוכל בחודש במשפחה של 5 נפשות. אם בנאדם אוכל בבית (כי קונים אוכל לבית) איך הוא יכול לאכול בממוצע ב-50 שקל ליום? זה הגיוני רק אם כל המשפחה סובלת מעודף משקל חריג או שקונים רק מותגים ומאכלים שיקרים באופן קיצוני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה קונה ג'ינס חדש כל חודש? כמה ג'ינסים יש לך כבר בארון? 500 ?

אני לא, אני מסתובב עם בגדים זולים. אבל אחותי זה סיפור אחר - ג'ינס כל חודש זה קצת בשבילה, וזה רק הג'ינסים, בלי עוד עשרים פריטים שנכנסים אצלה ל"לבוש ליציאה". אז נכון זה לא הכי נורמלי, אבל גם 500 שקל לביגוד והנעלה בחודש למשפחה של 4 נפשות זה רחוק מאוד מלהיות נורמלי.

Guy King, ג'ינס ב-150 שקל? אולי מחברות שאף אחד לא מכיר. מה לעשות... זאת תרבות מותגים. אני גם נגד התופעה הזאת, אבל היא קיימת ובקנה מידה עולמי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דרך אגב קרירין, אתה האחרון שידבר פה על ניהול לא נכון של כספים. תמשיך לחסוך כסף לבית עם ה-4 אלף בחודש שלך ואל תייעץ פה לאף אחד על כספים.

יש לי כסף כבר לדירה בצפון בכרמיאל -ככה שמשהו נכון אני בטח עושה

ולמי שאומר לבדוק :screwy: :screwy: :screwy:

תלכו לראות את הדירות ממבט ראשון ואז תבינו למה המחיר הזול

דירות במחירים כאלו במרכז זה לרוב מרתפים\מחסנים\מקלטים וכו שעברו שיפוץ

לחלופין יש דירות מול ארובות וכו

את זה אתם לא רואים בתמונות -ותאמינו לי ראיתי הרבה דירות "זולות" כאלו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא, אני מסתובב עם בגדים זולים. אבל אחותי זה סיפור אחר - ג'ינס כל חודש זה קצת בשבילה, וזה רק הג'ינסים, בלי עוד המון עשרים פריטים שנכנסים אצלה ל"לבוש ליציאה". אז נכון זה לא הכי נורמלי, אבל גם 500 שקל לביגוד והנעלה בחודש זה רחוק מאוד מלהיות נורמלי.

Guy King, ג'ינס ב-150 שקל? אולי מחברות שאף אחד לא מכיר. מה לעשות... זאת תרבות מותגים. אני גם נגד התופעה הזאת, אבל היא קיימת ובקנה מידה עולמי.

תקרא שוב מה שכתבתי. כתבתי ג'ינס ב-200 שקל. ומכנסיים רגילים טובים עולים כ-150 שקל. ואם כולם עושים משהו זה לא אומר שזה טוב או חכם. ע"ע דת.

מה יש בצפון כרמיאל? :nixweiss: זה שבת"א הצפון זה החלק האיכותי לא אומר שבכל הארץ זה ככה. האזור האיכותי בכרמיאל זה המערבית ואין לך כסף לקנות דירה שם (להשכיר אולי כן). מלבד זאת, זה לא ת"א או כלום. מה כ"כ טוב בת"א? אתה לא עובד בחברת היי-טק אם אני לא טועה (במה אתה עובד בכלל?), עבודה יש גם באיזורים אחרים בארץ (סך הכל 75% מהאוכלוסייה בארת לא גרה בגוש דן ויש רק 6% אבטלה, כאשר כמובן יש מובטלים בגוש דן).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העובדה היא שאפשר להסתדר בכל מקום במדינה ואין יותר מידי אנשים רעבים (דבר בה על חשבון דבר אחר).

עובדה אחרת היא שבשלוש השנים האחרונות, מחירי הדירות מסביב לתל אביב זינקו בעשרות אחוזים לאחר קיבעון ממושך. כך יצא שלמרות שהדולר צלל מחיר הדירה עלה (מה שנקרא עליה שיקלית). והדבר כמובן בא ליידי ביטוי במחירי שכר הדירה.

יש לי חבר מצחיק - הוא עצבני שבעל הבית מעלה לו את שכר הדירה, אבל במקרה הוא קנה דירה לפני כשנה שעליה הרוויח (על הניר כ 30%) ובנוסף הוא כל הזמן מתכנן בכמה להעלות לדיירים שלו את שכר הדירה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקרא שוב מה שכתבתי. כתבתי ג'ינס ב-200 שקל. ומכנסיים רגילים טובים עולים כ-150 שקל. ואם כולם עושים משהו זה לא אומר שזה טוב או חכם. ע"ע דת.

אני אמרתי שזה טוב/חכם? אני אמרתי שזה קיים ובקנה מידה עולמי במטרה להראות שזאת כן נורמה, במיוחד אצל בנות.

יופי, ובינתיים עבדת במשכורת של מתדלק מי יודע כמה שנים, הגעת לגיל 30 ולא התקדמת לשום מקום. מה אני יגיד לך - ממש שיחקת אותה. קח את עצמך בידיים כבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי חבר מצחיק - הוא עצבני שבעל הבית מעלה לו את שכר הדירה, אבל במקרה הוא קנה דירה לפני כשנה שעליה הרוויח (על הניר כ 30%) ובנוסף הוא כל הזמן מתכנן בכמה להעלות לדיירים שלו את שכר הדירה...

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יופי, ובינתיים עבדת במשכורת של מתדלק מי יודע כמה שנים, הגעת לגיל 30 ולא התקדמת לשום מקום. מה אני יגיד לך - ממש שיחקת אותה. קח את עצמך בידיים כבר.

זה שה"קרירה " שלי לא תוכננה טוב לא אומר שלא ניהלתי טוב את הכספים שאני כן מקבל

ומה לעשות יש גבול למה שאפשר לעשות אם משכורת נמוכה

עכשיו לפי מה שאתה מתאר המשפחה שלך לא יודעת לנעל כספים בכלל

סתם נגיד האחות קונה בגדים יקרים כל חודש ?

שתעבוד אחרי הלימודים לממן את זה -ואז נראה כמה בגדים היא תקנה ובאיזה מחיר

למה אתם הילדים לא משלמים על הסלולריים לבד ?

יש הרבה דברים שההורים שלך יכולים לעשות למנוע בזבוז כזה

אז נכון אתם לא המשפחה היחידה

אני מכיר מספיק משפחות שקונות לילד\ילדה ישר אחרי הרישיון

וגם משלמים על דלק\ביטוח\מוסך

וחלק מאותם משפחות מכניסים הרבה מעל 15 אלף לחודש -הבעיה שהם שורפים את הכל ומגדלים ילדים מפונקים שלא מעריכים כלום

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

gryffin,

אני לא חושב שדירת גן 4 חדרים ברחובות עולה משמעותית פחות מדירת 4 חדרים סבירה בת"א, ללא גינה.

מעבר לכך, בפוסטים שלך הוכחת בדיוק את מה שאמרתי. כדי להוציא 16-17 אלף ש"ח בחודש צריך להיות בזבזן יחסית.

לקנות ג'ינס ב-500 שקל כל חודש זאת לא רמת חיים סבירה, זה בזבזנות. גם אחד למשפחה זה סביר.

להוציא 500-700 ש"ח חשבון חשמל בחודשיים זה גם בזבזני.

Guy King

אין ספק שאפשר לקנות אוכל לבנאדם גם בפחות מ-1,500 ש"ח לחודש.

אבל אז צריך להתחיל להתקמצן כדי לעשות זאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

gryffin,

אני לא חושב שדירת גן 4 חדרים ברחובות עולה משמעותית פחות מדירת 4 חדרים סבירה בת"א, ללא גינה.

תתפלא דירת 3 חדרים בתל אביב יכולה להגיע למכיר של וילה בכרמיאל
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...