עוד מישהו גר בת"א ומעוצבן על המחירים של האוכל ושל הדירות? - עמוד 5 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עוד מישהו גר בת"א ומעוצבן על המחירים של האוכל ושל הדירות?

rikus

Recommended Posts

• תגובות 561
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

למי ששאל מה הקשר של חולדאי, חולדאי הוא ראש העיר, מתווה את מדיניות הבינוי, אם יעודדו בנייה של דירות 3 חדרים ולא רק דירות יוקרה של 5 חדרים אולי המצב יישתפר. לא חסרות ערים בעולם שכחלק מהניסיון לשמור על המצב הדמוגרפי בעיר החליטו לחייב יזמים לבנות בפרויקטים גם דירות סטודיו ודירות שני חדרים.

רון חולדאי חושב רק על דבר אחד, משיכת אוכלוסיה עשירה לתל-אביב על מנת לשפר את המצב הכספי של העירייה ולהגביר את גביית הארנונה.

מה לעשות, ראש העיר יכול להשפיע ובמקרה של חולדאי ובעיות הדיור של התעירים בתל-אביב הוא משפיע רק לרעה.

כמובן שלא רק חולדאי אשם, גם משרד הבינוי היה צריך להתערב ולהציע הטבות והקלות לחברות שייבנו בפוייקטים דירות 2 ו 3 חדרים ולא רק דירות 4 5 ופנטהאוזים.

לגבי מחירי הדלק, רק אתמול המחיר לחבית ירד ב 3.5$ בגלל החלטה של ממשלת להעלות את מחירים, מה שצפוי לגריום לצמצום צריכה במשק הסיני.

האירנים והדת פחות קשורים לזה, זה פשוט שיקול של צריכה אל מול הפקת חביות של אופ"ק, מה שיכול לעזור זו החלטה של הארגון להגביר את תפוקת הנפט, אבל למה להם? הם תופסים אותנו בביצים ויודעים את זה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי מה שהבנתי (לפי ראיון של דוקטורנט שחוקר את הנושא בצורה מקיפה, ע"י לונדון וקירשנבאום) זה דיי שטויות ובתכל"ס יש הרבה קשיים טכניים בהגברת התפוקה.

בנוגע לחולדאי-

1. יש לך נתונים על זה?

2. באותה מידה משפחות גדולות יכולות להגיד בדיוק ההיפך ממך, מי קבע שצריכות להיבנות יותר דירות קטנות?

3. אם חולדאי באמת קבע את זה (ואני לא בטוח בזה, שלא נדבר על זה שמן הסתם עיר שואפת להגדיל את החתך הסוציו-אקונומי שלה תמיד :nixweiss:), הרי שבסופו של דבר מדובר בראש עיר שנבחר ע"י תושבי העיר בפעם השניה ברציפות.

(ולפי מה שאני יודע, תקן אותי אם אני טועה, ברוב דיי גדול)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בנוסף לכך שהממשלה והעיריות במרכז צריכות לעודד בניית דירות של 2-3 חדרים לשכירות לצעירים במחירים מפוקחים, צריך להתחיל לפקח על מחירי השכירות. צריך להגדיר בחוק גודל מינימום סביר לחדר, ולקבוע מחירי מקסימום לדירות לפי מספר החדרים, גודל הדירה, המיקום הגיאוגרפי של הדירה, הקומה בה הדירה נמצאת ואם יש או אין מעלית, האם הדירה משופצת, וכו'...

אם אין בדירה סלון (בגודל מינימלי שקבוע בחוק), אז מחיר השכירות יהיה יותר נמוך.

אם בדירה המטבח נמצא בתוך החדר או בתוך הסלון, ז מחיר השכירות גם כן יהיה נמוך יותר.

פשוט צריך להגדיר בחוק נוסחה לחישוב מחיר מקסימלי סביר של שכר דירה. לבעל דירה יהיה אסור, לפי החוק, לדרוש שכר דירה יותר גבוה מהשכר דירה המקסימלי הקבוע בחוק שיעודכן מידי שנה. השוק כבר יקבע האם דירה מסויימת תושכר במחיר המקסימאלי הקבוע בחוק, או בפחות מכך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מחשבה יפה אבל לא יעשו את זה

אפילו חיוב קבלנים לבנות גם דירות זולות כמו שיש בחלקים מסוימים בעולם לא מכניסים לפה

באזורים כמו רעננה \הרצליה\כפר סבא ועוד אין כמאת בניה לצעירים

וזה לא שיש שטח יש שטחים להרבה יחידות דיור

אבל עזוב אפילו נורמלית מהצפון והדרום למרכז אין

מבחינתי הייתי הולך לגור אפילו בקריית שמונה אם הייתי לי אפשרות נורמלית להגיע לעבודה במרכז

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קרירין, אל תתערב, המבוגרים מדברים

1. לגבי חולדאי, שים לב למתווה הבנייה בתל-אביב, כמעט אך ורק פרויקטים של דירות יוקרה, יש בעירייה ועדות תיכנון ואישורים, יש גורמים בעירייה שמוציאים תוכניות מתאר עירוניות והגורמים האלו כפופים לראש העיר וממונים על ידיו.

שים לב כמה מגרשי חנייה בתל-אביב הופכים למגדלי יוקרה, באזור רחוב אבן גבירול יש מצוקת חנייה, אבל 3 מגרשי חניה באזור הפכו לאתרי בניה בחודשים האחרונים. עיריית תל-אביב לא יכלה לעכב אישורי בנייה לחלק מהם על מנת להשאיר מעט חנייה באזור?

אין מחשבה על הגידול באוכלוסיית העיר ביחס לגידול בתשתית התחבורה, אין עידוד אמיתי של שימוש בתחבורה ציבורית (הטבות בארנונה למי שלא מחזיק וכו'), וכמעט ולא נבנים פרויקטים שלא מכוונים אל העשירון העליון.

2. חולדאי נבחר ברוב גדול, והוא ייבחר ברוב גדול יותר בבחירות הבאות מאחר והוא מקטין את אחוז הצעירים בתל-אביב. בסופו של דבר עבור חלק גדול מתושבי העיר שיש להם חנייה צמודה גם בעבודה וגם בבית מה שמעניין אותם זה רמת החינוך, השיטור וכו'. הבעיות של הצעירים הן לא הבעיות של כלל האוכלוסיה וחולדאי יודע את זה.

אין ספק שעיריית תל-אביב מעונינת למשוך אוכלוסיה עשירה יותר ולאפשר בנייה מרובה ובכך להגדיל את תשלומי הארנונה, אבל עיר צריכה לשמור על איזון. אני אנסה למצוא את המחקרים שעוסקים בכך, אבל קיבלתי את ההסברים על הנושא מקרובת משפחה שעובדת בתחום הזה בעירייה ולא יכולה להאמין למצב שנוצר.

דוגמא קלאסית לאטימות של העירייה היא שיטת מתחמי הבילויים (נמל תל-אביב ורחוב יד חרוצים). כבר הוכח מחקרית שהשיטה גורמת לפשיעה מוגברת, אבל את חולדאי זה לא מעניין מאחר ורוב האנשים שמגיעים למתחמים בשעות הבעיתיות הם צעירים וחלקם גם לא תושבי תל-אביב.

אתה שם לב לשיטת הפעולה? הבעיתיות פה היא שראש עיר אמור לדאוג גם לתושבי העיר שלא הצביעו עבורו!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מסכים עם חלק גדול מהביקורת על חולדאי ולדעתי הוא פוץ מסריח.

(אני לא תושב ת"א ד"א)

אבל עדיין, בעניין הדירות, אתם מגזימים.

קודם כל, אתה הבהרת בעצמך שחלק גדול מתושבי העיר כן מעוניינים בזה.

שנית, גם אם צריך לבנות יותר "דיור לצעירים" (וזה נשמע הגיוני שצריך לפי מה שאתה אומר), תסכים איתי שזה לא הגורם היחיד (ואפילו אחד השוליים ביותר) למחירי הדירות.

אמנם היכרותי האישית אינה מעידה על הכלל, אבל בכל זאת-

אני מכיר כמה וכמה אנשים שחיפשו לגור כמעט בכל מחיר בת"א. אני דיי בטוח שיש עוד הרבה כאלה.

האנשים האלה מוכנים לשלם הרבה בשביל לגור בת"א, לא משנה מה הסיבה. הם מודעים לזה שזה המון ועדיין עושים את זה.

ברגע שבעל דירה יכול להשכיר אותה במחיר גבוה, הוא ישכיר אותה במחיר גבוה. אין מה לעשות.

על זה- חולדאי אינו יכול להשפיע.

בנוגע להגבלת שכ"ד:

למה לעזאזל שיעשו את זה?! כי אתה רוצה וזה כיף לך?

אם כבר, זה נוגד את האינטרסים של המדינה. המדינה אינה רוצה שכולם יגורו בת"א, ההיפך.

המצב הקיים מעודד את זה (בנוסף מביאים הטבות לכל מי שהולך לגור בחור) ואני לא רואה טעם לתת "פרס" למי שרוצה לגור בת"א.

איזור גוש דן גם ככה מגעיל ודחוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי שכר הדירה, הגבלת שכר הדירה היא טעות, זה פוגע בעקרונות השוק החופשי ומרתיע משקיעים.

דירות בשכר דירה מוגן הולכות ונעלמות מן העולם (תנסו למצוא אחת בניו יורק!) ויש סיבה טובה לכך.

אני כבר ציינתי שלדעתי המצב לא חמור כמו שיכול להיות, הבעיה היחידה שלי היא שהעירייה משנה את המצב ודוחקת את רגלי הצעירים החוצה.

מאחר וחלק גדול מאזור החוף בתל-אביב כבר אינו זמין כאזור להשכרה מאחר ויהודים מחו"ל קנו חלק ניכר מהדירות באזור, ומאחר ואין בנייה חדשה של דירות המתאימות לצעירים מחירי השכירות ממשיכים לעלות. עיריית תל-אביב צריכה לעודד יזמים לבנות דירות 2-3 חדרים על ידי הנחות במיסים והצעת מסלולים מהירים לקבלת אישורי בנייה. אבל זה לא ייקרה, הדרך היחידה, כמו שכתבתי קודם, היא התארגנות של הצעירים נגד חולדאי, אם מהלך כזה יצליח, ראש העיר הבא יהיה חייב לתת ביטוי לצרכי הצעירים במדיניות המוניציפלית שלו.

דרך אגב, אני לא גר בתל-אביב, אבל ההורים שלי משכירים דירות בתל-אביב וגבעתיים, עבורם עליות המחירים האלו הן דבר טוב, אני פשוט מאמין שבטווח הרחוק המדיניות של עיריית תל-אביב תפגע במעמדה של העיר וכתוצאה מכך תיפגע בהוריי (הם מסכימים איתי).

ובדיוק לפני יומיים קניתי קטנוע מאחר וגם עם ה פולו שלי אי אפשר למצוא חנייה בתל-אביב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תפסיקו לטחון ת'מוח עם חולדאי!!! :bash:

אנשים, והרבה אנשים - צעירים בעיקר רוצים "תל-אביב". למה? שם. למה לך נייקי כשיש חיקויים זולים? ככה. כי זה נייקי.

חולדאי לא בנה ת'שם, הוא לא מתחזק אותו, הוא לא הורס אותו - הוא לא קושר אליו. הוא דואג שיהיה ביוב ואיזה חצי מרתון כל שנה...

אתם אומרים פה(אתם, שקוראים לעצמם "מבוגרים" ומשתיקים אנשים) שחולדאי צריך להגביל את מחירי הדיור ולקבוע רף יחסי לפי השטח, למשל.

נניח שהוא יעשה את זה - מה הלאה? כל האנשים שרוצים להגיע לת"א יגיעו בבת-אחת? איך נבחר ביניהם? נערוך קרבות בכיכר דיזינגוף?

תגידו - אה הא! לחכמי חלם הפתרונים! קודם כל, רון חולדאי רע פוי תפוי.

שנית, בואו נגדיל את ת"א ואז לכולם יהיה מקום! קדימה, שכל גוש דן יהיה ת"א! ואז כל גוש דן יהיה זול ולכולם יהיה מקום!

אה אופס, זה כבר גוש דן...לא נייקי... טוב לא חשוב, כבר אף אחד לא רוצה לגור כאן...

סליחה חולדאי, טעות שלנו..[המבוגרים]

קורה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תפסיקו לטחון ת'מוח עם חולדאי!!! :bash:

אנשים, והרבה אנשים - צעירים בעיקר רוצים "תל-אביב". למה? שם. למה לך נייקי כשיש חיקויים זולים? ככה. כי זה נייקי.

חולדאי לא בנה ת'שם, הוא לא מתחזק אותו, הוא לא הורס אותו - הוא לא קושר אליו. הוא דואג שיהיה ביוב ואיזה חצי מרתון כל שנה...

אתם אומרים פה(אתם, שקוראים לעצמם "מבוגרים" ומשתיקים אנשים) שחולדאי צריך להגביל את מחירי הדיור ולקבוע רף יחסי לפי השטח, למשל.

נניח שהוא יעשה את זה - מה הלאה? כל האנשים שרוצים להגיע לת"א יגיעו בבת-אחת? איך נבחר ביניהם? נערוך קרבות בכיכר דיזינגוף?

תגידו - אה הא! לחכמי חלם הפתרונים! קודם כל, רון חולדאי רע פוי תפוי.

שנית, בואו נגדיל את ת"א ואז לכולם יהיה מקום! קדימה, שכל גוש דן יהיה ת"א! ואז כל גוש דן יהיה זול ולכולם יהיה מקום!

אה אופס, זה כבר גוש דן...לא נייקי... טוב לא חשוב, כבר אף אחד לא רוצה לגור כאן...

סליחה חולדאי, טעות שלנו..[המבוגרים]

קורה...

:s07:

אתה מודע לזה שעיר שאין בה את כל העוגה הסוציאואקונומית לא מסוגלת להתקיים בימינו נכון?

זה לא אירפה פה, לא גרמניה, לא שוודיה, ולא שום מקום אחר. אז כן יפה מאוד שבונים פרוייקטים של דירות במיליוני דולרים, אבל גם אותם עשירים רוצים לשבת בארקפה ולקבל שרות ממלצר ומה אתה חושב שהמלצר יסע מנתניה בשביל להגיש קפה בת"א?

או שהעובדי ביוב של העיריה יכולים להרשות לעצמם לגור באותן דירות פאר?

כל עיר צריכה אוכלוסיה צעירה ולא רק בשביל כוח אדם זול עד כמה שזה אבסורדי, אבל בסופו של דבר אם אותם מלצרים בהווה אחרי התואר לא יוכלו להרשות לעצמם להקים משפחה בת"א אז מה יוצא להם מזה? אוכלוסיה של בני 90 שגרים במגדלי זכוכית?

לא חייבים לגור בת"א וכן זה אמור להיות "קשה" יותר אבל לא בלתי אפשרי, כאשר רוב העבודות מרוכזות במרכז, כאשר רוב מוסדות הלימוד מרוכזים במרכז(כן אני יודע שיש את בן גוריות והטכניון אבל עדיין המרכז מכיל יותר אונבירסטאות ומכללות) צריך גם מקום שהאנשים בהם יוכלו לגור.

הבעיה היא שת"א ובישראל בכלליות עדיין לא הבינו כמו בשאר העולם שצריך לבנות דירות רק לשכירות, כלומר שאסור למכור אותן ושהמדינה מפקחת על מחירי השכירות בהן.

עם קצת תמלוגים לקבלן יהיה יותר אטרקטיבי לבנות דירות להשכרה מאשר דירות נישה ברמת אביב, אבל מה לעשות עד שכמה אנשים שבאמת יכולים לעשות משהו יצתרכו להכין לעצמם את הקפה כי המלצר הקרוב ביותר גר שעה נסיעה מהם לא ישתנה שום דבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מבין מה את מוצאת בתל אביב לעזאזל

טונות של זיהום אוויר ואנשים שרוטים ?

אם מגפת המחירים הייתה נשארת רק בתל אביב הייתי מאוד שמח

לצערי חוץ מהדרום והצפון כל המדינה נדבקה במגפה הזאת

תל אביב התחילה את המגפה

ועולנו נדפקנו בסוף

חחחחחחחחח

חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח

חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח

חוץ מהדרום בצפון = כל הארץ? אתה מפגר או משהו?

אזור ת"א והמרכז הוא 20% מהמדינה מבחינת שטח במקרה הטוב.. זה שאתה תקוע עם הראש בבועה החביבה שלך לא אומר כלום

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל עזוב אפילו תחבורה ציבורית נורמלית מהצפון והדרום למרכז אין

מבחינתי הייתי הולך לגור אפילו בקריית שמונה אם הייתי לי אפשרות נורמלית להגיע לעבודה במרכז

אתה יכול לגור איפה שיש תחנות רכבת, ההגעה לעבודה מנהריה לת"א כנראה מהירה יותר מההגעה מרעננה, בגלל הפקקים. יש תחנות רכבת בנהריה, עכו, הקריות וחיפה בצפון למשל - ועל נהריה לפחות אני יכול להגיד בכנות שזה מקום הרבה יותר יפה ונעים מת"א (וזאת עיר, לא כפר קטנטן), והיא זולה מאוד. אז למה שלא תגור שם? או אפילו אפשר לגור בחדרה - מקום מבחינת האיכות דומה לתל אביב, הרבה יותר זול וברכבת זה משהו כמו 45 דקות, תלוי לאיזו תחנה (ויש לך רכבות מ-5.07 בבוקר עד בערך 23.30, ואם פעם ב- אתה נאלץ להגיע לעבודה לפני 6 או לעזוב אחרי 23.00 (וברוב העבודות זה ממש לא הגיוני), אז אתה יכול לחסוך המון כסף. אתה גם יכול לצאת לבלות במרכז בסוף שבוע עם האוטו (למרות שבחדרה-נתניה יש גם פאבים וברים) וזה ייצא הרבה יותר זול (או לצאת לת"א בערב ולחזור ב-5 עם הרכבת הראשונה).

אני לא מבין מה את מוצאת בתל אביב לעזאזל

טונות של זיהום אוויר ואנשים שרוטים ?

אם מגפת המחירים הייתה נשארת רק בתל אביב הייתי מאוד שמח

לצערי חוץ מהדרום והצפון כל המדינה נדבקה במגפה הזאת

תל אביב התחילה את המגפה

ועולנו נדפקנו בסוף

על מה אתה מדבר? אם אתה מדבר על מחירי האוכל והדלק אז זה לא קשור לת"א - זה קורה בכל העולם. אם אתה מדבר על מחירי הדירות, אז זה לא נכון.ניסית לחפש להשכיר דירה בנהריה, עכו, כרמיאל, חדרה או באר-שבע? בטח שמחירי הדירות בשרון ובגוש דן עולים כל הזמן, כי הביקוש שם כל הזמן עולה מצד אנשים שעוזבים את הדרום והצפון, אבל בהכרח המחירים בצפון ובדרום עקב כך יורדים (אני מדבר על עלייה ריאלית, מעבר לאינפלציה של מדד המחירים). ב-1700 שקל אתה יכול להשכיר דירת 3 חדרים חדשה (שנבנתה ב-97-01) בכרמיאל למשל, בשכונה איכותית, ו-1700 שקל נחשב למחיר לא זול בכלל (דירת 2 חדרים כמו בדרום ת"א אפשר להשכיר פה ב-1000 שקל, והיא במצב הרבה יותר טוב ממקבילתה בת"א). פעם בדקתי מחירים, ובמחיר שבו אפשר לקנות בכרמיאל וילה של 6 חדרים עם גינה גדולה בשכונה איכותית אפשר לקנות דירת 3 חדרים בדרום תל-אביב המזוהמת.

מחירי הדירות בת"א גבוהים פי 3-5 מדירות זהות בצפון, ומאחר שדירות עולות המון כסף זה הבדל עצום (תחשוב 800,000 מול 3,000,000. מה אתה יכול לעשות עם 2.2 מיליון שקל נוספים? לחיות כמו מלך בצפון עם מכונית חדשה כל שנתיים, 6 חופשות בשנה בחו"ל, לקנות בגדים באלפי שקלים בשנה, יציאה כל יום למסעדה, קניית מחשב חדש כל חצי שנה, קניית כל קונסולה שיוצאת וקניית משחקים מקוריים, LCD ענקיים עם מערכת ביתית בכל חדר.. ואחרי כל ההוצאות האלו כנראה שישארו לך עדיין כמה מאות אלפי שקלים עודפים ביד). ד"א, רק הריבית על 2.2 מיליון שקל, בלי לגעת בסכום עצמו, מאפשרת לך לקבל כל חודש -בהשקעה סולידית - 7,500 שקל). אז עבורי זה לא שווה את זה, אני מעדיף לגור בצפון+לחיות כמו מלך+להשאר עם המון חסכונות מאשר באותו מחיר לגור במרכז בלי כסף בכלל ולחיות מהיד אל הפה. אז המצב האידאלי לדעתי הוא לגור בצפון (או בדרום), לעבוד במרכז ולהגיע לעבודה עם רכבת (או עם מכונית, אבל עדיף רכבת), או פשוט לעבוד בצפון (או בדרום) ולחיות שם. יש לא מעט עבודות שאפשר להרוויח בהם גם 15,000 ומעלה בצפון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל עזוב אפילו נורמלית מהצפון והדרום למרכז אין

אהה, אז בגננות (אם אני לא טועה בזה אתה עובד) אפשר לעבוד רק במרכז?

אם כבר, דווקא במקצוע הזה אתה יכול למצוא עבודה יפה מאוד בצפון (לכל בית יש גינה, ויש מדשאות וצמחייה, לא רק ערמות של בטון ואספלט).

זה עוד בלי להזכיר בכלל את היתרונות שבחיים פה על פני העיר המטונפת..

אישית - אם לא תהיה לי בעיה למצוא עבודה בהיי טק, אני בחיים לא אחשוב על לגור במרכז, או בעיר בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...