דת ואמונה - דיון מרוכז - עמוד 98 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דת ואמונה - דיון מרוכז

cleric

Recommended Posts

אני מאמין באלוקים אם זה מה שאתה שואל חחחחח

בכל אופן

אני חושב שאתה טועה בכך שאתה טוען שתורת/פיסיקת/מכניקת הקוונטים היא ביזארית

המושג שויקיפדיה יעלה לך על התורה הזאת זה "פיסיקה העוסקת בסטטיסטיקה" כלומר

שום דבר אינו ברור מאילו אלא הכל עניין של סטטיסטיקה

אין "בטוח" או "יודע"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 2k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

זה מוסכם. בין אם אתה רוצה להסתכל עלז ה כעל פונ' גל בעלות הסתברויות של החלקיקים היסודיים המתאבכות וקורסות, או לא, למצבים שונים ובין אם אתה סתם רוצה להודות שאתה לא יודע את כל תנאי ההתחלה לדיוק אינסופי. אבל בין זה ובין להשתמש בשגיאת מדידה לצורך ביצוע חישובים יש הבדל ממשי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ובכן ובכן ובכן ובכן, מה אתם יודעים. מה באמת אתם יודעים.

בעצם מה אתם רוצים להשיג בכל הדיון המסקרן הזה?

זאת השאלה שהתעלמתם ממנה או לא הקדשתם לה מחשבה.

ועכשיו, לאני מאמין שלי.

אלוהים - ישות כל כך חזקה ומפחידה וכמובן מסקרנת, ומעל הכל בלתי ניתנת לתפיסה. קל לשנוא אותו, קשה לאהוב אותו. אין לי מושג בגרוש מה לעזאזל הוא רוצה מבני האדם, למה הוא ברא אתנו. כן כן, יש את ההסבר שאף פעם לא משתנה, שהוא "הוא טוב ומטיב, אז הוא זרק אותנו לפה, ומחלק לכולם ואומר:, יאללה."

ת'אמת, זה לפי דעתי לא כל כך רחוק מן האמת,בואו אפשט לכם את הענין עד מאוד:

תחשבו על העולם שלנו כמו גיימרים(כן שחקן מחשב.) התחלנו, ואחרי הרבה שעות(שנים) של משחק, התחלנו להבין את החוקיות של המשחק, הבנו שאי אפשר לעלות את הקונסול ולתת בצ'ט, או סתם טריינר. כל אחד מאיתנו נולד עם יכולות, שאי אפשר לשנות אותם, ואנחנו מוכרחים, מחוייבים לשחק. לפעמים זה משעמם, לפעמים כיף, טרגי, שמח, עצוב, ומעל הכל מבלבל.

חלק מאיתנו לא מייחס חשיבות למה אנחנו משחקים, רק מתרכזים במשחק, להינות ממה, וכמה שאפשר. עד כאן הכל סבבה.

בשלב מסוים חלקנו מחפשים את האדמין, לשלוח מייל להתלונן על מישהו שהוא רמאי, רשע, ולפעמים הוא עונה, רוב הפעמים לא. הוא רק זרק ספר חוקים(ספר חוקים עמוק מאוד), וזהו.

מידי פעם שחקן מחשב זה או אחר, נבעט מהשרת, אחרים פשוט מתנתקים, והרוב העצום, ממשיך לשחק עם או בלי כיוון, טעם או בלי טעם, הכל הולך.

התיאור די רדוד, אבל מעביר את הנקודה. אני מתחיל להאמין שהעולם הזה הוא מעין הכנה למשהו אחר, זהו.

המפץ הגדול - סטיבן הוקינג תיקן את התיאוריה הזו כמה פעמים, והוא עצמו הודה שיש מתכנן. הבעיה היחידה של המפץ הגדול, שלכל הפילפולים וההתעמקויות, אין תשובה אחת לשאלה הקצרה: "למה זה התחיל" או "מה גרם לזה להתחיל מלכתחילה" וכל תשובה כזו או אחרת מובילה לעוד ועוד שאלות.

אבולוציה - לא מאמין בדבר הזה, בשביל זה FAR FETCHED.(לא מתכוון להעליב אף אחד, עניות דעתי בלבד.)

דתות - הדת היפה ביותר, הנעלה ביותר היא יהדות, ולא, לא אומר את זה עם דמעות מהתרגשות, או בגאווה, אומר את זה מתוך התבוננות קרה על האיסלאם והנצרות. מידת התרומה שלה לעולם היא עצומה ולא מוערכת כראוי. ובכן, האדמין יודע הכי טוב.

(אממ, אני לא מומחה ליהדות, אבל ממה שראיתי, וזה הרבה, אני אומר את זה, אז אם מצאתם פסוק כזה או אחר שלא ממש תומך ברוח היהדות היפה, יש אתרים שיענו לכם בשמחה, לא אני.)

חיים - דת לא דת, תהנו מהם, תהיו כל מה שאתם יכולים, ומעל הכל היו אנשים טובים, זאת העצה שלי לדבר הזה שנקרא חיים.

חברים יקרים, חילונים ודתיים, מי יתן והדיונים הללו יהיו הגדולים שבצרותינו, העולם הזה מבלבל ולפעמים ההפך מצודק, אבל עם כל זאת, אל תהיו פראיירים של אף אחד, אבל תעזרו אחד לשני באמת ובתמים, שנאו את הרע והשקר(תוכניות ריאליטי וכוכבים למינהם.), כי אנחנו בסכנה אדירה.

שבת שלום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא חושב שיש אמת אחת. אלא רבות. זה שהיהדות היא איפה ביותר אסכים ללא עוררין. בנוגע להכנה למשהו אחר, אני רוצה להאמין בזה. אחרת זה מאוד עצוב שהכל נגמר בחומר.

בנוגע לתאורית המפץ הגדול והאבולוציה. הן תאוריות שמבוססות על הסקת מסקנות ומאוד מוצקות. אגב, אין כלל סתירה בין האבולוציה לבין האלוהות, גם לא בין המפץ הגדול. הקיום של האל וההכוונה יכול להתקיים בכל אחד מהם.

האל לא באמת נועד כדי לתת לנו סיב הלמה דברים קרו (לא בעיני לפחות) אלא פשוט שם. גם אם יוכיחו סופית שיש הסבר לוגי פיזיקלי לכל שלב בהתפתחות היקום אני עדיין לא מאמין שזה יפסול יד שכיוונה שכך זה יהיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא חושב שיש אמת אחת. אלא רבות. זה שהיהדות היא איפה ביותר אסכים ללא עוררין. בנוגע להכנה למשהו אחר, אני רוצה להאמין בזה. אחרת זה מאוד עצוב שהכל נגמר בחומר.

בנוגע לתאורית המפץ הגדול והאבולוציה. הן תאוריות שמבוססות על הסקת מסקנות ומאוד מוצקות. אגב, אין כלל סתירה בין האבולוציה לבין האלוהות, גם לא בין המפץ הגדול. הקיום של האל וההכוונה יכול להתקיים בכל אחד מהם.

האל לא באמת נועד כדי לתת לנו סיב הלמה דברים קרו (לא בעיני לפחות) אלא פשוט שם. גם אם יוכיחו סופית שיש הסבר לוגי פיזיקלי לכל שלב בהתפתחות היקום אני עדיין לא מאמין שזה יפסול יד שכיוונה שכך זה יהיה.

זה לא פסל, לא פוסל ולא יפסול לעולם, תתפלא.

-לא רק זה, התקווה שלך שהמדע יספק לדבריך "הוחכה סופית" שהיא הסבר לוגי פיזיקלי לכל שלב בהתפתחות הוא מופרך מיסודו שהכל הן השערות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זמן רב אני חושב על זה, האם החזרה באתאיזם (ארגון חופש,ספריו של דוקינס) הם חומר מסיונרי מובהק שלא בוחל להעליב\לעקוץ מאמינים, האם לדעתכם יש לאסור מכירת ספרים אלה\הפצת אלונים אלה לקטינים בטענה שהם מסיונרים כדוגמאת עלונים של יהודים משייחים\עלונים של דוסים וכדומה?.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זמן רב אני חושב על זה, האם החזרה באתאיזם (ארגון חופש,ספריו של דוקינס) הם חומר מסיונרי מובהק שלא בוחל להעליב\לעקוץ מאמינים, האם לדעתכם יש לאסור מכירת ספרים אלה\הפצת אלונים אלה לקטינים בטענה שהם מסיונרים כדוגמאת עלונים של יהודים משייחים\עלונים של דוסים וכדומה?.

הלוואי שפעילות החזרה בתשובה של קטינים הייתה אסורה על פי חוק, וכל המחזירים בתשובה העומדים בפתחי בתי הספר היו מושלכים לכלא.

בכל אופן, אני חושב שיש לאסור כל פעילות לשינוי אמונה דתית בקרב קטינים. בין אם זה החזרה בתשובה, החזרה בשאלה או המרת דת.

פעילות שכזו פעמים רבות פוגעת במשפחות ומפוררת אותן.

אין בעיה, לדעתי, עם פעילות פסיבית - אם הקטין פונה עצמאית, אין סיבה להסתיר ממנו. אולי יש לקבוע כללים שיבטיחו שארגון כזה או אחר לא יעודד את הקטין לנטוש את ביתו וכד'.

אולי יש מקום לשקול לאסור על מדיומים מסויימים - יש הבדלים בין המדיומים השונים - קריאת עלון, אתר , "שיעורים פרטיים", הרצאות, כנסים ועוד (למשל, בהרצאות וכנסים פעמים רבות המרצה משתמש בטכניקות רטוריות/פסיכולוגיות אשר לקטין עשויה להיות יכולת מוגבלת לשים לב אליהן).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

והחזרה בתשובה לא יכולה לפרק משפחות?

נו לכן אמרתי.

שלפה ולשם, פעילות מסיון היא גרועה וצריכה לצאת מחוץ לחוק לא משנה לאילו אמונות היא קוראת.

(אם פונה לקטינים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך אתם מסבירים את זה שהיהודים הם העם הכי מצליח בעולם

אני רואה את זה טוב בארה"ב

כולה 20 מליון בעולם ונראים כמו 20 מליארד

40 אחוז מפרסי הנובל קיבלו יהודים

סתם המוח היהודי יותר חכם משאר העמים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...