דת ואמונה - דיון מרוכז - עמוד 62 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דת ואמונה - דיון מרוכז

cleric

Recommended Posts

Rahat lokum די לנסות לשלוח אנשים ללמוד משהו ולעשות את עצמך חכם עליהם.

לרבים היה יותר קל להאמין שאבן כלשהי מייצגת את האלים ובעלת תכונות קסומות,

בדיוק כמו שהיום יש ליהדות כל מיני סממנים "קדושים", וגם להאמין באל שלא ניתן להוכיחו ואין שום עדות לפעילותו זה לא בדיוק שכל בריא.

טוב לא מזמן אנשים היו בטוחים שכדור הארץ שטוח, ושאנחנו במרכז היקום

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 2k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

Rahat lokum די לנסות לשלוח אנשים ללמוד משהו ולעשות את עצמך חכם עליהם.

בדיוק כמו שהיום יש ליהדות כל מיני סממנים "קדושים", וגם להאמין באל שלא ניתן להוכיחו ואין שום עדות לפעילותו זה לא בדיוק שכל בריא.

-אז רבים מטומטמים כי סלע, אם גולף לצורה כזאת או אחרת תמיד יישאר אותו סלע שפסעת לידו עם מכוניתך בדרך לאילת או בכל מקום שיש, גם הכותל המערבי זה סלע אז מה?.

-תתפלא לדעת שיש התנגדות למה שציינת ואני חלק ממנה, אלו מנהגים מטומטמים שלא מוזכרים בתורה אלא בהלכה הרבנית שאינה התורה ולה אני ובני זרמים שונים או פשוט אנשים שלמדו לעומק העניין, מתנגדים בכל תוקף.

[br]פורסם בתאריך: 10.07.2008 בשעה 08:31:58

-זה תקליט חוזר שהוא בתכלס ציון עובדה, אזמה?, וחשבו פעם שאם תשוט עם ספינה לאחרי מיצרי הרקולס (מיצר ג'יברלטר) אתה תיפול לתהום אין סופי.

נו ו?...בחייך.

וגם להאמין באל שלא ניתן להוכיחו ואין שום עדות לפעילותו זה לא בדיוק שכל בריא.

-אולי אחזור על טענותיי שככל הנראה התעלצת לקרוא בפוסטים קודמים.

-צא ולמד על קורות המנותואיזם גם אתה.

-אי אפשר להוכיח כלום, לכן יש אמונה שבלב - צא ולמד על קורות המונותואיזם ותבין מה השוני, עוד פעם?.

-ישנם כאלה שאולי בניגוד אליך מחפשים התחלה ולא מעדיפים לרמות עצמם בתאוריות מסיונריות של רבנים או של מדענים, שההולכים אחריהם הם בסה''כ פתאים מחוסרי דעה אישית

-ישנם כאולי שוראים בתבונה הייחודית של המין האנושי\רגשות (שהורמונים הם בסה''כ תפאורה קיימת להם) - מעשה של תכנון על ידי יישות עליונה, גם כאלה שמאמינים בתאוריות מדעיות או בדתות מונותאיסטיות כמו הבודהיזם למשל.

-ישנם כאלה הרואים תכנון מורכב מדיי בגוף האנושי כך שגם אם מאמינים הם בתאוריה כמו הברירה הטבעית הם מודים שיש כח עליון שכיוון את הדברים, כח שלא ניתן להוכיח את קיומו על ידי , כמו כן גם לא לפסול אותו.

והרשימה עוד ארוכה.

אבל מה הטעם בכלל עד שלא תפנים את עקרונות הדיון?...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תדאג, יצאתי ולמדתי מספיק, אתה ממשיך ללכת לפי קו ה"יו יו אני חכם אתם טיפשים"

פספסתה כנראה את ה

כי זה בדיוק תשובה

-ישנם כאולי שוראים בתבונה הייחודית של המין האנושי\רגשות (שהורמונים הם בסה''כ תפאורה קיימת להם) - מעשה של תכנון על ידי יישות עליונה, גם כאלה שמאמינים בתאוריות מדעיות או בדתות מונותאיסטיות כמו הבודהיזם למשל.

-ישנם כאלה הרואים תכנון מורכב מדיי בגוף האנושי כך שגם אם מאמינים הם בתאוריה כמו הברירה הטבעית הם מודים שיש כח עליון שכיוון את הדברים, כח שלא ניתן להוכיח את קיומו על ידי , כמו כן גם לא לפסול אותו.

זה דבר ראשון, דבר שני למדתי וחשבתי מספיק לפני שהפסקתי להאמין באלוהים.

ודבר שלישי, ואולי לסלע יש תכונות קסומות, אולי הוא עובד עלינו ויושב שם בשקט, אבל ברא אותנו וצופה בנו, אלוהים זה בדיוק כמו הסלע, רק בלתי נראה.

נ.ב. בזמנכם החופשי, הלכתי לרופא שיניים ;D ואז למכון, אז אני אמנע להמשיך לקרוא את השטויות בדיון הזה ושליחת האנשים ללמוד קצת.

אה וכן, הנקודה שאין הוכחה לשום צד היא העיקרית, ולכן מדובר באמונה נטו.

כל עוד אתה מסכים עם זה, לדעתי זה מספיק ויותר,

פשוט הרוב הולכים לפי העיקרון כל עוד משהו לא הוכח, הוא לא קיים. ואין בדיוק דברים שקרובים לרמוז על קיום אלוהים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סליחה שלא עניתי לך..

לך לאושוויץ

ודבר עם הגרמנים

הוכחה הכי חזקה שגם עוד 2000 שנה ישאלו האם היית שואה? התשובה, יום הזיכרון זאת ההוכחה, כי כל הסרטים וכו.. וכו.. אפשר לומר שזה הצגה הכל. [כמו שיש כאלה שטוענים אף היום]

איאפשר לקחת עם שם ולאמר להם לעשות יום על דבר שלא היה. לכן יום לשואה זה דבר הכי חזק.

וכך גם על יציאת מצריים, כמה דברים יש לזכר יציאת מצריים? מזוזה , תפילין בתוכם פרשיות שקשורות ליציאת מצריים ,חג פסח, אוכלים מצה לזכר ככה וככה. מרור לזכר ככה וככה, וכו..וכו.. חג סוכות לזכר ענני כבוד וכו.. חג שבועות לזכר מתן תורה כמעט כל דבר זה לזכר,

איאפשר לקחת עם שלם ולאמר להם בואו נעשה זכר על משהו שלא היה, וגם נאכל מצה ונאכל מרור וכו.. וכו..

ניקח את חג פסח, שנה שעברה עשו חג פסח? כן, לפני שנתיים גם עשו? כן. ולפני 3 שנים גם עשו? כן. אז מתי התחילו? ממתי שיצאו ממצרים.

אבל אני אישית ירדתי מהנושא כאן התורה אומרת תוכיח אדם שרוצה לדעת ,אבל אדם שלא רוצה לדעת אל תוכיח.

אלה שאומרים שלא מאמינים באלוקים, אתם לא אשמים שככה חינכו אותכם או לימדו אותכם הרי הבית ספר והתקשורת הם עושים את כל הבלאגן , אבל אתם כן אשמים שאתם לא בודקים [לבדוק בגוגל או בפורום על דת זה לא נקרא לבדוק] כל אלה שהמשפחה שלהם נצולה שואה כדי להם לראות את הסרט בחתימה שלי, ואתם תראו מה בן גוריון והרצל וכו.. עשו ואמרו. [אבל את זה מסתירים ממכם, וגם תוכלו ללכת לספרייה ולבדוק] יש אישה אחת ממרץ שראת את זה וגם בדקת, אחחח איך שהיא בכתה שמסתירים ממנה דברים כאלה.

שאלה:

מי אמר את זה? רעיון מצויין עולה בליבי למשוך אנטישמים ישרים ולעשותם מחסלי הרכוש היהודי? תשובה תראו את הסרט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוכחה הכי חזקה שגם עוד 2000 שנה ישאלו האם היית שואה? התשובה, יום הזיכרון זאת ההוכחה, כי כל הסרטים וכו.. וכו.. אפשר לומר שזה הצגה הכל. [כמו שיש כאלה שטוענים אף היום]

איאפשר לקחת עם שם ולאמר להם לעשות יום על דבר שלא היה. לכן יום לשואה זה דבר הכי חזק.

וכך גם על יציאת מצריים, כמה דברים יש לזכר יציאת מצריים? מזוזה , תפילין בתוכם פרשיות שקשורות ליציאת מצריים ,חג פסח, אוכלים מצה לזכר ככה וככה. מרור לזכר ככה וככה, וכו..וכו.. חג סוכות לזכר ענני כבוד וכו.. חג שבועות לזכר מתן תורה כמעט כל דבר זה לזכר,

איאפשר לקחת עם שלם ולאמר להם בואו נעשה זכר על משהו שלא היה, וגם נאכל מצה ונאכל מרור וכו.. וכו..

ניקח את חג פסח, שנה שעברה עשו חג פסח? כן, לפני שנתיים גם עשו? כן. ולפני 3 שנים גם עשו? כן. אז מתי התחילו? ממתי שיצאו ממצרים.

או לאחר ההשתלה-הסברתי לך בקובץ שצירפתי מקודם למה זה כן אפשרי

אבל אני אישית ירדתי מהנושא כאן התורה אומרת תוכיח אדם שרוצה לדעת ,אבל אדם שלא רוצה לדעת אל תוכיח.

אלה שאומרים שלא מאמינים באלוקים, אתם לא אשמים שככה חינכו אותכם או לימדו אותכם הרי הבית ספר והתקשורת הם עושים את כל הבלאגן , אבל אתם כן אשמים שאתם לא בודקים [לבדוק בגוגל או בפורום על דת זה לא נקרא לבדוק]

אז מה זה נקרא לבדוק?,רגע....אני אלך אל הרב לא?,לא! הוא אדם משוחד,כמו שאני לא אלך אל מדען כדי שיראה לי שהתאוריה שלו מושלמת אלא אלך אל מדענים שמתנגדים לו ואבדוק גם את דבריהם באותה שיטה

כל אלה שהמשפחה שלהם נצולה שואה כדי להם לראות את הסרט בחתימה שלי, ואתם תראו מה בן גוריון והרצל וכו.. עשו ואמרו. [אבל את זה מסתירים ממכם, וגם תוכלו ללכת לספרייה ולבדוק] יש אישה אחת ממרץ שראת את זה וגם בדקת, אחחח איך שהיא בכתה שמסתירים ממנה דברים כאלה.

אישה אחת ממרץ,אתה יודע מה חסר לי? השם שלה

שאלה:

מי אמר את זה? רעיון מצויין עולה בליבי למשוך אנטישמים ישרים ולעשותם מחסלי הרכוש היהודי? תשובה תראו את הסרט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תדאג, יצאתי ולמדתי מספיק, אתה ממשיך ללכת לפי קו ה"יו יו אני חכם אתם טיפשים"

פספסתה כנראה את ה

כי זה בדיוק תשובה

ודבר שלישי, ואולי לסלע יש תכונות קסומות, אולי הוא עובד עלינו ויושב שם בשקט, אבל ברא אותנו וצופה בנו, אלוהים זה בדיוק כמו הסלע, רק בלתי נראה.

נ.ב. בזמנכם החופשי, הלכתי לרופא שיניים ;D ואז למכון, אז אני אמנע להמשיך לקרוא את השטויות בדיון הזה ושליחת האנשים ללמוד קצת.

פשוט הרוב הולכים לפי העיקרון כל עוד משהו לא הוכח, הוא לא קיים. ואין בדיוק דברים שקרובים לרמוז על קיום אלוהים

מן הכתוב עולה שאתה אדם ריקני מאד...זה לא מפריע לי לנהל איתך דיון.

-אז זהוא שזאת דעה אישית שלך ידידי, שלמעשה מנסה לסתור את קורות המונותאיזם, ללא הצלחה כמובן, אבל שוב אני יזרום איתך.

פשוט הרוב הולכים לפי העיקרון כל עוד משהו לא הוכח, הוא לא קיים. ואין בדיוק דברים שקרובים לרמוז על קיום אלוהים - יש דבר אחד שלא צריך גם יותר ממנו חמוד שלי, עוד לא הבנת?

-זאת השטות הכי גדולה ששמעתי ממך, אתה רוצה הוחכה לדבר שאי אפשר להוכיח?, שוב אתה מעיד על ריקניותך האיומה, אתה צריך להבין שלא כולם כמוך, חסרי תכלית ובעלי יובש, לצערי אתה כזה, ועל כן יעיד הכתוב.

אתה מצד אחד אומר שצריך אמונה ומצד שני מביא את דעתך האישית והמופרכת מהיסוד שדבר שלא ניתן להוכיח אותו גם אם רוצים, (מודה אני שלא ניתן להוכיח), הוא דבר שאסור להאמין בו, ובכן אני מודה שאי אפשר להוכיח אך תתפלא לדעת שאני מאמין טוב מאד, וכיוון שאינני מסיונר אני לא מנסה ואף לא בצחוק לכפות עליך אמונה, תאמין לי.

ומה שאמרת על האבן שאולי היא קסומה זה ניגוד עלוב להגיון מצידך, דבר שממעיט מערך הדיון.

נתתי לך דוגמה קלאסית שהיא אמת לאמיתה, בלי להתפלמס יותר מדיי, סלע, אם נחתך או גולף לצורה כלשהיא ישאר סלע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חייב לציין שאתה פשוט סנוב ברמות :lol:

מן הכתוב עולה שאתה אדם ריקני מאד...זה לא מפריע לי לנהל איתך דיון.

:lol: :lol: :lol:

אתה רוצה הוחכה לדבר שאי אפשר להוכיח

ללעעעע, באמאש'ך. אם היו יורדים פול מלאכים מהשמיים ומדברים איתנו זה היה מוכח לא?

אם כבר היתה הוכחה אפשר היה להוכיח בטוח, אם אין הוכחה אי אפשר להוכיח עד שתהיה אחץ. זה הפואנטה בה-ו-כ-ח-ה

אתה מצד אחד אומר שצריך אמונה ומצד שני מביא את דעתך האישית והמופרכת מהיסוד שדבר שלא ניתן להוכיח אותו גם אם רוצים, (מודה שלא ניתן להוכיח), הוא דבר שאסור להאמין בו, ובכן אני מודה שאי אפשר להוכיח אך תתפלא לדעת שאני מאמין טוב מאד, וכיוון שאינני מסיונר לא מנסה ואף לא בצחוק לכפות עליך אמונה, תאמין לי.

לא הבנתה כלום ממה שכתבתי כנראה.

ולסיכום נענה בסיגנונך

כנראה התעצלתה ללמוד ולקרוא את תגובותי לעומק, ובכך הנך מפגין את בורותך המלאה ומראה את חוסר השכל בקודקודך, מקווה כי תשתפר לפעם הבאה ותלמד דברי חוכמה ונושאים ברומו של עולם ותחזור אלי אחר כך לנהל דו שיח מבריק בין אדם חכם מאין כמוהו כמוני לבין טיפש גמור ועיוור חמוד שכמוך, מקווה שתוך כדי תצליח להבין מה שהוד רוממותי כתב במקלדתו הקדושה ולהגיע לרמת ההבנה שלו.

בתודה, אביך האמיתי.

נ.ב. אין צורך להגיב לי אני לא אקרא את זה בכל מקרה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

-[br]פורסם בתאריך: 10.07.2008 בשעה 15:30:15

אני חייב לציין שאתה פשוט סנוב ברמות :lol:

:lol: :lol: :lol:

אם כבר היתה הוכחה אפשר היה להוכיח בטוח, אם אין הוכחה אי אפשר להוכיח עד שתהיה אחץ. זה הפואנטה בה-ו-כ-ח-ה

ולסיכום נענה בסיגנונך

כנראה התעצלתה ללמוד ולקרוא את תגובותי לעומק, ובכך הנך מפגין את בורותך המלאה ומראה את חוסר השכל בקודקודך, מקווה כי תשתפר לפעם הבאה ותלמד דברי חוכמה ונושאים ברומו של עולם ותחזור אלי אחר כך לנהל דו שיח מבריק בין אדם חכם מאין כמוהו כמוני לבין טיפש גמור ועיוור חמוד שכמוך, מקווה שתוך כדי תצליח להבין מה שהוד רוממותי כתב במקלדתו הקדושה ולהגיע לרמת ההבנה שלו.

בתודה, אביך האמיתי.

- אתה יכול לצחוק עד מחר ג'ונסון, עם זה מה שעושה לך טוב.

-כבר אתה מערב מלאכים?, שוב, תוכיח לי שהיתה שואה, אני יכול להגיד שהתמונות זה צילום של מתיחה, (רק שתבין את המשל המכחיש שואה הוא ארור)

-אני לא הבנתי או שאתה מסרב להפנים את מה שאני כתבתי?

ולסיכום נענה בסיגנונך

-סגנוני?, סגנוני הוא לנהל דיון נורמלי ללא סתירות וללא דוגמאות סרק.

בתודה, אביך האמיתי.

-בורותי המלאה?

איזו בורות?, דעה אישית?, אתה מצחיק ידידי, באמת.

-4 שורות של כזב,בריחה מהנושא בעודך חסר מאום להגיד,ירידה לקויים אישיים שעליהם ככל הנראה תקבל אזהרה,המעטה בערך הדיון ועוד מעללות היו שם.

אל תקרא זה בסדר, חבל על הזמן שאני מבזבז עם אחד כמוך.

-שיהיו לך אחלה חיים גבר, לא משנה מה המחלוקת ביננו, אתה יקר לי!.

:xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כול מה שכתוב, שם, אלו תקבילים לתהלכים שמתחוללים(ו... יכולים להתחולל) בנפש האדם, דרך התחברותו עם עצמו ועם המודעות הכללית המאפננת את כולנו כגזע וכאחד(מודעות כללית = "אלוהים"~).

מי שבאמת חושב, נגיד, ש"מלאכים" אלו דמויות היורדות מה"השמיים", הייתי ממליץ לו להפסיק לחיות באגדות וניסים ולרדת ארצה קצת, להסתכל על הטבע ועל האנשים ולהבין שזה כול מה שיש פה - ואם אתם לא רואים את התמונה בשלמותה, תחליפו עדשות. תעשו מדיטציה, תבשלו מסקלין, תעשנו קצת, תנו לאגו שלכם לרדת, תאכלו אסיד... - ומשם, האמת באה דיי... בקלות. הכול עניין של פרספקטיבה.

אני רואה פה 2 אנשים שמתווכחים על אותו הדבר, בדרכים שונות, בזמן שהם מחוברים לאותו גרעין. איפה ההגיון בזה? מספיק ודיי שהקטע שאתם מתווכחים דרך האינטרנט על דבר שיכול להתגלות ולהשמר רק בתוך מוח, דבר שאין את הצורך "להתווכח" עליו(לדון, למשל, כן...) כי אף אחד לא יכול לצאת צודק אם שניהם לא יורידו קצת שכבות ויודו בכול טעות(אהמ... רוב מה שקראתי בדיון הזה, בעצם, חח).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

-[br]פורסם בתאריך: 10.07.2008 בשעה 15:30:15

-כבר אתה מערב מלאכים?, שוב, תוכיח לי שהיתה שואה, אני יכול להגיד שהתמונות זה צילום של מתיחה, (רק שתבין את המשל המכחיש שואה הוא ארור)

אני לא מאמין שיש אנשים שמשווים בין הוכחה של השואה, לבין הוכחה של מעשיות שנכתבו באיזה ספר רק בשביל להוכיח את האמונה שלהם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מאמין שיש אנשים שמשווים בין הוכחה של השואה, לבין הוכחה של מעשיות שנכתבו באיזה ספר רק בשביל להוכיח את האמונה שלהם

ואני מדבר על אנשים שמורידים מערך הדיון, הנה בא הרב המהולל שלהם.

-איך אתה רוצה להתדיין על דבר שאינך משכיל בו?.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואני מדבר על אנשים שמורידים מערך הדיון, הנה בא הרב המהולל שלהם.

-איך אתה רוצה להתדיין על דבר שאינך משכיל בו?.

אני בטוח שכל יהודי מיסודו גדל על האמונה וגם אם הוא לא בא מבית דתי הוא עדיין למד כנראה מהו הספר מיהו אלוהים ומה הוא עשה.. אני לדוגמא הייתי הולך למורי מגיל 5 עד גיל 8. (עד היום אני זוכר פסוקים בעל פה בלשון תימנית :P)

לכן אני מסיק שהבחור דיי מושכל בעניין האל והספר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בטוח שכל יהודי מיסודו גדל על האמונה וגם אם הוא לא בא מבית דתי הוא עדיין למד כנראה מהו הספר מיהו אלוהים ומה הוא עשה.. אני לדוגמא הייתי הולך למורי מגיל 5 עד גיל 8.

לכן אני מסיק שהבחור דיי מושכל בעניין האל והספר.

אז אל תהייה כלכך בטוח, כי יצא לי לא פעם ולא פעמיים לראות כאלה שלא יודעים מהוא התנ''ך, מה ההבדל בינו לבין עשרת הדברות, והאם הוא עצמו ניתן במעמד הר סיני (לא).

כמו כן ישנם כאלה שבכלל לא יודעים למה אנחנו מתגוררים בארץ הזו ולא באוגנדה, הם חושבים שמאז ומתמיד העולם הכיל רדיו וטלוייזיה הם לא באמת יורדים לעומק העניין שהיו פעם גם חרבות ופלשתים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

newb :

לגבי הוורד שלך ,אני גם עניתי שם אבל לא רציתי לעלות את זה כי תכלס לא יצא מזה כלום (דיון בפורום)אבל רוצה בכל זאת שאני ישלח את הוורד? (הכתב שלי כחול וצהוב)לגבי האישה ממרץ, אני יבדוק מה שמה וישלח לך.

ללכת לרבנים? למה לא לבדוק אזל רב שבקיא? הרי הוא מדבר איתך לפי השכל ולא לפי הרגש, הוכחות לפי השכל ידידי, אז מה בעיה?

כמו שאמרתי אתה יכול ללכת לכל מקום ולבדוק, אבלללללללללל תלך( הכוונה נצרות ,איסלם, יהדות וכו.. וכו.. אבל רק שתדע הרבה ניסו והגיעו למסקנה אחת, תנחש :xyxthumbs:)

לאישה קוראים גילה דרופמן ,,, אבל רוצה יותר פירוט כנס ``הרסת לי את החיים`` http://www.shofar.net/site/emedia.asp?id=545&Category=3&Prourl=mms://il12.cast-tv.com/list_vod_shofar/93.wmv

אבל עדיף לראות קודם את הסרט בחתימה שלי, כדי להבין על מה מדובר.

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...