דת ואמונה - דיון מרוכז - עמוד 80 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דת ואמונה - דיון מרוכז

cleric

Recommended Posts

אבל אם אני מוכיח לך? אז אתה מקבל זאת טוב? תיהיה עם ראש פתוח.

אני רוצה ללכת איתך שלב שלב, כי אתה כבר מאמין בבורא לעולם ובתורה אבל יש לך רק כמה בעיות.

-זאת התשובה המתחמקת שלך לשאלה הפשוטה ביותר (לאחר שטענת שהתורה שבעל-פה ניתנה במעמד הר סיני ולמעשה שהיא מישנה+תלמוד+גמרא).

שואל אני אותך שאלת הגיון פשוטה לחלוטין, תענה עלייה אם תרצה

-איך הייתכן שמשה רבנו ז''ל, דיקלם ספרים אלה שבכלל טרם נכתבו, בעל-פה?.

(לא רק שזה לא מוזכר כלל בתורה, אותה קביעה שכן מצידך, אלא היא גם נוגדת את ההגיון ומכפישה את מעמד הר סיני בעצמו).

אז אנא ענה לי אחינו היקר

-איך הייתכן שמשה רבנו ז''ל, דיקלם ספרים אלה שבכלל טרם נכתבו, בעל-פה?.[br]פורסם בתאריך: 27.07.2008

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 2k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

-זאת התשובה המתחמקת שלך לשאלה הפשוטה ביותר (לאחר שטענת שהתורה שבעל-פה ניתנה במעמד הר סיני ולמעשה שהיא מישנה+תלמוד+גמרא).

שואל אני אותך שאלת הגיון פשוטה לחלוטין, תענה עלייה אם תרצה

-איך הייתכן שמשה רבנו ז''ל, דיקלם ספרים אלה שבכלל טרם נכתבו, בעל-פה?.

(לא רק שזה לא מוזכר כלל בתורה, אותה קביעה שכן מצידך, אלא היא גם נוגדת את ההגיון ומכפישה את מעמד הר סיני בעצמו).

אז אנא ענה לי אחינו היקר

-איך הייתכן שמשה רבנו ז''ל, דיקלם ספרים אלה שבכלל טרם נכתבו, בעל-פה?.[br]פורסם בתאריך: 27.07.2008

א. אם יש שאלה איך משה יכל לדעת את כל זה בעל פה, ?

אז איך יתכן שר' חיים קיינבסקי מבני ברק יודע את כל התורה המשנה והגמרא?

אתה לא מאמין? אתה מוזמן לקבוע איתו פגישה ולשאול שאלה בכל מקום בש"ס במשנה ובחמישה חומשי תורה, שאתה רוצה ,

למשה רבינו היה כוחות אלוקיים ולא כוחות פיזיים מוגבלים כשלנו, אדם המתמסר ללימוד תורה מתוך קדושה וטהרה מצליח לזכור את כל התורה.

ב. השאלה שלך היא, איך משה ידע על הגמרא, נביאים, משנה, עוד שלפני שנכתבו?

משה קבל את:

את התורה את המשנה את הנ"ך, את הגמרא,וגם את כל החידושים וההוספות שנכתבו על הגמרא

כמו שהבאתי מהגמרא: לוחות אלו עשרת הדברות, תורה זה מקרא[חומש], והמצוה זו משנה, אשר כתבתי אלו נביאים וכתובים, להורותם זה תלמוד[גמרא], מלמד שכולם נתנו הלכה למשה מסיני" (ברכות ה).

ולא רק את הסבר הלכות תורה שבכתב

עד כאן זה בסדר?

אבל זה היה ידוע למשה ולא לבני ,לבני זה התגלה רק מאוחר יותר

זה שהספרים האלו לא נכתבו לא מונע ממשה רבינו לדעת אותם,אם אתה יושב במבחן מול שאלה, והתשובה מוכנה אצלך בראש, זה שלא כתבת אותה, לא אומר שאתה לא יכול לדעת אותה בעל פה,

והארכתי בדברים פשוטים מאוד, אני מקווה שהתשובה מתקבלת על דעתך

ועוד..משה רבינו היה גדול הנביאים. זה אומר שהקב"ה דיבר עימו פנים אל פנים וסיפר לו מה יקרה ומה יאמרו בכל הדורות כולם. חפש בתורה עצמה ותמצא את הביטוי "אחרית הימים". התורה עצמה התנבאה על אחרית הימים, על פיזור עם בכל אומות העולם במשך אלפיים שנה, והעלייה לארץ... משה רבינו שמע הכל מן הבורא עצמו.

בנביא כתוב: "ראשונים ואחרונים אני הוא". הקב"ה קורא הדורות מראש

לכל הלא מאמינים פה

איך אתם מסבירים את זה שבתורה או בגמרא רשום שאם יהיה דג עם סנפירים חייב להיות לו קסקסים או משהו בסגנון(אני לא דתי)

וגם עוד משהו על חיות שמעלות גרה וגם על שהכותל לא יפול לעולם ואם אחד מהם יקרה הדת היא שקר

איך לעזעזל ידעו את זה לפני אלפי שנים שאז עוד לא ידעו על אוקינוסים רבים וכו'

בקשר לדגים-איך מסבירים את זה? בתורה לא כתוב את זה.

חיות שמעלות גרה-מה כתוב עליהן בתורה?

הכותל נפל ולא כתוב זאת בתורה

הנבואה נכתבה כאשר הקיר המערבי של המקדש עצמו לא היה קיים, מה שמלמד שהנבואה דיברה אך ורק על הכותל החיצוני מערבי שבאמת לא נחרב מעולם.

השיטה שלך ידידי היא לחזור שוב ושוב על טיעון שהופרך . [לכן אין צורך לדון עם אדם כזה]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יפה לך,אתה לא כתבת מקודם שהנבואה נכתבה לפני קום בית המקדש השני.

גם כתוב בית המקדש ולא הקיר המערבי של המקום אשר עליו יבנה בית המקדש או כל דבר כזה,כמו כן כל הכתלים של הר הבית קיימים כך שזו לא חוכמה לשאול מדוע המערבי לא נפל אלא לשאול מדוע הר הבית לא נפל,אם כל הר הבית יפול פרט לכותל המערבי אז כבר יש על מה לדבר,לא עכשיו.

וגם השיטה שלך היא לחזור על אותם הטיעונים שהופרכו זה מכבר-דוגמא?

מכת בכורות מתוך עשרת מכות מצרים מוכיחה גם היא שהתורה מספרת על בורא ללא גוף. כדי להרוג כל בכור בארץ מצרים, צריך להכיר כל בכור בארץ מצרים! אך כדי להכיר כל בכור בארץ מצרים צריך להיות בכל לידה ולידה בו-זמנית ולהכיר כל תינוק מאיזה אם נולדה. אנו כבר רואים כאן ידע מוחלט ואוניברסאלי בתורה עצמה, כאשר האלוקים אמור להיות בכל מקום לשם כך ולדעת ולזכור כל לידה ולידה, ועוד בארץ של גויים שאינה אמורה להיות מן החשובות בעיני השם!

ובקשר למאמר שהעתקת מהידברות,

דבר ראשון,הייתי שמח יותר לו היית פונה אלי בלשון זכר.

דבר שני,מאמר מועתק זה לא היה בסדר יומי רק כי הוא מועתק ותשובה לתשבותיך תבא בקרוב(אחרי המרה של הטקסט לקוד הודעה(צבעים,הדגשות ועוד),

אל תדאג יש לי מה להגיד עליו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יפה לך,אתה לא כתבת מקודם שהנבואה נכתבה לפני קום בית המקדש השני.

גם כתוב בית המקדש ולא הקיר המערבי של המקום אשר עליו יבנה בית המקדש או כל דבר כזה,כמו כן כל הכתלים של הר הבית קיימים כך שזו לא חוכמה לשאול מדוע המערבי לא נפל אלא לשאול מדוע הר הבית לא נפל,אם כל הר הבית יפול פרט לכותל המערבי אז כבר יש על מה לדבר,לא עכשיו.

תקבל תשובות מחר

וגם השיטה שלך היא לחזור על אותם הטיעונים שהופרכו זה מכבר-דוגמא?ובקשר למאמר שהעתקת מהידברות,

דבר ראשון,הייתי שמח יותר לו היית פונה אלי בלשון זכר.

דבר שני,מאמר מועתק זה לא היה בסדר יומי רק כי הוא מועתק ותשובה לתשבותיך תבא בקרוב(אחרי המרה של הטקסט לקוד הודעה(צבעים,הדגשות ועוד),

אל תדאג יש לי מה להגיד עליו.

אני כבר לא מעתיק מאמרים שלמים אם שמת לב, אבל חבל שאתה הולך אחורה, אני שואל אותך מה הבעיה שלך? תציין לי [אבל התנאי שאם אתה מקבל הוכחות אז אתה מקבל אותן אוקי? אם לא, אז תאמר לי כבר עכשיו, כי חבל על זמני]

[br]פורסם בתאריך: 28.07.2008 בשעה 23:12:50

משה לא דקלם כלום כי הוא לא היה קיים.

היגיון, חברים.

לזה אתה קורא היגיון? תביא הפרכה למה משה לא היה קיים?

הגיון חברים שמר Mooosa2005 לא קיים. [אבל אני לא דן אם אתה בטוח שאתה צודק וכל השאר טועים, לך ומצא לך חממה אתאיסטית מתאימה.אני דן רק עם מי שאני יכול לחדש לו דברים חדשים]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבל שאני הולך אחורה?

עמוד 117 הודעה אחרונה:"אז בואו נעשה משהו אחר, מה אתם רוצים ? איזה הוכחות על מה? מציאות האלקים? הוכחת מעמת הר סיני? [שכבר הבאתי ול newb לא היה מה לומר, ]"

אני הולך אחורה או שמא אתה?

ובקשר לבעיה שלי:

אתה מסתמך על רבנים וספרים חיצוניים(שעד עכשיו לא הוכחת שהגיעו במעמד הר סיני)להוכחת התורה עצמה,דבר זה משול לכך שאני אבקש ממדען כלשהו להסביר לי למה הוא צודק ולא כל שאר המדענים בלי לבדוק את טענותיו על ידי מדענים המתנגדים לו.

אם אתה תצליח להוכיח את בראשית ולא בעזרת רבנים או פירושים זה מספיק לי וכבר אשקול את המשך דרכי-אין שום הבטחה שאחזור בתשובה אלא שאשקול את דרכי שנית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

[יגעת ולא מצאת אל תאמין]

לא פלא שלא מצאתי - היתה לך שגיאת כתיב.

בשיר השירים ישנו פסוק '' קול דודי הנה זה בא.... הנה זה עומד אחר כתלנו'' |[ב,ט]

והנה הטקסט בכבודו ובעצמו:

קול דודי הנה זה בא מדלג על ההרים מקפץ על הגבעות

דומה דודי לצבי או לעפר האילים הנה זה עומד אחר כתלנו משגיח מן החלנות מציץ מן החרכים

[כשהכוונה לשכינה כמו בכל הספר שמתאר את יחס הקב''ה לעמו כיחס בעל לאשתו].

וזו אחת מהבדיחות היותר טובות של חז"ל. שיר השירים הוא אסופה של שירי אהבה בין גבר לאישה. הבעיה היא שהם נוטפים סקס וחז"ל ממש לא מסוגלים להתמודד עם סקס (ראה למשל דוד ובת שבע), אז הם מתחילים להתפתל.

אומר מדרש רבה על פסוק זה[מדרש רבה שה''ש פרשה ב' ד']

[מדרש- זה דברי התנאים לביאור הפסוקים לפני כאלפיים שנה ויותר]

מי אמר? מדובר על אסופה שנחתמה אחרי המאה השישית, אולי אפילו במאה ה- 11.

- הנה זה עומד אחר כותלנו- אחר כותל מערבי של בית המקדש למה שנשבע לו הקב''ה שאינו חרב לעולם וכו..

רק שאפילו החז"לניקים לא מסכימים על זה. ככה זה כשיש הרבה אפשרויות, תמיד אפשר לבחור את זו שמתאימה לך באותו רגע ולהתעלם מכל השאר.

רבי יוסי בר חנינא אמר לאורזליהון דאיילתא הנה זה עומד אחר כתלנו אחר כתלנו של סיני הה"ד (שמות י"ט) כי ביום השלישי ירד ה' משגיח מן החלונות וירד ה' על הר סיני אל ראש ההר מציץ מן החרכים וידבר אלהים את כל הדברים ענה דודי ואמר לי מה אמר לי אנכי ה' אלהיך
ר' יוסי בר' חנינא לעורזליהון דאיילתא הנה זה עומד אחר כתלנו אחר כתלי בתי כנסיות ובתי מדרשות משגיח מן החלונות מבין כתפיהם של כהנים מציץ מן החרכים מבין אצבעותיהם של כהנים ענה דודי ואמר לי מה אמר לי יברכך ה' וישמרך

הכותל המערבי? לא לפי יוסי בר חנינא, באותו מדרש רבה בדיוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבל שאני הולך אחורה?

עמוד 117 הודעה אחרונה:"אז בואו נעשה משהו אחר, מה אתם רוצים ? איזה הוכחות על מה? מציאות האלקים? הוכחת מעמת הר סיני? [שכבר הבאתי ול newb לא היה מה לומר, ]"

אני הולך אחורה או שמא אתה?

מי דיבר על זה? דיברתי על הוכחת מעמד הר סיני שהבאתי בWORD .

שאר הדברים אשיב כבר מחר, גם למר איסתרא בלגינא .

לילה טוף,,,

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איסתרא אתה אדם חכם ורציונלי, ואמונה זה לא דבר רציונלי, ERGO אתה מבזבז את זמנך.

מה שרציונאלי זה שהיהודים בעולם נמצאים כיום במצב הכי בטוח אי פעם, הכי משגשג, עם איכות החיים הכי גבוהה ב5000 שנה האחרונות, והפלא ופלא אנחנו גם במצב הכי פחות דתי שהיינו בו אי פעם.

ומי נמצא במצב הכי גרוע? החרדים שחיים בתת תנאים עם מחלות ומרעין בישין בשפע.

אותם חרדים שאבלים 49 ימים (בספירת העומר) על 24,000 תלמידים של רבי עקיבא שמתו לפני כל כך הרבה זמן, ואפילו לא שעה אחת על 6 מיליון יהודים שמתו לפני 60 שנה.

אין אף אדם בעולם שהוא דתי בגלל הוכחות לוגיות כאלו ואחרות. דת זה עניין של רגש, עניין של הרצון להאמין ובגלל שיש רצון נוצרות הוכחות מהאוויר הדק שהקשר בינן לבין הלוגיקה לא קיים בעליל.

כל מי שעונה לדברים שנוצרים במח שקודח על דלק של רגש, בטיעונים לוגיים רציונאליים ואמיתיים שלא יצפה שפתאום יקרה איזה שינוי והצד השני ישתכנע. הרגש הוא זה שבסופו של דבר שולט על הרציו ויגרום לבן אדם לראות הר כגרגיר וטיפה כאוקיינוס, אם הוא יצטרך, כדי להישאר דתי כי הבחירה להיות דתי לא קשורה בחישוב אמיתי לגופו של עניין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איסתרא אתה אדם חכם ורציונלי, ואמונה זה לא דבר רציונלי, ERGO אתה מבזבז את זמנך.

מה שרציונאלי זה שהיהודים בעולם נמצאים כיום במצב הכי בטוח אי פעם, הכי משגשג, עם איכות החיים הכי גבוהה ב5000 שנה האחרונות, והפלא ופלא אנחנו גם במצב הכי פחות דתי שהיינו בו אי פעם.

ומי נמצא במצב הכי גרוע? החרדים שחיים בתת תנאים עם מחלות ומרעין בישין בשפע.

אותם חרדים שאבלים 49 ימים (בספירת העומר) על 24,000 תלמידים של רבי עקיבא שמתו לפני כל כך הרבה זמן, ואפילו לא שעה אחת על 6 מיליון יהודים שמתו לפני 60 שנה.

אין אף אדם בעולם שהוא דתי בגלל הוכחות לוגיות כאלו ואחרות. דת זה עניין של רגש, עניין של הרצון להאמין ובגלל שיש רצון נוצרות הוכחות מהאוויר הדק שהקשר בינן לבין הלוגיקה לא קיים בעליל.

כל מי שעונה לדברים שנוצרים במח שקודח על דלק של רגש, בטיעונים לוגיים רציונאליים ואמיתיים שלא יצפה שפתאום יקרה איזה שינוי והצד השני ישתכנע. הרגש הוא זה שבסופו של דבר שולט על הרציו ויגרום לבן אדם לראות הר כגרגיר וטיפה כאוקיינוס, אם הוא יצטרך, כדי להישאר דתי כי הבחירה להיות דתי לא קשורה בחישוב אמיתי לגופו של עניין.

בקשר למצב היהודים בעולם, אני חולק עליך שאחנו במצב הכי טוב והכי בטוח והכי משגשג. יש היום יותר אנסים רוצחים (מגיל קטן מאוד) ואנטישמיות ומה לא.

בקשר לחרדים , מאיפה הבאת את המסקנה שהחרדים לא אבלים וכואבים על 6 מיליון יהודים ?

לא כולל החרדים חיים בתת תנאים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ובקשר לבעיה שלי:

אתה מסתמך על רבנים וספרים חיצוניים(שעד עכשיו לא הוכחת שהגיעו במעמד הר סיני)להוכחת התורה

לא נכון, איניני מסתמך על מקורות חיצוניים ,המקורות שלנו חזקים מספיק, ואיניני זקוק להוכחות מבחוץ ,התורה גילתה ידע רב בעיניני הטבע,יש נבואות בתורה שהתגשמו, כמו למשל שעם יחזור לארצו אחרי הגלות דבר שקרה בשנת תש"ח לאחר אלפי שנות גלות, יש את הדילוגי אותיות בתורה, יש את עדות מעמד הר סיני מאורע שארע לעיני קהל של שש מאות אלף איש, ועוד אלפי הוכחות "פנימיות" ולא חיצוניות כלל

בלי לבדוק את טענותיו על ידי מדענים המתנגדים לו.

טענתך לא עומדת במבחן המציאות משום שאין עם שהתורה שלה עמדה במבחן כמו העם היהודי, מאז ומתמיד ניסו לערער על נכונותה של התורה הקדושה, וכל מאמצים אלו נחלו כישלון חרוץ,

אתה יכול להרחיב את הידע שלך על כך, בקריאת הספר "אוצר הויכוחים" של אייזנשטיין, וכמדומני שאפשר למצוא אותו באינטרנט,שם מקובצים אלפי ויכוחים שהוא ערך עם נוצרים על אמיתות התורה ובכולם חכמי התורה נצחו.

[קום קצת מהכורסה שעליה אתה יושב, ותתחיל לבדוק]

אם אתה תצליח להוכיח את בראשית

אין לי בעיה עם זה, רק תצביע על מה שקשה לך בסיפור בראשית של התורה,ואנסה לענות בעזרת ה'.

איסתרא בלגינא :על הכותל אני יענה לך, אבל אני אומר זאת גם לך, אני דן רק עם אדם שמחפש [שלא יהיה סגור עם עצמו, כי אז שום הוכחה לא תספיק]

נשאל אותך שאלה.... מה הבעיה שלך? מה יספק אותך בתכלס? בוא נתקדם...

לא פלא שלא מצאתי - היתה לך שגיאת כתיב.

אז למה לא תיקנת אותה? משמע יגעת ולא מצאת אל תאמין.

וזו אחת מהבדיחות היותר טובות .

אין זה מנומס לדבר כך עם אדם שאתה מתדיין איתו גם אם אתה ממש לא מסכים [ לבנתיים, או שלא] עם דיעותיו , במיוחד לא במצב שאתה לכאורה מבקש לקבל מידע באופן אובייקטיבי ונטול פניות, אם האמת היא נר לרגליך אתה צריך לכבד כל דיעה שונה משלך, משום שלא האגו האישי שלך מניע אותך אלא חיפוש האמת,

אודה לך אם תכבד את בקשתי ,היא תועיל מאוד להמשכו של הדיון בינינו.

ובנוגע לשאלתך: ההסתכלות על מיניות רק כדבר גס היא הסתכלות ילדותית ומגושמת משום שמוחו של ילד חושב בכיוון אחד ולא סובל מורכבויות,

בכל דבר שהשם ברא בעולם יש צד גשמי וצד רוחני

אין דבר שהוא רע, תלוי אך ורק לשם מה משתמשים בו,

אם אתה משתמש במיניות לכשלעצמה אתה מגדל דור מופקר ,רוצח וחסר מעצורים כבני הנוער החילוניים כיום, שמוחם עובד רק בשני כיוונים: מין [בגיל ההתבגרות] וכסף [לאחר החתונה]

ומדוע? משום שמיניות מסמלת את ההנאה של האדם עצמו, הנאה לכשלעצמה ללא שום כוונה וללא שום תכלית,

והאדם עצמו נולד עם טבע פראי [יצר הרע] שזקוק לחינוך , ככל שהאדם מעצים את יצר המין בתוכו הוא מעצים את האגואיזים שלו, את העצלות הטבעית שלו,וחי חיים ללא מטרה [כפי שאפשר לראות אצל כל המכורים לכך ]

החינוך החילוני לעולם לא יצליח להוציא דור מחונך כציבור החרדי מכיון שאינו הולך בדרך התורה.

ולענינינו:

כשם שיש צד שלילי במיניות , יש בה גם צד חיובי והוא הקמת בית בישראל ומצוות פרו ורבו,

ולכן: כל העיסוק של חז"ל בעינינים אלו הם רק בשביל מטרה מסוימת שמחוץ לסיפוק יצריו האנוכיים של האדם,

אתה מוזמן לצטט כל סיפור בתנ"ך בנושא זה שקשה לך ואני מוכן להראות לך את המוסר השכל שחז"ל למדו ממנו,

ולכן אם לומדים ממשהו מוסר השכל אין בעיה להשתמש גם בתיאורים כאלה,

אך בעיסוק במיניות של הציבור החילוני אין שום מטרה ושמץ של מוסר השכל זה בא לגרות את מערכת העצבים וההרמונים ותו לא

י

אני גם חולק עליך ,אתה מתאר את דברי חז"ל כנוטפי תיאורים אלה, וזה לא נכון דבריהים של חז"ל בנושא עדינים ביותר, ובודאי ביחס לספרי הציבור החילוני

ומי כמוך יודע,

ראה ,אסתפק בזאת, היות ואני אדם עובד ומוגבל בזמן על ידי מעסיקי,

תסלח לי גם על הניסוח שאינו מלוטש כראוי משום שכתבתי מהר מאוד,

וכנ"ל אם האמת היא נר לרגליך תמצא בדברי תשובה,משום שתתיחס לתוכן הדברים ולא לצורת הניסוח,

רק שאפילו החז"לניקים לא מסכימים על זה. ככה זה כשיש הרבה אפשרויות,

איפה מצאת שחז"ל לא מסכימים על זה,האם אחד מחכמי המדרש אמר שהכותל המערבי לא יחרב ובא חבירו ואמר שכן ?

בסך הכל ה"מחלוקת" היא מאיזה פסוק לומדים שבית המקדש לא יחרב,

גם מה שאמרו שאר חכמי המדרש שם הוא אמת,אכן הקב"ה עמד בהר סיני , ואכן הקב"ה נמצא בבתי כנסיות ובתי מדרשות,

אין שום בעיה שתהיה מחלוקת בדבר מסוים, כל תנא הסביר את הנושא לפי דעתו,לתורה אין קיבעון מחשבתי וכל אחד מחכמי התלמוד או המדרש הביע את דעתו בנושא מסוים,זה הכלל של שבעים פנים לתורה

מדובר על אסופה שנחתמה אחרי המאה השישית, אולי אפילו במאה ה- 11.

איני מוצא כאן שום סתירה לנכונות הדברים,

אנא פרט מה הבעיה עם זה שזה נחתם במאה ה -השישית או אפילו ה-11 .

אתה רוצה שאני אכיר לך כמה?

ניסית לשאול באמת חרידי למה? זה כך? [מדבר על חרידי שלומד ובקיא ]

למה לאדם יש שאלות והוא לא פונה לציבור עצמו? [למרות שאותו ציבור תורם יותר ממה שאתה עומד לך 2 דקות בצפירה,ואולי אף לא]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר למצב היהודים בעולם, אני חולק עליך שאחנו במצב הכי טוב והכי בטוח והכי משגשג. יש היום יותר אנסים רוצחים (מגיל קטן מאוד) ואנטישמיות ומה לא.

בקשר לחרדים , מאיפה הבאת את המסקנה שהחרדים לא אבלים וכואבים על 6 מיליון יהודים ?

לא כולל החרדים חיים בתת תנאים.

תמיד הייתה אנטישמיות והיום היא במצבה הקטן ביותר. איך אתה יכול בכלל להשוות בין פעם שהיו פוגרומים לעדנה של היום

לא אמרתי שחרדים לא עצובים שהייתה השואה, אמרתי שהם לא התקינו אפילו שעה אחת או צום אחד מסכן כדי לזכור את השואה בעוד על דברים פחותים יותר הם מתאבלים שבועות.

ברור שלא כל החרדים חיים בתת תנאים. אבל רובם הענקי חי כך.

ניסית לשאול באמת חרידי למה? זה כך? [מדבר על חרידי שלומד ובקיא ]

איזה מצחיק אתה רוני, אתה מפנה אליי שאלות במקום לענות לי... ממש רמת דיון כבירה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תמיד הייתה אנטישמיות והיום היא במצבה הקטן ביותר. איך אתה יכול בכלל להשוות בין פעם שהיו פוגרומים לעדנה של היום

לא אמרתי שחרדים לא עצובים שהייתה השואה, אמרתי שהם לא התקינו אפילו שעה אחת או צום אחד מסכן כדי לזכור את השואה בעוד על דברים פחותים יותר הם מתאבלים שבועות.

איזה מצחיק אתה רוני, אתה מפנה אליי שאלות במקום לענות לי... ממש רמת דיון כבירה...

אני מצחיק? אתה לא שאלת, אלה הבאת עובדות,

בוא תשאל אותי ואני אנסה לענות לך. [אני מחכה שתשאל אותי ידידי, [לשאול כדי למצוא תשובות, ולא להביא עובדות, כי אני אישית רואה מה החרידים עושים בשעת הצפירה ואף יותר...]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. האנטישמיות מתחזקת מיום ליום (אנשים פוחדים לשים כיפה בצרפת בגלל האנטישמיות וזה ממקור אישי) ואתה לא רואה את זה כי אתה לא חי שמה.

ב. הכל היום יותר מסוכן כי הוא תחת מסווה של שלום ושיויון .

ג. יש הרבה אנסים ורוצחים (מגיל צעיר) ומה לא במדינה שלנו בלבד (שלא לדבר על מדינות אחרות).

ד. אי אפש להגיד שהמצב של היהודים הוא הכי טוב שהיה אי פעם בגלל כל הסיבות הנ"ל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...