פנסוניק TZ5 היא מלכת ה-ISO הגבוה החדשה (מבין מצלמות קומפקטיות עם חיישני ‎1/2.‎x) - עמוד 5 - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

פנסוניק TZ5 היא מלכת ה-ISO הגבוה החדשה (מבין מצלמות קומפקטיות עם חיישני ‎1/2.‎x)

rangerman

Recommended Posts

לעיבוד תמונה איכותי יש פרמטרים, והראיתי לך שבבסיסי שבהם פאנא' נכשלת - היא לא יודעת לזהות קצוות ולא לפגוע בהם.

והסברתי לך שאין שום משמעות לפרמטרים מבודדים אם התוצאה הכוללת טובה יותר.

מה שכן, יכול להיות שבאיכות החיישנים שלהם פאנא' "זכתה להארה" והם כיום באיכות אפילו טובה משל המקבילים.

אין שום רמז לכך בהשוואות של dpreview.com או DXO.

1. אין דבר כזה רגישות חיישן. היא לא משתנה ב- ISO. ובטח שלא מהגרף הזה ניתן לקבוע מי מהחיישנים רגיש יותר. הרגישות שייכת לעולם הפיסיקה של תגובה ספקטרלית, מסנן CFA ויעילות קוואנטית.

אתה מתחכם. רגישות החיישן האקפטיבית נקבעת לפי ההגברה האנלוגית (או הגברה דיגיטלית בחיישן עצמו, לו הייתה כזו). חיישן עם רגישות בסיס נתונה + הגברה אנלוגית נותן רגישות אפקטיבית גבוהה יותר.

לגבי הגרף, מה שניתן לקבוע ממנו זה שעבור אותה חשיפה, שנכונה עם הקנון, החיישן של הפנסוניק ייספק פלט בתת-חשיפה. כדי לקבל ממנו חשיפה מקבילה נדרש פוש.

2. בעזרת הבנה מה קורה פנימה ניתן להבין שדווקא להיפך, זה שהרגישות של פאנא' נמוכה יותר עוזר לה. תחפש ב- DPR שרשורים על ה- FZ50 ותגלה משהו מעניין.

אתה צוחק, נכון? אני אגלה זאת? שכחת את הכובע? אני עדיין מחכה לתגובה שלך בת'רד הזה:

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=256200.msg2269628#msg2269628

מפתיע אותי שכבר הספקת לשכוח מי היה המקור שלך לנושא הזה ;)

בגלל יכולת ההגברה הלא טובה (באנדר סטייטמנט) של המגבר האנלוגי שלהם (חלק מה- Venus המהולל על לא כלום שלך) הגברה דיגטילת רק שיפרה את איכות התמונה. מישהו השווה תמונה באיזו 200 עם תת חשיפה של 3 סטופים מול איזו 1600 מהמצלמה ישירות, רוצה לדעת מה ניצח? כנראה שהמהנדסים של פאנא' קראו את זה גם כן ואמרו, אם אנחנו לא יודעים להגביר בוא נעשה זאת דיגיטלי. ניחוש שלי לשרשרת העיובד מאוד פשוט. ניקח תמונה באנדר, אמנם היא באנדר אבל גם יש בה הרבה פחות רעש (כי הוא עדיין לא הוגבר). ננקה את הרעש וניצור SNR גבוה יותר. כעת נגביר, הגברנו פחות רעש (אבל יצרנו בנדינג, עיוותנו רמות בהירות ויש מצב שפגענו בטווח הדינמי) ולכן התמונה נראית טובה יותר. אני כותב וזה נשמע קל ומדוע שלא כל היצרניות יעשו זאת? בגלל הפגיעה בטווח הדינמי, יכול להיות שוב, שהחיישן הזה עם יכולות טובות מאוד ולכן גם אחרי איבוד של טווח דינמי הוא מתמודד יפה עם המתחרים שלו.

כלומר מה שאתה בעצם טוען זה שההגברה האנלוגית של הקנון G10 כל כך גרועה, שה-LX3 יכולה עם הגברה דיגיטלית (פוש) לקבל תוצאה טובה יותר? זה לא נראה לי סביר, כי (1) אין לכך תקדימים במצלמות קודמות של קנון, במיוחד לא בדגמים מסדרה G ו-(2) קנון יודעים היטב שכותבי הביקורות מתמקדים הרבה יותר בהבדלי האיכות של מצלמות ב-ISO גבוה מאשר ב-ISO נמוך, שבו כמעט כל המצלמות המודרניות מספקות תוצאה שהיא מעל ומעבר לדרישות של 99% מקהל היעד שלהן. ההבדלים ב-ISO גבוה הרבה יותר בולטים, כי מצלמות נמצאות בגבול השמישות שלהן, ואז נשאלת השאלה איזו עדיין שמישה ואיזו לא. זה לא קורה ב-ISO נמוך. אני משוכנע שקנון נתנו את כל מה שהם יכולים כדי לקבל את התוצאות הטובות ביותר ב-ISO גבוה שהם מסוגלים, אבל ה-DIGIC 4 פשוט לא מסוגל להתחרות עם ה-Venus 4.‏

אין מה להתלהב מהפלט של ה- LX3 ברמת העיבוד שלו, אלו תוצאות שפוג'י נתנה טובות יותר לפני שנתיים וקנון וניקון יודעות לעשות דברים הרבה יותר מתוחכמים (אבל ב- DSLR שלהם). אני מניח שגם לא רחוקה מה-3 הללו.

נראה ששכחת את כל הדוגמאות בעמודים הראשונים של הת'רד. לא לפוג'י ולא לסוני (עם חיישנים בגודל מקביל) אין הרבה סיבות לגאווה.

בניגוד אליך יש לי בבית עם וונוס 4. ואני יכול לראות בלייב מה היא מסוגלת לעשות. וזה לא כ"כ מרשים כמו הרעש שאתה יוצר בפורומים, לא קרוב אפילו. למעשה, אני עדיין מעדיף את הפלט של הפוג'י הישנה שלי (בשתיהן אין מה לחפש מעל איזו 400).

בטח ובטח בהדפסות שעשינו, אין מה לדבר עולם אחר. אבל זה בגלל שפאנא' מבינים מעט מאוד בצבע לעומת הידע העצום של פוג'י. ומבחינת היכולות הטכניות של העיבוד (הסרת רעשים, אינטרפולציה וכו') פאנא' היום בערך איפה שפוג'י היו לפני שנתיים שלוש.

נהדר. אם כך, במקום לספר לנו שהניסיון שלך מראה הפוך מכל הטסטים של dpreview.com ו-imaging-resource.com, מדוע שלא תנצל את זה שיש לך גישה לשתי המצלמות ותעלה השוואה (מנורמלת כמובן) של ביצועי ה-ISO הגבוה של שתיהן. אם אתה צריך עזרה עם ה-layout של הדף, רק תבקש. אשמח לעזור לך להעלות משהו דומה להשוואה שעשיתי בין ה-F100 ל-F31.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 64
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
  • 4 שבועות מאוחר יותר...

אולי מישהוא יודע למה בTZ5 של פנסוניק לוקח כל כך הרבה זמן לבצע כתיבה עד כדי כך שכשהצלצת הוא כותב לי שהכרטיס לא תומך במהירות כתיבה כה גבןהה ומפסיק לצלם. התופעה מוכרת למישהוא? או אולי הבעיה בכרטיס הזיכרון של י? תודה מראש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...