דתי/ חילוני / מסורתי / לא מאמין - עמוד 25 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דתי/ חילוני / מסורתי / לא מאמין

Os.Master

דתי/ חילוני / מסורתי / לא מאמין?  

2439 הצבעות

1. 1. דתי/ חילוני / מסורתי / לא מאמין?

• דתי (שומר שבת , מניח תפילין וכוד')
    • מסורתי ( מניח תפילין , מנסה לשמור כמה שיותר בשבת )
    • חילוני ( לא שומר כלום אך מאמין בבורא עולם)
    • לא מאמין כלל בבורא עולם .

Recommended Posts

• תגובות 896
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

קשה לי לקבל שיש אלוהים , שהוא זנח את כדור הארץ , ואת יושביו , למלחמות, שפיכות דמים, רציחות , למעשי רשע גדולים לאין שעור .

כלומר שיש אלוהים כזה, שלא יבוא ויעשה דין חשבון , לכל הדורות , מאז בריאת העולם .

אם יש אלוהים חי ולא איזה כח פיסיקלי או אסטרולוגי או איזה קארמה וכל מיני חרטות

הוא יבוא ויעשה דין וחשבון עם כל יושביו .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא גם יעניש אנשים שפתחו את המקרר בשבת?

תלוי .... אם הצבעת ש"ס הוא ימחל לך ;D

ד"א אם אתה לא סומך על מפרשים תצמד לתנ"ך

לדוגמא

הֹלֵךְ צְדָקוֹת, וְדֹבֵר מֵישָׁרִים; מֹאֵס בְּבֶצַע מַעֲשַׁקּוֹת, נֹעֵר כַּפָּיו מִתְּמֹךְ בַּשֹּׁחַד, אֹטֵם אָזְנוֹ מִשְּׁמֹעַ דָּמִים, וְעֹצֵם עֵינָיו מֵרְאוֹת בְּרָע. טז הוּא מְרוֹמִים יִשְׁכֹּן, מְצָדוֹת סְלָעִים מִשְׂגַּבּוֹ; לַחְמוֹ נִתָּן, מֵימָיו נֶאֱמָנִים. יז מֶלֶךְ בְּיָפְיוֹ, תֶּחֱזֶינָה עֵינֶיךָ; תִּרְאֶינָה, אֶרֶץ מַרְחַקִּים

ד"א 2 נערך מפאת צניעות ....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קשה לי לקבל שיש אלוהים , שהוא זנח את כדור הארץ , ואת יושביו , למלחמות, שפיכות דמים, רציחות , למעשי רשע גדולים לאין שעור .

אם יש אלוהים, ואם אלוהים היה טוב אזי לא היו מלחמות, חפים מפשע לא היו נאנסים, נרצחים, מנוצלים וכו'. ילדים קטנים באפריקה לא היו גוועים למוות ברעב, לא היו מחלות כמו סרטן, איידס או אבעבועות שחורות, הטבח הנוכחי בסודן, השואה והטבח ברואנדה לא היו מתרחשים ועוד..

כל ניסיון להראות שכאילו מי שחטא קיבל את עונשו הוא מגוחך. חרדי שנרצח בשואה היה צדיק לפי אמות המידה של היהדות פי אלף ממני ומעוד אתאיסטים כופרים אחרים (יהודים אם אתה מתעקש) שמתו בשלווה לאחר שחיו חיים טובים ומלאים. ניסיון להמציא את העולם הבא הגיע כדאי למצוא פתרון לשאלה הזאת. אבל זה ספקולציות - גן עדן וגיהנום זאת המצאה נוצרית, לא כתוב בתנ"ך בשום מקום שמי שמת חוזר לגן העדן (לאחר שאדם וחווה גורשו משם). אין "צדק" בעולם כי צדק זה מושג אנושי כמו גם מוסר. בני האדם משוועים לצדק ולכן הוקמו בתי משפט ונערכו משפטים משחר ההיסטוריה. יש גם היגיון בכך - חברה רוצה למקסם את האושר והעושר שלה - וגנב מפחית את העושר והאושר מרבים שמהם גנב ומפחית את האושר מאחרים שחוששים לרכושם. גם אם אנשים מאמינים במשהו אז הם חשים נפגעים אם מישהו מזלזל בכך, לכן יש עונשים למי שעובר על חוקיים דתיים כלשהם (בימינו כבר כמעט ולא). לפחות אתה מודה בזה שהאמונה שלך באלוהים נובעת מחולשה אנושית, שאתה אומר שקשה לך לקבל מצב שבו אם יש אלוהים הוא לא מתייחס לצדק ולמוסר אנושיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כדי שהחברה החכמים שלך ידונו אם המרצים הם צריכים להיות שם נוכחים מבין? ותראה זה לא שאני ראיתי את הסרטים האלה 100 פעם. ראיתי פעם אחת ואני לא יכול לצטט בדיוק את דברו לכן אני מביא את הסרט וגם אם הייתי יכול לצטט עדיין הייתי מביא את הסרט. בנתיים מצאתי מאמרים כאלה שכבר הבאתי אולי לא שמת לב.

ביקשתי ממך כבר לתת תקצירים. לא ביקשתי ממך לצטט דברי חכמים מילה במילה. אבל, אני מניח שאם צפית בסרטים שלך (אני מניח שיותר מפעם אחת), תוכל להביא כאן את סיכום הדברים. גם אם אתה מביא מאמרים, יהיה נחמד לקבל הסבר בנוסף לכותרת, ובסוף קישור למקור במקום להביא רק את המקור, ותו לא.

בכל אופן, טרחתי לעיין במאמרים שהבאת, ואלה הם הרשמים שלי:

אותיות הבריאה = סוד המשכן והמקדש

http://www.hidabroot.org/Site/ARDetile.asp?id=8463&Catogory=5&SubID=6774

אין לי מושג מה המאמר הזה אמור להביע. המשכן והמקדש לא ממש מעניינים אותי, ואין לי מושג מה אני אמור ללמוד מהמאמר הזה. זה היה נחמד לקבל קצת הסבר, כדי שיהיה לי מושג.

המספר התלמודי של הצבירים והגלקסיות

כל הכוכבים אותם אנו רואים, בעינינו העירומות, הינם כוכבים השייכים לגלקסיה שלנו. אלו כוללים את הכוכבים הבהירים הידועים בשם כוכבי שביל החלב. זהו גם שמה של הגלקסיה שלנו, גלקסיית שביל החלב

http://www.hidabroot.org/Site/ARDetile.asp?id=7101&Catogory=5&SubID=6774

קראתי את המאמר הזה עד סופו, ומדובר בשטות מוחלטת. המאמר הזה מלא בסתירות פנימיות ונתונים שקריים.

בהתחלה כתוב שכל הכוכבים שאנחנו רואים בשמים בעין בלתי מזויינת הם כוכבים בגלקסיה שלנו, ואח"כ כתוב שחלק מאותם כוכבים שאנחנו רואים הם בעצם גלקסיות שלמות מרוחקות מהגלקסיה שלנו. האמת היא שאנחנו יכולים להבחין בלילה יפה, בעין בלתי מזויינת, בכ-5,000 כוכבים בלבד, אך גם בגלקסיות קרובות.

במקום אחר כתוב שהטלסקופים צפו כבר במליוני גלקסיות, ובהמשך אותו משפט כתוב שהמספר הכללי של הגלקסיות ביקום נאמד היום ב-106.

בעוד מקום כתוב שיש ביקום 108 גלקסיות, ובכל גלקסיה יש 1011 כוכבים, שבשפה עדינה זה פשוט לא נכון. ביקום יש כ-130,000,000,000 גלקסיות, ובכל גלקסיה יש כ-400,000,000,000 כוכבים.

בקיצור, מביאים שם מספרים מהתלמוד ואומרים לך שהמספרים האלה תואמים למספרים שמאומתים ע"י המדע, בעוד שמדובר בעצם בשקר גס.

לקט מידע מדעי מדברי חז''ל

הליכה מואצת ומאומצת בפסיעות גדולות, מזיקה לראיה. הצינה גורמת לכמה וכמה מחלות. ריפוי נקע על ידי שפשוף רב במים צוננים ריפוי דלקת אזנים באמצעות שמן ושום ועוד רפואת עינים על ידי הנחת תרופה מתחת הכר.

http://www.hidabroot.org/Site/ARDetile.asp?id=7203&Catogory=5&SubID=6774

זה לא מאמר, אלא אוסף של משפטי סבתא. לא מצאתי שום קשר הגיוני בין משפט אחד לרעהו.

הכהנים והגנטיקה

במחקר גנטי שנמשך מספר שנים, נמצא ג?ן משותף אצל כהנים ללא הבדלי מוצא; אשכנזים וספרדים, תימנים ותוניסאים.

http://www.hidabroot.org/Site/ARDetile.asp?id=7659&Catogory=5&SubID=6774

יכול להיות שזה נכון, ואם כן אז מה בכך? זה רק מוכיח שיש קבוצה של אנשים שבמשך כמה אלפי שנים התרבו בינם ובין עצמם, ותו לא.

גשם משמים

מידי יום פוגעים בכדור הארץ תוך כדי כ - 10,000 מטאורים במשקל של 100 טון, ואת רובם איננו רואים.

http://www.hidabroot.org/Site/ARDetile.asp?id=7266&Catogory=5&SubID=6774

מה אתה רוצה להגיד בכך?

כתוב במאמר הזה שבתלמוד ריש אמר לקיש שמספר הכוכבים הוא 1810, ומציינים שהוא התכוון ל-10 בחזקת 18 כוכבים. אני סבור שהוא פשוט התכוון ל-1810. בכל אופן, מספר הכוכבים ביקום הוא לא 10 בחזקת 18, אלא בערך 10 בחזקת 21. ככה, שהוא בכל מקרה טעה.

כתוב שם גם שכ-75% מהכוכבים הם כוכבים כפולים, ושבבריאת העולם כשאלוהים ברא את שני המאורות הגדולים הכוונה היתה לשתי שמשות ולא לשמש וירח. האמת היא שכשני שלישים מהכוכבים נמצאים במערכות כפולות או מרובות כוכבים (שלושה, ארבעה, חמישה כוכבים וכו'). עם זאת, לשמש שלנו דווקא אין בן זוג.

לסיכום, אני מציע לך שאם אתה רוצה ללמוד מדע, אז תלמד ממקורות אמינים ואל תסמוך על דבריהם המפוקפקים של רבנים עלומים.

אין כאן שום הבדל מהותי. אם אתה לא מאמין שמשהו קיים, זה בהכרח אומר שאתה מאמין שהוא לא קיים. אני, לדוגמא, לא מאמין שקיימת חד קרן ורודה בלתי נראית, משמע - אני מאמין שהיא אינה קיימת. זה עניין של סמנטיקה נטו, אין טעם להמשיך להתווכח על זה (במיוחד בהתחשב בכך ששנינו בסופו של דבר באותו "צד" בדיון הנוכחי).

אתה לא מאמין שאין חד קרן ורודה בלתי נראית, אלא אתה יודע שאין חד קרן ורודה בלתי נראית מתוך הגיון פשוט. ההבדל הוא בין אמונה שהיא דבר עיוור ומנוגד להגיון לבין ידע המבוסס על הגיון.

לגבי אמונה תראה את זה http://www.arachim.org/Index.asp?CategoryID=203&ArticleID=21&Page=1

רציונליות ואמונה . תבין שאמונה בה' זה לא אמונה עיוורת . אפשר לדעת את האלוקים.

אוף, נו באמת... אתה באמת מצפה שמישהו יצפה עכשיו בעוד סרט של שעתיים על חזרה בתשובה? מה הבעיה להביא תקציר בכתב בנוסף לסרט? אני בטוח שאתה צפית בסרט הזה ויכול לתמצת אותו בכמה משפטים.

3d7 רצית מאמרים אז קיבלת הנה עוד http://hidabroot.org/site/ARList_02.asp?id=7625 את זה אתה חייב לקרוא .

הוכחה 15 למציאות הבורא: מדען האבולוציה לקומט דה נואי טרח לחשב את הסיכוי להיווצרותה המקרית של פרודת חלבון יחידה, ומצא כי הסיכוי להיווצרות אקראית הוא אחת ל- 10-243.

פסילת ההוכחה: הביולוגיה המולקולרית הוכיחה כי שכפול (אוטוקטליזה) של מולקולות פשוטות הוא תהליך כימי שאפשר לבצעו במעבדה. לפיכך, לא מן הנמנע שבין התהליכים הכימיים המרובים לאין-ספור שהתרחשו ללא הרף בעולם הקדום בטרם היות החיים, התחוללו גם תהליכי שכפול.

הוכחה 14 למציאות הבורא: האדם מורכב מגוף ומרוח. החיבור בין השניים הנו תעלומה בלתי מובנת ולא הגיונית.

פסילת ההוכחה: הקביעה כי האדם מורכב מגוף ומרוח הינה טויות במיץ עגבניות! הגוף שלנו הוא חומר הנתון לשרשרת של סיבות ותוצאות שאין בו מקום לדבר הנקרא "רוח".

הוכחה 13 למציאות הבורא: אם ברמה האלמנטרית אין חוקיות, אז מי הוא שדואג לתוצאות הסופיות? כיצד קורה שה''סטיות'', שברמת הפרט מתקזזות בסך הכול.

פסילת ההוכחה: מכניקת הקוונטים לא תומכת בקיומו של אלוהים. לחלקיקים התת-אטומיים אין רצון משלהם, הם מתנהגים באופן אקראי לחלוטין. פוטונים לא יודעים אם הם אמורים להתנהג כחלקיק או כגל. פוטונים מתנהגים הן כחלקיק והן כגל בו-זמנית. במידה ובודקים את תכונתם כחלקיק מבחינים כי הם מתנהגים כחלקיק, וכשבודקים את תכונתם כגל מבחינים כי הם מתנהגים כגל. לא ניתן לחקור את תכונת הגל של פוטונים באמצעות מכשור שנועד לחקור את תכונת החלקיק של פוטונים, ולהיפך.

הוכחה 12 למציאות הבורא: הביולוגים קבעו שהחיים יוצרים צורות עדינות ומשוכללות יותר ויותר. ותהליך זה אינו מובן בלי האמונה בקיומה של תבונה עולמית עליונה, המכוונת את היצירה בחכמה ובתכלית.''

פסילת ההוכחה: החוק השני של התרמודינמיקה דווקא תורם לשלילת קיומו של אלוהים. בכתבה נאמר באופן ציני כי קיים סדר ולא מוסבר כיצד נוצר אותו סדר. אולם, אם תתבונן בעולם תראה כי שוררת בו אנטרופיה ולא סדר.

הוכחה 11 למציאות הבורא: כיצד נוצרים רגשות? כיצד אדם אוהב, שונא, מרגיש תענוג מהענקה, מרגיש בושה והרגשות מוסריות?

פסילת ההוכחה: הרגשות הם פרי תגובות כימיות במוח, ותו לא.

הוכחה 10 למציאות הבורא: ידוע שהחומר, כל חומר, מתפשט עם עליית הטמפרטורה ונפחו גדל, ומתכווץ כאשר מתקרר ונפחו מצטמצם.

פסילת ההוכחה: חוקי הטבע אינם מעידים כלל על תכנון כלשהו, ותהליך קפיאת המים לא מנוגד לחוקי הטבע. הסיבה לכך שמים שקופאים מתרחבים ולא מתכווצים, כמו חומרים אחרים, קשורה לזוית בין שני אטומי המימן הקשורים לאטום החמצן בכל מולקולת מים.

הוכחה 9 למציאות הבורא: אריסטו: הא-ל הוא סיבת הסיבות מניע ראשון ובלתי מונע יוצר הצורות. והוא עיקרון החיים ותכליתם

פסילת ההוכחה: בהתאם לחוקי הטבע, לכל סיבה יש מסובב, ואין בחוקי הטבע סיבה לקיומו של אלוהים.

הוכחה 8 למציאות הבורא: חוק שימור האנרגיה, קובע שהאנרגיה נשמרת ולא נעלמת. היא משנה צורה ולובשת צורה, אך יש צורך במקור שייצור את האנרגיה ההתחלתית.

פסילת ההוכחה: המקור הראשוני לאנרגיה ביקום הוא במפץ הגדול.

הוכחה 7 למציאות הבורא: אם רק נזכור שתא חי יחיד מורכב ממאות פרודות של חלבון בנוסף לחומרים מורכבים אחרים, ניווכח שהסיכוי להיווצרות אקראית הוא בלתי אפשרי ושואף לאפס.

פסילת ההוכחה: הביולוגיה המולקולרית הוכיחה כי יצירה של תא חי מחומר דומם באקראי, בשלב אחד, היא בלתי אפשרית לחלוטין, ואילו יצירה אקראית של מולקולות משתכפלות היא תהליך שאינו חורג מגדר הטבע. לפיכך, בתהליך של אבולוציה טבעית, למולקולות משתכפלות יש יכולת שרידות גבוהה יותר ממולקולות לא משתכפלות שנעלמות עם הזמן. כאשר מולקולות משתכפלות בכמויות גדולות והולכות, לא יתכן בשום אופן שתהליך השכפול שלהן יהיה מדויק לחלוטין. בכל תהליך כימי יש סטיות היוצרות תוצרים השונים במעט או בהרבה מן התוצר העיקרי, וגם בתהליך השכפול יכולות להתחולל סטיות. אם תוצריהן של הסטיות האלה אינם מסוגלים להשתכפל, הם ייעלמו בסופו של דבר. אך אם בין תוצרי הסטיות ימצאו כאלה שמסוגלים אף הם להשתכפל, ייווצר מצב חדש - במקום סוג אחד ויחיד של מולקולות משתכפלות, ייווצר אוסף של כמה סוגי מולקולות משתכפלות הנוצרות זו מזו והשונות זו מזו גם בקצב השתכפלותן וגם בקצב התפרקותן. השתנותן של מולקולות משתכפלות היא התופעה המקבילה להשתנות תאים חיים הקרויה מוטציה. הקצב הגובר והולך של ההשתכפלות גורם להיעלמות הדרגתית של חומרי המוצא הנחוצים להשתכפלות. לעומת היעלמותם של חומרי המוצא, מתמלאת הסביבה במולקולות המשתכפלות עצמן ובתוצרי הלוואי שלהן. כך נוצר מצב שבו חומרי המוצא כלים והולכים, ולעומתם, תוצרי הלוואי מצטברים והולכים. מצב זה מקנה יתרון רב למולקולות משתכפלות המסוגלות להשתמש בתוצרי הלוואי כבחומרי מוצא. כך נוצר תהליך מחזורי, שבו חומרי מוצא הופכים למולקולות משתכפלות, שהופכות לתוצרי לוואי, שהופכים לחומרי מוצא חדשים. מכאן מתפתחת בהדרגה מערכת מורכבת שמשכפלת את עצמה כגוף אחד. תהליך זה מוליך את האבולוציה של מערכות משתכפלות לקראת מורכבות גדלה והולכת. כל תוצר לוואי שעוזר למערכת המשתכפלת להשתכפל מהר יותר ולהתפרק לאט יותר, שורד יחד עם המערכת והופך להיות חלק ממנה. במלים אחרות, הברירה הטבעית דוחפת את המערכות המשתכפלות לרמות גבוהות יותר של תכליתיות ושל מורכבות. כתוצאה מכך, מופיעה במערכות המשתכפלות תכונה חדשה - הן נעשות בהדרגה למערכות מאורגנות. התא החי הוא מערכת מאורגנת להפליא. הדרך מן המולקולות המשתכפלות הראשונות אל התא החי היתה חייבת לעבור תהליך רב-שלבי והדרגתי של התארגנות גוברת והולכת, שכן האבולוציה מתבטאת בשינויים רצופים. אולם, שינויים אבולוציוניים אלה - ממש כמו האבולוציה מהתא החי הקדום אל האדם - יכולים היו להתחולל באופן טבעי אך ורק בדרך הברירה הטבעית.

הוכחה 6 למציאות הבורא: חוקי הטבע אינם אלא ''רשות מבצעת'', ואילו ''ההתפתחות, שהמכניזם שלה עדיין פתוח לפנינו לגמרי, היא התגלמות של רשות מחוקקת''.

פסילת ההוכחה: לחיים אין תכלית על-טבעית או חוץ-טבעית מלבד החיים עצמם. התפתחותם הם מתוך תהליך אבולוציוני של ברירה טבעית.

הוכחה 5 למציאות הבורא: כבר במאה ה19- הוכיח לואי פסטר כי גם היצורים הפרימיטיביים ביותר אינם נוצרים מחומר דומם.

פסילת ההוכחה: כפי שכבר אמרתי, לא ייתכן מעבר חד מחומר דומם לחומר חי, והופעת החיים, אכן, אינה יכולה להיות אירוע פתאומי. אולם, לפי הביולוגיה המולקולרי, בתהליך ארוך ורב-שלבי, התפתחות חומר חי מחומר דומם באופן טבעי של ברירה טבעית תיתכן בהחלט.

הוכחה 4 למציאות הבורא: מציאות הא-ל אינה תשובה רק לשאלת ''מי ברא את העולם?'', היא עונה גם על שאלה אחרת, בדבר ההתחדשות המתמדת של העולם.

פסילת ההוכחה: המדע מספק תשובות לשאלות כגון: איך, כמה והיכן. אך, אין הוא מתיימר לענות על השאלה: למה. עם זאת, אין בכך לקבוע כי התשובה לשאלה למה הינה אלוהים. זאת יכולה להיות, לכל היותר, אפשרות אחת מיני אינסוף אפשרויות, ואפשרות בלתי סבירה ביותר.

הוכחה 3 למציאות הבורא: הדבר המדהים באמת אינו שיווי משקל מדויק כחוט השערה של החיים עלי אדמות, אלא שיווי משקל מדויק של היקום כולו.

פסילת ההוכחה: בתור בני אדם, אנו שואפים לראות סדר בעולם. אולם, ביקום לא שורר סדר, אלא חוסר-סדר. מה שנראה כדפוסים בעלי סדר ומשמעות, אינם אלא חוקי הטבע. בהתחשב באבולוציה וברירה טבעית, הסיכוי לסדר באופן מקרי מיליארדי וביליוני ביליונים של אטומים בצורת יצורים חיים בעולמנו אינו רע כלל וכלל, והוא אף מאוד סביר.

הוכחה 2 למציאות הבורא: האדם יודע גם שהוא בעצמו נמצא וגם שאין בכוחו של האין ליצור יש, מכאן שנמצא דבר מה נצחי.

פסילת ההוכחה: היקום הוא נצחי, אולם שום היקש שכלי ושיקול הגיוני לא יכולים להעיד על קיומו של אלוהים.

הוכחה 1 למציאות הבורא: קיימת באדם ידיעה סובייקטיבית בדבר הימצאות כוח עליון. זוהי ודאות פנימית החשה ומרגישה בקיומה של הנהגה עליונה.

פסילת ההוכחה: ההוכחה אינה תקפה משום שהיא מתשמשת במושג "ידיעה סובייקטיבית" אשר אינו קיים במציאות. הרגשה אינה ידיעה. ידיעה אפשרית רק באמצעות חושים והגיון, והרגשה אפשרית בנסיבות כלשהן. מטבעה, הרגשה אינה מספקת ידע אודות המציאות, ובוודאי אינה הוכחה. באותו האופן אפשר להוכיח ב"ידיעה סובייקטיבית" שאלוהים אינו קיים - פשוט נמצא מישהו שמרגיש ככה.

לסיכום, פסלתי את כל 15 ה"הוכחות" שהבאת לקיומו של אלוהים, וכל ה"הוכחות" האלה התבררו כבולשיט אחד גדול. במידה ואין לך הוכחות נוספות לקיומו של אלוהים, אתה חייב להודות כי אלוהים פשוט לא קיים.

התרוץ הוא לוגי

שלא יתכן שהקב"ה יברא בריאה כל כך מפוארת ללא תכלית

מנין לך שאלוהים קיים? מניין לך שאלוהים ברא את היקום? מניין לך שליקום יש תכלית, ומניין לך מהי אותה תכלית?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם יש אלוהים, ואם אלוהים היה טוב אזי לא היו מלחמות, חפים מפשע לא היו נאנסים, נרצחים, מנוצלים וכו'. ילדים קטנים באפריקה לא היו גוועים למוות ברעב, לא היו מחלות כמו סרטן, איידס או אבעבועות שחורות, הטבח הנוכחי בסודן, השואה והטבח ברואנדה לא היו מתרחשים ועוד..

כל ניסיון להראות שכאילו מי שחטא קיבל את עונשו הוא מגוחך. חרדי שנרצח בשואה היה צדיק לפי אמות המידה של היהדות פי אלף ממני ומעוד אתאיסטים כופרים אחרים (יהודים אם אתה מתעקש) שמתו בשלווה לאחר שחיו חיים טובים ומלאים. ניסיון להמציא את העולם הבא הגיע כדאי למצוא פתרון לשאלה הזאת. אבל זה ספקולציות - גן עדן וגיהנום זאת המצאה נוצרית, לא כתוב בתנ"ך בשום מקום שמי שמת חוזר לגן העדן (לאחר שאדם וחווה גורשו משם). אין "צדק" בעולם כי צדק זה מושג אנושי כמו גם מוסר. בני האדם משוועים לצדק ולכן הוקמו בתי משפט ונערכו משפטים משחר ההיסטוריה. יש גם היגיון בכך - חברה רוצה למקסם את האושר והעושר שלה - וגנב מפחית את העושר והאושר מרבים שמהם גנב ומפחית את האושר מאחרים שחוששים לרכושם. גם אם אנשים מאמינים במשהו אז הם חשים נפגעים אם מישהו מזלזל בכך, לכן יש עונשים למי שעובר על חוקיים דתיים כלשהם (בימינו כבר כמעט ולא). לפחות אתה מודה בזה שהאמונה שלך באלוהים נובעת מחולשה אנושית, שאתה אומר שקשה לך לקבל מצב שבו אם יש אלוהים הוא לא מתייחס לצדק ולמוסר אנושיים.

יש תרוץ על מעשי הזוועה האלה , אבל אמנע מלהגיד כי

א. סברה אחת תעצבן את כל העולם ואשתו

ב.סברה שניה היא נסתרות דרכי האל , אבל זה תירוץ שאתם לא אוהבים לשמוע .....

ג.אולי יש עוד סברות , אני אישית לא מכיר .....

למה? אלוהים כתב אותו במו ידיו?

אחחחח זכורים לי לילות לבנים , שלמדתי נביאים , עד אור הבוקר :)

אם אלוהים לא כתב את זה , בכל מקרה זה ספר טוב :biggrinangelA:

ציטוט

מנין לך שאלוהים קיים? מניין לך שאלוהים ברא את היקום? מניין לך שליקום יש תכלית, ומניין לך מהי אותה תכלית?

אין לי שום הוכחה לקיום הבורא , יש לי רק תחושה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה אומר את זה פשוט מכיוון שחסר לך ידע מדעי. אם תתעמק בנושא, אז תבין שזה דווקא מאוד הגיוני.

לא מדובר בבריאה מיידית של יש מאין, אלא בתהליך מאוד ארוך ורב-שלבי בן מליארדי שנים.

אם יש לך שאלות ספיציפיות, אז אתה מוזמן לשאול (אבל לא בבת-אחת, בבקשה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

3d7, המדע יכול להסביר כיצד התהליך מתרחש, אבל הוא לא יכול להסביר מדוע הוא מתרחש. כמו שאמרתי, בפער הזה שהמדע לא יכול להסביר נוצרה הדת ונוצרה האפשרות - שאני כאמור לא שולל - אבל בין האפשרות התאורטית שקיימת יד מכוונת או ישות עליונה כלשהי שהניעה את התהליך או עיצבה אותו לבין אמונה באל פרסונלי, שלמרות שהוא כל יכול ואינסופי אפשר לסכם את כל מה שהוא רוצה בספר אחד ולמרות שהוא יצר את כל היקום הוא מתעניין דווקא בחייהם של 13 מיליון איש על גבי פלנטה אחת מתוך אי אלו מיליארדי פלנטות (למה לעזאזל הוא יצר את כולן, אם כל מה שאכפת לו ממנו זה העם היהודי?) ושאכפת לו מה כל אחד מאותם אנשים אוכל ובאיזה יום - הפער הוא עצום ובלתי ניתן לגישור, לדעתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה אומר את זה פשוט מכיוון שחסר לך ידע מדעי. אם תתעמק בנושא, אז תבין שזה דווקא מאוד הגיוני.

לא מדובר בבריאה מיידית של יש מאין, אלא בתהליך מאוד ארוך ורב-שלבי בן מליארדי שנים.

אם יש לך שאלות ספיציפיות, אז אתה מוזמן לשאול (אבל לא בבת-אחת, בבקשה).

ועדיין מופלאה היא הבריאה. הבעיה שלי אחרת לגמרי, בורא כל יכול, שבנה את היקום ופאקינג איכפת לו מה ערמת קופים עושים על איזה כוכב נידח?

אני מאמין שהיקום נברא, אבל אני גם מאמין שאין לזה שום קשר לקיומנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...