דתי/ חילוני / מסורתי / לא מאמין - עמוד 22 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דתי/ חילוני / מסורתי / לא מאמין

Os.Master

דתי/ חילוני / מסורתי / לא מאמין?  

2439 הצבעות

1. 1. דתי/ חילוני / מסורתי / לא מאמין?

• דתי (שומר שבת , מניח תפילין וכוד')
    • מסורתי ( מניח תפילין , מנסה לשמור כמה שיותר בשבת )
    • חילוני ( לא שומר כלום אך מאמין בבורא עולם)
    • לא מאמין כלל בבורא עולם .

Recommended Posts

מסכים עם כל מילה (של X-TeNDeR) ומוסיף:

• כמה פעמים שמעת שאתאיסט הרג\רצח בגלל האמונה?
    כמה פעמים שמעת שאדם מאמין (יהודי,נוצרי,מוסלמי) הרג\רצח בשם האמונה (בשם הדת) ?

HF

צודק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 896
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אתאיסטים רוצחים פה ושם

מאדם שמאמין (יהודי נוצרי או מוסלמי) זה כבר לא רצח זה רצח המונים ,רצח עם

אתה ראית\שמעת על אתאיסט שרוצח על רקע דתי ?!?! או נכון יותר - בגלל שמישהו עמד בניגוד לאמונותיו ?!?

אוקיי, הבנתי אותך. אבל, הניסוח שלך מוטה.

אתה צריך לשאול את המאמינים איזה תנאי צריך להתקיים שיעיד על אי-קיומו של אלוהים.

בכל אופן, אני מניח שהתשובה שתקבל היא שאין תנאי כזה, כי ברור שאלוהים קיים.- לא! אם אלוהים קיים באמת, חייב להתקיים תנאי בו הוא לא יתקיים. שווה לקרוא את המשפט הזה פעמיים. שימו את המילה "כח המשיכה" במקום אלוהים, ואז תבינו כמה המשפט הזה פשוט.מאוד.

ולכן.......אפשר לזרוק את כל השטות הזו על "יהוה\אלוהים" לפח, כי מראש אי אפשר לפריך אותה.

תאוריה (וזו אכן תאוריה) שלא ניתן להפריכה - היא לא תקיפה (ע"ע הגישה הפרויידיאנית).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Amnesia

פרופ' מ' זולה

[...]

פרופ' יהודה גלמן (פילוסוף, אוניברסיטת בן גוריון)

[...]

פרופ' מאנפרד אייגן

[...]

מדען האבולוציה לקומט דה נואי

[...]

שוב אתה מתחיל? בסדר, הבנתי שאתה יודע לצטט מאתר של מחזירים בתשובה. מה שאתה עושה נקרא "כשל פניה לסמכות" - במקום להוכיח את הטענה שלך, אתה טוען שכל מיני אנשים חכמים מסכימים איתך ולכן אתה בוודאי צודק. ולא רק זאת, אני מסופק אם האנשים שאתה כביכול מצטט (כביכול כיוון שאתה לא מצטט אותם, אתה מצטט אתר שמצטט אותם) אמרו את מה שאתה חושב שהם אמרו. כבר כתבתי שמר דה נואי שלך מופיע באינטרנט רק בטקבט אחד שמופיע רק באתרי החזרה בתשובה, כך שנראה שהאיש בכלל לא קיים, לפחות לא בשם בו הוא הוצג. אתה יכול להביא קישור למקור של אחד מהציטוטים שהבאת, כדי שנוכל להתרשם באופן בלתי אמצעי או שכל המקורות שלך הם אתרי החזרה בתשובה, שהאמינות שלהם, איך לומר, לא מרקיעה שחקים?

אתם שואלים איינשטין משיב

בארה''ב, הגיעו לבקר ולהתרשם מחכמתו ומגאוניותו של פרופסור אלברט אינשטיין, אבי תורת היחסות וחתן פרס נובל לפיסיקה. הביקור נערך במקום שבתו באוניברסיטה פרינסטון היוקרתי

May 5 200

שאל אחד מן האורחים את אינשטיין :

''מה יש מעל האטמוספירה ?'' ( האטמוספירה היא אותה חגורה המקיפה את כדור הארץ ומסננת ומגינה עליו מכל הסכנות שבקרני השמש )

השיב לו אינשטיין: ''הסטרטוספירה''

[...]

שם מתחילה הדרך לבית הכנסת... (מתוך ''תיקון הנפש'' כתב עת אמריקאי לענייני רוח ומחשבה) מספר האריג ג. , מרצה לפסיכולוגיה באחת האוניברסטאות בארץ, בראיון עמו בספר ''אמונות'', של הרב הס:

'' נולדתי בבלגיה והתחנכתי על ברכי תרבות צרפת הנאורה. בגיל הבגרות עקרנו לאמריקה, שם חונכתי וקלטתי את התרבות האנגלו- סכסית והשתכרתי מהחרות, השוויון והכבוד הנוטעים בגאווה פטריוטית בלב כל אמריקאי. באיזה שהוא מקום ידעתי שנולדתי כיהודי,אך באמריקה החופשית אין לזה כל חשיבות. יהודי, איטלקי, אירי ופולני- כולנו אמריקאים שווים. התגייסתי ונשלחתי לחזית בקוריאה.

[...]

כן כן, אותו סיפור בדיוק. לשתי המעשיות האלו אין אף מקור שגוגל מכיר שאינו אתר מחזירים בתשובה. מוזר, לא? יכול להיות שהם, חס וחלילה, ממציאים את הסיפורים האלו? לא, לא יכול להיות. זו קנוניה של כל שאר האתרים ביחד שזוממים להסתיר את האמת, ורק שניים או שלושה אתרי חזרה בתשובה אמיצים מעיזים מול כולם! ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתרי ההחזרה בתשובה שלו מלאים בבולשיט.

את השם מנפרד אייגן כבר שמעתי, מדובר בפרופסור גרמני ממכון מחקר לכימיה פיזיקלית, והרבה זמן הוא עסק בלהדגים שוב ושוב כיצד תהליך הברירה הטבעית הביא את הדברים ממצב של "אין" למצב של "יש", ואפילו הציג ניסוי (שצלח) בהדגמת תהליך הברירה הטבעית בחומר דומם (!!)

מדובר בדיוק באנטי-תזה לשטות מהאתר שרוני הביא.

http://wis-wander.weizmann.ac.il/site/he/weizman.asp?pi=350&doc_id=1045

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתרי ההחזרה בתשובה שלו מלאים בבולשיט.

את השם מנפרד אייגן כבר שמעתי, מדובר בפרופסור גרמני ממכון מחקר לכימיה פיזיקלית, והרבה זמן הוא עסק בלהדגים שוב ושוב כיצד תהליך הברירה הטבעית הביא את הדברים ממצב של "אין" למצב של "יש", ואפילו הציג ניסוי (שצלח) בהדגמת תהליך הברירה הטבעית בחומר דומם (!!)

מדובר בדיוק באנטי-תזה לשטות מהאתר שרוני הביא.

http://wis-wander.weizmann.ac.il/site/he/weizman.asp?pi=350&doc_id=1045

איזה מעניין ! :xyxthumbs:

קראתי את כל הכתבה. מוסבר בפשטות (יחסית) וסוף סוף ענה לי על השאלה. גדול. תודה :yelclap:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראשית כל, הדיון הזה שרד 33 עמודים עד עכשיו, וזה מכובד מאוד (ו יותר מ- 3500 צפיות).

שנית, אף אחד לא "רב" עם אף אחד.

שלוש - אם אין לך משהו לתרום לדיון הזה חוץ מהערות מיותרות כמו האחרונה שלך,

אולי פשוט עדיף שלא תגיב.

או שתנסה לקרוא קצת אחורה ותנסה להגיב בהתאם (כמו לנסות לענות על שאלות שנשאלו כאן).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לרוני מתוך הלינק שנתתה

. בתורה סיפר בורא העולם, איך ולשם מה, ברא את העולם.

רוני על פי התורה איך נברא העולם ?

שיגור נפל: למה הטיל של יובל שטייניץ לא ממריא?

ביקורת על ספרו של ד"ר יובל שטייניץ

טיל לוגי מדעי לאלוהים ובחזרה

http://www.hofesh.org.il/letters/god/SteinitzMissile.html

God Made Me Do It

שורת הטיעונים הראשונה של ד"ר שטייניץ, המנסה להוכיח את קיומו של אלוהים, נופלת בדיוק לאותה המלכודת: היא מניחה שהתשובה לשאלות הסופיות חייבת להיות "אלוהים".[br]פורסם בתאריך: 26.03.2008 בשעה 10:20:58

סתירות בתנך

. ו?נ?ה?ר י?צ?א מ?ע?ד?ן ל?ה?ש??קו?ת א?ת ה?ג??ן ו?מ?ש???ם י?פ??ר?ד ו?ה?י?ה ל?א?ר?ב??ע?ה ר?אש??יםו?ש??ם ה?נ??ה?ר ה?ש???ל?יש??י ח?ד??ק?ל הו?א ה?ה?ל?ך? ק?ד?מ?ת א?ש??ו?ר ו?ה?נ??ה?ר ה?ר?ב?יע?י הו?א פ?ר?ת (בראשית ב; 10- 14) - נהרות הפרת והחידקל יוצאים ממקורות שונים ולא ממקום אחד כפי שכתוב בתורה.

ו?י??ע?ש? א?ל?ה?ים א?ת ה?ר?ק?יע? ו?י??ב?ד??ל ב??ין ה?מ??י?ם א?ש??ר מ?ת??ח?ת ל?ר?ק?יע? ו?ב?ין ה?מ??י?ם א?ש??ר מ?ע?ל ל?ר?ק?יע? ו?י?ה?י כ?ן" (בראשית, א; 7 ) אין מציאות של רקיע מבדיל כפי שכתוב בתורה

"ו?י??יצ?ר ה' א?ל?ה?ים א?ת ה?א?ד?ם ע?פ?ר מ?ן ה?א?ד?מ?ה ו?י??פ??ח ב??א?פ??יו נ?ש??מ?ת ח?י??ים ו?י?ה?י ה?א?ד?ם ל?נ?פ?ש? ח?י??ה (בראשית,ב; 7) על פי חישוב השנים יצירת האדם על פי התורה לא יותר מ 6000 שנים, כלומר על פי התורה לא יתכן וימצאו עצמות אדם לפני 6000 שנה וכידוע לך נמצאו עצמות אדם שחי לפני מליוני שנים , באתר y- net פורסם "שהתגלה שלד אדם מלפני כ-4 מיליון שנה

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3054357,00.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדיון הזה אכן נמשך כבר 33 עמודים, ובמהלכם אתם פשוט מסתובבים סחור סחור סביב אותה נקודה - שעצם העיסוק בה הוא סיזיפי לחלוטין. כל צד מנסה להוכיח לצד השני שהאמונות שלו הן מוטעות והוא חי באשליה, כשלאף אחד מהצדדים אין שום סימוכין לטענות שלו.

להתווכח על אמונה זה דבר כל כך דבילי ומיותר, עדיף שתנצלו את הזמן הזה לדברים מועילים; אנשים לא זקוקים להוכחות מדעיות כדי להאמין במשהו - אדם דתי לא זקוק לשום הוכחה שקיים אלוהים ואתאיסט לא זקוק לשום הוכחה שלא קיים אלוהים. עבור שניהם האמונה שלהם היא נקודת המוצא עליה מושתתים החיים שלהם, ברירת המחדל אם תרצו. לנסות לשכנע אדם מאמין (וכשאני אומר מאמין אני מתכוון לשני הצדדים - גם מי שמאמין בקיומו של אלוהים וגם מי שמאמין באי-קיומו) שהאמונה שלו שגויה זה כמו לנסות לשכנע עיוור צבעים שתפוח הוא ירוק או לשכנע טטרן שלויסקי יש ריח חריף.

אגב, הנסיון להביא ציטוטים של מדענים, לכאן ולכאן, הוא מגוחך בעיני - המדע עוסק בחקר העולם שבו אנחנו חיים, הוא מחפש תשובות שיסבירו כיצד מתרחשים כל התהליכים שאנו מכירים (וגם אלו שאנו לא מכירים), הוא רוצה לדעת איך הכל התחיל, מה השתנה מאז ואיך היקום ייראה בעוד X זמן. אבל המדע יודע להתמודד רק עם המציאות שבתוכה הוא מתקיים - הוא יכול להסביר את האיך, לא את הלמה. המדע יכול להסביר איך נוצר היקום ואיך נוצרו החיים, אבל הוא לא יכול (וייתכן שלעולם לא יוכל) להסביר למה נוצר היקום ולמה נוצרו החיים. הפער הזה הוא בדיוק המקום שבו נולדה הדת (כל דת) - אנשים דתיים מאמינים שבתהליך הבריאה חייבת הייתה להיות יד מכוונת כלשהי, בגלל שהיקום שנוצר הוא כל כך מורכב וכל כך מפורט, מרמה של תנועת הגלקסיות עד לרמה של יצורים חד תאיים בפלנטה אחת נידחת, שהסבירות שמדובר במקריות שואפת למינוס אינסוף.

מצד שני, אתאיסטים טוענים שלא הייתה שום יד מכוונת ושהכל תולדה של מקריות או של תהליכים מחזוריים שקורים מעצמם בטבע, שפשוט אין לנו עדיין את הכלים והידע להסביר.

גם איינשטיין, כמדען, הודה שלדעתו מורכבות היקום לא נוצרה במקרה אלא ייתכן וישנה ישות כלשהי שהשפיעה על זה, אבל אין כל קשר בין האמונה שלו לבין דת. למעשה הוא אפילו טרח לציין במפורש שהוא לא מאמין בכך שקיים אלוהים פרסונלי כלשהו, איזושהי ישות עליונה שמשגיחה על כל אדם ומענישה/מתגמלת אותו בהתאם למעשיו, תוך כדי ירידה לפרטים קטנוניים כמו איזה חיות לאכול ואם מותר או אסור לפתוח את המקרר בשבת.

אישית, גם אני לא מאמין באלוהים מהסוג הנ"ל, אבל אני לא שולל את קיומה של יד מכוונת כלשהי בתהליך הבריאה - אני מודה שאני פשוט לא יודע, לכן אני אגנוסטי.

אני חושב שדווקא האתאיסטים מביניכם צריכים לבוא עם ראש יותר פתוח לדיונים כאלו; אני בכוונה לא אומר אותו הדבר לדתיים, כי אלו אנשים שהתחנכו מגיל צעיר להשקפת עולם מאוד צרה עם הנחות יסוד שאי אפשר לערער אותן, אבל בתור אתאיסטים שחונכו לחשוב באופן עצמאי, בהחלט הייתי מצפה לקצת יותר פתיחות מצדכם כלפי רעיונות שלא בהכרח תואמים את השקפת העולם שלכם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז אתה אומר יש כוח עליון . אז אם יש כוח עליון למה לו לברוא את כל זה? סתם?

אין לי מושג, וגם לך אין מושג, אז תחסוך ממני את הטריקים הדמגוגיים האלו. יכולות להיות לו מיליון סיבות, יכול להיות שזה חלק מאיזשהו ניסוי מדעי ויכול להיות שהישות שיצרה אותנו (אם יש כזאת, שים לב - אני לא אומר שיש, אני אומר שאני פשוט לא שולל את זה) היא ישות שהתפקיד שלה זה לאכלס את היקום ויכול להיות שסתם היה לו משעמם.

אני רק יודע שאני, כיצור רב-תאי שחי בפלנטה אחת בודדת בתוך יקום שבו יש אינסוף פלנטות, קטונתי מלהבין את המניעים של כח עליון שכזה, אם הוא בכלל קיים. במקרה הזה, הניחוש שלך טוב בדיוק כמו הניחוש שלי. יכול להיות שהכל נברא סתם, ויכול להיות שיש מטרה כלשהי. לא אני, לא אתה ולא שום רב/כומר/מופתי יכולים לדעת את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להתווכח על אמונה זה דבר כל כך דבילי ומיותר, עדיף שתנצלו את הזמן הזה לדברים מועילים; אני חושב שדווקא האתאיסטים מביניכם צריכים לבוא עם ראש יותר פתוח לדיונים כאלו; אני בכוונה לא אומר אותו הדבר לדתיים, כי אלו אנשים שהתחנכו מגיל צעיר להשקפת עולם מאוד צרה עם הנחות יסוד שאי אפשר לערער אותן, אבל בתור אתאיסטים שחונכו לחשוב באופן עצמאי, בהחלט הייתי מצפה לקצת יותר פתיחות מצדכם כלפי רעיונות שלא בהכרח תואמים את השקפת העולם שלכם.

אם אנשים נהנהים להתווכח פה ולא נגיד לשחק במחשב או לראות אז זה דבר מועיל. זה גם מחדד את המחשבה ומניע אנשים להבין במה הם מאמינים ולמה הם מאמינים בזה, לדעתי דיונים פילוסופיים הם חשובים מאוד. זה לא תרגיל בפיזיקה, אין מטרה שצריך להגיע אליה. הדרך היא המטרה. עכשיו, בעוד שאגוניסט מודה שהוא לא יודע אם יש אלוהים או לא - ולכן הוא נמנע מלקבל החלטה, לדעת האתאיסט האפשרות שאלוהים קיים זהה לאינסוף תיאוריות אחרות, ומאחר שאלוהים היא תיאוריה אחת מתוך אינסוף, אז הסיכוי שהוא קיים אפסי, ולכן אין טעם להאמין בו. שמחדדים את קיום אלוהים לישות ספציפית עם רצונות ספצייפים ביותר (למשל היהדות) אז בוודאי שזאת תיאוריה אחת בלבד מתוך אינספור (רק בנוגע לאלוהים - תחשוב כמה דתות אפשר להמציא בפוטנציה, ולמספר האנשים שמאמינים בתיאוריה אין קשר לנכונותה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי מושג, וגם לך אין מושג, אז תחסוך ממני את הטריקים הדמגוגיים האלו. יכולות להיות לו מיליון סיבות, יכול להיות שזה חלק מאיזשהו ניסוי מדעי ויכול להיות שהישות שיצרה אותנו (אם יש כזאת, שים לב - אני לא אומר שיש, אני אומר שאני פשוט לא שולל את זה) היא ישות שהתפקיד שלה זה לאכלס את היקום ויכול להיות שסתם היה לו משעמם.

אני רק יודע שאני, כיצור רב-תאי שחי בפלנטה אחת בודדת בתוך יקום שבו יש אינסוף פלנטות, קטונתי מלהבין את המניעים של כח עליון שכזה, אם הוא בכלל קיים. במקרה הזה, הניחוש שלך טוב בדיוק כמו הניחוש שלי. יכול להיות שהכל נברא סתם, ויכול להיות שיש מטרה כלשהי. לא אני, לא אתה ולא שום רב/כומר/מופתי יכולים לדעת את זה.

לא לא. אם בעולם כל דבר יש לו תכלית זה אומר שזה שברא אותו גם יש לו תכלית. דרך אגב באתר הידברות יש שם שאלות ותשובות שאתם יכולים לשאול ולקבל תשובות ישירות . אם תרצו כמובן לשתף את השאלות המענינות שלכם .

http://hidabroot.org/Site/FAQ.asp

MiniMizer כמו שאתה אומר אדם צריך לבוא אם ראש פתוח לשמוע את זה ולשמוע צד אחר . אבל לא לשבת בבית ולפי איך שנראה לו להגיד אממ נראה לי ככה ונראה לי ככה

אז אני מביא את העמדה שלי. מי שבא לו לשמוע ולעשיר את הידיעות [שלרוב חסירות ומוטעות] אז יפה לו. אני לא מחייב אף אחד כמובן .

ימי בראשית במדע ובקבלה

הרב זמיר כהן

אחת החידות שהסעירו ביותר את נפש האדם הסקרן, זוהי חידת הבריאה.

מה התרחש אז בימי בראשית טרם חיות האדם?

כיצד ובאיזה קצב התפתחו פרטי הבריאה?

האם היו בוקר וערב טרם נבראה השמש?

מה היה אורכו של כל יום מששת ימי בראשית?

האם אכן קדמו יצורי הים והמעופפים ליונקים?

הרב זמיר כהן במסע מסעיר ומרתק אל ימי בראשית.

http://hidabroot.org/site/ProDetile.asp?id=860&CategoryID=9&subID=9118&StrCategory=ימי%20בראשית%20במדע%20ובקבלה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא לא. אם בעולם כל דבר יש לו תכלית זה אומר שזה שברא אותו גם יש לו תכלית. דרך אגב באתר הידברות יש שם שאלות ותשובות שאתם יכולים לשאול ולקבל תשובות ישירות . אם תרצו כמובן לשתף את השאלות המענינות שלכם .

http://hidabroot.org/Site/FAQ.asp

אני רוצה תשובה רצינית על הפסוקים האלו:

"ו?י?ה?י כ??י-ה?ח?ל ה?א?ד?ם, ל?ר?ב ע?ל-פ??נ?י ה?א?ד?מ?ה; ו?ב?נו?ת, י?ל??דו? ל?ה?ם. ו?י??ר?או? ב?נ?י-ה?א?ל?ה?ים א?ת-ב??נו?ת ה?א?ד?ם, כ??י ט?ב?ת ה?נ??ה; ו?י??ק?חו? ל?ה?ם נ?ש??ים, מ?כ??ל א?ש??ר ב??ח?רו?." (בראשית ו, א-ב) וכמו כן הפסוק הבא: "ה?נ??פ?ל?ים ה?יו? ב?א?ר?ץ, ב??י??מ?ים ה?ה?ם, ו?ג?ם א?ח?ר?י-כ?ן א?ש??ר י?ב?או? ב??נ?י ה?א?ל?ה?ים א?ל-ב??נו?ת ה?א?ד?ם, ו?י?ל?דו? ל?ה?ם: ה?מ??ה ה?ג??ב??ר?ים א?ש??ר מ?עו?ל?ם, א?נ?ש??י ה?ש???ם." (בראשית ו, ד).

מה קרה פה? מישהו למעלה החליט לשבח את הגזע האנושי? או ליצור הכלאה אנושית חייזרית?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...