חייב לשתף אתכם עם חלום צלול שהיה לי (הסבר בפנים) - עמוד 5 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חייב לשתף אתכם עם חלום צלול שהיה לי (הסבר בפנים)

QuAKeR_996

Recommended Posts

ה- reality check הכי אמינה (אבל לא הכי קלה) היא לבדוק את הזיכרון שלך - לנסות להיזכר איך הגעת למצב הנוכחי, מה עשית קודם, איזה יום היום וכו'.

זה עבד לי פעם-פעמיים.

תשמע זה תלוי בבן-אדם. לי למשל יש רגעים שבהם אין לי מושג מה קרה לפני 2 דקות ומה עשיתי / איזה יום היום / מה עשיתי אתמול בערב. אני מתחיל להריץ בראש שלי (כי אצלי תמיד הכול משוייך לכול מיני תמונות) ואז בסופו של דבר אני מתחיל להיזכר.

טוב אם כולם מספרים על עצמם אז גם אני אשתף:

אני אישית לא חלמתי חלומות צלולים (או לפחות לא זוכר) וחייב לציין שלדעתי זה מסוכן מאוד! (אולי אני אסביר אחר כך).

בקיצור לפני שאני שוכח חלום של היום (שקטע מסויים בו חוזר כבר הרבה פעמים אצלי):

אני נשלח למשימה עם עוד עמה אנשים לפוצץ משהו (או משהו בסגנון הזה) בקיצור אני משלים את המשימה וצריך ללכת ולכן אני הולך לבית קרוב שבו יש לי חבר שמנתר (כאילו מסתכל על כול מה שקורא , מצלמות, עניינים.) ויש לו כמה תיקים כאלה. אחרי דיבור קצר אני אומר לו שצריך להתכונן ללכת כבר ואני לוקח קאלאץ', מחזיק אותו ומחכה עד שחבר שלי יתארגן ויבוא.

אנחנו פותחים דרך מסויימת שמובילה למין מקום חשוך כזה ואם אני לא טועה הוא היה טיפה מוצף, הקאלאץ' אצלי בהיכון , אני נכנס וקולט מין זומבי שהולך לאט.

מה אני עושה? כמובן שאני מתחיל לירות בו אבל [והינה מה שאני חווה לא בפעם הראשונה] הקאלאץ' יורה כדורי BB (כדורי פלסטיק קטנים כאלה) שכמובן שלא משפיעים על הזומבי בכלל. הוא ממשיך להתקרב ואני נכנס לפאניקה , החבר בא עם אקדח ואני מצפה שהכדורים של האקדח לפחות יהיו אימתיים ויהרגו את הזומבי אבל באותו הזמן אני מבין שנדפקתי כי שי לי קאלאץ' שיורה שטויות (באותה ההצלחה הוא היה יכול לירות לבבות בצבע ורוד) , אני נכנס עוד יותר לפאניקה כי הזומבי כבר ממש קרוב ומתעורר.

יש לציין כי שלטתי חלקית בחלום הזה ואני זוכר אותו די במעורפל.

כשאני חושב על זה אנמי זוכר שהיה לי חלום (קצר מאוד) שהיה כנראה צלול בגלל שממש זכרתי בבוקר הכול. באותה התקופה שיחקתי AGE OF EMPIRES II ובלילה לפני חיפשתי צ'יט שמוריד את הFOG OF WAR . בקיצור בחלום אני מדבר עם חבר שלי שבדיוק מחפש את הצ'יט הזה גם ואני זוכר שאני אומר לו משהו.

למחרת גיליתי שזה לא הצ'יט המקורי אבל הייתי די קרוב וזכרתי את החלום מעולה.

למה אני חושב שחלומות צלולים הם מסוכנים?

טוב כולנו מבינים שחלומות הם כנראה מהתת-מודע ואנחנו (כאנושות) לא ממש מבינים מה קורה שמה, ולדעתי יש סיכוי שאתה תפגוש במשהו שאתה לא "צריך"/רוצה/בריא לך.

הסבר יותר עמוק ינתן אם ידרש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 105
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

מה הקשר לחיזר? לא כל בני האדם דומים וכמו שאתה יודע יש הפרעות שינה שונות, רובן שליליות אבל לא בהכרח.

לא כל פתולוגיה היא שלילית. אתה פשוט שונה בקטע הספציפי הזה מהנורמל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לפעמים רואה הכל כמו סרט כזה..אבל אני זוכר שאני לא הבנתי שזה חלום וזה ממש מטריד אותי..ממש אני יכול לזכור מה היה אבל אני זוכר שהכל זרם ולא היה לי ממש מה לעשות,ואז הכל התרחק ונהיה שחור מהר כזה והתעוררתי,זה קרה לי הרבה פעמים אבל בד"כ אני לא זוכר כלום :P הולך לישון ומוצא את עצמי יום אחרי זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה אני חושב שחלומות צלולים הם מסוכנים?

טוב כולנו מבינים שחלומות הם כנראה מהתת-מודע ואנחנו (כאנושות) לא ממש מבינים מה קורה שמה, ולדעתי יש סיכוי שאתה תפגוש במשהו שאתה לא "צריך"/רוצה/בריא לך.

הסבר יותר עמוק ינתן אם ידרש.

אהה, ובמציאות אתה פוגש כל הזמן אנשים טובים... לפחות החלום הוא רק חלום. חוץ מזה הבנתי שאפשר לשלוט בו באופן מודע וגם שיש דרך להתחמק מסיוטים.

נניח רודף אחריך איזה מישהו, אז אתה צריך להסתובב ולהתעמת איתו. אתה צריך לשאול אותו למה הוא רודף אחריך, מה הוא רוצה ממך ?

הוא אמור פתאום להפוך לנורמלי ולדבר איתך כמו בן אדם רגיל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן אבל כשהזומבי רץ אחרי פשוט לא היה לי ת'אומץ לשאול אותו מה הוא רוצה ממני :nixweiss:

אם האיתי יודע שאני בתוך חלום ואני יכול לפוצץ את האמאמא שלו אז זה מה שהאיתי עושה :D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אהה, ובמציאות אתה פוגש כל הזמן אנשים טובים... לפחות החלום הוא רק חלום. חוץ מזה הבנתי שאפשר לשלוט בו באופן מודע וגם שיש דרך להתחמק מסיוטים.

נניח רודף אחריך איזה מישהו, אז אתה צריך להסתובב ולהתעמת איתו. אתה צריך לשאול אותו למה הוא רודף אחריך, מה הוא רוצה ממך ?

הוא אמור פתאום להפוך לנורמלי ולדבר איתך כמו בן אדם רגיל.

אני לא ממש דיברתי רק על אנשים. והתכוונתי לעך שיכול לקרות לך משהו מזה שאתה "מתפשפש" בתת-מודע שלך ומנסה לשלוט בו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש עוד סוג של חלום שהיה לי וגם לחבר שלי היה אז אני לא המשוגע היחיד אבל זה חלום שעושה לך הרגשה ממש רעה

יש לך כמו הרגשה של בחילה במוח ואתה מדמיין צורות לא הגיוניות אי אפשר כלכך להסביר את זה אבל מי שהיה לו את זה יכול להבין לפי התיאור הזה על מה אני מדבר

זה ממש חרא זאת ההרגשה הכי חרא שהרגשתי בחיים שלי החלום הזה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פעם היה לי חלום שאני במין מקום אם הרבה מכוניות משופרות וכלחצו על הגז אז הרגשתי צרבת נוראית וכשהתעוררתי באמת הייתה לי צרבת ואחרי זה הקאתי כל הלילה מה שמוזר זה שהרגשתי את זה בחלום

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לי בפעם האחרונה מישהו בחלום אשכרה עזר לי בתרגיל במתמטיקה שהייתי תקוע בו.

חח..

לי קרה כמה פעמים שעשיתי שיעורים במתמטיקה לפני השינה ונתקעתי על תרגיל אחד והלכתי לישון וזהו, ואז חלמתי שאני פותר את התרגיל אבל אני כותב וקורא כל מיני דברים לא הגיוניים או סתם משפטים בלי קשר בינהם וכו' (כמו שמסתכלים על שעון דיגיטלי ורואים ג'יבריש או דברים מוזרים)..

אני לא זוכר אם ההבנה הייתה אחרי החלום או באמצעו, נראה לי שבשלב מסויים הבנתי שאני בחלום וכל מה שאני כותב זה חרתא, אז הערתי את עצמי.

אני מקנא במי שיכול לשלוט לגמרי בחלומות שלו. פעם קרה שהבנתי שאני בחלום (אבל אני לא חושב שהוא הוא הפך לצלול ממש), וניסיתי לעשות דברים כמו לעוף אבל לא הצלחתי, או שהצלחתי רק בקושי ועם הרבה מאמץ.

דבר דומה קורה שאני בסיוט ומשהו רודף אחרי ואני רץ בכל כוחי, אבל אני פשוט לא יכול לרוץ מהר, לא יכול להרים את הרגלים ולזוז מהר, בסוף או שאני מצליח לברוח או שתופסים אותי (ואני מרגיש את זה חלש, למשל אני חושב שפעם דקרו אותי בחלום והרגשתי את זה, מין הרגשה שקשה לתאר, אבל היא לא נעימה) ואני מתעורר.

אני יכול לכתוב עוד הרבה בנושא אבל אין לי ממש חשק..

אני רק אגיד שבפעם הראשונה ששמעתי וקראתי על החלומות הצלולים בלילה היה לי חלום צלול (ממש קצר, כי ישר התעוררתי, אז לא קרה בו כלום). חבל שמאז לא היו לי עוד חלומות כאלו (לפחות לא צלולים ב100%, קורה לפעמים שאני מבין שאני בחלום אבל לא מבין לגמרי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמעו, תראו מאז שאני זוכר את עצמי אני שולט בכל החלומות שלי חוץ מ2 חלומות שקרו לי בלילה אחד.

בעיקרון יש לי גם לילות שחורים כאלו, שאני לא חולם וכל הגוף ממש נח כזה ואין כלום גם אם מעירים אותי באמצע הלילה אין כלום ומה שמיוחד זה שאני קם יותר רענן אחרי לילה כזה...מאשר מלילה שאני חולם.

אין לי מושג מה זה חלום צלול וכל זה, אני יודע שבחלומות ממה שאני יודע אני שולט וזה היופי בעניין שאני יכול לשנות את סטואציה ולעשות הכל אפשר להגיד...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוא אני אגיד לך ולכם משהו .. האמת , שאני אף פעם לא "שבע" משינה. ואני מרגיש שאני רוצה לישון הרבה יותר, הרבה הרבה יותר. יש עייפות מסוימת שהיא גם מעין אינסומניה אפשר להגיד.

זה שהמוח שלי אף פעם לא נוח לא יכול להיות... אין בזה שום הגיון.

בכל מקרה, כך או כך 99% מן המקרים(אם לא 100) אני יודע שאני בחלום ואני יכול לשלוט בזה ולעשות מה שאני רוצה.

תקרא לי חייזר :xyxthumbs:, אבל זה פשוט טבעי ואין לי יכולת ממש להסביר את זה.

גם אני ככה בערך... רק שאין לי שליטה מלאה על הנעשה (כנראה שהמוח מדחיק דברים)

והקטע שהחלום עוזר לפתור בעיה קורה לי לפעמים אבל בעצם נראה לי שהוא מסביר לי את מה שהמוח כבר הבין (כאילו משהו בתהילך ההבנה נדפק בדרך) אבל לא תמיד זה עובד...

ונראה לי שקראתי שלאנשים עם מוח "הומני" (תקשורת, ספרות, וכו' יותר קל לשלוט על החלום, מה שדי מעודד אותי- מגמת ....) מאשר עם מו מתמטי (ברח לי המונח הרשמי..)

והקטע הכי מוזר מבחינתי הוא שאני יודע שאני חולם ובעל השליטה ובכ"ז אני לא השחקן הראשי בהצגה וכל- שכן לא הכי משפיע..(אולי זה קשור לאופי??)

ודבר נוסף נראה לי שיש מצב שפשוט המוח לא נכבה לגמרי (לפחות אצלי..) מתוך שינה אלא רק ממעיט בעוצמה(והרי ידוע שבן אדם ממוצע מנצל כ- 20 אחוז מיכולת מוחו..) ככה שאולי זאת הסיבה..

נ"ב האם רק לי הדיון הזה מזכיר איזה שלב ב- Psychonauts?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...