כדאי להשאיר את המחשב דלוק בלילה? - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כדאי להשאיר את המחשב דלוק בלילה?

manbot

Recommended Posts

מי אמר שכדאי להשאיר את המחשב דלוק בלילה?

מי שמשאיר את המחשב דלוק בלילה לא משאיר אותו סתם דלוק אלא משאיר אותו כדי שיוריד דברים ולא סתם בשביל היופי...או בשביל הרעש שהוא יוצר :(

לפי דעתי עדיף לכבות את המחשב כל פעם שאתם עוזבים אותו כאשר הוא לא בשימוש במיוחד אם לא מותקן אצלכם 2000 או , כי אז אתם בצרות.....וBSOD עלול להופיע בכל דקה לאחר שימוש ממושך במחשב ללא הפעלה מחדש.

טוב אני משתמש מחשב מכור...המחשב דלוק 24שעות ביממה...... אבל אני בדרך כלל מכבה אותו כשאני יוצא מהבית ואין שום פעולה שהמחשב צריך לעשות (הורדות בדרך כלל..) אבל אם אתה עוזב את המחשב לפחות מ30 דקות אז עדיף לך לא לכבותו כלל אלא רק לכבות את המסך. ואם אתה עוזב את המחשב ל-פחות מ10 דקות אז עדיף שלא תכבה כלום!

בכל אופן אני ממליץ בחום לכל מי שמשתמש בWin 98, ME והאלה שעדיין על Win 95 להפעיל מחדש כל כמה שעות בעיקר למי שיש מחשב 2 או יותר ישן מזה ופחות מ128MB .

ולמי שיש WinXP.....אתה לא חייב לכבות.....אבל זה לא יזיק :jump:

ובקשר להשארת המחשב דלוק......זה גם לא יזיק אם המחשב שלכם הוא חדש (נקנה לפני שנה... בערך) או אם הוא ישן בטירוף (Pentium 1) מכיוון שהPentium 1 כל כך עמידים!! שהם פשוט לא נהרסים!! יש לי חבר שיש לו 1 יותר מ7 שנים והוא עדיין משתמש בו (חחח) טוב זהו נושא לוויכוח ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ולמי שיש WinXP.....אתה לא חייב לכבות.....אבל זה לא יזיק :jump:

ובקשר להשארת המחשב דלוק......זה גם לא יזיק אם המחשב שלכם הוא חדש (נקנה לפני שנה... בערך)

לא יזיק ? :) , זה יכול או 1)לא לעשות כלום או 2) להזיק , והנטייה היא יותר לכיוון 2 , חשבת על הארדיסק שמסתובב במהירויות של מטוס כל הזמן הזה ? (וכל כמה זמן המערכת הפעלה תמיד תעיר אותו אם הוא "יישן") חשבת על איזה בלאי זה יגרום לו עם הזמן ? , חשבת על כל המאווררים המכנים המובהקים שפשוט יתבלו או יהרסו ושיעבירו כמות אדירה יותר של אבק עליהם ולתוך המחשב, חשבת על הספק המסכן שאוהב לפעמים לשבוק חיים ולעשות צרות עם הזמן ? חשבת על תגובת שרשרת של: מספיק מאוורר אחד שמפסיק לעבוד והלך חצי מחשב ?

חשבת על כל החום שנוצר לאורך זמן ואיך הוא משפיע על הרכיבים בסופו של דבר ?

אז הנטייה ל "זה כן יכול להזיק" היא הרבה יותר חזקה מאשר לא להזיק , ולא משנה עד כמה הרכיבים שלך איכותיים - אם התופעה קוראת ברכיב פשוט , אז זה אומר שהתהליך גם קורה ברכיב איכותי , לא תמיד עם אותה התוצאה , אבל קורה.

וכל מה שדובר על מערכות הפעלה - זה ממש , אבל ממש לא קשור לכיבוי מחשב - אלא להפעלה מחדש (ריסטרט) לכן לא קשור ממש לנושא.

אז יש המון המון סיבות מדוע לא להשאיר את המחשב דלוק כשאין צורך.

(ד"א גם להדליק ולכבות יותר מידי זה גם לא בריא - אז לא להיות פאנאטים..)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המחשב שלי עובד כבר חצי שנה! זה לא מזיק ולא עושה שום דבר רע...!!

אני מכבה רק את המסך שאני לא משתמש בו חוץ מזה אני עושה איזה ריסט פעם בשבוע או פעם בכמה ימים אם אין לזה איזה צורך מיוחד.

AXP1800

512DDR

R9700

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא מזיק

אני מציע לך לכבות (תכסוך בכסף לחשמל :)

המחשב שלי נשאר דלוק פעם ב..

כשאני מוריד משהו בלילה

אם אני יוצא לאנשהו לכמה שעות אני מכבה רק את המסך גם אם הוא לא עושה כלום

אבל בלילה אני מכבה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב אצלינו הסיפור יותר בעייתי. רכשנו 58 מחשבים בשנת 2000 עם מפרט של Duron 650Mhz, כמובן הכל כולל הכל עם לוח מעולה של ZX (אני חושב). בקיצור הוחלט להשאיר את המחשבים עובדים כל הזמן. לא מכבים אותם (בכיתות לימוד).

מה המסקנה ? הדיסקים של , נדפקו כמעט כולם, מאווררים מוחלפים כל 3 חודשים , והבלאי עצום.

אני מאמין שחשבון החשמל של האוניברסיטה גם עלה ועלה ועלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המחשב שלי עובד כבר חצי שנה! זה לא מזיק ולא עושה שום דבר רע...!!

אני מכבה רק את המסך שאני לא משתמש בו חוץ מזה אני עושה איזה ריסט פעם בשבוע או פעם בכמה ימים אם אין לזה איזה צורך מיוחד.

AXP1800

512DDR

R9700

זה שחצית את הכביש באדום 10 פעמים ולא נידרסת , זה לא הופך את זה לבטוח וכדאי , או "לא מזיק".

ברור שהמחשב לא ימות או יתבלא בוודאות אם משאירים אותו פתוח כל הזמן , אבל זה עלול לגרום לכל הדברים שהוזכרו כאן , ויש המון המון המון פרמטרים שמשפיעים על זה. וסטטיסטיקה על מחשב אחד ממש לא אומרת כלום , שים לב את הדוגמא שUDICOL הביא , סטטיסטיקה על 58 מחשבים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אני לא מכבה בכלל את המחשב אבל פעם בכמה ימים אני עושה ריסטארט יזום (ובאותו הזמן בודק אם יש עדכונים שמחייבים ריסטארט)

כבר לפני שנים התחלתי עם פנטיום 3 ודיסק ועכשיו עם 4 ודיסקים WD ונוספים ויחד עם המון ציוד נלווה

המחשב תמיד מוריד משהו עם אוברנט (פתוח 24 שעות).

מה שכן אני שם את המסך על חסכון באנרגיה אחרי 10 דקות של אי תזוזה.

איך אומרים "טפו טפו" בינתיים לא קרה לי כלום "טפו טפו"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה שחצית את הכביש באדום 10 פעמים ולא נידרסת , זה לא הופך את זה לבטוח וכדאי , או "לא מזיק".

ברור שהמחשב לא ימות או יתבלא בוודאות אם משאירים אותו פתוח כל הזמן , אבל זה עלול לגרום לכל הדברים שהוזכרו כאן , ויש המון המון המון פרמטרים שמשפיעים על זה. וסטטיסטיקה על מחשב אחד ממש לא אומרת כלום , שים לב את הדוגמא שUDICOL הביא , סטטיסטיקה על 58 מחשבים.

כי UDICOL דיבר על 58 מחשבים באוניברסיטה... אני לא מאמין של-ICE יש 58 מחשבים בבית אז הוא יכול לדבר רק על המחשב שלו :)

בקשר לכוננים: כבר היו דברים מעולם (סדרות ייצור דפוקות של כוננים קשיחים)

אני גם משאיר את המחשב פתוח 24/7 ואין לי שום בעיות... פעם בכמה ימים עושה ריסטרט והמחשב שמח ומאושר :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שלמחשב שלי ינתקו תתקע רק כשאלוהים ינתק לי תתקע, אבל בתכלס הוא עובד 24\7, וטפ טפו טפו הוא כבר בן שנה וחצי וחוץ מלוח אם ומעבד לא נישרף כלום!!! :jump:

נ.ב הלוחאם והמעבד נשרפו בגלל שעשיתי אובר קלוק ולא שמתי לב שהוא עבר את ה75 מעלות (קורה לא?!?!) ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדיסקים של , נדפקו כמעט כולם

אני צריך להוסיף? יש סיבה שIBM מכרה את כל חטיבת ההארד דיסקים שלה לחברה אחרת...

הדלקה וכיבוי רבים של המחשב הורסים את ההארד דיסקים הרבה יותר שכן האצת ההארד דיסק למהירות הנדרשת (7200 או 5400 RPM)גורמת לצריכת אנרגיה גבוהה בהרבה מסיבוב מתמיד וקבוע של ההארד דיסק ובכך גורמת לבלאי רב ומהיר יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...