אפיק מעבר, אוניברסיטה פתוחה לטכניון - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אפיק מעבר, אוניברסיטה פתוחה לטכניון

HoT-DoG

Recommended Posts

שלום לכולם,

רציתי לקבל מידע לגבי אפיק מעבר.

הקונספט של אפיק המעבר מאוד קורץ לי מכמה סיבות:

1) אפשרות של פריסת שנת לימודים לשנה וחצי (בהנחה שאתחיל ללמוד עכשיו וארצה לעבור באוקטובר 2009)

2) הרגשה יותר חופשית לפני השתעבדות ל4 שנים (3 במקום 4)

3) והסיבה העיקרית, בגרות ופסיכומטרי לא מספיקים :(

האם יש פה אנשים שהתנסו באפיק מעבר, או מכירים אנשים שעברו את התהליך?

האם בכל מקרה עדיף לשפר בגרות ופסיכומטרי מאשר אפיק מעבר?

אשמח מאוד לקבל את עזרתכם

בתודה מראש, גיא

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 108
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

זה לא פשוט אפיק מעבר אבל אפשרי .

לכל פקולטה יש דרישות אחרות

בד"כ אתה תצטרך לקחת כ 5-7 קורסים באו"פ ולסיימם בממוצע של 80-85

זה נראה לא בשמיים , אבל כשמדובר בקורסים כמו אינפי וליניארית זה לא פיקניק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה פקולטה ?

עוד לא החלטתי

מדעי המחשב

או מכונות

תגידו, זה גם תופס על מדעי המחשב? אני שנה הבאה בעזרת השם מתחיל ללמוד בפתוחה, תהיה לי אפשרות לעבור לטכניון?

כן!

זה פשוט אמצעי קבלה נוסף לטכניון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עושה אפיק מעבר כרגע לטכניון למסלול הנדסת מע' מידע.

הממוצע שהטכניון דורש באפיק לפקולטות הנדסה הוא בין 80 ל85, תלוי במסלול, כאשר מדובר בממוצע טכניוני, ושיטת חישוב הממוצע היא עם חישוב משקל כל קורס! (כלומר אם לקחת 7 קורסים, אתה לא סופר את הממוצע בדרך הרגילה כמו בבית ספר, סופר סכום ומחלק במספר מקצועות).

כמו כן כל קורס יש לעבור עם ציון 70 לפחות. במידה ואתה מקבל את הממוצע הנדרש, הטכניון מתחייב להכניס אותך אליו (כלומר זה לא על בסיס מקום פנוי או משהו כזה). כמו כן, הקורסים שאתה לוקח בפתוחה נותנים לך פטורים בקורסים המקבילים שלהם בטכניון (מה שעושה את המסלול הזה עדיף ממכינה לדעתי, כי אתה לא "מבזבז שנה).

לגבי אישורים מהצבא אני לא כ"כ יודע, אבל אני חושב שאתה צריך אישור מהצבא, בדיוק כמו אישור עבודה אם אתה רוצה ללמוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אני רוצה לעשות את זה בזמן אז נדרש אישור כלשהו מהם או שזה על אחריותי ללמוד כשיש לי זמן, והצבא יכול לא להיות מודע בכלל שאני לומד?

לאונב' הפתוחה לא נדרש אישור, אבל חל איסור מוחלט ללמוד באונב' רגילה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש הרבה חיילים לומדים באו"פ , ומותר להם על פי חוק צהלי לכך .

יש כל מיני הטבות שהם מקבלים על פי חוק , וגם אם יהיה לך מ"פ נורמלי , אז הוא יתן לך הטבות יותר מהחוק היבש .

לפי דעתי זה רעיון מעולה , לוקח איזה קורס אחד בסימסטר , אין כמעט עומס , לומד אותו היטב , הציון הסופי בהתאם בע"ה .

ושתשתחרר אם הצלחת ממשיך בטכניון , אם לאו עושה תואר ראשון באו"פ .

בגיל 25-26 תוכל כבר לעשות תואר שני בכל אוניברסיטה בארץ .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עושה אפיק מעבר כרגע לטכניון למסלול הנדסת מע' מידע.

הממוצע שהטכניון דורש באפיק לפקולטות הנדסה הוא בין 80 ל85, תלוי במסלול, כאשר מדובר בממוצע טכניוני, ושיטת חישוב הממוצע היא עם חישוב משקל כל קורס! (כלומר אם לקחת 7 קורסים, אתה לא סופר את הממוצע בדרך הרגילה כמו בבית ספר, סופר סכום ומחלק במספר מקצועות).

כמו כן כל קורס יש לעבור עם ציון 70 לפחות. במידה ואתה מקבל את הממוצע הנדרש, הטכניון מתחייב להכניס אותך אליו (כלומר זה לא על בסיס מקום פנוי או משהו כזה). כמו כן, הקורסים שאתה לוקח בפתוחה נותנים לך פטורים בקורסים המקבילים שלהם בטכניון (מה שעושה את המסלול הזה עדיף ממכינה לדעתי, כי אתה לא "מבזבז שנה).

לגבי אישורים מהצבא אני לא כ"כ יודע, אבל אני חושב שאתה צריך אישור מהצבא, בדיוק כמו אישור עבודה אם אתה רוצה ללמוד.

השאלה אם מי שלא עשה 5 יחידות יוכל להסתדר עם חומר כזה בלי מכינה?

וד"א בן דוד שלי עשה בזמן הצבא תואר באוניברסיטה הפתוחה

איזה 5 שנים אחר כך סיים אותו חח

ותגידו האוניברסיטה הפתוחה נחשבת בארץ? (שוב הדוגמא של - ידברו איתי בכלל? או שזה כמו המכללות?)

פסיכומטרי צריך בשביל האוניבסריטה הפתוחה/מעבר לטכניון?

הציוןם בקורסים האלה בטכניון יהיה כמו באוניברסיטה הפתוחה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה הקטע באו"פ אתה יכול לעשות תואר ב 4 שנים וגם ב 10 שנים תלוי כמה אתה רציני

הממוצע הוא 5 שנים אבל יש לא מעט אנשים שלוקחים את הזמן שלהם ובגלל זה מסיימים ב 6-7-8 שנים תואר ראשון .

דרך אפיק מעבר לטכניון לא תצטרך פסיכומטרי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...