אפיק מעבר, אוניברסיטה פתוחה לטכניון - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אפיק מעבר, אוניברסיטה פתוחה לטכניון

HoT-DoG

Recommended Posts

• תגובות 108
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אוקיי בגלל שאנשים פה חושבים שזה כרטיס כניסה קל לטכניון או לכל אונב' אז אני אבהיר כמה דברים.

הפרוצדור של אפיק מעבר קיימת בכמעט כל אונב' רובן לא רשומות שמה אלא רק הפקולטות הפופלאריות. אם אתם רוצים לעשות אפיק מעבר לפקולטה X באונב' Y אתם צריכים להתקשר לאונב' לברר את רשימת הקורסים הנדרשים לפקולטה(הקורסים הם של האונב' שאליה אתם מעוניינים לעבור) ולהעביר את רשימת הקורסים לאו"פ הם בודקים איזה קורסים חופפים ומביאים לכם רשימה של קורסי חובה ובחירה לאפיק המעבר.

אפיק המעבר זאת שנה ראשונה באונב' הרגילה, גם לפי סיליבוס הקורסים וגם לפי כמות הנקודות לתואר שיעברו לזכותכם.

מעבר לכמות הנקודות וקורסי חובה הממוצע צריך להשמר מעל ל85 בקורסי חובה ומעל ל80 בקורסי רשות, זה אולי נשמע קל אבל זה מאוד אבל מאוד לא פשוט.

ציון עובר באונב' זה 55, עתודאים נאבקים בשביל ה70 שלהם. עכשיו מעבר לכך, כל קורס באו"פ עולה כ2000 שקל(יש הנחה זעומה לחיילים, והנחה של כמעט 50% לקרביים). מתכונת מתוגברת(מה שנקרה קורסי מכללה או מתכונת מכללה באו"פ) עולים כפול.

ככה שבעניין הכספי אפיק המעבר בא"ופ יכול להגיע לעלות של כמעט תואר באונב' רגילה.

עכשיו מעבר לעניין הכספי, כאשר אתם פונים לאונב' שתומכת באפיק מעבר היא לא רושמת אותם לפקולטה, לא לשנה המדוברת ולא לשנה הבאה או כל שנת אחרת עד סיום אפיק המעבר. אחרי שסיימתם את אפיק המעבר אף אחד לא מבטיח לכם מקום בלימודים בסמסטר הקרוב או אפילו בשנה הקרוב באונ' שאליה "עברתם" במיוחד אם מדובר בפקולטה פופולארית שתנאי הכניסה אליה מטורפים - האונב' תמיד תעדיף אנשים שהתקבלו בדרך הרגילה מאשר אפיק מעבר(וכאן ד"א פסיכומטרי עוזר והרבה). עם אפיק מעבר בלבד אתם יכולים להתייבש שנה שלמה ולפעמים אפילו יותר. רוב האנשים שאני מכיר שעשו אפיק מעבר או קורסים חופפים באונב' הפתוחה עשו את זה לא בשביל להתקבל לאונב' אמיתית, אלא בשביל לקצר שנה ויותר מהתואר שלהם בזמן הצבא. ההתקבלות שלהם עדיין תיהיה עם פיסכומטרי ובגרות והקורסים שהם עשו באו"פ הם סתם בונוס וקיצור זמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רוצה להתייחס לתגובתו של דובי זובי להבהיר כמה דברים:

אפיק המעבר אינו מסלול קל כלל וכלל. המסלול מתאים לאנשים שיכולים ללמוד לבד רוב הזמן בלי שמישהו ידחק בהם וירצה להם. הלימודים בפתוחה כוללים רק תרגולים פעם בשבוע או שבועיים (תלוי במתכונת הקורס) עם מתרגל. כמו כן יש קורסים עם הרצאות בוידאו באינטרנט (בשידור חי או מוקלטים).

שכר הלימודים באו"פ מפורסם כאן: http://www.openu.ac.il/registration/5-5.html

עלות קורס בהנחיה רגילה הינה 1755 ש"ח (כלומר מפגש עם מתרגל פעם בשבועיים)

תוספת להנחיה מוגברת הינה 205 ש"ח - ולא כפליים! (כלומר מפגש עם מתרגל פעם בשבוע)

כמו כן יש הנחה לחיילים בסדיר (10% לג'ובניקים ו50% ללוחמים, בקשר לתומכי לחימה צריך לברר) ולחיילים משוחררים קיימת הנחה רק ל2 קורסים הראשונים.

ללא ספק עלות הלימודים באו"פ לא קטנה אך יש לציין שהספרים כלולים במחיר (אתם מקבלים אותם בדואר).

כמו כן, הסטודנטים יהנו מהחזרים בהתאם להחלטות ועדת וינוגרד לאחר השלמת 18 נ"ז באו"פ.

עכשיו בקשר לסעיף האחרון - הפקולטות באוניברסיטאות המופיעות בדף של אפיק המעבר (http://www.openu.ac.il/afik/) מתחייבות להכניס את הסטודנטים שעמדו בציונים ובממוצע הנדרש לכל מסלול! כלומר לא "נחשוב על זה" ולא על סמך מקום פנוי! מתחייבות!

במידה והממוצע נמוך מן הנדרש הן יכולות לשקול את את צירופך. ואז ההחלטה בידיים שלהם.

עכשיו בקשר לתגובות אחרות:

הלימודים באו"פ תלויים בעיקר בך, אך גם באוניברסיטאות "סגורות" אתה יכול למשוך תואר 6 שנים!

לגבי רמת הלימודים או בעיקר שאלות של "יש לי 4 יחידות במתמטיקה האם אני אוכל לעמוד ברמה של קורסי מתמטיקה באוניברסיטה?" - התשובה היא, כמו שכבר הבנתם - הכל תלוי בך. החומר האקדמי שונה מהחומר שלומדים בתיכון. קורסים כמו חשבון אינפיניטסימלי או אלגברה לינארית כמעט ולא נוגעים בדברים שלמדת בבית ספר. אבל הדבר דורש כמובן ידע ותפיסה מתמטית טובה. אם בקושי שרדתם ב3 יח' אז אני לא מאמין בניסים.

לגבי ההכרה בקורסים שעשית באו"פ ע"י אוניברסיטה "סגורה", אז כן, אם עמדת בהתחייבות לציונים ע"פ אפיק המעבר, האוניברסיטה תכיר בציונים שלך ותתן לך פטור מהקורסים המקבילים אצלה. לצורך העניין תעיף מבט בקורסים הנדרשים באפיק מעבר לטכניון באחד ממסלולי ההנדסה, ואז תעיף מבט בסילבוס של הטכניון למסלול הנדסה, אותם קורסים.

לגבי עניין ההכרה באו"פ, הרבה אנשים משמיצים את הפתוחה, אך ללא הצדקה ממש. האונ' הפתוחה ידועה ברמת לימוד גבוהה והספרים אשר היא מוציאה לאור נמצאים בשימוש של מרצים וסטודנטים באוניברסיטאות אחרות! איך יראה אותך מעסיק? העניין אינדיבידואלי. אם הוא אידיוט הוא יזלזל בך, אם הוא אינטלגנט הוא יבין שללמוד את החומר לבד ולעבור את זה בהצלחה זהו דבר קשה יותר.

אין צורך בפסיכומטרי או תעודת בגרות לשם שינוי, על מנת להתקבל לאפיק מעבר ולעבור לאונ' אחרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין צורך בפסיכומטרי או תעודת בגרות לשם שינוי, על מנת להתקבל לאפיק מעבר ולעבור לאונ' אחרת.

הרגעת אותי, אני מודע לכך שיהיה קשה בטירוף לעבור לטכניון אבל כל עוד אין דרישות לפסיכומטרי גבוה או בגרות טובה יש סיכוי לעשות את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין חובת נוכחות בתרגולים. אי הגעה לתרגולים יכולה לפגוע רק בך. לכן למידה לחיילים היא בהחלט יכולה להיות בעייתית (כמו עבודה).

לגבי האם יש סיכוי, אז תמיד יש סיכוי, הכל תלוי בך :-)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רואה שיש הרבה מתעניינים בנושא , אני ממליץ לכולם לבוא לפורום הזה

http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/forumpage.asp?id=654

זה פורום עם הרבה מאוד סטודנטים של האו"פ הן תלמידי תיכון , הן חיילים, הן לתואר ראשון ,ושני , ואפילו מנחים באו"פ

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רואה שיש הרבה מתעניינים בנושא , אני ממליץ לכולם לבוא לפורום הזה

http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/forumpage.asp?id=654

זה פורום עם הרבה מאוד סטודנטים של האו"פ הן תלמידי תיכון , הן חיילים, הן לתואר ראשון ,ושני , ואפילו מנחים באו"פ

אתה המנהל שם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי בגלל שאנשים פה חושבים שזה כרטיס כניסה קל לטכניון או לכל אונב' אז אני אבהיר כמה דברים.

הפרוצדור של אפיק מעבר קיימת בכמעט כל אונב' רובן לא רשומות שמה אלא רק הפקולטות הפופלאריות. אם אתם רוצים לעשות אפיק מעבר לפקולטה X באונב' Y אתם צריכים להתקשר לאונב' לברר את רשימת הקורסים הנדרשים לפקולטה(הקורסים הם של האונב' שאליה אתם מעוניינים לעבור) ולהעביר את רשימת הקורסים לאו"פ הם בודקים איזה קורסים חופפים ומביאים לכם רשימה של קורסי חובה ובחירה לאפיק המעבר.

אפיק המעבר זאת שנה ראשונה באונב' הרגילה, גם לפי סיליבוס הקורסים וגם לפי כמות הנקודות לתואר שיעברו לזכותכם.

מעבר לכמות הנקודות וקורסי חובה הממוצע צריך להשמר מעל ל85 בקורסי חובה ומעל ל80 בקורסי רשות, זה אולי נשמע קל אבל זה מאוד אבל מאוד לא פשוט.

ציון עובר באונב' זה 55, עתודאים נאבקים בשביל ה70 שלהם. עכשיו מעבר לכך, כל קורס באו"פ עולה כ2000 שקל(יש הנחה זעומה לחיילים, והנחה של כמעט 50% לקרביים). מתכונת מתוגברת(מה שנקרה קורסי מכללה או מתכונת מכללה באו"פ) עולים כפול.ככה שבעניין הכספי אפיק המעבר בא"ופ יכול להגיע לעלות של כמעט תואר באונב' רגילה.

עכשיו מעבר לעניין הכספי, כאשר אתם פונים לאונב' שתומכת באפיק מעבר היא לא רושמת אותם לפקולטה, לא לשנה המדוברת ולא לשנה הבאה או כל שנת אחרת עד סיום אפיק המעבר. אחרי שסיימתם את אפיק המעבר אף אחד לא מבטיח לכם מקום בלימודים בסמסטר הקרוב או אפילו בשנה הקרוב באונ' שאליה "עברתם" במיוחד אם מדובר בפקולטה פופולארית שתנאי הכניסה אליה מטורפים - האונב' תמיד תעדיף אנשים שהתקבלו בדרך הרגילה מאשר אפיק מעבר(וכאן ד"א פסיכומטרי עוזר והרבה). עם אפיק מעבר בלבד אתם יכולים להתייבש שנה שלמה ולפעמים אפילו יותר. רוב האנשים שאני מכיר שעשו אפיק מעבר או קורסים חופפים באונב' הפתוחה עשו את זה לא בשביל להתקבל לאונב' אמיתית, אלא בשביל לקצר שנה ויותר מהתואר שלהם בזמן הצבא. ההתקבלות שלהם עדיין תיהיה עם פיסכומטרי ובגרות והקורסים שהם עשו באו"פ הם סתם בונוס וקיצור זמן.

אמרת כל כך הרבה שטויות !!!!

קורס עולה כ 1700 שקל אם אתה רוצה הנחייה מוגברת עז תוסיף עוד 205 שקל !!!

עכשיו אם תעשה חשבון של6-8 קורסים *1700 שקל אז האפיק מעבר יעלה לך 10K-14K ובהתחשב בזה שאתה מקבל את כל חומר הלימוד שאתה צריך כלול בשכר הלימוד זה לא יוצא יותר יקר משנת לימוד באחת מהאונ' !!!

עכשיו בקשר לצבא והלימודים באו"פ , אתה לא צריך שום אישור מהצבא אבל אתה אמור ללמוד בזמנך הפנוי בלבד .

כמו כן אתה לא מקבל שום מלגות/כסף מהצבא בשביל הלימודים (לפחות אינ לא הצלחתי לקבל) אבל יש לך 10% הנחה אם אתה ג'ובניק (ואני לא מאמין שלקרבי יהיה זמן ללמוד באו"פ ככה ש50% הנחה לא רלוונטיים).

בנוגע להגעה לשיעורים, זה לא חובה אבל מוסיף!!! ושוב הכל תלוי בך !!! אם אתה מסוגל ללמוד לבד וקולט מהר =אין שום סיבה שלא תצליח !!! אם לא....זה יהיה קצת בעייתי

בהצלחהההההה !!! :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דווקא כן נינתן לדעת ,בדרך דיי עקיפה, הציונים של הקורסים שעושים באו"פ (או כל אונ' אחרת) לא נכללים בממוצע ובתעודה שמקבלים בסוף התואר!!!

אז אם המעסיק שואל מה קרה לציונים של אינפי לינארית מבוא למדמ"ח ועוד כמה קורסים....

אבל זה לא משהו שאמור להשפיע על קבלך לעבודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...