אפיק מעבר, אוניברסיטה פתוחה לטכניון - עמוד 5 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אפיק מעבר, אוניברסיטה פתוחה לטכניון

HoT-DoG

Recommended Posts

אביא 2 דוגמאות פשוטות:

1) אם לבן אדם קרה אסון בכיתה יב' בגלל הוא נאלץ לצאת לעבוד ולפרוש מבה"ס על מנת לעזור למשפחה שלו לעמוד על הרגלים, וכתוצאה מכך בגרות הוא לא קיבל, או

2) מישהו שהיה מוקף בחברה רעה בשנות ההתבגרות שלו ואחרי הגיוס לצבא הוא הבין ליד איזה אנשים הוא צריך להיות והחליט לקחת את עצמו בידיים ולהשלים בגרויות, ולנסות להתקבל לאוניברסיטה.

לדעתך לשני האנשים האלה יש הגיון עקום ועדיף שיוותרו מראש על השאיפה שלהם?

ולגבי רמתם האקדמית זה תפקידה של המל"ג להשגיח עליהם (המועצה להשכלה גבוהה )

לפי דעתי המל"ג עושה עבודה נאמנה , ולא חוסכת בביקורת שיש צורך (ראו את הדוחות השונים שלהם לגבי המוסדות השונים )

ביקורת זה הדבר היחיד שיש לנו בשפע במדינה הזאת. אבל לא מעבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 108
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

נניח אתה רוצה לעשות אפיק מעבר לטכניון למדעי המחשב. עליך לקחת את כל הקורסים הנמצאים ברשימה - http://www.openu.ac.il/afik/afik-tech/afik-tech-12-07.html

נניח תיקח קורס בסמסטר, ובהנחה שתעבור את כולם בהצלחה, יקח לך שלוש שנים בהנחה ותיקח גם קורסים בסמסטר קיץ (שהוא סמסטר קצר מאוד ולכן תוכל לקחת רק קורסים קלים כמו מע' ספרתיות).

הכל תלוי בכמה תוכל לסחוב ביחד עם הצבא, וההנחה שלי היא שלא הרבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל העסק נשמע לי מפוקפק, קומבינה א' לה ארץ נהדרת

אתה תתקבל לרפואה(אפילו נניח שהראיונות והכל ימשכו כהרגלם לסטודנט מעבר) בעזרת האפיק הזה?

אני רוצה לשמוע את זה מפי איזה בוגר - ומייק זה נשמע כאילו אתה פשוט מפרסם את זה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איפה ראית שאפשר בכלל להתקבל לרפואה על סמך אפיק המעבר הזה ? (רמז)

וזה לא קומבינה, תאמין לי שמי שלא מתאים, לא יעבור את זה, וגם אם כן, לא פתאום יהיה לו קל ו/או מובטח לסיים את התואר במקום אחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל העסק נשמע לי מפוקפק, קומבינה א' לה ארץ נהדרת

אתה תתקבל לרפואה(אפילו נניח שהראיונות והכל ימשכו כהרגלם לסטודנט מעבר) בעזרת האפיק הזה?

אני רוצה לשמוע את זה מפי איזה בוגר - ומייק זה נשמע כאילו אתה פשוט מפרסם את זה...

כן, אני עובד באו"פ ומפרסם את המסלול הנ"ל. על כל אחד שאני מצרף למסלול אני מקבל פחית קולה.

חיכיתי לספקנים שיגיעו והם הגיעו בגדול.

בכל אופן כמו שכבר הבהרתי מקודם, אני כרגע עושה אפיק מעבר בעצמי. איני מפרסם או ממליץ דבר לאף אחד. הדבר היחיד שאני עושה הוא חולק מניסיוני האישי והידע שצברתי בעת שחיפשתי מה לעשות לאחר השחרור. וכמו שאמרתי מקודם אני חוזר ואומר עכשיו - כל אחד צריך לעשות את השיקולים האישיים שלו על מנת להבטיח שהבחירה שלו תהיה אופטימלית למצבו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Chymes אם נראה לך שאני זורק תוכניות לאוויר אז שיבושם לך :-\ אני מדבר מנסיון....

אני בצבא לקחתי קורס אחד ובלעתי אותו בלי בעיה, והסמסטר לקחתי 3 וגם לא ממש סיבוך מי יודע מה...

מי שזורק שטויות לאוויר פה זה אתה אשר אפילו לא למדת באו"פ בחיים בטח.

תמשיך לבלבל לאנשים את השכל עם שטויות ולא להיות מחובר למציאות האמיתית, כבר הרבה פה אמרו לך שאתה מדבר שטויות.

ולפותח הת'רד:

אל תקשיב לכל הקשקשנים, האו"פ נחשב כאחד המוסדות הטובים ביותר בארץ ומעסיקים מאוד מאוד מעריכים את הלמידה העצמית

שזה אגב העיקר בקבלה לעבודה, כי בהיי טק הכל מורכב מלמידה עצמאית. והמעסיקים מתגמלים אנשים עם כישורים כאלו בהתאם ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע למה "נפלתם" כאן על Chymes, אני דווקא מסכים עימו לחלוטין.

ומשום מה אני מקבל את הרושם שאולי דבריו לא הובנו כהלכה.

הוא לא הכפיש את רמת האונבירסיטה הפתוחה בשום צורה, ולא את דרך אפיק המעבר.

כל מה שהוא אמר (כמו שאני הבנתי, לפחות) זה שייטב לאדם תחילה, בתור מבחן עצמי, לנסות ולהתמודד עם רמת בחינות הבגרות,

ורק כאשר יצליח שם, הצלחתו תשמש כאינדיקטור לסיכויי הצלחה בהמשך.

אדם שלא הצליח בבגרויות (ולא מדובר על אנשים שלא ניסו, גילו חוסר עניין בלימודים בתקופת התיכון, סיטואציות חריגות וכיו"ב) בתקופת תיכון, או מאוחר יותר, אחרי הצבא, כדאי שישקול ברצינות אם המסלול האקדמאי מתאים לו, שכן רמת הלימוד שם גבוהה בהרבה.

אדם שניסה ברצינות לגשת לבגרויות ולא הצליח, כנראה שסיכוייו להצלחה בלימודים אקדמים נמוכים יותר. קל וחומר בנתיב האו"פ שם רמת הלימוד גבוהה, ונדרשת משמעת עצמית ייחודית. ולכן לבנות על ממוצע של 85+ בנתיב זה, אחרי "כישלון" בהשגת בגרויות טובות, אולי אפילו מעט נאיבי.

לדעתי אם מדובר על אדם שלא הצליח בבגרויות כי לא ניסה, אבל כן מודע ליכולת הגבוהה שלו, ומעדיף שלא לבזבז זמן בשיפור בגרויות, אפשרות זו (נתיב מעבר) אכן יכולה להיות אופציה טובה, אך כדאי להיסגר על מקום הלימוד העתידי המבוקש לפני. ושוב, הדבר מותנה באם השתנתה גישתו של אותו אדם לחלוטין, וכי כעת הוא יודע ומוכן לכך שיאלץ ולשבת ללמוד המון כדי להצליח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ofir_yair Wrote :

אם מדובר על אדם שלא הצליח בבגרויות כי לא ניסה, אבל כן מודע ליכולת הגבוהה שלו, ומעדיף שלא לבזבז זמן בשיפור בגרויות, אפשרות זו (נתיב מעבר) אכן

יכולה להיות אופציה טובה, אך כדאי להיסגר על מקום הלימוד העתידי המבוקש לפני. ושוב, הדבר מותנה באם השתנתה גישתו של אותו אדם לחלוטין, וכי כעת הוא יודע ומוכן לכך שיאלץ ולשבת ללמוד המון כדי להצליח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ofir_yair Wrote :

חבר, Youv'e said it all.

אני עשיתי מכינת בגרות, לא כזאת שמגבילה למוסד בו היא נלמדת אלא בגרות נטו של משרד החינוך.

בשלב מסוים הבנתי שאני מבזבז את הזמן, ואחרי המכינה תבוא לה המניפולציה המסחרית הזאת שדרכה ניתן לדלל אנשים לפי כמות הכסף שיש להם בארנק..נו..איך קוראים לה..

אה - פסיכומטרי.

נו... איך קוראים למה שאמרת עכשיו... אה, בולשיט.

מישהו מכריח אותך ללכת לקורס פסיכומטרי? מישהו מכריח אותך להזרים אלפי שקלים לחשבון של מר יואל גבע? אתה גם יכול לעשות קורסים דרך וואצ'ר ב-1,500, שלא נופלים בדבר מקורסים יקרים פי 4. ויש גם כזה דבר מדהים שנקרא למידה עצמית. זו פשוט המצאה מדהימה. אתה הולך לסטימצקי, רוכש ספר של קידום ולומד בבית בלי לחץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...