אפיק מעבר, אוניברסיטה פתוחה לטכניון - עמוד 6 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אפיק מעבר, אוניברסיטה פתוחה לטכניון

HoT-DoG

Recommended Posts

Chymes , אתה שם לב שכל אחד בתראד הזה שבחר בדרכה של האו"פ , אתה ישר קמת ותקפת אותו , כאילו הוא הוזה הזיות ?

לא תקפתי את אפיק המעבר. תקפתי אדם שקורא לבחינה הפסיכומטרית מניפולציה כלכלית, כאילו מישהו הכריח אותו לקחת קורס. [br]פורסם בתאריך: 19.02.2008 בשעה 20:20:24

Chymes - רד מהדיון הזה .

כנראה שלא הבנת חצי מילה ממה שניסו להסביר לך עד עכשיו. לי זה נראה יותר כאילו לא ניסית\רצית להבין. תנסה לקרוא בין השורות קצת...

חבל.

תקן אותי אם הבנתי משהו לא נכון בזמן קריאה בין השורות: לא רצית ללמוד לפסיכומטרי והתחלת לקרוא לבחינה מניפולציה כלכלית כאילו מישהו הכריח אותך לשלם אלפי שקלים בשביל קורס. אתה כמו אותם אנשים שמקבלים 400 וממלמלים לעצמם שהבחינה לא משקפת כלום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 108
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

Chymes Wrote :

תקן אותי אם הבנתי משהו לא נכון בזמן קריאה בין השורות:

כן, את הת'רד הזה מאז שהוא התחיל.

פסיכומטרי:

אני אהיה האחרון שיזלזל במוסד הפסיכומטרי בשביל אלה שרוצים להגיע למקומות גבוהים , שלא לומר מאוד גבוהים.

הבעיה שלי עם זה היא התופעה העדרית שהוא יוצר, של מי שהולך כמו כבשה בעדר ועושה "כי כולם עושים" ובסוף מצטער על זה, ונתקלתי במלא כאלה.

אני, כאדם חופשי, ליברלי ואינדיבידואל (עד כמה שאפשר במדינה שלנו) עשיתי את המעשה הנתעב והנפשע שבמהלכו בחרתי "לנגח את השיטה" ולא לעשות פסיכומטרי ,

סרבן אידיאולוגי שכמותי.

במקום להקדיש לזה עוד דקה של קריאה כדי להבין מה כתוב אתה רואה בזה צעד תבוסתני ומציע לי ללמוד לקורסים בבית...

הנקודה כאן היא שלא כל אחד חייב.

הכל יתבהר לך בשניה שתבין שלא תמיד חייבים לעשות פסיכומטרי או באופן כללי לא לעשות משהו שאתה כן עושה, ולהיפך.

(אולי זה מעצבן אותך כי עשית כבר כמה פעמים את המבחן, אין לי מושג)

אבל זה רק סימפטום לחוסר ההבנה \ רצון להבין של שאר הדברים שאתה מפגין כאן.

הנה עוד אחד:

מדברים כאן מעל 5 אנשים שלומדים באו"פ כולל אנוכי, ואתה מסרב לקבל את זה שמדובר במוסד המושתת על למידה עצמית,

ועוד מעז להגיד לי או לכל אחד אחר כאן משהו על למידה עצמית ועל וותרנות.

באופן כללי, עושה רושם שסתם יש לך בעיה עמוקה עם האו"פ מאיזושהי סיבה.

אחרת אין הסבר אחר לזה. לא באמת אכפת לי.

לא להבין זה לגיטימי, מותר וגם לפעמים רצוי,

אבל לא להבין ולתקוף ביחד זו התלהמות.

אתה מזכיר לי את הישראלי הממוצע שחושב שכולם טועים ורק הוא צודק.

רק בגרסת אחד כזה שבמקום ליהנות בתיכון ואחרי התיכון "טחן" לימודים ומתעצבן שלא כולם מסביב עשו את זה.

וברמה האישית:

אתה מתחצף על כלום, על "פארש"

תלמד לנהל שיחה.

לא תקפתי אותך-אל תתקוף אותי.

ככה, שלבים ראשונים בדרך ארץ, התנהגות וכו'.

אתה מדבר ככה עם כל מי שהשתתף בת'רד עד כה.

בנימה זו-סע לשלום, המפתחות בפנים. אני בחוץ.

תעשה לעצמך טובה ותקרא את זה לאט, לאט, בין השורות, עם כוס תה ביד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Chymes Wrote :

תקן אותי אם הבנתי משהו לא נכון בזמן קריאה בין השורות:

כן, את הת'רד הזה מאז שהוא התחיל.

פסיכומטרי:

אני אהיה האחרון שיזלזל במוסד הפסיכומטרי בשביל אלה שרוצים להגיע למקומות גבוהים , שלא לומר מאוד גבוהים.

הבעיה שלי עם זה היא התופעה העדרית שהוא יוצר, של מי שהולך כמו כבשה בעדר ועושה "כי כולם עושים" ובסוף מצטער על זה, ונתקלתי במלא כאלה.

אני, כאדם חופשי, ליברלי ואינדיבידואל (עד כמה שאפשר במדינה שלנו) עשיתי את המעשה הנתעב והנפשע שבמהלכו בחרתי "לנגח את השיטה" ולא לעשות פסיכומטרי ,

סרבן אידיאולוגי שכמותי.

במקום להקדיש לזה עוד דקה של קריאה כדי להבין מה כתוב אתה רואה בזה צעד תבוסתני ומציע לי ללמוד לקורסים בבית...

ידידי היקר, את זה שצריך ללמוד לקרוא. לא אכפת לי מאפיק מעבר. לא תקפתי את האוניברסיטה הפתוחה. ולא, גם לא אכפת מהבחירה שעשית. הדבר היחיד שהפריע לי והדבר היחיד שתקפתי היה שילוב המילים מניפולציה כלכלית. בחרת לא ללכת עם "העדר"? סבבה. בחרת בדרך שלך? לבריאות. אבל לקרוא לבחינה מניפולציה כלכלית כאילו מישהו מכריח אותך לקחת קורס באלפי שקלים כתנאי לגשת לבחינה זה משהו שמאד הפריע לי. וכן הניסוח שלך וברשותך אצטט: המניפולציה המסחרית הזאת שדרכה ניתן לדלל אנשים לפי כמות הכסף שיש להם בארנק..נו..איך קוראים לה..

אה - פסיכומטרי. נשמע תבוסני ומתגונן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Chymes אני מצדיק את מי שכתב שפסיכומטרי זה מניפולציה כלכלית ! כי זה באמת כך.

אנשים דלי אמצעים צריכים ללמוד לבד לפסיכומטרי, אבל נניח שאתה צודק ובאמת רוב בעלי הפוטנציאל האקדמי יכולים ללמוד לבד

ולהגיע לתוצאות יפות, אז מדוע המדינה לא נותנת חלופה נוחה לפסיכומטרי למי שאין את האפשרות לקלוט את החומר ללא קורס אבל בעל פוטנציאל

להגיע להישגים אקדמיים ללא תלות בפסיכומטרי ?

הפסיכומטרי שעולה 450 ש"ח זה מסחטת כספים מטורפת.

זה שהאו"פ נותנת אופציה נטולת פסיכומטרי לא אומר שהמדינה פעלה כאן בנושא אלא יוזמה של האו"פ.

אז פסיכומטרי הוא ועוד איך מניפולציה כלכלית ! :pissed:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוא נראה:

אתה מקבל הזדמנות לעשות פסיכומטרי בתיכון במחיר סמלי. אחרי הצבא אתה מקבל אפשרות לעשות קורס פסיכומטרי מצויין במחיר שווה לכל נפש שיורד מהפיקדון באנקורי או לחמן. וכמובן קיימת אפשרות ללמוד לבד בבית מספרים מצויינים, שמסברים מצויין את החומר ודרכי הפיתרון.

רגע, בפתוחה לא שילמת 450 ש"ח כדי שאיזו פקידה תכניס את השם שלך למחשב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הפסיכומטרי גם לא מגביל אותך למסלולים שגם ככה הסכם הנדרש לא גבוה

לא שאני מצדיק את המחירים המגוכחים למבחן מגעיל, אבל אני עדיין בדיעה שהמסלול הישן והטוב עדיף על כל מיני אפיקים וקופים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הפסיכומטרי גם לא מגביל אותך למסלולים שגם ככה הסכם הנדרש לא גבוה

לא שאני מצדיק את המחירים המגוכחים למבחן מגעיל, אבל אני עדיין בדיעה שהמסלול הישן והטוב עדיף על כל מיני אפיקים וקופים

ההפך הוא הנכון ואגב הישן והטוב דווקא היה מבחני קבלה לכל פקולטה בצירוף ציוני בגרות !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההפך הוא הנכון ואגב הישן והטוב דווקא היה מבחני קבלה לכל פקולטה בצירוף ציוני בגרות !

וזה היה יוצר הרבה יותר כאב ראש מהבחינה הפסיכומטרית. לבחינה הפסיכומטרית ניתן ללמוד בבית. לא צריך מורים וכיתות. הבחינה הפסיכומטרית אוניברסלית.

עכשיו נעבור לשיטה שאתה מציע: קודם כל צריך לכתוב בחינה ייחודית לכל פקולטה. אחר כך צריך למצוא מקומות לימוד ומרצים שילמדו את החומר לבחינות. ואם הסטודנט מתלבט בין כלכלה או או משפטים? הוא יצטרך ללמוד כמויות חומר עצומות לשלוש בחינות שונות? זה ממש קשה. שלא נדבר שיצטרכו להקצות תקציב עצום לכל הפרוייקט.

עם כל החסרונות של הבחינה הפסיכומטרית הבחינה היא הרע במיעוטו. האלטרנטיבות הרבה, הרבה יותר גרועות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שיש מבחני סיווג באנגלית, וכך גם בפיזיקה וכמו שאונ' בן גוריון מחשיבה רק את הציון בחלק הכמותי של הפסיכומטרי בחישוב הסכם לצורך קבלה לפקולטה להנדסה, כך גם אפשר לעשות מבחני כניסה מתאימים לפקולטות המתאימות. וכמו שניתן ללמוד בבית לפסיכומטרי בבית, כך גם ניתן ללמוד למבחני הקבלה בבית, זה לא משהו חדש. כמו שמכוני הפסיכומטרי עושים כסף מהפסיכומטרי, הם ימשיכו לעשות ע"י קורסים לבחינות קבלה, אז ההרמוניה תישאר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נגיד אני מתלבט בין כלכלה ומשפטים. לפי התוכנית שלך אצטרך ללמוד כמויות עצומות של חומר בתחומים שונים לחלוטין ולגשת לשתי בחינות שונות. ואם ביום בהיר אחד ארצה ללמוד הנדסה אצטרך ללמוד שוב כמויות עצומות של חומר בנושא שונה לחלוטין.

הבחינה הפסיכומטרית, מצד שני, בחינה אוניברסלית שתקפה בכל הפקולטות. מעומדים צריכים ללמוד בסך הכל לבחינה אחת ובמקרה הצורך לשפר רק בחינה אחת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש פה יותר מדי אם-ים. אוכל לטעון גם להפך שאין שום הגיון שמי שלומד משפטים יעשה בחינה כמותית. ומי שלומדת מתמטיקה שיעשה בחינה מילולית. אבל הפסיכומטרי מכיל את שני הפרקים הללו. אם אתה מתלבט בין א' ל-ב' אז כן יתכן שתצטרך להראות ידיעות נרחבות בשני התחומים ואיפה שתראה ידע טוב יותר תתקבל. עדין עדיף על בחינה "מותאמת לכל" שבה הציון שלך הוא לא באמת שלך אלא רק חלק ממדד מייצג.

כמו שכבר שמת לב אנחנו לא זהים בהשקפות עולם שלנו וטוב שכך, נשאיר את זה כמו שזה כי ברור לי שלא אוכל לבטל את הבחינה הפסיכומטרית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למקצועות ההומניים כמו משפטים וכלכלה (ללא חטיבות) הבחינות כניסה יהיו לרוב מתמטיקה ברמה בסיסית מאוד ואנגלית

ברמה גבוהה (בעיקר למשפטים).

מתמטיקה ברמה גבוהה יהיה חומר למבחן עבור כל ההנדסות.

מבחן יצירתיות יהיה מבחן כניסה לארכיטקטורה (אגב היום זה עדיין כך, פשוט הוסיפו פסיכומטרי, וזה דבילי כדרישה לפקולטה זו).

כך שאין הרבה עם מה לשחק...

לספרות יהיה מבחן בספרות תיכונית ברמה גבוהה, וכו'...

להיפך, המבחנים יגרמו לך להגיע לפקולטה אליה יש לך את הכישרון הכי טוב ללמוד, למדעי המחשב למשל ישאלו אותך שאלות

במבחן הנוגעות לחשיבה תכנותית ולא שאלות הצורכות לימוד מקדים !

כל זה בוודאי הרבה יותר טוב מהפסיכומטרי כי זה בודק גישה למקצוע ולא יכולת פתרון מס' שאלות גדול בזמן קצר, וללא תועלת...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 שנה מאוחר יותר...

אהלן חבר'ה.

אני רואה שיש פה אנשים שמבינים עניין בכל הנוגע לאפיקי מעבר ויש לי כמה שאלות חשובות.

אני רוצה לעשות בסופו של דבר אפיק מעבר בכלכלה מהאו"פ לבר אילן/ת"א (עכשיו אני עושה את הקורס מבוא למיקרוכלכלה).

עכשיו.. במידע שרשום באתר של הפתוחה אי אפשר להבין בדיוק מה הם רוצים.

בקישור הבא: http://www.openu.ac.il/afik/afik-barilan-economy/barilan3.html

מפורטות סה"כ כ - 16 נ"ז שצריך לעשות (5 קורסים סה"כ). האם מספיק לעשות רק את חמשת הקורסים האלו? זה לא נשמע לי הגיוני..

באפיק מעבר לדוג' לת"א הם דורשים את כל הקורסים שרשומים הנ"ל ועוד קורסים כדי להגיע ל - 30 נ"ז.

מישהו שקצת מבין בזה יוכל באמת לפרט לי מה הדרישות והאם הדרישות של אונ' שונות אחת מהשנייה?

תודה מראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...