הדו"ח הסופי של ועדת וינוגרד - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הדו"ח הסופי של ועדת וינוגרד

kill_b7

Recommended Posts

ברגעים אלו מקריא כבוד השופט בדימוס וינוגרד את עיקרי הדוח.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3500733,00.html

מן עיקרי הדוח אפשר לראות כי הועדה אכן בדקה ביסודיות מספקת את התרחשויות במהלך המלחמה ואלו הקדמו לה.

הועדה ובצדק מצאה כי הצבא הוא הגורם העיקרי להפסד במלחמת לבנון השנייה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 74
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

1.

הועדה הזו נולדה בחטא.

ציוני (30.01.08)

1. הועדה הזו נולדה בחטא.

כשאדם הנאשם בכישלון ממנה לעצמו את שופטיו, יש טעם נפגם בכל המהלך.

בסיסה המצחין והבלתי מוסרי של הוועדה, פוסל כל מהות אמיתית המנסים לשוות לה, והמנסה היא לשוות לעצמה.

ריח רע נודף מכל הוועדה הזו, ואילו הנאשם ממנה לעצמו את גוזר דינו, הרי שמערכות הדמוקרטיה במדינת נמצאות במצב קשה מאין כמותו.

רק בחשוכות ובפרמיטיביות שבמדינות העולם, קיימת האפשרות בה המנהיג יברח מכישלון כה חרוץ בצורה כה חלקה, ויותר מכך-יהא שופטו של עצמו.

ולמרות זאת, אינני רואה באולמרט כאחראי הבלעדי לכישלון המלחמה. האחריות הגדולה והנרחבת ביותר נופלת על כתפיהם ומצפונם של 'אנשי השלום' שבמשך עשורים כובלים את צה"ל בשרשראות של מוסר מעוות המגביל באופן דרסטי את יכולותיו ועצמתו של צה"ל, ובתוך כך-פוגע פגיעה קשה ודרמטית ביכולתו של צה"ל להשיג את מטרותיו(הרסנותו של ה'מוסר' הנדון נחשף במלוא מערומיו במלחמה האחרונה, כשצה"ל, במקום לשטח מהאוויר ובמינימום סיכון בניינים המהווים סיכון על מדינת , העדיף לשלוח לתוכם את טובי בנינו, תוך סיכונם, שמא יפגעו 'חפים מפשע').

צה"ל לא ינצח את המלחמות הבאות, גם אם תובל על ידי החכם באדם, באם השיטה הזדונית הזו תמשיך להיות מנת חלקו.

כשצבא מוגבל באופן מוחלט שכזה, כשידיו קשורות, רגליו אזוקות ועיניו מכוסות-גם החזק שבצבאות המזרח התיכון(ומהחזקים שבצבאות העולם) לא ינצח.

כששעות רבות וקריטיות מבובזות על חדירת חיילים מסוכנת לבניין שיכול היה לההרס תוך דקה או שתיים, ביעף מטוסי קרב-אז אנחנו בבעיה. ואוי, כמה שהיא קשה.

הוועדה הזו הוקמה בחטא, משום שהיא מונתה ונוצרה על ידי מושא חקירתה, אך האמת היא, שעל אף כישלונו של אולמרט, הוא לא האשם העיקרי, ובטח שלא הבלעדי, לבעיה מובנית ויסודית בצה"ל-בעיית האתיקה השקרית.

האבסורד הגדול ביותר הוא שאחרי המגבלות שהם מציבים והחסמים שהם מנחיתים, הולכים 'אנשי המוסר' הללו ומטיפים קבל עם ועולם, את משפטיהם המתחסדים: " רואים, אי אפשר לנצח טרור בכח צבאי".

וודאי שאי אפשר לנצח טרור בכח צבאי. כשהכח הצבאי מוגבל ומצומצם, בטוענות כזב כאלה ואחרות, לא ניתן לנצח, ולו את החלש שבאוייבים.

בפעם הבאה, כשהעם היושב בציון יתעשת, יואיל בטובו לשעוט אל עבר הוועדה שביכולתה האמיתית להוציא את העגלה הישראלית מהבוץ הטובעני אליו נקלענו-וועדת מומחים שתקבע את מגבלותיו של צה"ל בזירת הלחימה החדשה, זירת הטרור, כשנקודת המוצא היא אחת: חייהם של אזרחי וחיילי צה"ל קודמים לחיי אזרחי ולוחמי האוייב.

את המוסר, אתם מוזמנים לדחוף לחוריכם המתייפיפים.

תתירו את הקשרים ותשמידו את המכשולים מעל גבו של צה"ל, במרוצתו הקדושה להגנת מדינת ועם ישראל.

הסוס הצה"לי שועט קדימה למען תקומת ישראל, ו'גורמי מוסר' יפי נפש פוגעים בו, פוגעים בנו.

ולסיום, תהיה. איך קרה ששרת החוץ, שלקחה חלק בכל ישיבה, הייתה גורם חשוב ודומיננטי בכל ההחלטות(כולל ההחלטה על המבצע הקרקעי) ואף ניסחה את ההסכם הסופי והמביש עליו חתמה ישראל-הצליחה לברוח מכל העסק הזה?

אולמרט, פרץ וחלוץ כשלו. אבל גם לבני, שכשלה לא פחות מהם, משום מה, יוצאת מזה נקייה וטהורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שכתוב במה שמילפורד הביא (מאיפה זה אגב ?אפשר קישור ?) טוב לא יכול לתפקד אם ממשלה כזאת חלשה ראש ממשלה אפס אם כל הכבוד שמינה שר ביטחון שלא הייתי נותן לו לנהל את הקלמר שלי ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב אז הגזמתי קצת, אבל אולמרט הוא אפס מזיק ואחד שלא מגיע לו לחיות, השרים בממשלה עושים טובים שהם מנסים לעשות משהו רובם הם זבל טהור ולא עושים כלום, גם כן מינה שר ביטחון שכבר עדיף בלעדו, הממשלה בארץ כל כך נחותה ממשלות אחרות והממשלה כל כך עלובה שאין לי מילים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב אז הגזמתי קצת, אבל אולמרט הוא אפס מזיק ואחד שלא מגיע לו לחיות, השרים בממשלה עושים טובים שהם מנסים לעשות משהו רובם הם זבל טהור ולא עושים כלום, גם כן מינה שר ביטחון שכבר עדיף בלעדו, הממשלה בארץ כל כך נחותה ממשלות אחרות והממשלה כל כך עלובה שאין לי מילים.

אתה טיפש או שפשוט לא הבנת ? אתה עדיין מגזים

אולמרט לא אפס הוא בנאדם חכם וטוב שעשה הרבה ולא סתם אני מאמין שרון מינה אותו כסגן ראש הממשלה אבל כראש ממשלה הוא לא טוב יש לך ממשלה לא משהו נכון אבל לא זבל ...

וערנבוני מזה טיילבק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה טיפש או שפשוט לא הבנת ? אתה עדיין מגזים

אולמרט לא אפס הוא בנאדם חכם וטוב שעשה הרבה ולא סתם אני מאמין שרון מינה אותו כסגן ראש הממשלה אבל כראש ממשלה הוא לא טוב יש לך ממשלה לא משהו נכון אבל לא זבל ...

וערנבוני מזה טיילבק?

לפחות גרמת לי לצחוק, זה משהו שלא קורה תמיד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין צורך לרדת לרמה כזו נמוכה.אולמרט בהחלט לא מתאים לנהל את המדינה אבל בהחלט מגיע לו לחיות

פרץ כמו שהיה שר ביטחון יכול לנהל דוכן פלפל.אני מזמן אמרתי שצריך בחירות אבל השאלה האם אולמרט זה לא הרע במיעוטו.

אל נא לכם לשכוח שאולמרט מיצג את המרכז.אם יעלה מישהו מהשמאל הוא יחלק את הארץ כאילו היתה עוגת יום הולדת.

זיכרו היטב את הצהרות ברק ביילין על החזרת הגולן לסורים והרדיפה המשפילה אחרי בשאר אסד שרק מחמש את נסראללה.

אז לא למהר לשפוט.אולמרט אכן גרוע אבל תמיד יכול לבוא יותר גרוע ממנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...