כל משתמשי TORRENTLEECH שיש להם שירות אינטרנט דרך קוו&#1497 - עמוד 8 - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כל משתמשי TORRENTLEECH שיש להם שירות אינטרנט דרך קוו&#1497

omerha

Recommended Posts

• תגובות 128
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

הודעות לא קשורות נמחקו.

אנא השתדלו לא להפוך את הדיון הזה ללינקיאדה ואוסף סיפורים של כל מה שיש לכם לומר על הספקיות בארץ.

אם יש לכם מידע מעניין בנושאים כאלה ואחרים, שלא קשורים לנושא הדיון, אבל כן קשורים לספקיות , או שאר נושאים הקשורים לפורום,

אתם מוזמנים לעשות זאת בפורום, ע"י פתיחת הודעה חדשה, או הגבה לנושא שקשור לעניין שאותו אתם רוצים לפרסם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי מישהו יברר אם למישהו קרוב אליו בתעשייה יש איזה חבר בצוות NETWORK (או איך שהם נקראים שם) ב012 או 015 שיכול לומר אם באמת מוגדרת אצלהם חסימה כולשהי ע"פ פאקטים של P2P. אני אישית נתקלתי כבר בחסימות מהסוג הזה, אבל אין לי מספיק ידע (במחלקות NETWORK אשפים בזה) להרחיב.

מלימודי נתקלתי בדבר הזה של CHEKPOINT:

http://www.checkpoint.com/appint/appint_application_layer.html

עיקר הדברים:

Peer-to-Peer

Block IRC protocol on all TCP high ports

Restrict P2P connections

Restrict P2P connections on on-HTTP ports

למעשה לפי מה שהסביר לנו מדריך שלהם, זה כל כך מתוחכם שגם אם קובעים ל EMULE לפעול בפורט 80 של HTTP שיענו יזייף ויגיד לתוכנה שהוא משהו כמו אקספלורר נגיד, הFIREWALL ידע לזהות את סוג ה PACKET שעובר דרכו ואם זה פאקט ששייך לאחת מתוכנות הP2P - הוא נחסם בצורה שקטה וזהו האימיול מת למעשה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממה שהבנתי, לכל ספקית יש ציוד QoS, שבין השאר (אם וכאשר זה מוגדר) יכול להגביל/להמית כל סוג של P2P (ולא רק) ע''י זיהוי פאקטים עד layer 7. הכל עניין של הגדרות ומדיניות החברה, כי היכולת אכן קיימת ונגישה. בגלל זה מוזר לשמוע שספקית כביכול פועלת למטרת חסימת לקוחותיה באתרי הורדות, כי אין להם שום בעיה פשוט לסגור לגמרי את ברז ה-P2P, לפחות עבור הרוב הגדול של זוללי פס (בעצם כשהתנתקתי לפני חצי שנה בקושי יכולתי להוריד משהו, ואח''כ שמעתי שזה החמיר עוד יותר).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל העסק מאוד פשוט, אפילו באתר TL עצמו הוא מוזכר בקצרה: http://www.torrentleech.org/anatomy.php

כאשר אתם מתחברים לטראקר או אחת לכמה זמן תוך כדי ההורדה, אתם שולחים הודעת HTTP לשרת, דומה מאוד לזה שהדפדפן שלכם שולח כאשר אתם גולשים לאתרים שעיקרה הוא:

GET /announce.php?info_hash=c%97%91%C5jG%951%BE%C7M%F9%BFa%03%F2%2C%ED%EE%0F& peer_id=S588-----gqQ8TqDeqaY&port=6882&uploaded=67960832&downloaded=40828928& left=715417851&numwant=0

בגלל מבנה הפרוטוקול של BitTorrent הטראקר יודע כמה אתם נותנים / מקבלים ממשתפים אחרים רק ע"י מידע שאתם מספקים לו בהודעה זו ע"י החלקים uploaded=67960832 ו downloaded=40828928. זה החיסרון של הפרוטוקול והחור שמנצלים הזייפנים למניהם ע"י זה שהם פשוט דואגים לשלוח נתוני ul/dl שקריים בהודעה הזו וכך בעצם משפרים את היחס שלהם.

מה שהאתר טוען שספקית האינטרנט עושה היא בעצם רואה את ההודעה הזו (לא מסובך מדי, לרוב זה נשלח כפאקטה אחת עם Header יחסית קבוע), משנה את החלקים של ה UL/DL הנ"ל לערכים הרבה יותר גבוהים ולא הגיוניים ושולחת את זה לאתר.

אם הדבר היה נעשה לכל תעבורת ה BitTorrent דרך הספקית, ניתן היה לעלות על זה די בקלות ע"י הקמת שרת BitTorrent מדומה (או סתם זמני) באינטרנט, התחברות אליו מחשבון אצל הספקית ולראות בלוגים שלו את הנתונים לגבי המידע שנשלח.

לגבי השימוש בהצפנה, הדבר טוב רק אם יש הצפנה גם מול הטראקר ולא רק מול משתפים אחרים.

בארה"ב מתנהלת כיום חקירה של משרד התקשורת (FCC) נגד חברת COMCAST על טענות שהם לא מאפשרים ללקוחות שלהם לשתף קבצים דרך BitTorrent ע"י שימוש בשיטות דומות של התערבות במידע שיוצא מהלקוח החוצה לאינטרנט ע"י שימוש בטכנולוגיות של חברת sandvine:

http://www.sandvine.com/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עדיין לא מבין למה הספקיות לא מעלות מחירים על חבילות של משתמשים "כבדים" אני באמת יותר ממוכן לשלם יותר מהמחירי הזנות שהספקיות נותנות נכון להיום אבל לקבל את מה שהובטח לי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יזיק גם למשרד התקשורת שלנו לחקור את הספקית 012/015 ולטפל בנגע לפני שהוא מתפשטש . . .

קראתי את המשפט הקודם ו . .YEAH RIGHT ...

יש באתר משרד התקשורת תיבת פניות ציבור:

http://www.moc.gov.il/26-he/MOC.aspx

אני עדיין לא מבין למה הספקיות לא מעלות מחירים על חבילות של משתמשים "כבדים" אני באמת יותר ממוכן לשלם יותר מהמחירי הזנות שהספקיות נותנות נכון להיום אבל לקבל את מה שהובטח לי.

בכמה הם יעלו ? 50 שקל ? 100 שקל ? 300 שקל ? כמה אנשים באמת ישלמו 300 שקל יותר ? נגיד 1000 אנשים ? זה יתן להם 300000 שקלים יותר בחודש ? בשביל להבטיח למי שמשלם כלכך הרבה קו איכותי הם יצטרכו להשקיע פי 10 או 20 יותר בחודש.

זה גם יצור פתח שהם מודים בזה שהם עושים תיעדוף תעבורה ו overbooking על הקווים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יכול להגדיר אותי כמשתמש כבד כי אני מוריד הרבה אבל אני לא מוכן לשלם יותר כסף כמו שאתה טוען...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...