אתם שומרים כשרות בפסח - עמוד 8 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אתם שומרים כשרות בפסח

naorai

האם בביתכם יש חמץ?  

234 הצבעות

1. 1. האם בביתכם יש חמץ?

• חס וחלילה
    • כן אבל אני לא אוכל
    • כבר התחלתי למלא תפריזר בפיתות!!!

Recommended Posts

יש את הרוסים שבאים, שחלקם לא יהודים בכלל, ואני לא מבין מה הם מחפשים כאן בכלל, כדי ללכת ולהיות כמו שינוי החרא של מיפלגה? להרוס לנו את כל עקרונות הדת והמדינה? Fuck! אם אתם לא שומרים כשרות (שזה דבר בסיסי ולא קשה בכלל!) אז למה אתם כאן? הרי בארה"ב החיים הרבה יותר טובים.... אני לא מדבר על לשמור מצוות, אלה לעשות את הדברים הבסיסיים, אחרת, למה אנחנו כאן? כדי לאכול חזיר?
אז למה המדינה הוקמה? כדי שיבואו כמה רוסים ("כמה"...מיליון..) ויהרסו לנו את הדת? כדי שיהרסו לנו את המסורת? שיילכו לאמריקה, שם הם יכולים לאכול חזיר כמה שבה להם.

זה אתה כתבת או שאני זקוק למשקפיים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 280
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

רק להבהיר כמה פינות

אני נגד כפייה דתית אני רק לא רוצה שאנשים שלא מקיימים שום מצווה יקראו לעצמם יהודים.

אני נגד החרדים שלא משרתים בצהל וכמו טפילים מוצצים את הכסף של המדינה.

אני בעד יהדות רפורמית צריך לשנות את הדת אבל כשרות\כשרות של פסח (לא יודע איך קוראים לזה)\תפילות בחגים וכו.. אלה הם אבני יסוד שאי אפשר לשנותם אלא אם כן אתם רוצים להקים דת חדשה!!!

אלה הם דעותיי ואם יכולתי הייתי בורר את האנשים את אלה בעלי האהבה למולדת הנאמנים ולו רק לעצמם אלה שלא קוראים לעצמם יהודים רק על מנת לעבור ארצה בעזרת חוק השיבה הייתי משאיר כל השאר מחזיר לארצות מוצאם (ושוב, אני מתכוון ליהודים אין לי שום בעיה עם דתות אחרות במדינת ישראל)

אה אז זה שנולדתי יהודי, אני חייב לקיים מצוות שלא נראות לי?, ואם זה עושה אותי פחות יהודי בענייך שאני לא מקיים אז מה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני הצגתי כאן עובדות.

רוצה עוד כמה עובדות?

1) בארץ כמעט לא היתה זנות עד שהגיעו העולים הראשונים לארץ.

2) בארץ לא היה חזיר עד שהגיע הרוסים והקימו את הקיבוצים הלא כשרים הראשונים.

אבל אני לא סתום כמוכם, אני יודע שיש לעולים מרוסיה גם צד טוב:

1) מאז העלייה של הרוסים לארץ התפתחו הרפואה והמדע בארץ.

חוץ מזה, עדיין לא הראתם לי משהו שאומר שיש לי משהו נגד רוסים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגידו מה אתם חושבים שברוסיה הכול טוב ויפה?!

ברוסיה גם אומרים שאנחנו יהודים ולא שייכים לארץ ומגרשים אותנו לישראל. וגם בשאר העולם זה ככה. וחוץ מיזה יש עוד כול מיני סיבות ופשוט לארץ זה המקום היחיד שהיה רק בגלל שאנחנו יהודים.

אם אתם רוצים לשמור על הדת היהודית אז תתחילו בעצמכם לעשות את המנהגים של הדת ותפסיקו לנסות לשכנע כול אחד להיות דתי ולעשות את כול המנהגים כשאתם בכלל לא עושים אותם!. רוצים להמשיך את הדת היהודית אז תחנכו את הילדים שלכם. ותפסיקו להאשים את כול האחרים.

onkyo- אהבתי את החתימה שלך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק להבהיר כמה פינות

אני נגד כפייה דתית אני רק לא רוצה שאנשים שלא מקיימים שום מצווה יקראו לעצמם יהודים.

אני נגד החרדים שלא משרתים בצהל וכמו טפילים מוצצים את הכסף של המדינה.

אני בעד יהדות רפורמית צריך לשנות את הדת אבל כשרות\כשרות של פסח (לא יודע איך קוראים לזה)\תפילות בחגים וכו.. אלה הם אבני יסוד שאי אפשר לשנותם אלא אם כן אתם רוצים להקים דת חדשה!!!

אלה הם דעותיי ואם יכולתי הייתי בורר את האנשים את אלה בעלי האהבה למולדת הנאמנים ולו רק לעצמם אלה שלא קוראים לעצמם יהודים רק על מנת לעבור ארצה בעזרת חוק השיבה הייתי משאיר כל השאר מחזיר לארצות מוצאם (ושוב, אני מתכוון ליהודים אין לי שום בעיה עם דתות אחרות במדינת ישראל)

יש אנשים שאוהבים את המולדת, אבל לא שומרים על שום מצווה, גם הם לא יהודים??

ומי אתה שתגיד שמי שלא שומר מצוות לא נקרא יהודי? לא חתכו לו משו בגיל 8 ימים? לא עשו לו בר מצווה? הוא לא נולד לאם יהודיה? הוא לא יתחתן ברבנות?

בכל מקרה, הבעיה העיקרית במדינה הזאת זה כמו שהרבה פה אמרו, ההתערבות המטומטמת של דת במדינה, למה הם יושבים שם???(בממשלה,כנסת)

מי הם שיקבעו לציבור החילוני מה לעשות?

הם רוצים, שינהיגו חוקים ויסגרו חנויות רק לאנשים מהמגזר שלהם, למה אני צריך ללכת בשבת ברגל, ולא באוטובוס אם בא לי?

למה ביום שבת אם אני אצטרך איזה מצרח או משו, למה אני לא יוכל ללכת למכולת ולקנות אותו?

כי המפגרים האלה (סליחה על הביטוי) יושבים בכנסת, וכופים את החוקים שלהם על כולם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חברה תודו בזה , yot גזען שונא רוסים סוף פסוק ,נקודה.

אני לא גזען, ואני לא שונא רוסים. אני לא אשם שאתה מכניס לעצמך שטויות לראש...

פשוט לא מוצא חן בעיניי העיניין של חילול הדת. זה הכל.

עם זה תעשו מה שאתם רוצים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא חייב לשמור שום מצווה אם לא בא לי.

תגידו מה אתם חושבים שברוסיה הכול טוב ויפה?!

ברוסיה גם אומרים שאנחנו יהודים ולא שייכים לארץ ומגרשים אותנו לישראל. וגם בשאר העולם זה ככה. וחוץ מיזה יש עוד כול מיני סיבות ופשוט לארץ זה המקום היחיד שהיה רק בגלל שאנחנו יהודים.

אם אתם רוצים לשמור על הדת היהודית אז תתחילו בעצמכם לעשות את המנהגים של הדת ותפסיקו לנסות לשכנע כול אחד להיות דתי ולעשות את כול המנהגים כשאתם בכלל לא עושים אותם!. רוצים להמשיך את הדת היהודית אז תחנכו את הילדים שלכם. ותפסיקו להאשים את כול האחרים.

ומה שאמרת נכון מאוד, אם לא רוצים אותנו בארץ שלנו ולא רוצים פה, אז איפו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ובכן naorai, היות ואתה מכיר את הדת היהודית כל כך טוב, אתה אמור לדעת שעל פי היהדות שיהודי שאינו שומר מצוות נחשב ליהודי חוטא, אך עדיין יהודי.

יהודי יכול להפוך ללא יהודי רק אם ימיר את דתו.

נ.ב. זה שחילול מצוות לא מוצא חן בעיניך זה בסדר גמור ואני מבין אותך, אבל זה שאתה קושר את זה בעליה מרוסיה מראה על בורות (באנגלית גם קוראים לזה bigotry).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא חייב לשמור שום מצווה אם לא בא לי.

מישהו אמר שאתה חייב?

נ.ב. זה שחילול מצוות לא מוצא חן בעיניך זה בסדר גמור ואני מבין אותך, אבל זה שאתה קושר את זה בעליה מרוסיה מראה על בורות (באנגלית גם קוראים לזה bigotry).

הערכה שלי היא ש90% מהאוכלוסיה של העולים מרוסיה היא לא מקיימת את הדברים הבסיסיים האלה. אז כמובן מאליו קשרתי אותם אל העיניין של חילול המצוות. ואם יש כאן רוסי ששומר מצוות, או שפשוט עושה את הדברים הבסיסיים כמו לא אוכל חזיר, אני מצטער על מה שאמרתי.

ולמה לא הזכרתי עדות אחרות? העדה הגדולה בארץ היא של העולים מרוסיה עם למעלה מ1.000.000 אנשים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אומר ואומר שוב תעכשה מה שאתה רוצה אבל אל תקרא לעצמך יהודי על סמך זזה שחתכו בגיל8 ימים או על סמך זה שאימך יהודיה להיות יהודי זה הרבה יותר מזה זה קרבה ליהודים אחרים אין חוויה שאפילו אין לי מילים לתאר אותה כמו 50-60 אנשים שלא ראו אחד את השני בחיים שלהם יושבים אחד ליד השני כמו אחים במשך כל יום הכיפורים בבית הכנסת להיות יהודי אמיתי בא מהנשמה לא מהגוף את יכול לחתוך מצידי גם לנסר אבל זה לא משיעשה אותך יהודי לכל היותר יעזור לך להגשים את עצמך כיהודי אך לא יותר מזה!!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ועוד משהו

בגיל 8 ימים עברתי ברית מילה, חגגתי את כל החגים היהודיים, הדלקתי נרות בחנוכה, עליתי לתורה ועשיתי בר מצווה, לא נסעתי ביום כיפור, לא עשיתי על האש ביום כיפור, הלכתי לכל האזכרות\הלוויות של אנשים במשפחה שלי, קראתי כל מה שצריך

וכו' וכו'...

אבל יש מצוות מטומטמות שלא נראות לי, ואני לא עושה, אז אני לא יהודי? מי אתה בדיוק שתקבע את זה? (naorai...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...