אתם שומרים כשרות בפסח - עמוד 13 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אתם שומרים כשרות בפסח

naorai

האם בביתכם יש חמץ?  

234 הצבעות

1. 1. האם בביתכם יש חמץ?

• חס וחלילה
    • כן אבל אני לא אוכל
    • כבר התחלתי למלא תפריזר בפיתות!!!

Recommended Posts

• תגובות 280
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

O God...

זהו הת'ראד הגזעני ביותר שקראתי מאז שאני חבר בפורום..

אני לא מבין מה הבעיה שלכם ?

אם אני רוצה לעשות משהו שנוגד את דעתך, מי אתה שתכפה אותה עלי ? או שתגיד שזה לא בסדר ?

למה זה כל כך מפריע לכם שאנשים "יהודים" עושים דברים שהם בניגוד ליהדות ? אחרי הכל הוא קודם בן אדם ואחר כך יהודי.

אם אתם רוצים לשמור על כל מה שאתם שומרים תשמרו וזהו... תפסיקו להכניס את העף שלכם לעניינים של אנשים אחרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה יש אנשים שדוחפים את האף שלהם ??? כי יש אנשים (אהמ*YOT*אהמ) שחושבים שמה שהם עושים ככה זה הכי נכון או שהם מרגישים לא טוב עם זה שהם עושים משהו ואחרים לא עושים אז הם צריכים להוציא את זה איכשהו ... אז הם דוחפים את העף לכל עבר ומנסים להוכיח שהם הצודקים כי כך הם עושים. לדעתי אנשים כאלה פשוט לא יודעים להסדר עם החברה הסובבת אותם והם האלה שצריכים לעבור ארץ או משהו כזה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למען האמת לא אני לא רואה, אמרתי שיש ערבים שהם נוצרים אבל לא יהודים.

אתה מסכים שערבים יכולים להיות מוסלמים או נוצרים ואולי גם הינדואיסטים אבל לא יהודים

מעניין... יהדות זה עניין מסובך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה יש אנשים שדוחפים את העף שלהם ??? כי יש אנשים (אהמ*YOT*אהמ) שחושבים שמה שהם עושים ככה זה הכי נכון או שהם מרגישים לא טוב עם זה שהם עושים משהו ואחרים לא עושים אז הם צריכים להוציא את זה איכשהו ... אז הם דוחפים את העף לכל עבר ומנסים להוכיח שהם הצודקים כי כך הם עושים. לדעתי אנשים כאלה פשוט לא יודעים להסדר עם החברה הסובבת אותם והם האלה שצריכים לעבור ארץ או משהו כזה...

כן, אני חושב שמה שאני עושה הוא הדבר הנכון, אחרת, מה הטעם בעשיית הדבר הזה? ואני לא דוחף את האף שלי, אני פשוט אמרתי את הדעה שלי, וזו זכותך לקבל אותה או לדחות אותה. אבל אין לך זכות להשמיץ אותי אישית כמו שאני לא השמצתי אותך.

אבל, כמו שאני ראיתי, אתה נכנסת באמצע הדיון והתחלת לדחוף את האף שלך לוויכוח שאני יצאתי ממנו, ואז אתה גם מחזיר אותי אליו. אז בבקשה ממך, תרגע.

נ.ב

אף כותבים ב"א" לא ב"ע".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

WTF, איך פיספסתי את כל זה...19 עמודים?!

יש לי משהו קטן שיושב לי הלב שאני חייב להגיד.

אנשים פה מרגישים שהם לא חייבים כלום. אנשים פה אוכלים חזיר (כמו"הצייד" שאוכל חזיר וניראה גם ככה ), אוכלים חמץ וכדומה בלי לעשות חשבון. לדעתי זאת בושה וחרפה - לאנשים כמוכם אין מה לחפש במדינה הזאת. שאני מיסתכל על אנשים כמוכם אני ניזכר ומעריך פי שתיים את אלה ששומרים על המסורת, את היהודים האמיתיים שאוהבים את המולדת, שנותנים כבוד למדינה, לארץ, ששומרים על הסמלים שמייצגים אותנו. אתם באים עם כל מיני תירוצים מתוחכמים ומוציאים את עצמכם מידי חובה. אין מה לעשות, יש גם חובות לא רק זכויות - כמו שהמדינה מחייבת אותכם להתגייס ולשרת את המדינה, ככה המסורת מחייבת אותכם לשמור עליה ולהעביר אותה לדורי דורות.

אין לי שום דבר נגד רוסים, אבל אם אתה לא שומרים על מנהגים ומסורת לפחות במינימום שאפשר אז לפחות תעשו את זה בשקט. לא צריך להיתרוצץ כאן בפרום ולתת מתכונים לאכילת חזיר. ד"א אני לא אומר שכל הרוסים הם כאלה...אבל הרוב כן וזאת עובדה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1) בארץ כמעט לא היתה זנות עד שהגיעו העולים הראשונים לארץ.

2) בארץ לא היה חזיר עד שהגיע הרוסים והקימו את הקיבוצים הלא כשרים הראשונים.

1) אתה מוזמן להכנס לדלת הקסמים ולסוע לתל ברוך בשנות ה90, הבורסה בר"ג או כל מקום אחר.

2) עזוב את דלת הקסמים, בוא איתי לקיבוץ מזרע.

3) גם לפני העלייה הרוסית אכלנו חזיר ונהנהנו, לא רק זה, אתה מוזמן לקפוץ איתי לסיבוב מסעדות ונראה אם רוב האנשים שאוכלים שם לא כשר הם רוסים או לא.

4) מי קבע שצריך לאכול כשר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

WTF, איך פיספסתי את כל זה...19 עמודים?!

יש לי משהו קטן שיושב לי הלב שאני חייב להגיד.

אנשים פה מרגישים שהם לא חייבים כלום. אנשים פה אוכלים חזיר (כמו"הצייד" שאוכל חזיר וניראה גם ככה ), אוכלים חמץ וכדומה בלי לעשות חשבון. לדעתי זאת בושה וחרפה - לאנשים כמוכם אין מה לחפש במדינה הזאת. שאני מיסתכל על אנשים כמוכם אני ניזכר ומעריך פי שתיים את אלה ששומרים על המסורת, את היהודים האמיתיים שאוהבים את המולדת, שנותנים כבוד למדינה, לארץ, ששומרים על הסמלים שמייצגים אותנו. אתם באים עם כל מיני תירוצים מתוחכמים ומוציאים את עצמכם מידי חובה. אין מה לעשות, יש גם חובות לא רק זכויות - כמו שהמדינה מחייבת אותכם להתגייס ולשרת את המדינה, ככה המסורת מחייבת אותכם לשמור עליה ולהעביר אותה לדורי דורות.

אין לי שום דבר נגד רוסים, אבל אם אתה לא שומרים על מנהגים ומסורת לפחות במינימום שאפשר אז לפחות תעשו את זה בשקט. לא צריך להיתרוצץ כאן בפרום ולתת מתכונים לאכילת חזיר. ד"א אני לא אומר שכל הרוסים הם כאלה...אבל הרוב כן וזאת עובדה.

למה אתה לא יכול לקבל שיש אנשים שלא מאמין בכל מיני סיפורי מעשיות לפני 5000 שנה?! אני לא מאמין באלוהים. ולא מאמין בתנ"ך.

אז למה שאני יכבד מצוות? אתה רוצה לשמור? בי מי גאסט. למה גם אני חייב? ומי אתם שתגידו למי יש ולמי אין זכות להיות בארץ?!

בכלל, הכי אני לא מבין את אלה ששומרים רק על חלק מהמצוות. זה טיפשי. או שתעשה הכל או כלום.... אני מכיר אנשים שנוסעים בשבת אבל לא מבשלים.

גם אם יש אלוהים הוא לא שווה את ההתייחסות שלי ואת האמונה שלי. בשואה לא ראיתי ניסים ונפלאות ואל רחום וחנון וזה מספיק בשבילי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השתגעתם לגמרי.....

אנשם גדולים וחכמים מכם ניסו לפתור את הבעיה הזאת, אבל ללא הצלחה.

אין מה לעשות, הבעיה טמונה בהגדרה המסובכת של היהדות ושל מהות המדינה.

יש כאלה (כמוני) שיאמרו שהיהדות היא תרבות, ללא שום קשר לדת.

יש כאלה שיגידו שהדת והתרבות הם חלק בלתי נפרד.

ויש כאלה שיגידו שהתרבות בכלל מוצאה מהדת.

המדינה שלנו מבוססת על המון חוקים מטומטמים ומפלים כמו חוק טל, אשר מאפשר לחרדים לא להתגייס, או אפילו חוק השבות אשר מפלה את היהודים לטובה.

הבעיה היא שההגדרה של "יהודי" שונה מאדם לאדם (ראה למעלה) והחוקים של המדינה המבוססים על המונח "יהודי" פתוחים לזוויות ראיה ופרספקטיבות שונות. בחיים לא נסכים על משהו כי כולנו שונים.

רדו מהעניין, תעשו מה שבא לכם כל עוד אתם לא פוגעים במישהו אחר, וחלאס עם הדיון המפגר הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה אתה לא יכול לקבל שיש אנשים שלא מאמין בכל מיני סיפורי מעשיות לפני 5000 שנה?! אני לא מאמין באלוהים. ולא מאמין בתנ"ך.

אז למה שאני יכבד מצוות? אתה רוצה לשמור? בי מי גאסט. למה גם אני חייב? ומי אתם שתגידו למי יש ולמי אין זכות להיות בארץ?!

בכלל, הכי אני לא מבין את אלה ששומרים רק על חלק מהמצוות. זה טיפשי. או שתעשה הכל או כלום.... אני מכיר אנשים שנוסעים בשבת אבל לא מבשלים.

גם אם יש אלוהים הוא לא שווה את ההתייחסות שלי ואת האמונה שלי. בשואה לא ראיתי ניסים ונפלאות ואל רחום וחנון וזה מספיק בשבילי.

ידעתי שאתה רוסי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה שאני אגדיר את עצמי כיהודי? אני מגדיר את עצמי כישראלי, כי אני אשלם מסים ואשרת בצבא (שתי החובות הבסיסיות של אזרח במדינת ישראל), וזה הרבה יותר ממה שאפשר להגיד על חלק מהיהודים. זה לא אני שמגדיר את עצמי כיהודי, זה הרב הראשי לישראל שמגדיר אותי כיהודי, כמי שנולד לאמא יהודיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ידעתי שאתה רוסי

למה אתה יותר טוב פה מכל אחד?,שיש לך זכות לקרוא לאנשים פה רוסים ולהיות גזען ומתנשא.

זה אותו דבר שאני יקרא לך תימני או מרוקאי למה אתה יותר טוב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...