אתם שומרים כשרות בפסח - עמוד 5 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אתם שומרים כשרות בפסח

naorai

האם בביתכם יש חמץ?  

234 הצבעות

1. 1. האם בביתכם יש חמץ?

• חס וחלילה
    • כן אבל אני לא אוכל
    • כבר התחלתי למלא תפריזר בפיתות!!!

Recommended Posts

אני לא מכין אותו, ניסיתי כמה פעמים בבתי קפה לא הכי כשרים (כן, יש כאלה בירושלים החרדית והדוסית) וזה לא היה משהו.....

אז הם לא יודעים להכין.

תבוא איתנו פעם למנגל, תראה (יותר נכון תתטעם) מה זה איכות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 280
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אל תבינו אותי לא נכון, אני לא שומר כשרות אבל אני גם לא אוכל חזיר (זאות אומרת בד"כ, יצא לי כמה פעמים לאכול, רוב המקרים מזה שלא ידעתי שזה חזיר, והיה די טעים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מבין, למה לבוא לארץ חרא כזאת, ולא לשמור על המנהגים... למה אנחנו בכלל כאן? כדי להמשיך את המסורת היהודית!

יש את הרוסים שבאים, שחלקם לא יהודים בכלל, ואני לא מבין מה הם מחפשים כאן בכלל, כדי ללכת ולהיות כמו שינוי החרא של מיפלגה? להרוס לנו את כל עקרונות הדת והמדינה? Fuck! אם אתם לא שומרים כשרות (שזה דבר בסיסי ולא קשה בכלל!) אז למה אתם כאן? הרי בארה"ב החיים הרבה יותר טובים.... אני לא מדבר על לשמור מצוות, אלה לעשות את הדברים הבסיסיים, אחרת, למה אנחנו כאן? כדי לאכול חזיר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מבין, למה לבוא לארץ חרא כזאת, ולא לשמור על המנהגים... למה אנחנו בכלל כאן? כדי להמשיך את המסורת היהודית!

יש את הרוסים שבאים, שחלקם לא יהודים בכלל, ואני לא מבין מה הם מחפשים כאן בכלל, כדי ללכת ולהיות כמו שינוי החרא של מיפלגה? להרוס לנו את כל עקרונות הדת והמדינה? Fuck! אם אתם לא שומרים כשרות (שזה דבר בסיסי ולא קשה בכלל!) אז למה אתם כאן? הרי בארה"ב החיים הרבה יותר טובים.... אני לא מדבר על לשמור מצוות, אלה לעשות את הדברים הבסיסיים, אחרת, למה אנחנו כאן? כדי לאכול חזיר?

רגע, יש לך בעיה עם זה שבא לנו לעשות ולאכול מה שאנחנו רוצים? בעיה שלך, שמור אותה לעצמך.

אני לא הולך להפסיק לאכול דברים טעימים בגלל חבורת פינגווינים שרק גונבים מהמדינה ולא מביאים חצי תועלת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רגע, יש לך בעיה עם זה שבא לנו לעשות ולאכול מה שאנחנו רוצים? בעיה שלך, שמור אותה לעצמך.

אני לא הולך להפסיק לאכול דברים טעימים בגלל חבורת פינגווינים שרק גונבים מהמדינה ולא מביאים חצי תועלת.

ועל מה אתה מבסס את הטענות שלך? על מערכות שראית ביצפאן? על קטע שראית ברק בישראל?

דודים שלי הם דתיים, שומרי מסורת והכל, וככה גם רוב הדתיים במדינה. הוכחה? לך לשכם, 2 בתים במרכז העיר, שם בן דוד שלי משרת - דתי.

אז למה המדינה הוקמה? כדי שיבואו כמה רוסים ("כמה"...מיליון..) ויהרסו לנו את הדת? כדי שיהרסו לנו את המסורת? שיילכו לאמריקה, שם הם יכולים לאכול חזיר כמה שבה להם.

המדינה הזו הוקמה כמדינה יהודית, וזה מה שמבדיל אותה מכל שאר המדינות בעולם. ארה"ב לא הוקמה כמדינה נוצרית, מצרים לא הוקמה כמדינה איסלאמית. אז כמובן מאליו, במדינה יהודית צריך להיות יהודי, והדבר המינמאלי שלפי דעתי צריך לעשות זה לשמור על כשרות. ואני לא מדבר על שמירת שבת, וללכת לבית כנסת כל יום שישי ושבת..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בואנה תרגיע, ואל תתלהב כי אתה לא יודע מה שאתה מדבר, קודם כל אין כמעט אנשים שבאו מרוסיה והם לא יהודים, אולי רק אלה שהתחתנו עם יהודים ואין כל כך הרבה, ובוא מגיד אני מרוסיה במקור ואני יהודי, ואני לא רוצה לשמור מצוות, ואם אני רוצה לאכול חזיר אני יכול, ואם בא לי לאכול חלב עם בשר אני יכול, ולא מעניינת אותי הדת כי כל בנדאם באמונתו יחייה.

שמעת פעם על המושג כפיה דתית?, כי זה מה שזה בדיוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כפיה דתית זה שכשלוקחים מישהו נגיד נותרי והופכים אותו ליהודי לדוגמה, רואים כמה אתה מבין.

ותסביר לי דבר אחד, למה לבוא לארץ שהיא הוקמה כדי לשמור על הדת ועל המסורת, ולא לעשות את זה? זה כמו לעבור לגור במנזר כדי לשחק כדורגל....למה לגור בישראל? כדי לאכול חזיר?

ברור לי שאם אני הייתי כמוכם, אני מזמן הייתי בארה"ב או באנגליה...למה אני צריך את הצרות של הארץ אם אני לא מרגיש שייך אליה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בתור אחד שלא מאמין באלוהים ולא שומר שום מצווה (חוץ מלאכול חזיר ) מרגיש את עצמי בתור יהודי אם כל הזכויות והפריווילגיות שיש לכל יהודי אחר בארץ אז ל yot אל תגיב אם אתה לא יודע על מה אתה מדבר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא כפיה דתית זה בוא נגיד עכשיו, שאי אפשר לקנות לחם בחנויות, וזה למה? כי אסור לאכול חמץ בפסח, אבל אני אומר, מי שרוצה לשמור על המסורת שלא יוכל, אבל אם אני לא רוצה, אז מה אני חייב לא לאכול למה מה?, זה כפיה דתית שמכריחים אנשים לאכול או לא לאכול משהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה אתה מרגיש יהודי? כי חתכו לך את הבולבול כשהיית בן 8 ימים? ( ;D)

אני לא מבין אותכם.

לא כפיה דתית זה בוא נגיד עכשיו, שאי אפשר לקנות לחם בחנויות, וזה למה? כי אסור לאכול חמץ בפסח, אבל אני אומר, מי שרוצה לשמור על המסורת שלא יוכל, אבל אם אני לא רוצה, אז מה אני חייב לא לאכול למה מה?, זה כפיה דתית שמכריחים אנשים לאכול או לא לאכול משהו.

אז תעבור לארה"ב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יוא אנשים תרגיעו להירגע.

אני עכשיו מתכוון לשאול שאלה שאני מניח שתפגע בכמה אנשים אז תסלחו לי מראש אבל אני פשוט חייב לדעת.

תראו אני יהודי שומר +- ואני מרגיש שייכות ואהבה עצומה כלפי המולדת שלי. אז למה אנשים לא בהכרח רוסים, אשר אינם שומרים מצוות ואין להם אהבת א"י באים ארצה? זוהי שאלה תמימה ואני מבקש להבינה כלשונהאין לי כאן כוונה להתחיל וויכוח נוסף אני יקבל כל תשובה שיתנו לי בן אם היא תמצא חן בעיניי ובן אם לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...