סדרת NVIDIA GeForce 9 - הדיון הרשמי - עמוד 43 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

סדרת NVIDIA GeForce 9 - הדיון הרשמי

alex.turovsky

Recommended Posts

כן, המערכת צורכת רק 101W במנוחה.

אתה לא מבין נכון את הציטוט שלך, הם לא קיבלו את הצריכה של הכרטיס לבד ולא ניסו לעשות זאת אלא לבדוק את המערכת במצב קיצוני ולבדוק את ניהול ההספק של כרטיס המסך, כלומר כמה הוא צורך בעומס לעומת מנוחה, כרטיסים יעילים צורכים מעט במנוחה (הם לא ניטרלו את צריכת ההספק של שאר המערכת וזה גם לא אפשרי).

לגבי חיבור ה - 6PIN, לא התעמקתי למה צריך אותו אבל זה כנראה לצורך OC או אבל זה לא כזה חשוב לעניין שלנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 1k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

יש משהו שאף פעם לא הבנתי.

למה לדוגמא 8800GTS צורך יותר במצב מנוחה מ 8800GT? כמה הכרטיס צריך להיות מטומטם בשביל לבזבז חשמל שהוא מציג את הדסקטופ? אני מבין שבכרטיסים היותר חדשים המצב יותר טוב(POWERPLAY אצל DAAMIT). אבל למה עד עכשיו זה היה כ"כ לא חכם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן דיון מרתק, למרות שאני מעדיף בדרך כלל לקרוא ולהשכיל (לפחות ממי שאומר דברי חוכמה...) הייתי חייב להתערב לטובת מתקשי האנגלית.

רשום במפורש:

We tested the cards in a number of other scenarios and this proved to be the most intensive in all cases, so you can consider this to be a worst-case scenario.

Bear in mind that we have disabled all CPU-related power management options in the motherboard's so that we can highlight exactly how well the GPU's power management features are working

מה שנאמר פה בפשטות זה שהם כיבו את אפשרויות ניהול ההספק של המעבד בביוס בכדי לבודד את השפעת ניהול ההספק של הכרטיס על ההספק הכללי. זה דבר הגיוני כשמנסים לבודד השפעה של מרכיב אחד על מערכת, הכוונה היא לא שמדדו את כרטיס המסך בלבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, המערכת צורכת רק 101W במנוחה.....וב-LOAD רק ב-167W לא ניראה לי,תסלח לי

....

לגבי חיבור ה - 6PIN, לא התעמקתי למה צריך אותו אבל זה כנראה לצורך OC או אבל זה לא כזה חשוב לעניין שלנו.

מפה התחיל העיניין

כן, במיוחד במערכת עם כפול .

אבל במקום ההק הייתי הולך על זה - http://tms.co.il/product/4575

צמד 9600GT צורך 120W מה - 12V, כלומר 10A.

הספק נותן 29A ב - 12V, יש די והותר גם לשאר המערכת.

כי מה שאתה אומר בזה שכל מי שלוקח ספקים של SEASONIC,,ENERMAX,PCP&C ברמות 400W-550W שעולים פי 2/3,הם סתם מבזבזים כסף,כי יש ספק עם נצילות 70% 400W שעולה 170 ש"ח,וזה יותר מדי :o

[br]פורסם בתאריך: 22.03.2008 בשעה 23:21:57

אכן דיון מרתק' date=' למרות שאני מעדיף בדרך כלל לקרוא ולהשכיל (לפחות ממי שאומר דברי חוכמה...) הייתי חייב להתערב לטובת מתקשי האנגלית.

מה שנאמר פה בפשטות זה שהם כיבו את אפשרויות ניהול ההספק של המעבד בביוס בכדי לבודד את השפעת ניהול ההספק של הכרטיס על ההספק הכללי. זה דבר הגיוני כשמנסים לבודד השפעה של מרכיב אחד על מערכת, הכוונה היא לא שמדדו את כרטיס המסך בלבד.

[/quote']

אז מה מדדו ? של כל המערכת המחשב,ניראה לך הגיוני שהצריכה ב-LOAD קיצוני 167W של כל הרכיבים האלו :o

Core 2 Duo E6750 (operating at 2.66GHz -- 8x333MHz)

Gigabyte X38-DS5 motherboard (Intel X38 Express)

2 x 1GB OCZ FlexXLC PC-9200 memory (operating in dual-channel at -800 with 4-4-4-12 timings)

Seagate Barracuda 7200.9 160GB SATA hard drive

PC Power & Cooling 750W Silencer

Windows Ultimate

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לי זה בהחלט נראה הגיוני - בסך הכל הצרכנים הכי כבדים של המערכת הם רק המעבד (G0), הכרטיס מסך (G92, 65 ננו...), ואולי אולי הדיסק הקשיח.

ואת החלק היותר צרכן איפו שכחתה ?

http://tw.giga-byte.com/Products/Motherboard/Products_Spec.aspx?ClassValue=Motherboard&ProductID=2672&ProductName=GA-X38-DS5

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דוגמה קטנה מהמחשב האימתני הקודם שלי לצריכת חשמל אוטנטית:

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

מארז: P180 (שעבר השתקה וציפוי פנימי בחומר אקוסטי מגומי מיוחד חוסם רעשים)

לוח אם: Striker

מעבד: E6600 Conroe מגיע ל כמעט 4 ג'יגה (!)

זיכרונות: 1066 מגהרץ 2GB Dominator 8500

כרטיס מסך: V.CARD: 8800 GTX AC3 version

*זהו 8800 בגרסת עצבנית, ומגיע באוברקלוק הכי גבוה בעולם 1412(626)/1000 והינו כ.המסך המהיר בעולם שעובר בביצועים את ה 8800 ULTRA !

כ. קשיחים: HD: 2 X 150 GB WD Raptors 10K RPM

צורב: 1814BLT -=SATA=- Lightscribe

ספק כח: EnermaX 620W

קירור: ZALMAN 9700

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

לפני שנה באפריל, מכרתי את המחשב המטורף הזה שהיה בזמנו:

http://hwzone.co.il/tradezone/showproduct.php?product=655

יש לי מכשיר שמודד כמה כל מכשיר חשמלי צורך שהזמנתי מEBAY. ב LOAD המפרט הנ"ל היה מושך מהקיר 490W :o

הספק הוא עם נצילות 80 אחוז. אם נוריד את ה20 אחוז שהולכים לאיבוד מהנצילות(49WX2) נקבל שהצריכה של כל המחשב הנ"ל נקי הייתה:כ 390 W.

וזה היה ה8800GTX ועודנו ה8800GTX בגרסת AC3 הכי מהיר בעולם עם OC מטורף שהגיע ככה מהמפעל אז זו הייתה צריכת חשמל מטורפת. זה רק לשם השוואה.

כל מי שלוקח ספקים של SEASONIC,,ENERMAX,PCP&C ברמות 400W-550W שעולים פי 2/3,הם סתם מבזבזים כסף,כי יש ספק עם נצילות 70% 400W שעולה 170 ש"ח,וזה יותר מדי :o

פינת "הידעת" שלי או למה יש צורך לקנות ספק כח איכותי עם נצילות גבוהה ולא להתקמצצצןןןןןן !

לא הייתי אומר עולה יותר מדיי . . . נצילות של 20% יותר (כמעט 90 אחוז נצילות בCORSAIR 450VX לדוגמה שעולה 400 שקל) חוסכת לך חשבון חשמל די מכובד. איך?

נגיד שקוט"ש עולה 50 אגורות (זה פשוט נתון משתנה, אז נגיד שזה הסכום). אם המחשב מושך מהקיר 500W כמו מחשב חזק כמו שהיה לי אז ה20% נצילות האלה בין הספק חרטא 70% נצילות לבין הכמעט 90% (85-90אחוז למעשה אבל זה בקטנה), שוות בעצם 100W. נכון?

100W זה 0.1 קוט"ש. מכפילים 0.1 קוט"ש ב0.50 אגורות ומקבלים שזה עולה לנו5 אגורות לשעה. נכפיל ביום אחד(X24) ונקבל עלות יומית של ה100W האלה ששווים לנו 1.2, או שקל ועשרים אגורות ליום. נכפיל בשבוע(X7) ונקבל ש20% נצילות(ה100W אקסטרא האלה שנמשכים כל שנייה מהקיר) שווים לנו בעצם 8.4 שקל לשבוע.

נכפיל אותם בחודש(X30 נגיד כי כמות הימים בחודש משתנה) וכבר קיבלנו 33.6 שקל לחודש שזה עולה לנו יותר. נכפיל בשנה (X12) וזה כבר יוצא 403 שקל !

מה יוצא? זה שהיית טיפש וקנית ספק כח זול - יצרת לעצמך גרעון שנתי של 400 שקל(או 1200 שקל ל 3 שנים) שאותם יכולת מראש להשקיע בספק איכותי ועוד חומרה טובה.

זה מה שלומדים על חיסכון בחשמל בבית כשגרים לבד חברה ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הספקים היקרים יותר הם לא רק חזקים יותר אלא גם מודולריים, עם שלל חיבורים, שקטים ובנויים מרכיבים איכותיים יותר.

זה סה"כ יותר עניין של מותרות ולא צורך ממשי.

והמערכת שהם השתמשו בה באמת חסכונית למדי.

והקורסאייר הוא ממש לא 90% נצילות אלא יותר לכיוון ה - 81%.

ה - FSP הוא 70% במינימום שלו ולא קבוע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למעשה הכסף הוא עדיין הפאקטור הכי חשוב לדעתי (ולמי שמשלם את החשבונות של לבד) בקניית ספק. כדאי שכולם יידעו שבקניית ספק יקר יותר, הם בעצם מחזירים את הכסף הזה כבר בחצי שנה הראשונה כי אם בשנה ספק של 70% גורם לגירעון של 400 שקל, וחצי מזה, 200 שקל זה מה שדרוש לנו כדי לקנות ספק טוב מעל הספק המסכן שעולה 200 שקל, אז ללא שום חשש - קנו אתה ספק עם הנצילות הכי גבוהה שתמצאו, ובמקרה ה VX הוא הספק עם הכי הרבה יתרונות בשוק במחיר של 400 שקל.

אחריות 5 שנים, נצילות גבוהה, חזק, בקיצור ממש סחבק :)

http://corsair.com/products/vx.aspx

*בטבלאות מסתכלים על 230V

vx450w_efficiency.jpg

vx550w_efficiency.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך ידעתי שזה יבוא . . . נכנסת באדם הלא נכון הפעם :)

אבל אםםםם כבר הרמת להנחתה וטענת ש משקרים, הרשה לי להנחית בפנאן כפרה עלייך :)

ביקורת 1: הצדקה מוחלטת. יעילות של 85 אחוז בדיוק לפי הגרף בחצי העומס

http://www.silentpcreview.com/article751-page4.html

ביקורת 2: הספק התעלה על עצמו והציג יעילות של 87 אחוז . . . מי צדק ?

http://www.pcper.com/article.php?aid=438&type=expert&pid=6

31-Efficiency-Table.gif

עכשיו נשווה את הטבלה שאמרת שאני חוכמולוג ושהצגתי טבלת יצרן. יש יצרנים שלא משקרים. זאת הטבלה של CORSAIR:

vx450w_efficiency.jpg

וזאת הטבלה של הביקורת.

32-450VX-Efficiency-Graph.gif

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נסגור על 83% :P

(אתה טענת שקרוב ל - 90% ואני טענתי 81% אז אני מעט קרוב יותר)

מתאים לך אחי? מתאים לי ובניו, רק שאני היית מנסח את זה ככה.

ביקורת 1: 85 אחוז יעילות

ביקורת 2: 87 אחוז יעילות

נסכם: 86 :)

ולכולכם. תחשבו על זה. בחישוב שלי לחיסכון של 400 שקל (במחשב חזק) בשנה , עדיף לקנות ספק של 85-90 אחוז יעילות במקום ספק זול של 70% כי הכסף שהוצאתם עליו יחזור אליכם תוך חצי שנה ולאחר מכן - רק תרויחו יותר עם כל חודש שעובר.

וב3 שנים נגיד, אורך חיי מחשב ממוצע - קיבלתם חזרה 1200 שקל, פי 3 ממה שהוצאתם על הספק בהתחלה.

זה יותר טוב מהבנק, משקיעים עוד 200 שקל בספק ותוך שנה מקבלים החזר של 400. תשואה של 50%. עדיף על תשואה של 5% בשנה בפק"מ בבנק לא? :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...