שדרגתי E6600 ל-Q6600 G0 - התלבטות קשה אם לבטל או לא. - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שדרגתי E6600 ל-Q6600 G0 - התלבטות קשה אם לבטל או לא.

SyndromE

Recommended Posts

את ה-E6600 הייתי מריץ על 3.2 (8x400), במתח ה-stock השלו.

השגתי אופציית שידרוג\החלפה ל-Q6600 (משלם את ההפרש - 400ש"ח ~)

שידרגתי... (יש לי אפשרות להתחרט)

הבעייה היא - ה-Q6600 הזה משגע אותי ! המקסימום שהוצאתי ממנו בינתיים זה 2.7 (300x9)

איך שאני עובר את ה-1200 QDR יש בעייות בוינדווס (אם בכלל עולה). עם ה-E6600 הייתי עובד על 1600 QDR ביחס מסונכרן Linked-Synched - מה שהיה משפר לי גם את ה-latancies ובכלל עבד מעולה.

אז מה אני עושה עכשיו? :-\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

QDR = FSBx4

400FSB = QDR 1600

זה לא ממש משנה, בוא נדבר ב-FSB....

עדכנתי לביוס אחרון p31.

מתח נתתי 1.4 אם אני לא טועה (אבל בדקתי גם כשהמעבד בתדר הרגיל - הורדתי מכפלה - אני נתקע על ה-FSB עוד לפני שאני מרים את המעבד)

לא מצליח אפילו 333 FSB

מדובר ב-G0 (רשום בכותרת)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

PCI-E מוגדר על 100 - ז"א נעול (?)

הוספתי מתח להכל, לא זוכר כמה בדיוק. אני בעבודה כרגע... כשאני יגיע הביתה אני יהיה יותר סגור על עצמי.

לטמפ אני לא מתייחס כל כך כל עוד היא בין 40 ל-50.

אבל אם לרגע נתייחס למצב הנתון - Q6600 2.7 מול E6600 3.2 , מה לדעתך עדיף?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדיף רק במקרה ויש לך שתומכות בריבוי ליבות, אחרת לא ממש שווה מול E6600@3.2 .

מאוד תמוה שאתה נתקע כ"כ נמוך, אולי אתה באזור החלפת הSTRAPS. ניסית באס גבוהה יותר (400 לדוגמא)? ניסית להוריד את המכפלה ולעלות את הבאס?

תן מתח של 1.475 למעבד, תנסה 400X9, 450X8, 400X8 .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדיף רק במקרה ויש לך אפליקציות שתומכות בריבוי ליבות, אחרת לא ממש שווה מול E6600@3.2 .

מאוד תמוה שאתה נתקע כ"כ נמוך, אולי אתה באזור החלפת הSTRAPS. ניסית באס גבוהה יותר (400 לדוגמא)? ניסית להוריד את המכפלה ולעלות את הבאס?

מאוד תומך בהצעה....אם הלוח דומה בבעיות שלו עם FSB HOLES שיש ל המובססים על הציפסט של אז אני מציע לעלות את QDR מעל 1700 - שיחייב אותך להוריד מכפלה ל 8.

חוץ מהעלאת מתחים יש עוד המון אפשרויות שיש לוודא בביוס:

CMD של 2T

לקבע את מהריות ה PCIE ל 100.

לקבע את מהירות SPP<--->MCP REF CLOCK ל 200.

לבטל את כל ה SPREAD SPECTRUM למיניהם.

לבטל את LINK BOOST ו GPU EX

וכולי.

הייתי מעדיף לראות את התרד הזה בפורום של אוברלוקים אם אפשר. :-X

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלה..מאיפה קיבלתה הצעה לשדרוג כזה אני חושב שאני גם מעוניין יש ברשותי E6750

אחותי קנתה מחשב חדש אז נתתי לה את ה-E ולקחתי בהפרש את ה-Q :) אתה חייב אחות בשביל הצעת שידרוג כזאת ::)

ולעניין:

כל מה שאמרתם לוודא בביוס כבר וודא מזמן.

על ה-FSB HOLES גם יצא לי לשמוע, ניסיתי עכשיו 1700 ו- 1800 ... ללא הצלחה. (1700 לא יציב, 1800 בכלל לא מעלה חלונות)

ד"א - 1600 = מסך כחול ... אולי באמת סוג של FSB hole (שלא היה עם ה-E6600)

העלתי מתחים (להכל מלבד זכרונות) לרמות שהתחלתי כבר לפחד על הלוח. לא הייתי צריך כאילו מתחים עם ה-dual .

את המעבד שמתי מקודם על 1.5 - אחרי Vdrop זה בערך 1.44. מעל זה כבר המתח מקבל צבע אדום. בכל מקרה לא שווה לי להרים מתח עד כדי כך ל -1.475 (חום).

מכפלות אני כל הזמן מוריד. מהירות השעון בכלל לא מעניינת אותי כרגע - עדיין לא הגעתי לזה - אני נתקע על FSB !

אני מנסה כל מני קומבינציות וכלום לא הולך \ לא יציב... אפילו לא 1333 FSB ... QDR ... איך שתרצו :'(

אולי באמת אפשר להעביר את התרד לפורום (למרות שאני די מיואש וכבר יסתפק בתגובות על Q6600 2.7 vs E6600 3.2 )

אולי בכלל המעבד הספציפי הזה שלקחתי הוא פדלאה ? כי אני יכול להחליף אותו (אני עובד בחנות ממנה רכשתי)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא צריך להשתגע עם המתחים.

תנסה לשנות גם את ה HT MULTIPLIERS ל X4 - את שניהם.

תנסה ישירות את הבאים:

Vcore: 1.5v

VFSB: Auto/1.4v

SPP: Auto/1.4

MCP: Auto/1.5

MCP-SPP: Auto/1.2v

עם מכפלה של 9 למעבד X400.....בו ניראה אם זה מצליח להכנס ל בכלל ב 3.6 GHZ....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...