קובץ שאלות לוח-אם ASUS P5K SE - עמוד 2 - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קובץ שאלות לוח-אם ASUS P5K SE

Luffy

Recommended Posts

עדכון קצר:

חיטטתי מעט מעט מעט בנושא SPREAD SPECTRUM. הבנתי שזה מעין אמצעי שנועד למנוע שיבושים אלקטרו-מגנטיים (אם, למשל, אתה עושה OC למחשב הMRI של מרכז שיבא בתל השומר כדי שיוכל להריץ CRYSIS). הבנתי שכשמבטלים את זה לתדר הPCI-E - התדר ננעל. העניין הוא כזה: ביטלתי את הפונקציה הזו הן לPCI-E והן למעבד, והמעבד חזר להגדרות המקור שלו ולא מוכן לזוז משם.

יכול להיות שבלוח שלי ביטול הפונקציה הזו למעבד "נועלת" את המעבד? אם כן - אני מחזיר אותה לחיים (המחשב היה יציב עם זה, דחילק)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 37
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני מאוד ממליץ לבצע את האוברקלוק דרך הביוס בלבד!

אל תשתמש ב BOOSTER.

שינוי ה SPREAD SPECTRUM לא אמור לנעול כלום.

תנסה לשנות את ההגדרות דרך הביוס ולא דרך BOOSTER.

מצטער. אחרי אינספור נסיונות והגדרות ואוברקלוקינג לא יציב, הדרך היחידה שהמחשב יציב עם היא כשהSPREAD SPECTRUM פועל עבור הPCI-E וגם עבור המעבד.

וכן, עשיתי את כל השינויים דרך הביוס, לא דרך הAI BOOSTER.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מוזר מאוד.

Spread Spectrum יוצר בכוונה אי-דיוקים קלים באות של השעון כדי למנוע פולסים אלקטרומגנטיים חזקים מדי בתדר מסוים (זה כמו להקהות את הסכינים בשביל שאף אחד לא ייחתך). לכאורה ביטול של האופציה אמור לשפר את היציבות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם ככה זה עובד וזה יציב תשאיר את זה, השאלה היא מה עכשיו..?

רוצה להמשיך לטפס למעלה..?

תוכל להמשיך באותו יחס מעבד לפחות עד באס של 468.. זה יתן לזכורונות תדר של 555 שהם מסוגלים לעבוד בו (ע"פ CPU-Z..)

מעבר לזה תמיד אפשר להוריד מחלק ל 1:1 ורק המעבד או הלוח יעצרו אותך.. (והטמפרטורה שתלך שם..)

בראל הגדיר את השאלה שעומדת מולך כרגע יפה מאוד.

אם ה SPREAD SPECTRUM עובד בשבילך אז תשאיר אותו.

אם תוכל אשמח לקבל עוד מידע בקשר לאוברקלוק שלך כרגע:בדיקות יציבות, טמ"פ ומתחים בשימוש למעבד, וכולי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למרבה הפאדיחה עדיין לא התחלתי לשחק עם מתחים, וההגדרות אצלי עדיין על AUTO. אני יודע שהמתח לCPU נע בין 1.188 לבין 1.350 וולט. באשר לזכרונות - אין לי מושג. הבעיה עם הלוח הזה הוא שקיבלתי אותו כשהכל מכוון לאוטומאט, ואין לי מושג מה התדרים \ מתחים המקוריים.

באשר לנתונים מעט יותר מדוייקים - כשאגיע הביתה (בעבודה כרגע).

בנצ'מארקינג (3Dmark06 ו- pi) אפשר לראות במפרט שלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למרבה הפאדיחה עדיין לא התחלתי לשחק עם מתחים, וההגדרות אצלי עדיין על AUTO.

LUFFY - מציע שתקבע את המתח למעבד ולא תשאיר אותו על AUTO. כנ"ל לגבי המתח של הזכרונות.

המתח בו אתה משתמש כרגע למעבד מופיע בצורה מודיקת בביוס מתחת לשם VCORE VOLTAGE לאחר בחירת ה MENU של POWER(בד"כ הקריאה ע"י תוכנות אינה מדויקת)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ע"פ איך שזה נראה, וזה הזכרונות הכי מוזרים שאני ראיתי עד עכשיו ,הסטוק שלהם זה 5-7-7-24 במתח 1.8 במהירות של 1110...

אז תשאיר אותם על מתח סטוק = 1.8 (ולא על אוטו)

תעשה טובה תצלם אותם , את הזיכורנות שלך ותעלה לפה.. אני חייב לראות מה זה..

כתוב עליהם משהו..?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תעשה טובה תצלם אותם , את הזיכורנות שלך ותעלה לפה.. אני חייב לראות מה זה..

כתוב עליהם משהו..?

לא לא יקירי, אני לא מהשולפים כל מיני קרביים של מחשב החוצה אחרי שאלוהים ומהנדסי לדורותיהם התכוונו שזה יישאר בפנים. אבל אני יכול לברר עליהם, ואני אעשה זאת. אני אחזיר תשובה בקרוב :)

באשר לקביעת המתח למעבד: בביוס אני נתקל בשתי פונקציות שקשורות לקביעת המתח הנ"ל (שתיהן על אוטומט כברירת מחדל): אחת קשורה למתח שמגיע למעבד, השנייה זו איזושהי מכפלה מסויימת (משהו כמו X0.63) וכו' וכו'.

שאלה רטורית, אבל למישהו יש מושג מה זה השטויות האלה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באשר לקביעת המתח למעבד: בביוס אני נתקל בשתי פונקציות שקשורות לקביעת המתח הנ"ל (שתיהן על אוטומט כברירת מחדל): אחת קשורה למתח שמגיע למעבד, השנייה זו איזושהי מכפלה מסויימת (משהו כמו X0.63) וכו' וכו'.

p18.jpg

CPU VOLTAGE - כאן אתה קובע מתח למעבד.

CPU VOLTAGE REFRENCE - מציע שתבדוק מה האפשרויות פה ותחזיר לנו תשובה.

CPU VOLTAGE DAMPER - מונע VDROP בין המתח שקבעת בביוס למה שמגיד למעבד ומופיע בתוכנות הניטור.

CPU VOLTAGE PLL - לא לגעת בזה - מתח ל CLOCKGEN הפנימי.

DRAM VOLTAGE - כאן אתה קובע את המתח לזכרונות

FSB TERMINATION VOLTAGE - ניקרא גם CPU VTT - אין צורך לגעת בזה. DEFAULT = 1.2V

NORTH RBIDGE VOLTAGE - כשמו כן הוא...מתח לגשר הצפוני. DEFAULT = 1.25V

NORTH BRIDGE VOLTAGE REFRENCE - שוב - מציע שתבדוק מה האפשרויות פה ותחזיר לנו תשובה.

קביעת יחס הזכרונות ע"ג הלוח שלך תלויה בתדר המעבד שנבחר.

אתה משנה בעזרת פונקצית DRAM FREQUENCY שמופיעה בביוס.

האופציות של DRAM FREQUENCY המופיעות בביוס :

# At 266FSB you have access to -667 (4:5), -800 (2:3), -889 (3:5), and -1067 (1:2).

# At 333FSB there's DDR2-667 (1:1), DDR2-800 (5:6), DDR2-833 (4:5), DDR2-1000 (2:3), DDR2-1067 (5:8 ), DDR2-1111 (3:5), and DDR2-1333 (1:2).

# At 400FSB there's DDR2-800 (1:1), DDR2-960 (5:6), DDR2-1000 (4:5), DDR2-1200 (2:3), DDR2-1280 (5:8 ), DDR2-1333 (3:5) and DDR2-1600 (1:2).

# At 500FSB there's DDR2-1000 (1:1), DDR2-1200 (5:6), DDR2-1250 (4:5), DDR2-1500 (2:3), DDR2-1600 (5:8 ), DDR2-1667 (3:5) and DDR2-2000 (1:2).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז תיקבע ידנית את :

DRAM VOLTAGE ל 1.8 VOLT

CPU VOLTAGE - בהתאם למה שמופיע לך כרגע בקריאה בביוס מתחת לשם VCORE VOLTAGE לאחר בחירת ה MENU של POWER

לגבי ה REFRENCE VOLTAGE תשאיר זאת בנתיים על AUTO - אני מחפש עדיין מה בדיוק התפקיד שלהם בלוחות של .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי ה REFRENCE VOLTAGE תשאיר זאת בנתיים על AUTO - אני מחפש עדיין מה בדיוק התפקיד שלהם בלוחות של .

אני גם עשיתי חיפוש קצר, לא מצאתי כלום , זה רק בלוחות ...

מוזר.. מעניין מה זה האופציה הזאת..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...