או שיש לי בעיייה בלוח או שיש לי DUALHDD :) - עמוד 2 - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

או שיש לי בעיייה בלוח או שיש לי DUALHDD :)

bad-sector

Recommended Posts

1. תשנה את הג'מפרים מCable Select ותג'מפר את הדיסק הקשיח שיש בו כMaster ואם אתה מחבר דיסק נוסף תג'מפר כSlave ולא להשתמש בCS, עדיף רק כדי להיות בטוח!.

2. תחליף את כבל הIDE לאחד חדש שבטוח עובד, ולידיעתך זה לא משנה אם אתה מחבר את הדיסק הקשיח לחיבור הראשון או השני בכבל IDE, מה שקובע את מיקום הדיסק הקשיח (Primary או Slave) זה הג'מפרים בלבד ואם אתה מג'מפר 2 דיסקים קשיחים באותו ערוץ IDE

כCS זה עלול לגרום למחשב לא לזהות אף אחד מהדיסקים הקשיחים ואף לעשות בעיות, אז אל תג'מפר כCS.

3. תעלה את במצב בטוח ותמחק את הדרייברים של הIDE. תפעיל מחדש את המחשב במצב נורמלי וחלונות יתקין אותם מחדש וזה גם יכול לפתור בעיות, כמו חן נסה להתקין את הדרייברים הכי חדשים לIDE שברשותך.

4. אל תחבר את הדיסק הקשיח יחד עם כונן סידירום או צורב. תחבר אותו לבד או עם דיסק קשיח נוסף, לפי דעתי הכי טוב לחבר ככה.

5. אם כל אלה לא עוזרים אז ייתכן שיש בעייה או שגיאה בPartition (אולי) אז אם אין לך עוד מה לנסות, נסה למחוק לחלוטין את הPartition בעזרת תוכנה כמו Partition Magic או דרך Fdisk ואז תיצור Partition חדש ותפרמט פירמוט מלא, אני ממליץ לך לפרמט כNTFS אם אתה משתמש בחלונות 2000 או אשר תומכות בNTFS. אל תפרמט כNTFS אם אתה מתקין 98[me=TheTool]על אותו הדיסק הקשיח מכיוון שהם לא תומכות בNTFS, ולא יעבדו עליו.[/me]

מקווה שעזרתי ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תוציא לו את הג'אמפר לגמרי.

לא מכוונים דיסקים של W.D למאסטר אם אין להם סלייב, בשביל זה יש STAND ALONE.

אני איתך !

אני מכיר את הבעיה, כבר נתקלתי בבעיות רבות דומות עם נסיון לחבר 4 דיסקים קשיחים במחשב למרות שיש לי כרטיס IDE מיוחד לצרכים האלה. לאחר הרבה נסיונות הגעתי למסקנה שיש בעיות לעיתים עם תאימות בין דיסקים מחברות שונות במצבים מסוימים (וניסיתי את WD,MAXTOR,QUANTUM,ו SEGEAT) ובכלל CS הוא הבעיתי מכולם.

עכשיו עוד כמה נקודות חשובות.

MASTER משמעו גימפור דיסק קשיח כראשי כאשר מחברים שני דיסקים על כבל אחד.

SLAVE משמעו גימפור דיסק קשיח כמשני כאשר מחברים שני דיסקים על כבל אחד.

SINGLE (או ללא גימפור בכלל) משמעו חיבור דיסק קשיח כראשי כאשר הוא נמצא לבדו על הכבל.

בכל המקרים הנ"ל החיבור הנכון הוא שהדיסק הראשי צריך להיות מחובר לקצה הכבל והמשני מחובר לאמצע הכבל.

מה שקורה בפועל זה שדיסקים רבים עובדים גם במצב master או אפילו slave כאשר הם נמצאים לבד על הכבל אבל יש אחרים שעושים עם זה בעיה. וכן יש אפילו מקרים בהם ניתן אפילו לחבר דיסק כSLAVE על סוף הכבל או MASTER באמצע הכבל. אבל שוב לא תמיד זה עובד.

CABLE SELECT הינו מצב בו הגימפור מתבצע בצורה אוטומאטית ע"י הדיסק בהתאם למיקום שלו על הכבל (קצה=ראשי, אמצע=משני), גם במצב הזה ישנם הרבה בעיות במיוחד בין תאימות בין סוגים שונים של דיסקים.

לכן המסקנה היא שהחיבור הנכון במקרה שלך הינו חיבור הדיסק לקצה הכבל וגימפור הדיסק כsingle או לא לגמפר אותו בכלל.

מעבר לכך הבעיה שלך בזמן שלוקח למחשב לעלות טמונה בכך שלXP יש ממשק שונה לגישה לדיסקים, הוא עוקף את הגדרות הBIOS והוא ניגש ישירות לחומרה (לכן גם אם תבטל בהגרות הBIOS דיסק מסויים עדיין יזהה אותו כמחובר).

בגלל השימוש בממשק הזה בעצם בכל העלאה מחדש של המחשב פונה ישירות לחומרה וזה הזמן בו אתה רואה את הקווים שרצים על המסך.. אם הקווים האלה נשארים הרבה זמן כנראה שלXP לוקח יותר זמן לזהות את החומרה ולעיתים זה בגלל בעיה כמו זו שהוזכרה פה.

שים לב שגם אם תמחק את הדירבר של התקני הIDE בעלאה הבאה של המחשב יקח לXP הרבה זמן לעלות וזה מאותה סיבה שהוא נאלץ לבצע איתחול מחדש לחומרה שמחוברת לIDE.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני איתך !

אני מכיר את הבעיה, כבר נתקלתי בבעיות רבות דומות עם נסיון לחבר 4 דיסקים קשיחים במחשב למרות שיש לי כרטיס IDE מיוחד לצרכים האלה. לאחר הרבה נסיונות הגעתי למסקנה שיש בעיות לעיתים עם תאימות בין דיסקים מחברות שונות במצבים מסוימים (וניסיתי את WD,MAXTOR,QUANTUM,ו SEGEAT) ובכלל CS הוא הבעיתי מכולם.

SINGLE (או ללא גימפור בכלל) משמעו חיבור דיסק קשיח כראשי כאשר הוא נמצא לבדו על הכבל.

בכל המקרים הנ"ל החיבור הנכון הוא שהדיסק הראשי צריך להיות מחובר לקצה הכבל והמשני מחובר לאמצע הכבל.

מה שקורה בפועל זה שדיסקים רבים עובדים גם במצב master או אפילו slave כאשר הם נמצאים לבד על הכבל אבל יש אחרים שעושים עם זה בעיה. וכן יש אפילו מקרים בהם ניתן אפילו לחבר דיסק כSLAVE על סוף הכבל או MASTER באמצע הכבל. אבל שוב לא תמיד זה עובד.

CABLE SELECT הינו מצב בו הגימפור מתבצע בצורה אוטומאטית ע"י הדיסק בהתאם למיקום שלו על הכבל (קצה=ראשי, אמצע=משני), גם במצב הזה ישנם הרבה בעיות במיוחד בין תאימות בין סוגים שונים של דיסקים.

לכן המסקנה היא שהחיבור הנכון במקרה שלך הינו חיבור הדיסק לקצה הכבל וגימפור הדיסק כsingle או לא לגמפר אותו בכלל.

מעבר לכך הבעיה שלך בזמן שלוקח למחשב לעלות טמונה בכך שלXP יש ממשק שונה לגישה לדיסקים, הוא עוקף את הגדרות הBIOS והוא ניגש ישירות לחומרה (לכן גם אם תבטל בהגרות הBIOS דיסק מסויים עדיין יזהה אותו כמחובר).

בגלל השימוש בממשק הזה בעצם בכל העלאה מחדש של המחשב פונה ישירות לחומרה וזה הזמן בו אתה רואה את הקווים שרצים על המסך.. אם הקווים האלה נשארים הרבה זמן כנראה שלXP לוקח יותר זמן לזהות את החומרה ולעיתים זה בגלל בעיה כמו זו שהוזכרה פה.

שים לב שגם אם תמחק את הדירבר של התקני הIDE בעלאה הבאה של המחשב יקח לXP הרבה זמן לעלות וזה מאותה סיבה שהוא נאלץ לבצע איתחול מחדש לחומרה שמחוברת לIDE.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני איתך !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...