צמים בכיפור? כן/לא? - עמוד 7 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צמים בכיפור? כן/לא?

m.l

Recommended Posts

אוי רוני רוני רוני 90% ממה שכתבת פה זה שטויות (בלי כוונה להעליב) אתה פשוט מטעה אנשים.

לדוגמא בתור התחלה יום כיפור זה הרבה יותר חמור משבת. לא סתם יום כיפור נקרא שבת שבתון!

בקשר למה שאמרת לזה שאדם צריך לחפש ולחקור לבד ורק אז להיות דתי ולהאמין בה' זה רק דעה אחת ויש עוד דעות בנושא ואין הכרעה ברורה בדבר.

בכל מקרה האידאל זה קודם להאמין (בלי שום הוכחות,לא שאח"כ תמצא הוכחות אלא הכוונה שתבין על פי ההיגיון) ולחפש ולחקור לבד ורק אז אתה מאמין אבל עכשיו כביכול אתה כבר מאמין בגלל שאתה הגעת למסקנה הזאת לבד.

וכמובן שאי אפשר למצוא הוכחות לקיומו של ה' אלא צריך להאמין . זוהי המהות של האמונה . הרי אם ה' היה בא ומתגלה לכולם אז מה הרעיון באמונה?

אה וכן אני צם. :)

(למה לא פתחו סקר זה הרבה יותר נוח וככה גם אפשר לראות את האחוזים לכאן ולכאן)

עזוב. אתה מטעה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 147
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אה וכן אני צם. :)

(למה לא פתחו סקר זה הרבה יותר נוח וככה גם אפשר לראות את האחוזים לכאן ולכאן)

אני פתחתי את הדיון ולא חשבתי שזה יתפתח לכזה היקף וגם לא חשבתי לפתוח סקר משום מה לא חשבתי על זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוני - אתה מוזמן לקחת את ה"הוכחות" האלו לאתר חופש בתפוז, הם חושפים את השקרים וההונאה שבמערכת ההחזרה בתשובה כמו כלום: http://tapuz.co.il/tapuzforum/main/anashim.asp?forum=264&pass=1

;Dהמכתב פתיחה שהוא שלח לועד חינוך שהתבקש להחליט אם ללמד "תכנון תבוני" פשוט קורע: http://www.venganza.org/about/open-letter/

כן? איפה אתה רואה כפייה בהרצאות שנתתי איפה? תן לי .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדיון לא בא לתת הרצאות רוני אז תפסיק כבר לשכנע ולהסביר כול כך הרבה מי שרוצה שיצום מי שלא רוצה שלא יצום!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עזוב. אתה מטעה.

אני מטעה? מה אתה תינוק? אתה אפילו לא דתי. אני דתי ואני למדתי עד עכשיו במוסדות דתיים (עכשיו כבר לא,מכללה) . כל בן אדם שקצת קרוב לדת(אפילו אני מכיר הרבה חילונים שיודעים את זה) יודע שיום כיפור זה שבת שבתון וזה הרבה יותר חמור משבת וזה רק דוגמא לדבר אחד שאמרת פה . אתה מדבר הרבה בלי לדעת.

שוב אני לא מתכוון לריב איתך בכוח או משהו אבל אתה מטעה אנשים.

בדרך כלל אני לא מתערב בנושאים שכאלה בפורום כי אני יודע שאנשים בסופו של דבר ישארו בדעתם. אבל בסוף אנשים עוד יחשבו שאתה מבין ויאמינו לך.

עריכה: m.l וואלה חשבתי שאפשר לפתוח סקר גם אחרי שפתחו דיון. טוב לא נורא.

שיהיה צום קל לכל מי שצם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני השנה די בדלימה בקשר לצום..מגיל 19 ככה הפסקתי לצום - בשנתיים האחרונות לא צמתי.

ועד גיל 18 הייתי צם בשביל לכבד את ההורים שלי..והשנה חשבתי אולי לצום , כי אמרתי לעצמי שהשנה הנוכחית הייתה הרבה יותר טובה בשבילי..מהשנה הקודמת אז השנה אני דווקא אנסה לצום , בלי להדליק טלווזיה ומחשב , וגם כי זה בריא ככה לגוף יום אחד לא לאכול..למרות שממה שהבנתי זה ממש לא בריא וגם זה לא בריא לא לשתות יום שלם. אבל אני אומר כזה השנה שלי הייתה הרבה יותר טובה אז כביכול נעשה איזשהי מצווה קטנה..אבל מה שאני אומר בעצם זה שזו בעצמם תרמית לא ? אם אני כל השנה לא שומר מצוות , לא שומר שבת ולא עושה שום דבר שקשור לדת..אז יום אחד בשנה אני אבוא ויעשה הצגה פתאום ?

כאילו אלוהים לא חושב שכל האנשים האלו צבועים ? שכל השנה הם לא עושים כלום ואז ביום כיפור פתאום כולם באים ושומרים את המצווה הדתית ?

ומצד שני , איזה מישהו דתי שאני מכיר אמר לי כל מיני דברים על החשיבות של יום כיפור..שלפי התורה של פעם כל מי שלא צם ביום כיפור דינו מוות..ומי שלא צם

מפיל את כל החטאים שלו על הצמים וכו כו...לא שאני קונה את זה..אבל הוא אמר לי דבר כזה - אלוהים נותן לך 365 לחמניות בשנה..ואתה יום אחד בשנה צריך לתת לו אחת ? מה לא תתן לו ? כאילו גם כל השנה אתם לא שומרים מצוות , לא שומרים שבת לא עושים כלום , ואתם כל יום קמים בבוקר ואלוהים כביכול גם יכול להחליט שזהו מחר לא תקומו בבוקר..אז יום אחד בשנה לא תחזירו לו ?

אז אני קצת צריך לחשוב על זה עוד עד שאני אחליט :-*

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הייל ערנב :hat:

כולם צריכים לבקש סליחה ביום הכיפורים מהערנב הגדול והנורא. ככתוב:

"וביום זה יום תענית ותיטהרו. וכי לא תיטהרו ויבוא הערנב הגדול והנורא ותימלא הארץ חרדה וישאו שוכני הארץ קולם השמיימה, כי לא יכלו לערנב, ויכלה זעמו בהם, ויביא להם באבי - אביהם"

"ויאמר בקול גדול - וכי לא שמעתם בקולי ופתחתי לכם את השושנה ותייללו כתינוקות וידעתם כי אני הערנב"

;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא רואה כפייה, אני רואה תעמולה מסיונרית.

דרך אגב, החומר שבהרצאות האלה הוא ממש לא מקורי, הוא ברובו מועתק מחומר של מטיפים אוונגליסטים אמריקאים ומתאולוגים נוצרים (באחד מהסרטונים אפילו מראים קטע עם מדען בריאתן נוצרי - מה שהכי מצחיק זה שבקטעים שהם לא מראים הם מוכיחים מדעית ארועים שהיו בנצרות...).

"וביום זה יום תענית ותיטהרו. וכי לא תיטהרו ויבוא הערנב הגדול והנורא ותימלא הארץ חרדה וישאו שוכני הארץ קולם השמיימה, כי לא יכלו לערנב, ויכלה זעמו בהם, ויביא להם באבי - אביהם"

"ויאמר בקול גדול - וכי לא שמעתם בקולי ופתחתי לכם את השושנה ותייללו כתינוקות וידעתם כי אני הערנב"

;D

אמן.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מטעה? מה אתה תינוק? אתה אפילו לא דתי. אני דתי ואני למדתי עד עכשיו במוסדות דתיים (עכשיו כבר לא,מכללה) . כל בן אדם שקצת קרוב לדת(אפילו אני מכיר הרבה חילונים שיודעים את זה) יודע שיום כיפור זה שבת שבתון וזה הרבה יותר חמור משבת וזה רק דוגמא לדבר אחד שאמרת פה . אתה מדבר הרבה בלי לדעת.

שוב אני לא מתכוון לריב איתך בכוח או משהו אבל אתה מטעה אנשים.

בדרך כלל אני לא מתערב בנושאים שכאלה בפורום כי אני יודע שאנשים בסופו של דבר ישארו בדעתם. אבל בסוף אנשים עוד יחשבו שאתה מבין ויאמינו לך.

מסכים איתך.

רוני, אל תאמין לכל מה שמישהו עם זקן וכיפה אומר לך. לא כל "רב" הוא רב.

ואני מדבר בתור אדם מאמין שלמד במוסדות דתיים מאז גיל 6.

וד"א, כן אני צם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין כבוד לכלום היום , אנשים לא שמים זין , לא כמו שהיה פעם ... משנה לשנה , מדור לדור אנחנו נעשים יותר מגעילים , נפרדים מהתרבות והדת והופכים לאנשים שחושבים על עצמם ועושים מה שנוח ובא להם לעשות ...

אנחנו יהודים , אלו הדברים שמיחדים אותנו , כמה חגים כבר יש לנו בשנה ? כמה חגים יש לנו שצריך "לסבול" בשנה ? אני מניח שעוד 20-30 שנה האנשים שיצומו יהיו מיעוטים , פשוט חבל .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין כבוד לכלום היום , אנשים לא שמים זין , לא כמו שהיה פעם ... משנה לשנה , מדור לדור אנחנו נעשים יותר מגעילים , נפרדים מהתרבות והדת והופכים לאנשים שחושבים על עצמם ועושים מה שנוח ובא להם לעשות ...

אנחנו יהודים , אלו הדברים שמיחדים אותנו , כמה חגים כבר יש לנו בשנה ? כמה חגים יש לנו שצריך "לסבול" בשנה ? אני מניח שעוד 20-30 שנה האנשים שיצומו יהיו מיעוטים , פשוט חבל .

אין מה לעשות אלו החיים...אתה לא חייב לצום אף אחד לא עומד לך עם אקדח לרקה...אני אישית לא רואה סיבה לצום...צמתי גם ככה עד היום רק בגלל ההורים...אני חיי איתם (18 וחצי עוד לא עזבתי ת'בית) ואני יעשה להם את הכבוד שלהם ולא יאכל להם מול הפנים...הם ההורים שלי ואני מכבד אותם...אבל אישית אני לא רואה סיבות לצום...

צם

ואם אני לא ישן אצל חברה אז אני אשתמש בחשמל.

אז אין שום סיבה שתצום...אם אתה מישתמש בחשמל וצם אז מה החוכמה?! זה כמו שתישמור שבת ותיראה ותשחק במחשב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואני אהיה כנראה מהמיעוטים. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה קורה בכל העולם ה"מערבי".

היהדות צריכה להמציא את עצמה מחדש, אנחנו צריכים להפיח בה חיים חדשים. אני לא מדבר על חיי דת. אני מדבר על לאום, על תרבות, על מורשת. אני מדבר על להבין מי אנחנו, להיות שמחים מלהיות מי שאנחנו ולאהוב את עצמנו. אנחנו צריכים לגרום לכך שהתרבות היהודית תקסום לדורות הבאים ובאמת תעניין אותם, אם אנחנו רוצים להיות קצת יותר מצל של עם.

הרי כל כך הרבה אנשים בורחים לחו"ל, מחפשים את עצמם בתרבויות "אקזוטיות" וטוענים שמצאו את עצמם, כשלאחר מכן מסתבר שכל מה שעשו זה לברוח. או שנמשכו לתרבות שיותר מעניינת רק מפני שהיא לא משעממת כמו התרבות היהודית, רק מפני שהיא מציעה משהו אחר. ובכן, הגיע הזמן שהיהדות תהיה מספיק "אקזוטית" לכל מי שמחפש משהו להקשר אליו. הגיע הזמן שהיהדות תפסיק להשאר תקועה במקום ולהעלות עובש, ותתחיל להיות יותר "אופנתית".

יש המון דרכים לעשות זאת (ולא, אני לא מדבר על המסחרה שעשו עם תורת הקבלה), אבל הכל מתחיל בחינוך. אם ההורים יסקרנו את הילדים שלהם לגבי התרבות היהודית וההסטוריה העשירה של העם הזה, ויצליחו להראות להם חלקים מעניינים במיתולוגיה היהודית ובסיפורים של גדולי האומה, אולי נצליח ליצור דור שבאמת יהיה אכפת לו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...