צמים בכיפור? כן/לא? - עמוד 6 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צמים בכיפור? כן/לא?

m.l

Recommended Posts

• תגובות 147
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

לשאלת הת'רד - אני לא צם.

לגבי העניין של יום שבת מול יום כיפור:אני לא חושב שהיהדות מסכימה עם הנקודה שלך (מהיכרותי המועטה עם הדת). היהדות שמה דגש מאוד חזק על כך שהאדם ישמור מצוות באופן קבוע, ולא יכפר פעם בשנה על עוונותיו. הרי מה זה שווה שאדם "צדיק" ביום כיפור אם בכל השנה הוא רשע?

תראו אני לא מרצה חחחח חבל שאני כאן ולא מישהו אחר שהיה נותן לכם בראש. טוב תראה ראש השנה כיפור זה לטובת האדם. למשל אין אדם שלא חוטא אין. וגם בשוגג. לכן יש את יום הדין שתוכל לכפר על העבירות האלה ולקבל על עצמך לא לחזור אליהם. מה נראה לך שבחור חילוני שלא עושה שום דבר יבוא ביום הכיפורים יתפלל וכו.. אז ימחק לו הכל?חחחחח . זה לא הולך ככה . מה שווה אם לא חזרת מהמעשים שלך? אדם שחוזר על המעשים שלו זה בכלל לא התכפר לו. ותחשוב ההפך אם לא היה יום הדין כל שנה אז איך אדם היה מתקן את עצמו חוזר ממעשיו הרעים? הוא לא היה יכול. לכן זה מתנה לאדם . ביום הדין נקבע לאדם מה יהיה לו כל השנה פרנסה וכו.. . אהה שכחתי לא רק לאדם לכל העולם החיות הדגים הכל הכל הכל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צם, ולא מדליק שום דבר.

גם האווירה נחמדה, המשפחה יושבת ביחד בסלון וכולם משחקים מונופול, טריוויה וכו'..

אני לא יודע אם כל מי שמדליק דברים ושאר מרגיש את זה. חבל.

לגבי השאלה של האמונה בה', אני חושב שלהיות אתאיסט מטומטם באותה מידה כמו להאמין באלוהים.

מצד אחד אי אפשר להוכיח את אלוהים, מצד שני אי אפשר לשלול. האם הארנבים שולטים בעולם? שאלות שלא ניתן לענות עליהן.

אני יהודי אגנוסטיקן, שמרתי ואמשיך לשמור את המסורת היהודית לעולם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוי רוני, רוני, גם הדתי הכי גמור יגמור בגהינום (להגדרתו) אם כל היום יעשוק אחרים יחיה מתרומות כמו קבצן וילמד תודה. למה? כי התורה אומרת שצריך לעבוד, אני לא זוכר בשום מקום שרשום שצריך ללמוד תורה (חוץ מ-"והגית בה יומם וליל"), במקום לחיות ולהתקיים.

וגם אני אוהב את האוירה השקטה של יום כיפור. כאילו חזרנו 200 שנה אחורה. הכל שקט ופסטורלי כזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוי רוני, רוני, גם הדתי הכי גמור יגמור בגהינום (להגדרתו) אם כל היום יעשוק אחרים יחיה מתרומות כמו קבצן וילמד תודה. למה? כי התורה אומרת שצריך לעבוד, אני לא זוכר בשום מקום שרשום שצריך ללמוד תורה (חוץ מ-"והגית בה יומם וליל"), במקום לחיות ולהתקיים.

וגם אני אוהב את האוירה השקטה של יום כיפור. כאילו חזרנו 200 שנה אחורה. הכל שקט ופסטורלי כזה.

יש לכם הרבה שאלות [לא שאלות חזקות כי הרבנים עונים עליהם בקלילות לרוב]. אני צריך לזוז הפורום הזה תוקע אותי חחחחחחח. אדם שירצה לברר לחקור ולתת את השאלות שלו ולקבל תשובות יחפש כאן http://www.arachim.co.il/Index.asp?CategoryID=203 . ואדם שלא ירצה שלא ירצה אבל רק שידע שהוא פחדן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה נראה לך שבחור חילוני שלא עושה שום דבר יבוא ביום הכיפורים יתפלל וכו.. אז ימחק לו הכל?

ודאי שלא. למעשה, טענתי בדיוק את ההיפך. גם בשום שלב לא טענתי שיש צדיקים שלעולם לא חוטאים. זו הסיבה שיום כיפור פחות חשוב משאר המצוות.

לגבי השאלה של האמונה בה', אני חושב שלהיות אתאיסט מטומטם באותה מידה כמו להאמין באלוהים.

מצד אחד אי אפשר להוכיח את אלוהים, מצד שני אי אפשר לשלול. האם הארנבים שולטים בעולם? שאלות שלא ניתן לענות עליהן.

I couldn't agree more.

אני רואה עצמי כאגנוסטיקאי (פחות או יותר) - אני לא יודע אם יש אלוהים או לא, ואני לא נותן לזה להשפיע על מהלך חיי (אפשר לומר שאני לא חושב שאלוהים קיים, בוודאי לא האלוהים כפי שהוא מוצג בתורה).

יש לכם הרבה שאלות [לא שאלות חזקות כי הרבנים עונים עליהם בקלילות לרוב]. אני צריך לזוז הפורום הזה תוקע אותי חחחחחחח. אדם שירצה לברר לחקור ולתת את השאלות שלו ולקבל תשובות יחפש כאן http://www.arachim.co.il/Index.asp?CategoryID=203 . ואדם שלא ירצה שלא ירצה אבל רק שידע שהוא פחדן.

חוכמה גדולה להפיל על מישהו הרצאות באורך של כמה שעות, ולטעון שמי שלא רוצה לראות אותן הוא פחדן...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כנ"ל, גם אני אגנוסטי.

לחשוב אם אלוהים קיים או לא, זה כמו לחשוב מה בא קודם, הביצה או התרנגולת. אי אפשר לדעת, אפשר רק לשער (להאמין).

חוץ מזה שלחשוב על כל העניין הזה זה מדכא לאללה ולא תהיה לזה שום השפעה על החיים, לכן עדיף לא להתעסק בזה יותר מדי ולהמשיך בחיים, מה שיהיה יהיה, עם או בלי אלוהים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צם.

בהתחלה שקלתי לא לצום בניגוד להרגלי ב-4 שנים האחרונות, מפני שזה דיי צמוד למועד פסיכומטרי שלי(24.9)

כלומר אם למשל היה יוצא מצב שהצום נגמר יום לפני המועד פסיכומטרי לא הייתי צם.

אבל בסדר יש את יום ראשון באמצע שלבית ספר אני בטוח לא יילך, ילמד קצת ובעיקר ינוח ו"ינקה" תראש לפני המבחן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ודאי שלא. למעשה, טענתי בדיוק את ההיפך. גם בשום שלב לא טענתי שיש צדיקים שלעולם לא חוטאים. זו הסיבה שיום כיפור פחות חשוב משאר המצוות.

I couldn't agree more.

אני רואה עצמי כאגנוסטיקאי (פחות או יותר) - אני לא יודע אם יש אלוהים או לא, ואני לא נותן לזה להשפיע על מהלך חיי (אפשר לומר שאני לא חושב שאלוהים קיים, בוודאי לא האלוהים כפי שהוא מוצג בתורה).

חוכמה גדולה להפיל על מישהו הרצאות באורך של כמה שעות, ולטעון שמי שלא רוצה לראות אותן הוא פחדן...

לא דיברתי דווקא על ההרצאות שם . שמו שם רק חלק . אני התכוונתי ללכת להרצאות ולשאול שאלות ולחפש את האמת http://www.arachim.co.il/Index.asp?CategoryID=94. ודרך אגב זה בכלל לא הרבה שעות ההרצאות שם באתר. ואני גם לא ראיתי את זה חוץ מכמה. בנתיים אני ממליץ לראות רציונליות ואמונה . תאמין לי אתה תהנה אבל לראות מהתחלה עד הסוף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוי רוני רוני רוני 90% ממה שכתבת פה זה שטויות (בלי כוונה להעליב) אתה פשוט מטעה אנשים.

לדוגמא בתור התחלה יום כיפור זה הרבה יותר חמור משבת. לא סתם יום כיפור נקרא שבת שבתון!

בקשר למה שאמרת לזה שאדם צריך לחפש ולחקור לבד ורק אז להיות דתי ולהאמין בה' זה רק דעה אחת ויש עוד דעות בנושא ואין הכרעה ברורה בדבר.

בכל מקרה האידאל זה קודם להאמין (בלי שום הוכחות,לא שאח"כ תמצא הוכחות אלא הכוונה שתבין על פי ההיגיון) ולחפש ולחקור לבד ורק אז אתה מאמין אבל עכשיו כביכול אתה כבר מאמין בגלל שאתה הגעת למסקנה הזאת לבד.

וכמובן שאי אפשר למצוא הוכחות לקיומו של ה' אלא צריך להאמין . זוהי המהות של האמונה . הרי אם ה' היה בא ומתגלה לכולם אז מה הרעיון באמונה?

אה וכן אני צם. :)

(למה לא פתחו סקר זה הרבה יותר נוח וככה גם אפשר לראות את האחוזים לכאן ולכאן)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא דיברתי דווקא על ההרצאות שם . שמו שם רק חלק . אני התכוונתי ללכת להרצאות ולשאול שאלות ולחפש את האמת http://www.arachim.co.il/Index.asp?CategoryID=94. ודרך אגב זה בכלל לא הרבה שעות ההרצאות שם באתר. ואני גם לא ראיתי את זה חוץ מכמה. בנתיים אני ממליץ לראות רציונליות ואמונה . תאמין לי אתה תהנה אבל לראות מהתחלה עד הסוף.

רוני - אתה מוזמן לקחת את ה"הוכחות" האלו לאתר חופש בתפוז, הם חושפים את השקרים וההונאה שבמערכת ההחזרה בתשובה כמו כלום: http://tapuz.co.il/tapuzforum/main/anashim.asp?forum=264&pass=1
;Dהמכתב פתיחה שהוא שלח לועד חינוך שהתבקש להחליט אם ללמד "תכנון תבוני" פשוט קורע: http://www.venganza.org/about/open-letter/
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...