האם הייתם עוזבים את הארץ? - עמוד 20 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם הייתם עוזבים את הארץ?

אמיר יצחקי

Recommended Posts

• תגובות 345
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

זה מאוד יפה כסיפור משל לילדים בגן או ביסודי, אבל המציאות רחוקה מאוד מהפשטות הזו.

יום יבוא ותגלה שהכסף מכריע כמעט כמו האנשים (לפעמים יש כסף ואין שכל, אבל למזלנו זה לא המצב). כשכאן יתפנה הכסף מהבטחון לרווחת המדינה, יגיעו כל השינויים שהגיעו למערב אירופה, אנשים יהיו שמחים יותר, מיסים ירדו, רמת חיים תעלה, כל המדדים החיוביים יעלו. עד אז, התהליך יהיה הרבה יותר איטי.

כשתוציא את הראש שלך מחוץ לחלון בחדר ותראה אמא הולכת עם ילד שלה אתה תחשוב שזה נורמלי. כשאתה תראה אותו הוא עם מקל ודופק על גדרות וזורק דברים מסביב ואמא שלו לא אומרת לו אפילו מילה אז תבין איזה אנשים יש פה. התפוח רקוב מפנים. כסף כשיהיה צריך יהיה זה לא הבעיה הבעיה האמיתית היא האנשים במדינה הזו. כולם חלוקים לקבוצות ואפילו אותם קבוצות לתת קבוצות וכולם עם רקע שונה ויש יותר מדי כאלו שכמו שאתה יכול להבין מהדוגמאות שאני נותן ברברים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול להמשיך ולהמשיך להתעלם מעובדות, אבל זה לא משנה שום דבר במציאות. המון כסף, כוח אדם וסדר היום של המדינה הולך לבטחון. ברגע שהמשאבים הללו יתפנו לרווחה, המצב יתקרב הרבה יותר למדינות המערב.

אתה זה שצריך להוציא את הראש מהחלון ולגלות שהמצב הוא לא מה שאתה מתאר. אנחנו לא באפריקה ולא באירן, wake up neo. הדבר שרקוב פה הוא דרך החשיבה שלך, לדעתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אפילו לא מדבר על דברים כמו רווחה אני מדבר על תרבות ויחסי אנוש. דבר שחלק ניכר מהציבור בארץ לוקה בחסר.

להוציא את הראש מהחלון לא הייתה מתאפורה זה מה שעשיתי וראיתי אתמול. אנחנו כן באפריקה גאוגראפית בין אפריקה לאסיה.

אם אתה חושב שמה שספרתי לך נראה בסדר ודבר מה בכך אז כנראה אתה אחד מהם, החלקים הרקובים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה בסדר, אתה לא הראשון ולא האחרון שמחזיקים בדרך החשיבה האוטופית הזו. מקווה שאף אחד לא מתרגש מהדברים שאתה כותב. לרוב בני הטיפש-עשרה צורת החשיבה הזאת עוברת בשלב מסוים והם נוחתים על האדמה, ולמיעוט שנשאר עם התפישה הזאת לא מתייחסים ברצינות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תיראו..

ישראל אומנם במצב של חינוך דיי גרוע ו"מנהיגים" (אולמרט,פרץ וכל מי שמנהל את המדינה בעצם) שלא יודעים כל כך את העבודה שלהם אבל תמיד אפשר להגיד דברים רעים על המדינה אבל יש גם את הדברים הטובים במדינה..

ישראל קיימת 60 שנה בערך בסה"כ ויחסית לזמן הזה ישראל מדינה מאוד מאוד מפותחת ומתפתחת מהר מבחינת ,ביטחון וכו'...

יש הרבה ארצות בעולם שמאוד מעריכים את למרות הכל...

אני מציע לכם לטוס לאזורים באפריקה ואחר כך תבינו כמה מפותחים אנחנו...

אני אישית הייתי בכיף גר עם המשפחה במיאמי לנגיד שנתיים וליראות אם להישאר או לא..

דניאל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה בסדר, אתה לא הראשון ולא האחרון שמחזיקים בדרך החשיבה האוטופית הזו. מקווה שאף אחד לא מתרגש מהדברים שאתה כותב. לרוב בני הטיפש-עשרה צורת החשיבה הזאת עוברת בשלב מסוים והם נוחתים על האדמה, ולמיעוט שנשאר עם התפישה הזאת לא מתייחסים ברצינות.

אני לא יודע מה בנוגע לבני טיפש עשרה אבל אתה לפחות לא יכול להתבטא ולהסביר את דעתך והטיעונים שלך אלא מנסה לתקוף אישית.

כשאני מנסה להסתכל על דיונים בטלוויזיה אני רואה בדיוק את זה. במקום דיון רציני על סוגיה כל אחד תוקף את הדובר השני.

התפוח רקוב מפנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במדינה הזו יש פוטנציאל עצום להתמערבות. הגענו למקום 23 בדוח איכות החיים של האו"ם (והיינו במקומות טובים יותר בעבר). הכל תלוי במצב הבטחוני של הארץ, ותרצה או לא - למצב הזה יש השפעה על כל תחום ופיפס הכי קטן בהלך החיים במדינה.

במדינה הזו מושקעים המון משאבים בבטחון. זה שאתה מתעלם מזה ומפיל את המצב על האנשים פה לא משנה שום דבר במציאות. אני את הטיעונים שלי הסברתי, אתה הוא זה שבוחר להתעלם מהם ולחזור על הטיעונים שלך שוב ושוב. וכן, יש לך טעות אם אתה חושב שבמצב הנוכחי המדינה יכולה להיות כמו שוודיה, שוויץ, נורבגיה ושאר המערב.

ועכשיו תתעשת. אני לא תקפתי אותך, אני הצגתי מיעוט של בני-טיפש עשרה הנוטים לראות את העולם בצורה אוטופית חסרת כל אחיזה במציאות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה הקשר לתרבות ויחסי אנוש לבין תקציב הביטחון?

תסביר לי איך תקציב הביטחון משפיע על איך שאנשים מתנהגים?

אם להקשיב לטיעונים שלך אז בגלל שתקציב הביטחון גדול מדי נשיא אנס בחורות שעבדו תחתו ותרבות האנשים במדינה מתחת לכל רמה אנושית.

כשאתה לא נותן טיעונים הגיוניים על דברי ובמקום מתחיל לתת סיבות למה הטיעונים שלי לא טובים בגללי כאדם ולא בגלל שהם לא נכונים אז זו תקיפה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם להקשיב לטיעונים שלך אז בגלל שתקציב הביטחון גדול מדי נשיא אנס בחורות שעבדו תחתו ותרבות האנשים במדינה מתחת לכל רמה אנושית.

כשאתה לא נותן טיעונים הגיוניים על דברי ובמקום מתחיל לתת סיבות למה הטיעונים שלי לא טובים בגללי כאדם ולא בגלל שהם לא נכונים אז זו תקיפה.

אין קשר ישיר, יש קשר עקיף. אנשים בארץ לחוצים הרבה יותר מאנשים בחו"ל. זו עובדה. הלחצים נובעים מחשש למלחמה, פיגועים, מילואים, שירות צבאי וכדומה. בני אדם לחוצים מתנהגים בצורה אגרסיבית במצבי יומיום ולעיתים משחררים את אותם לחצים בתוקפנות.

הדוגמא של קצב ממש לא במקום.

א. עדיין אין הוכחה שהוא אנס.

ב. גם אם קצב אנס הוא לא עשה זאת בגלל לחץ בחיי יום יום. הוא עשה זאת בגלל מוסר ירוד ושיכרון כוח. מצבים דומים קיימים בכל מקום בעולם. באמת, כדאי שתוציא את הראש מהחלון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מדבר על כל המצב הבטחוני שכולל בין היתר את תקציב הבטחון. איך זה משפיע? בקלות רבה.

תקציב בטחון גדול ומצב בטחוני מעורער -> פחות כסף לרווחת המדינה, מצב בטחוני מתמשך שנראה חסר פתרון -> אזרחים לא מרוצים, יותר עצבניים, החיים במדינה יקרים -> השפעה על כל תחומי החיים.

דובר פה (על זה אני דיברתי לפחות אם לא שמת לב) על למה לא נמצאת באותה רמת חיים של מדינות המערב, והסיבה היא המצב הבטחוני שגורע כל תחום אפשרי שאתה יכול לעלות על דעתך במדינה - בין היתר יחסי אנוש ותרבות. אני לא אמרתי שהטיעונים שלך לא נכונים, אלא שהם חסרי כל אחיזה במציאות. זה שאתה לא אוהב/לא מסכים/לא מתחבר את התרבות בארץ הרבה פחות רלוונטי לנושא. הרבה יותר תלוש מהמציאות להאשים את התרבות מאשר את המצב הבטחוני בתשובה לשאלה "למה לא נמצאת באותה רמת חיים כמו מדינות המערב".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין קשר ישיר, יש קשר עקיף. אנשים בארץ לחוצים הרבה יותר מאנשים בחו"ל. זו עובדה. הלחצים נובעים מחשש למלחמה, פיגועים, מילואים, שירות צבאי וכדומה. בני אדם לחוצים מתנהגים בצורה אגרסיבית במצבי יומיום ולעיתים משחררים את אותם לחצים בתוקפנות.

הדוגמא של קצב ממש לא במקום.

א. עדיין אין הוכחה שהוא אנס.

ב. גם אם קצב אנס הוא לא עשה זאת בגלל לחץ בחיי יום יום. הוא עשה זאת בגלל מוסר ירוד ושיכרון כוח. מצבים דומים קיימים בכל מקום בעולם. באמת, כדאי שתוציא את הראש מהחלון.

נכון לחוצים יותר מבהרבה מדינות אחרות. אבל לשם זה נתתי את הדוגמא הראשונה שלי על WW2 ודוגמאות אחרות לא חסר כדי להעביר את המסר.

עד כמה שהמצב לא יהיה קשה עדיין צריך להישאר עם צל אנושי.

א.עדות נחשבת כהוכחה לכל דבר.

ב.נכון זה בדיוק מה שאני אומר. אין שום קשר בין תקציב הביטחון "הגדול" לבין מעשיו. נכון אנשים עם תרבות ירודה יש בכל מקום בעולם השאלה הגדולה מה האחוז שתיתקל באחד כזה במהלך החיים שלך באותה מדינה. תזיכר לי רק בעוד איזו מדינה הנשיא הוא אנס סדרתי?

אני מדבר על כל המצב הבטחוני שכולל בין היתר את תקציב הבטחון. איך זה משפיע? בקלות רבה.

תקציב בטחון גדול ומצב בטחוני מעורער -> פחות כסף לרווחת המדינה, מצב בטחוני מתמשך שנראה חסר פתרון -> אזרחים לא מרוצים, יותר עצבניים, החיים במדינה יקרים -> השפעה על כל תחומי החיים.

דובר פה (על זה אני דיברתי לפחות אם לא שמת לב) על למה לא נמצאת באותה רמת חיים של מדינות המערב, והסיבה היא המצב הבטחוני שגורע כל תחום אפשרי שאתה יכול לעלות על דעתך במדינה - בין היתר יחסי אנוש ותרבות. אני לא אמרתי שהטיעונים שלך לא נכונים, אלא שהם חסרי כל אחיזה במציאות. זה שאתה לא אוהב/לא מסכים/לא מתחבר את התרבות בארץ הרבה פחות רלוונטי לנושא. הרבה יותר תלוש מהמציאות להאשים את התרבות מאשר את המצב הבטחוני בתשובה לשאלה "למה לא נמצאת באותה רמת חיים כמו מדינות המערב".

אתה לא יכול להגיד שמצד אחד אתה לא אומר שהטיעונים שלי לא נכונים ומצד שני להגיד שאין להם אחזיה במציאות כי אתה סוטר את עצמך.

כמו לlev-27 אני ממליץ לך לקורא את הדוגמא שלי בנוגע לWW2 ואתה צריך להפנים שכן המצב יכול להיות קשה מבחינה ביטחונית אבל להיות בן אדם זה קודם לדברים אחרים.

בארץ יש הרבה מאוד אנשים שרואים בדרך המרמה וחוסר התרבות כמוטו המרכזי שלהם לפיו הם נוהגים בחיי היום יום. דבר זה יוצר מצב שגם אם המצב הביטחוני היה מעולה והיה כסף לרווח ולשאר הדברים החיים פה היו גרועים מבחינה זו שהרבה מהאנשים שהיו חיים פה היו הורסים לאחרים את החיים בהתנהגות המבישה שלהם ובמעשהם הניבזיים.

יש המון דברים שיש להם כסף והוא משומש אבל הדברים לא נעשים כמו שצריך. למה? בגלל אותה תרבות של "לא אכפת לי", "אף אחד לא רואה" ודברים רבים אחרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא יכול להגיד שמצד אחד אתה לא אומר שהטיעונים שלי לא נכונים ומצד שני להגיד שאין להם אחזיה במציאות כי אתה סוטר את עצמך.

כמו לlev-27 אני ממליץ לך לקורא את הדוגמא שלי בנוגע לWW2 ואתה צריך להפנים שכן המצב יכול להיות קשה מבחינה ביטחונית אבל להיות בן אדם זה קודם לדברים אחרים.

בארץ יש הרבה מאוד אנשים שרואים בדרך המרמה וחוסר התרבות כמוטו המרכזי שלהם לפיו הם נוהגים בחיי היום יום. דבר זה יוצר מצב שגם אם המצב הביטחוני היה מעולה והיה כסף לרווח ולשאר הדברים החיים פה היו גרועים מבחינה זו שהרבה מהאנשים שהיו חיים פה היו הורסים לאחרים את החיים בהתנהגות המבישה שלהם ובמעשהם הניבזיים.

יש המום דברים שיש להם כסף והוא משומש אבל הדברים לא נעשים כמו שצריך. למה? בגלל אותה תרבות של "לא אכפת לי", "אף אחד לא רואה" ודברים רבים אחרים.

כשיתפנה 60% מתקציב הבטחון נתפנה לבדוק למה אנחנו לא באותה רמת חיים כמו מדינות המערב. כשנחייה בשלום והחיים יהיו שקטים כמו נורבגיה, נדבר. עד אז, לא נסתמך על קריאות העתיד האלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...