האם הייתם עוזבים את הארץ? - עמוד 16 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם הייתם עוזבים את הארץ?

אמיר יצחקי

Recommended Posts

כן,עובדים ב10 אלף ש"ח-מעמד ביניים קלאסי,כזה עם פנסיה קבועה לעת זקנה,וקצת זכויות אתם יודעים..הם יזרקו לרחוב.ומי יבוא במקומם??עבדי קבלן כנועים,בלי זכויות.והם יפוטרו כול 9 חודשים,ירוויחו את המינימום של המינימום..תנאים צוסיאליים?מחיר הקפיטליזם רבותי.

זאת ממש לא רק חברות החשמל.11 מעונות הולכים להיות מופרטים בקרוב..של עובדים סוציאליים שגם ככה מרוויחים משכורת רעב.

מי יבוא במקומם?עבדי קבלן כנועים בלי זכויות.

ככה זה,זאת ישראבלוף.ברוב מדינות אירופה אחוז המועסקים ע"י אאוטסיידרינג הוא 1% בערך.בחלק מהמדינות אסור לממשלה להעסיק עובדי קבלן.

בישראל מנהלי הכוח אדם הם החברים הכי טובים של רה"מ שלנו וכמובן של ראשי הממשלה האמיתיים-פקידוני האוצר..

אין עתיד.

אז זהו שלא. חברת החשמל זה לא מחסן או מפעל או חברת , עבודה שכל אידיוט עם זוג ידיים וגב יכול לעשות. חברת החשמל זקוקה לכוח אדם מקצועי ומיומן, כדי לטפל במהירות וביעילות בתקלות. כוח אדם מיומן לוקח חודשים ולעיתים שנים להכשיר, לכן אין להם את המותרות לפטר עובד אחרי מספר חודשים ולקחת עובד אחר מקומו.

הדבר נכון לגבי כל חברה רצינית שזקוקה לכוח אדם איכותי. ברגע שתלמד, תתבגר ותשבור את המעגל של חברות כוח אדם תבין זאת ואז החיים יראו הרבה יותר טובים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 345
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

משה אופניק

נוספה לך אזהרה על שפה לא נאותה

תתבטא כמו בן אדם או שאל תגיב בכלל, אנחנו לא בשוק

אני רואה שהמיוט לשבוע לא עזר. באן לחודש. בפעם הבאה יורחק לצמיתות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תספיק לבלבל תמוח יא בכיין

אם אתה לא רוצה את 5++++ אולטרה פשוט אל תתחבר אליה

אתה מדבר רק איך לוקחים ממך כסף

אבל אתה לא מזכיר את זה שמוסיפים לך ים תכנים +ליגות שבחיים לא שידרו

תשאר אם 5 שלך ועזוב אותנו בשקט

לגבי הסלולרים לך תבדוק כמה עלתה דקת שיחה לפני 6 שנים ותראה שזה היה בערך 1.4 שקל לדקה

טוב הוא לא יכול לענות אבל אני חיב להגיב

פעם היתה מקבל יותר תכנים במחיר יותר זול

היום על אותו מחיר אתה מקבל הרבה פחות תכנים או תכנים פחות איכותים

אז נכון יש לך אפשרות לשלם יותר ולקבל יותר אבל בחבילות הבסיס לפני שנים היה הרבה יותר טוב

בעניין הסלולרים -יופי לפני 6 שנים הטכנולוגיה לא היתה כל כך נפוצה ולא היה הרבה תחרות

אז החברות מכרו ביוקר -אבל מאז חלפו הרבה מים בנילוס ובתקופה האחרונה המחירים עולים ולא יורדים

למרות התחרות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז זהו שלא. חברת החשמל זה לא מחסן או מפעל או חברת , עבודה שכל אידיוט עם זוג ידיים וגב יכול לעשות. חברת החשמל זקוקה לכוח אדם מקצועי ומיומן, כדי לטפל במהירות וביעילות בתקלות. כוח אדם מיומן לוקח חודשים ולעיתים שנים להכשיר, לכן אין להם את המותרות לפטר עובד אחרי מספר חודשים ולקחת עובד אחר מקומו.

הדבר נכון לגבי כל חברה רצינית שזקוקה לכוח אדם איכותי. ברגע שתלמד, תתבגר ותשבור את המעגל של חברות כוח אדם תבין זאת ואז החיים יראו הרבה יותר טובים.

בחלק מהעבודות בחברת החשמל לא צריך הכשרה מטורפת.

אפשר בהחלט לזרוק אותם כול 9 חודשים כדי לא לשלם להם את הזכויות המגיעות להם,להלין את שכרם,להעסיק אותם בתת תנאים ביחס למשק-זה מה שהקבלנים עושים,ומאחורי העובדים אין וועד שיגן עליהם(והוכח שלוועד חזק מאחורי העובדים יש השפעה).

לגבי ההמשך-לא מסכים.אם אתה מדבר על העסקת עובדי קבלן בכלליות-אני לא מתכוון לבני נוער,חיילים משוחררים,סטודנטים וכו(למרות שעצם העסקתם כעובדין שקופים זאת בושה..)כי הם בסופו של דבר "יצאו מהמעגל"-אני מתכוון לעולים חדשים,בני מיעוטים,ושאר האנשים שפשוט לא בנויים לאוניברסיטה והשכלה גבוהה כי אין להם את הכסף/ידע לכך.אלו אותם אנשים שיפלטו לעוני,בלי פנסיה בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מנסיון של שנתיים עבודה בחברת חשמל אני יכול לומר בביטחון שאת רוב העבודות הקשות/מלוכלכות/מסוכנות עושים עובדי קבלן. זה מתחיל מאבטחה (קו 400, שומרים בשערים) ונגמר בעובדי קבלן שמבצעים את השיפוצים ביחידות. רוב העובדים הקבועים מועסקים בתפקידי פיקוח ובקרה. :nixweiss:

ולא הם לא מפטרים עובדי קבלן הם פשוט רוטציה של חברות כח האדם, אבל העובדים נשארים אותם ע(ו)בדים ופשוט מפוטרים כל תקופה כדי לא לצבור זכויות. כואב אבל נכון, תבוא לשער בכל תחנה יש שם את אותו השומר מלפני 10 שנים הוא פשוט החליף מדים לחברה אחרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מנסיון של שנתיים עבודה בחברת חשמל אני יכול לומר בביטחון שאת רוב העבודות הקשות/מלוכלכות/מסוכנות עושים עובדי קבלן. זה מתחיל מאבטחה (קו 400, שומרים בשערים) ונגמר בעובדי קבלן שמבצעים את השיפוצים ביחידות. רוב העובדים הקבועים מועסקים בתפקידי פיקוח ובקרה. :nixweiss:

ולא הם לא מפטרים עובדי קבלן הם פשוט רוטציה של חברות כח האדם, אבל העובדים נשארים אותם ע(ו)בדים ופשוט מפוטרים כל תקופה כדי לא לצבור זכויות. כואב אבל נכון, תבוא לשער בכל תחנה יש שם את אותו השומר מלפני 10 שנים הוא פשוט החליף מדים לחברה אחרת.

:'( :'( :'( הקטע של השומרים ממש עצוב , אני יודע שכח אדם לוקחים בערך על כל עבודה - נניח של עובד כללי הם מקבלים עליו משהו כמו 3-4 שקלים לשעה

נניח מקבלים על כל בן אדם שהם שלחו לעבודה מסויימת 500-400 שקל לראש בכל חודש - ונניח שלא היה את הכח אדם..זה לא שהחברה המקורית גם הייתה מוסיפה את ה500 שקל האלו לעובד - הם היו פשוט משלמים מינימום וזהו , אבל פשוט לחברות הגדולות במשק יותר זול לשלם את ה500 שקל בחודש על כל עובד לחברת כח אדם מאשר להשקיע בעובד זכויות של פנסיה , ותק וכל מיני הטבות שיעלו לחברה מעל 500 שקל בחודש או ה x שהם נותנים לכח אדם על כל עובד , ומה שהכי מעצבן אותי בקשר לשומרים זה שראיתי תלושים בעבודה שלי של המשכורת המקורית של השומר בניין שזה אמור להיות 27 שקל לשעה - שזה נראה לי המינימום לשעת - בגלל הסיכון וכל זה. והכח אדם משלמים לו רק 20 שקל לשעה. ואת המאבטחים תמיד זורקים אחרי 9 חודשים כדי שהם לא יקבלו ותק ואפשרות של פיצויים , וזה לא שהחברה נדיבה ורוצה לתת לשומר 27 שקל לשעה..זה פשוט נראה לי שככה החוק - שאדם שנושא נשק ועושה עבודת צריך לקבל מינימום 27 שקל לשעה - ואז החברה המקורית כדי לחסוך פיצויים - דמי פנסיה - דמי הבראה וכל העניינים האלו..פשוט מעדיפים לתת את ה27 שקל לכח אדם, הכל כדי שיהיה אפשר לזרוק אותו אחרי 9 חודשים..ועוד הכח אדם מרוויחים על חשבונו איזה 1500 שקל 2000 שקל בחודש.

ומה שעוד מעצבן אותי בכח אדם זה שנניח בעבודה שלי , בכל פניה אישית למנהל בקשר לשכר או משהו כזה..אז הוא אומר לנו " אני לא המעסיק שלכם , תפנו לכח אדם בענייני שכר" , ויש איזה חבר שלי שעובד שם - שעבד כבר משהו כמו שנה ו4 חודשים והחליט לעזוב כדי להתחיל את התואר שלו , והוא החליט שהוא לא רוצה לעזוב לבד ושהוא יעזוב רק כשהוא יקבל פיצויים..אז מה שהוא עשה זה לעשות כל מיני בעיות למנהלים בעבודה..עד שהם ביקשו מהכח אדם שיפטרו אותו ,

ואז המנהל אמר לו יודע מה אתה רוצה לעזוב , רק תן לי שבוע שאני אמצא לך מחליף וזהו. ואז אחרי שבוע הוא מתקשר לכח אדם ואומר להם אני רוצה מכתב פיטורים ואני רוצה את הפיצויים שלי..ואז הם אומרים לו תשמע אתה עובד שלנו של הכח אדם ולא עובד של חברת " xxx " זה שהמנהל שם לא רוצה אותך זאת בעיה שלו..לנו יש עבודה אחרת בשבילך ואנחנו לא פיטרנו אותך..לכן לא מגיע לך פיצויים !! ובקיצור החליטו לשלוח אותו לעבודה אחרת במקום לתת לו פיצויים..עכשיו לא ידענו בכלל עם זה חוקי בכלל כל העניין הזה , ובסוף רק שהוא התווכח איתם שעות ואמר להם שהעבודות שהם מציעים לו נחשבות כהרעת תנאי עבודה - כי הוא עד עכשיו עבד בעבודה משרדית של צילום מסמכים במרחק רבע שעה נסיעה מהבית..וכל עבודה אחרת היא הרעת תנאים רק אז שהוא איים שהוא יפנה לעורך דין כביכול , רק אז הם הסכימו סוף סוף לשלם את הפיצויים והדמי הבראה..וזה רק אחרי חודש..מה שאני אומר זה שיש גם חברות כח אדם הגונות..שמשלמות ימי מחלה - ימי חופשה וכל זה - ועל ערבי חג - אבל צריך להקפיד איתם ממש ממש , כי הם ימצאו כל פירצה או כל חולשה של העובד כדי לא לשלם - למשל בתשעה באב הסניפים של החברה שאני עובד בה סגורים - אז לפי החוק עם המקום שאני עובד בו סגור אז אני לא יכול לעבוד ולכן מגיע לי כסף על היום הזה - ואני פשוט צריך לשלוח פקס מאשר לכח אדם שישלמו לי את זה..ואנשים לא יודעים דברים כאלה , והם ימצאו כל דרך לעשוק את העובדים - ועכשיו אנשים נגיד אומרים לנו בעבודה היותר מבוגרים..מה אכפת לכם אתם צעירים אתם גם ככה עובדים פה שנה - שנה וחצי מקסימום והולכים ללמוד - אבל זה עדיין מעצבן שעושקים ככה אנשים - נניח עובדים שם גם מנקות וכל מיני ציבור חלש שלא יודעים את החוקים ופוחדים על העבודה שלהם ומנצלים את זה..וזה מעצבן לאללה למה במדינת בן אדם אחרי תואר רק בגיל 26 - 27 ועוד איזה שנה ניסיון והרבה מזללל - רק אז בגיל 28 הוא יתחיל להרוויח נורמלי ?? למה לא לשלם לאנשים כמו בני אדם ? :'( :'(

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צודק, אבל שים לב להבדל הקטן: אתה מדבר על כוח אדם שאינו דורש שום הכשרה כגון ניקיון, שמירה ואחזקה. אבל מהנדסים, טכנאים או כל ג'וב רציני אחר לא יזרקו בכזאת קלות, כי מדובר בכוח אדם שלא קל להשיג וצריך להכשיר במשך חודשים רבים.

בקיצור - תלמדו, תרכשו מקצוע ולא תמצאו את עצמכם עבדים של חברת כוח אדם.

בחלק מהעבודות בחברת החשמל לא צריך הכשרה מטורפת.

אפשר בהחלט לזרוק אותם כול 9 חודשים כדי לא לשלם להם את הזכויות המגיעות להם,להלין את שכרם,להעסיק אותם בתת תנאים ביחס למשק-זה מה שהקבלנים עושים,ומאחורי העובדים אין וועד שיגן עליהם(והוכח שלוועד חזק מאחורי העובדים יש השפעה).

לגבי ההמשך-לא מסכים.אם אתה מדבר על העסקת עובדי קבלן בכלליות-אני לא מתכוון לבני נוער,חיילים משוחררים,סטודנטים וכו(למרות שעצם העסקתם כעובדין שקופים זאת בושה..)כי הם בסופו של דבר "יצאו מהמעגל"-אני מתכוון לעולים חדשים,בני מיעוטים,ושאר האנשים שפשוט לא בנויים לאוניברסיטה והשכלה גבוהה כי אין להם את הכסף/ידע לכך.אלו אותם אנשים שיפלטו לעוני,בלי פנסיה בכלל.

על החלק הראשון עניתי קודם.

בקשר לחלק השני - ומה בדבר לימודי ערב במכללה או הכשרה מקצועית או פתיחת עסק? גם לזה הם לא בנויים? רק אנשים ללא שום כישורים, כישרון או יכולת נפלטים בסופו של דבר לעוני מוחלט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צודק, אבל שים לב להבדל הקטן: אתה מדבר על כוח אדם שאינו דורש שום הכשרה כגון ניקיון, שמירה ואחזקה. אבל מהנדסים, טכנאים או כל ג'וב רציני אחר לא יזרקו בכזאת קלות, כי מדובר בכוח אדם שלא קל להשיג וצריך להכשיר במשך חודשים רבים.

בקיצור - תלמדו, תרכשו מקצוע ולא תמצאו את עצמכם עבדים של חברת כוח אדם.

מוזר שאתה אומר את זה כי יצא לי להכיר רופא שעובד שעות על שעות במשכורת נמוכה

חוץ מיזה תואר לא מבטיח לך לא עבודה ולא שכר טוב

אתה יודע כמה עודף של עורכי דיין ופסיכולוגיות יש בארץ?

אתה חושב שכל אדם עשיר מחזיק בתואר?

תיצא מהאמונות שלך שתואר אוטומטית=עבודה טובה

גם רוב עובדי ההי טק עובדים מאוד קשה בשביל משכורת טובה

ושאתה מחשב שעות עבודה השכר לא כזה טוב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

chymes ידידי זאת בדיוק הבעיה.

ברור שחייל משוחרר עם גב כלכלי מהמשפחה יכול בשקט לעבוד למשך שנה ולעשות 30 אלף במשך השנה הזו,ובעזרת הפיקדון מהצבא להמשיך ללמוד.אין ספק.

זהו,שלא כולם כאלו.לא כולם יכולים לשים בצד 3 אלף מתוך המשכורת,כי וואלה האמא אלמנה,האבא חולה סרטן ועוד מיליון ואחד דברים.

אם הוא לא משקיע את כול הכסף במשפחה,אח שלו יגווע.יש אנשים כאלו.ועולים חדשים,ובני מיעוטים,וקשישים..

האנשים האלו פשוט נסחרים ע"י ממשלה שיודעת לנצל אותם טוב טוב בשיתוף עם פקידוני עוצר מדושני עונג,שדאגו לקבוע מיליון ואחד חוקים בשביל להקל על הממשלה.הפוליטיקאים ילחמו בזה רק כאשר יש קמפיין בחירות ומיקרופון ליד..

ברור שזה לא שחור ולבן..חברים שלי מהקורס שעזבו את השירות לאזרחות-משכורתם מגמדת את שלי במאות אחוזים(ועברנו את אותה ההכשרה פחות או יותר).

אבל אני לא מדבר על זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא. תואר זה לא תעודת אחריות. תואר מגדיל את הסיכוי למצוא עבודה טובה.

chymes ידידי זאת בדיוק הבעיה.

ברור שחייל משוחרר עם גב כלכלי מהמשפחה יכול בשקט לעבוד למשך שנה ולעשות 30 אלף במשך השנה הזו,ובעזרת הפיקדון מהצבא להמשיך ללמוד.אין ספק.

זהו,שלא כולם כאלו.לא כולם יכולים לשים בצד 3 אלף מתוך המשכורת,כי וואלה האמא אלמנה,האבא חולה סרטן ועוד מיליון ואחד דברים.

אם הוא לא משקיע את כול הכסף במשפחה,אח שלו יגווע.יש אנשים כאלו.ועולים חדשים,ובני מיעוטים,וקשישים..

האנשים האלו פשוט נסחרים ע"י ממשלה שיודעת לנצל אותם טוב טוב בשיתוף עם פקידוני עוצר מדושני עונג,שדאגו לקבוע מיליון ואחד חוקים בשביל להקל על הממשלה.הפוליטיקאים ילחמו בזה רק כאשר יש קמפיין בחירות ומיקרופון ליד..

בוא נראה: יש הלוואות סטודנטים, מלגות מצטיינים באוניברסיטה, פרויקט פרח, מלגות ראויים לקידום באוניברסיטאות, מלגות של משרד הביטחון ללוחמים/תומכי לחימה ועוד אלף אחד דברים. אם אדם באמת רוצה ללמוד הוא תמיד ימצא פיתרון. אם לא אוניברסיטה אז מכללה או אוניברסיטה הפתוחה אם אדם באמת צריך לשלב עבודה ביחד עם לימודים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אף אחד לא אמר שתואר זה מתכון בטוח, אבל זה בוודאי ובוודאי משפר את סיכוייך

לפרנסה טובה הרבה יותר מהממוצע.

גם הגישה שלך, אפשר לחשוב שאתה אחד האנשים האלה שמצליח בהיי-טק או בכלל בלי תואר.

יש לי חבר, שעל סמך ידע אישי בלבד(ולא חסר ידע כזה) הלך לעבוד בארה"ב בשכר

גבוהה מאוד בעוד שמימנו לו הכל(מגורים, רכב, וכיו"ב).

אין לו השכלה גבוהה ושום הסמכה רישמית, אבל:

א. הוא עדיין מתכוון ללכת ללמוד ולהוציא תואר.

ב. הוא לא מזלזל באנשים עם תואר ויודע שזה חשוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רופא מתמחה(לא סטאז'ר)מרוויח בסביבות 9 אלף נטו אבל טוחן משמרות באמת כמו חמור.

זו לא משכורת נמוכה ביחס למשק הישראלי.נכון שהיא לא מתגמלת כראוי אנשים שלמדו 7 שנים ובאמת עובדים מסביב לשעון,אבל אפשר להתפרנס ממנה בכבוד.

עו"ד מתחיל מרוויח בסביבות 6-7.

לגבי הייטק-אתה טועה ובגדול.הסכומים שם עצומים.

בתכלס נכון שהמשכורות לא גבוהות ביחס להשקעה שלך,אבל אפשר להתפרנס איתן כמו בן אדם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא. תואר זה לא תעודת אחריות. תואר מגדיל את הסיכוי למצוא עבודה טובה.

נכון אבל זה גם לוקח לך כמה שנים של לימודים שבהם אתה כימאת לא מרוויח ולא חוסך כלום

הוא לא מזלזל באנשים עם תואר ויודע שזה חשוב.

אני גם לא מזלזל אבל הגישה של תואר=עבודה אם שכר גבוה לא נכונה

לפרץ לדוגמה יש "תואר" בקשקשת והוא מרוויח משכורת גבוה

לגבי הייטק-אתה טועה ובגדול.הסכומים שם עצומים.

אני מכיר אנשים מהתחום אז אני יודע על מה אני מדבר

כן יש כאלו שמרוויחים סכומים גבוהים אבל רובם בגלל יתחיבות גבוה מאוד לעבודה שכוללת

טיסות עסקיות לחול על בסיס קבוע \שעות על שעות בעבודה\המון לחץ וכו

הרגילים מקבלים משכורת נחמדה אבל הם גם עובדים הרבה

זה לא מה שהרבה אנשים חושבים

הכרתי רק בן אדם אחד שקיבל הרבה בלי לעבוד הרבה

אבל הוא גאון בתחומו ככה שבלי לימודים ובלי לעבוד קשה עדיין הרבה חברות רוצות אותו

רופא מתמחה(לא סטאז'ר)מרוויח בסביבות 9 אלף נטו אבל טוחן משמרות באמת כמו חמור

הוא רופא מתחיל ורוב הזמן בבית חולים

אז נכון בעתיד בטח התנאים ומשכורת שלו ישתפרו אבל היום בכמות עבודה שלו

פחות או יותר בשכר של 20 שקל לשעה ואותם שעות עבודה כל אחד היה מרוויח כמוהו

בתכלס נכון שהמשכורות לא גבוהות ביחס להשקעה שלך,אבל אפשר להתפרנס איתן כמו בן אדם

נכון -אני לא מכיר בן אדם בתחום שמרוויח פחות מי 8 נטו

אבל צריך לחשב תשעות עבודה ותלחץ בעבודה

תחשוב על זה שזוג אם ילדים לדוגמה יצתרך מטפלת כי הם לא הרבה בבית

למעשה אני מכיר זוג ששניהם עובדי הי טיק שהאישה פרשה כדי לגדל תילדים

פשוט כי בלי זה המטפלת היתה מגדלת בפועל תילדים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדעה שלך בנוגע להיי-טק מוטעית. נכון, יש מקומות שמכריחים עובדים להישאר לעבוד עד 22:00 בלילה, ואני נגד המקומות האלה.

מצד שני, יש מקומות עבודה הרבה יותר גמישים.

אצלי בעבודה אתה לא תראה אף אחד כמעט אחרי 19:00 בערב (אני בין האחרונים שנשארים, וגם זה כי אני מגיע בד"כ ב-10 בבוקר), כמובן למעט מקרים קיצוניים (נניח כשיש לחץ לקראת יציאת גרסה, יכול להיות שנבוא לעבוד בשישי בבוקר פעם או פעמיים).

רוב האמהות והאבות הטריים מגיעים מוקדם (8:00-9:00), וגם הולכים עד 18:00.

ותאמין לי שהמשכורות שלנו מספיק גבוהות.

(ולא, מקום העבודה שלי הוא לא היחיד ככה - הרבה חברים שלי עובדים בחברות די דומות)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהיי טק הם באמת עובדים מסביב לשעון , אבל הכל תלוי בהם. יש לי חבר שגם יכול לעבוד מהבית הוא צריך לעשות פרוייקטים מסויימים

והכל תלוי בבן אדם ובכישרון שלו , והוא גם מתוגמל בהתאם ככה שאלו אנשים שמפתחים קריירה לכל דבר , וכן זה בעיקרון הכל ידע

אתה יכול גם ללמוד עיצוב גרפי לבד בבית ולהציג תיק עבודות ברמה שיעזור לך למצוא עבודה.

אבל לא יודע - נראה לי שרק בארץ שלנו עובדים כל כך הרבה ומקבלים גם כל כך קצת ..ובכלל בארצות אחרות עובדים פחות שעות ומקבלים יותר כסף

כשהייתי באיטליה כמעט כל העסקים שם היו סגורים - אחרי 9 שעות ככה - אם היית רוצה למצוא מכולת פתוחה היא הייתה בדרך כלל של יהודים :-*

וגם בכל העולם זה ככה..יהודים אוהבים לעבוד יותר חח - פה גם עובדים יום שישי וגם איזה 10 שעות ביום ומרווחים יותר קצת - ושם בכלל עובדים רק 5 ימים בשבוע ואיזה 9 שעות ביום אפילו 8.

והנושא של התואר זה בעיה - לא יודע עם משתלם לי עכשיו ללמוד 4 שנים ולחיות בעוני - או ברמה בינונית בלי לחסוך כסף תוך כדי - או להמשיך לגור אצל ההורים ,

במדינה אחרת בן אדם צעיר יכול לעשות מלא כסף בלי תואר בכלל..נניח אם אני עובר עכשיו לחו"ל אז בעבודה כללית שם אפשר לחסוך כסף ואז לחזור לארץ עם כסף - אבל בסופו של דבר גם ככה אני אצטרך ללמוד בארץ גם אם יהיה לי כסף בצד , אבל מה שאני אומר זה שבמדינה אחרת הייתי יכול גם לעבוד כל החיים באיזשהי עבודה כללית שלא דורשת תואר ולחיות ברמה טובה - לא עשיר מידי ולא עני מידי - בן אדם שמרוויח 7-8 בחודש פה בערך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...