בנצ'ים רשמיים ראשונים לברצלונה - עמוד 8 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בנצ'ים רשמיים ראשונים לברצלונה

Nemesis

Recommended Posts

הם דיברו הרבה זמן על מעבד משולב אם גרפית אבל זה לא יצא לפועל בנתיים ולא ידוע מתי זה יגיע

אני חושב שהרעיון מצוין במיוחד בתחום הנידים ובעתיד בתחום הסלולר \מחשבי כף יד וכו

אבל כל עוד זה רעיון בלי מוצר על המדף זה לא שווה כלום

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 177
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

לי יש 2 מסקנות:

1. המעבד הזה בתכנון שלו כוון לשוק שרתי ה- Blade וזה נראה בבירור. ולכן נקודת החוזק שלו (וכך הוא תוכנן) היא ביצועים לצריכת חשמל. אני בכלל חושב ש- וויתרה על רצון להתחרות באינטל ב- RAW Performance. עדיפות יכולות הייצור של אינטל גדולות כ"כ שזה מאבק בטחנות רוח.

לכן כל מה שתעשה זה ליצור מעבד אטרקטיבי ביחס למחיר. וכך הוא יהיה. מלך הביצועים, שם הוא לא יהיה.

2. מנסה עכשיו לגשש המון גישות שסוטות מהנתיבים המרכזיים. הפלטפורמות שלה קיצוניות לכיוונים מסויימים. אם ההימור שלה יתברר כנכון היא תיקח הכל, אם לא...

ד"א, המעבד הזה הרבה יותר תלוי משל אינטל בניצול נכון של הפלטפורמה.

בניצול ריבוי ליבות, עבודה מול זיכרון ראשי ואופטימיזציה של קוד.

כלומר ישנו סיכוי שהתוצאות הללו רחוקות בהרבה ממיצוי המעבד.

מה עוד, שאפילו מעבד בטווח 5-10% מביצועי הפנרין מספיק טוב ל- .

תחשב שהיא תוכל לשווק אותו זול יותר.

ובמחיר כפלטפורמה תוכל לספק מאיץ גרפי בילט אין חזק יותר (ATI) הרי שבתוצאה הסופית הפלטפורמה שלה תהיה טובה יותר בממוצע.

צריך לזכור שרוב הצרכנים לא כמוכם, שולטים בכל נתון רוצים כל טיפת יכולת מהמעבד.

יכול להיות שהמעבד הזה כפלטפורמה (ולדעתי זה מה שמעכב באמת את הפנום) ייתן תמורה הרבה יותר גבוה מאינטל.

יהיה מעניין...

כפי שנאמר כאן הברצלונה כרגע עדיפים מבחינת צריכת חשמל וכאשר תשיק את המעבדים שלה בטכנולוגית ה-45nm שלה אני לא חושב שזה יהיה נקודת החוזק שלו.

לגבי תמחור המעבד amdלא יכולה להרשות לעצמה (לפי הפרסומים השונים) להוזיל כלכך את מחיר המעבדים שלה מה שיפגע בה (אבל יכול להיות שאני טועה)

ותסביר לי בבקשה במה אתה מתכוון שבתור פלטפורמה זה ייתן תמורה יותר טובה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כפי שנאמר כאן הברצלונה כרגע עדיפים מבחינת צריכת חשמל וכאשר אינטל תשיק את המעבדים שלה בטכנולוגית ה-45nm שלה אני לא חושב שזה יהיה נקודת החוזק שלו.

לגבי תמחור המעבד amdלא יכולה להרשות לעצמה (לפי הפרסומים השונים) להוזיל כלכך את מחיר המעבדים שלה מה שיפגע בה (אבל יכול להיות שאני טועה)

ותסביר לי בבקשה במה אתה מתכוון שבתור פלטפורמה זה ייתן תמורה יותר טובה.

לגבי השאלה הראשונה שלך, עד שאינטל תציג 45 גם תשתפר.

תוכנות יעברו אופטימזציה, דרייברים ישודרגו. זה משחק פעיל, אף אחד לא יושב בצד.

פלטפורמה אני מתכוון ש- תוכל לתת מערכת של צ'יפסט + מעבד + מעבד גראפי שייתנו תמורה גבוהה יותר לכסף אפילו (וכמו שאני מעריך) אם כתר הביצועים יהיו בידיי אינטל.

לשם כיוונו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Drazick מה שאמרת שופך אור על התמונה פחות או יותר...כל ההיפ והשיווק גרמו לערפל אבל עכשיו זה מובן שבונים מחשבים לארגונים תחנות רנדור שרתים מחשבי על לשם אמד מכוונת שם נמצאת הרבה יוקרה ופחות כסף מאשר השוק הביתי/צרכני שהוא גדול בהרבה. אני לא נוהג כמו פעם לקרוא חומר טכני/מקצועי לכן לא בדקתי את הנושא אבל ממה שכן ידוע לי על פיצול המטמון וזכרון מטמון משותף לכל הליבות כאילו היו מעבד אחד יכול להיות שזה רומז שהמעבד הזה במצבים מסוימים יעבוד באופן לוגי כמעבד אחד ושם תהיה קפיצה של ביצועים סתם מחשבה יכול להיות שכל זה קשקוש אם כן סליחה מראש :silly:

מישהו כאן יכול להסביר איך יעשה השילוב של כרטיס גרפי עם מעבד ?המטרה של אמד למזג את המעבד והכרטיס גרפי לידי יחידה אחת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במעבדים יש ליבות

אז התכנון זה לפתח ליבה שמיועדת לגרפיקה

ולהכניס אותה למעבד כאחת הליבות שלו

הרעיון עצמו בערך קיים בשוק במעבד הCELL של הPS3

לו יש ליבה מרכזית ועוד 7 ליבות חלשות יותר לכל מיני דברים ספציפים

לדוגמה מעבד עזר אחד יכול לעזור בקול\השני בפיזיקה וכו

הבעיה שבCELL מעבדי העזר חלשים יחסית

במיקרה הזה כניראה מתכוונת להכניס גרפית שתתאים לעבודה שותפת וסרטים

במקום כרטיסי OB

לגימרים זה לא אמור לעזור

לרוב השוק שהוא תקציבי זה אמור להוריד תמחיר וגם את צריכת החשמל שבניידים זה מאוד חשוב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה יוצא בנובמבר? הפנרין וסידרה 9 של נבידיה?

אכן כן:

http://hwzone.co.il/news/1188929758/44201/

http://hwzone.co.il/news/1187546561/37245/

בוקר טוב :biggrimjackbox:

וד"א, גם אינטל וגם מתכננות להכניס גראפית במעבדים שלהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במעבדים יש ליבות

אז התכנון זה לפתח ליבה שמיועדת לגרפיקה

ולהכניס אותה למעבד כאחת הליבות שלו

הרעיון עצמו בערך קיים בשוק במעבד הCELL של הPS3

לו יש ליבה מרכזית ועוד 7 ליבות חלשות יותר לכל מיני דברים ספציפים

לדוגמה מעבד עזר אחד יכול לעזור בקול\השני בפיזיקה וכו

הבעיה שבCELL מעבדי העזר חלשים יחסית

במקום כרטיסי OB

לגימרים זה לא אמור לעזור

לרוב השוק שהוא תקציבי זה אמור להוריד תמחיר וגם את צריכת החשמל שבניידים זה מאוד חשוב

לדעתי לגיימרים זה יעזור גם כי הליבה הגרפית תעזור להפחית את העומס מהכרטיס הגרפי -למשל במשחק כבד גרפית היא תוכל להוריד 20 אחוז מהעומס וזה יכול לעשות את ההבדל הגדול בין משחק שמקרטע לבין משחק שהוא "שחיק"...יתכן שאני טועה אתם מוזמנים להרחיב בעניין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://www.anandtech.com/IT/showdoc.aspx?i=3091

ישנו סופסוף מתחרה ראוי לקסאון שניתן לשקול אותו, אבל מסתמן שלא מעבר לזה.

היי. מבטאים את זה זאון. כמו Xerox = זירוקס או Xena = זינה.

AMD Phenom Preview: Barcelona Desktop Benchmarks - כאן http://www.anandtech.com/printarticle.aspx?i=3092

בממוצע 15% יותר מהיר מ K8 . בחלק מהדברים מתקרב ל 20% בחלק רק 2%. איך שלא יהיה, לא מתקרב ל 2 ולא צפוי להתקרב עקב מגבלות של מהירות שעון.

מה שכן, אם ימכר במחיר זול, יכול לכסות יפה על בפלח-שוק הנמוך, שלא מיועד ל OC.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי. מבטאים את זה זאון. כמו Xerox = זירוקס או Xena = זינה.

AMD Phenom Preview: Barcelona Desktop Benchmarks - כאן http://www.anandtech.com/printarticle.aspx?i=3092

בממוצע 15% יותר מהיר מ K8 . בחלק מהדברים מתקרב ל 20% בחלק רק 2%. איך שלא יהיה, לא מתקרב ל Core 2 ולא צפוי להתקרב עקב מגבלות של מהירות שעון.

מה שכן, אם ימכר במחיר זול, יכול לכסות יפה על מעבדים בפלח-שוק הנמוך, שלא מיועד ל OC.

מבטאים את זה ק\כ;סאון, צט'ערת תווכח אתה עם האקדמיה ללשון העברית.

מלטינית xeno כלומר זר, בעברית הוגים ורושמים את זה כסנו, בדיוק כמו שרושמים את הגז xenon - כסנון.

1950 xenon כ??ס?נו?ן ק?ס?נו?ן

http://hebrew-terms.huji.ac.il/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבטאים את זה ק\כ;סאון, צט'ערת תווכח אתה עם האקדמיה ללשון העברית.

מלטינית xeno כלומר זר, בעברית הוגים ורושמים את זה כסנו, בדיוק כמו שרושמים את הגז xenon - כסנון.

1950 xenon כ??ס?נו?ן ק?ס?נו?ן

http://hebrew-terms.huji.ac.il/

אם כל הכבוד, גם אם זה נכון, האקדמיה הזו לא רלוונטית. הם הכריזו על @ כ"כרוכית" אתה גם משתמש בזה ?

בנוסף לזה, לשמות של Brands אתה קורא בשמם העולמי. אם האקדמיה ללשון היתה אומרת שאינ-טל זה לא אינטל אלא "בתוך-הקשר" או קישקוש אחר יותר דומה לשם המקורי, היית מקבל זאת? ובאותו היגיון שהזכרתי קודם, למה אתה לא קורא לזינה קסינה, ולזירוקס קסרוקס, כי האקדמיה קוראת לגז מסוים קסנון.

Xeon באופן שאנו משתמשים בו הוא שם של Brand, ולא Xenon שזה שם של יסוד כימי ממשפחת הגזים האצילים שסמלו כימי ומספרו האטומי 54.

ולשם זה יש שם שמתמשים בו בכל העולם ללא קשר לשפות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...