סוגרים את הפרצה בחוק השבות - עמוד 6 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

סוגרים את הפרצה בחוק השבות

Chymes

Recommended Posts

LEV

אף אחד לא אמר שלא מעריכים את מה שאתה עושה למען החברה בארץ.אתה שוב יוצא מנקודת הנחה לא נכונה. :nono: :nono:

הנקודה של הדיון פה ושל הויכוח עם שיימס שהמדינה פה משוייכת לעם מסויים לחברה מסויימת.אם אתה רואה את עצמך כחלק ממנה מאיתנו ברוך הבא :yelclap:

אבל אם אתה בכח רואה את עצמך מתבדל רק משום שאתה דובר רוסית אבל עשית כחלק מהשתייכות לחברה בישראל אז תחליט איפה אתה בדיוק????

אף אחד לא דרש ממך לשים כיפה על הראש.(אני לא שם כיפה על הראש...)

ולכל מי שמכליל את העלייה הרוסית: אל.

העלייה הזאת כל כך גדולה שאי אפשר להכליל לגביה. יש המון המון רוסים שעלו למדינה ותרמו רבות והם "ישראלים" פי 10 מישראלים אחרים. וכן, יש גם רוסים שתרמו לפשע ולנושאים שליליים אחרים בדיוק כמו תימנים, מרוקאים, עיראקים, אתיופים, מזרח אירופאים, וכל עלייה גדולה מעדה אחרת. אז בבקשה, כל מקרה לגופו.

עריכה: הנה, בתוכנית בוקר בערוץ 10 דיבר מנהל אגודת העולים בישראל והציג סטטיסטיקה : 1 מתוך 3 עולים היום הוא לא יהודי. עכשיו ברור יותר למה צריך לתקן את הפרצה הזו בחוק השבות?

לא מסכים איתך

אני בתקופת מעבר לאשדוד.ויש שם קהילה רוסית גדולה.אומנם הם לא אנשים בעייתים אבל הם לא יהודים הם רוסים שבאו לפה נטו לשדרג את רמת החיים שלהם.

אתה רואה חנויות לא כשרות סופרים לא כשרים ( לא שיש לי בעיה אדרבה יותר טוב )...אבל זה מראה שחלק מהעלייה הביאה לפה גם הרבה לא יהודים

שבכלל לא מסתכלים עלינו הישראלים ולא מכבדים את המסורת שלנו ואותנו בכלל.לכן אותו חוק חשוב שיעבור שלא נקום יום אחד וניהיה מיעוט יהודי בתוך רוב

שאין לו שום זיקה אלינו ויותר מזה אינו מכבד את העקרונות של המדינה שלנו.

שאלה לכל חברי הדיון הרוסים.

אם באתם לישראל בהנחה שהיה לכם חיים ברמה מסויימת ברוסיה

ורוסיה קצת יותר מפותחת מישראל וקצת יותר חזקה (היא מוכרת לאירן\סוריה\סין\מדינות עולם שלישי)

ואתם טוענים שאנחנו לא מדינה מפותחת..אז למה באתם הנה בכאלה מאסות????

300 אלף ועדיין הרגל נטויה..יכולתם ללמוד ביותר קלות והשפה היתה שפת אם בלי ללמוד שפה חדשה - עברית.

יש כאלה שבאים לפה לבד והמשפחה נשארת מאחור.LEV אתה דוגמא אמיתית.היה לך כל כך רע שם ???.אני לא אומר לך לחזור :nono:

אני פשוט רוצה לבין מה גורם לאדם שיש לו הכל והוא לא דתי\מסורתי\ציוני להשאיר חיים שלמים ולבוא לכאן??

זה פשוט לא מתקבל על הדעת.

יותר מזה יכולתם ללכת לכל מדינות אירופה - האיחוד האירופי אז מה אתם מחפשים אצלנו ??

אני פשוט לא מבין :o :o :o

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 180
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אולי 1 מ3 לא יהודי (לפי ההלכה) וזה לא מפתיע אותי. אבל מה שבאמת כואב לי, שיש קולות, ואני מקווה שהם לא רבים, שקוראים פשוט "להפטר" מהם.

תגידו, השתגעתם? נפלתם על השכל? אתם גם חושבים לפני שאתם פותחים את הפה? נולדתם בלידת מלקחיים? אתם נושמים את אוויר הארובות של חדרה? שותים כל יום מהים של עזה? אתכם צריך לגרש! מה זה החרטא הזה שאנשים עושים עליהם כזה על אוכלוסיה שברובה המוחץ באה לכאן בכדי להשתלב ומנסה לעשות את זה.

מה לעשות שכאשר באים לפה 1.3 מיליון עולים, שהם היו כ-1/4 מאוכלוסיה של מדינת בבת אחת לא ניתן לפזר את כולם וכך נוצרות גטאות? מה לעשות שהדתות ברוסיה היו נחשבות ל"חטא קדמון" ואופיום להמונים"? יהודים ברוסיה לא היו יכולים לשמור על כלום, אז כך נוצר שרובם אכלו לא קשור ונקשרו לתרבות הרוסית אך ידעו שהם יהודים, המבוגרים, כן הצליחו לשמור על משהו.

ההתשלבות הכללית של העליה הרוסית היא טובה מאוד, בעיקר של מי שעלה לכאן בסוף שנות השמונים תחילת ה90, נכון, תמיד יש מי שירגיש שונה, אבל למה לגרום לו להרגיש שונה? למה לא להפך, ולנסות ולגרום לאותו בנאדם אינדיווידואלי להרגיש שייך, שלא יקום כל בוקר ויקלל את המדינה.

נכון, באו לכאן אנשים עקב חוק השבות שלא ממש רוצים בטובתה של , אבל אלו אפילו לא אחוז מכלל העליה, אי אפשר להכתים עליה כזאת טובה ומוצלחת שללא ספק היתה אחת התורמות לכלכלת המדינה, לתל"ג, לאיכות החיים לביטחון המדינה ובעוד שלל תחומים רבים מספור בגלל כמה פרזיטים שתפסו טרמפ. מי שעושה את זה צריך לחשוב, האם הוא רוצה להמשיך לחיות פה. זה המצב.

כן, צריך לתקן כמה דברים, כמו נושא נישואין אזרחיים, וקבורה כמו בני אדם, אלו שני הנושאים האחרונים שעוד לא ננגעו במדינה הזאת וחייבים להיות מתוקנים. אבל זה לא מספיק, צריך לתקוף את הבעיה מכיוון אחר, כן גם בהכרזה על חצאי יהודים באופן חד פעמי כיהודים לכל דבר ומתן אפשרות למי שרוצה, בחלון זמן מוגבל, וקריטריונים מסויימים להתגייר בהליך מהיר, רבים יהיו אלו שירוצו לזה, משום שבארץ ללא יהודים המצב לא פשוט.

לא, ברור שלא כולם ירצו את זה, זה מובן, אנשים ירצו לשמור על זהותם, הדתית או הא-דתית.

אבל קצת קשה להתכחש לעובדה, שישראל היא מדינת הלאום היהודי (הבעיה היא שמי שקובע את זה, אמון על הדת היהודית) לשם זה היא קמה, ובלעדי זה ובלעדי אחדות האזרחים, היא תיפול שנית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

RK

אף אחד לא השתגע.פשוט רואים את התוצאות של עליה לא מבוקרת.זה כמו שתחיה במדינה עם גבולות פתוחים וכל הזמן יש לך כניסה של אנשים ללא ביקורת.

ורק אחרי כמה שנים אתה מגלה שנתת כניסה לאנשים שבכלל שונאים אותך.זה ניראה לך הגיוני ? מקובל?

לי לא.רצינו איזון דמוגרפי מול ההתרבות של הערבים (תאמין זה מה שחושבים הפוליטיקאים שלנו תשאל אותם )

והבאנו לפה את הכמות הלא מבוקרת של אותם עולים שחלקם עוינים את מדינת וחלק השתלבו ביננו.אני לא מכליל אבל אני גם לא עוצם עיניים וטומן את הראש

בחול.יש שכונות של עולים שממש לא הייתי ממליץ לך לטייל שם. :nono: :nono:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בטח, כי הכי קל לראות מה רע, אם יש 10K אנשים "רעים" שהגיעו לפה לעומת יותר ממיליון אתה מעדיף לראות את ה10K.

אתה יודע, יש שכונות בלוד, שאני לא ממליץ לך להכנס לשם, וזה בלי קשר לעולים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מסכים איתך

אני בתקופת מעבר לאשדוד.ויש שם קהילה רוסית גדולה.אומנם הם לא אנשים בעייתים אבל הם לא יהודים הם רוסים שבאו לפה נטו לשדרג את רמת החיים שלהם.

אתה רואה חנויות לא כשרות סופרים לא כשרים ( לא שיש לי בעיה אדרבה יותר טוב )...אבל זה מראה שחלק מהעלייה הביאה לפה גם הרבה לא יהודים

שבכלל לא מסתכלים עלינו הישראלים ולא מכבדים את המסורת שלנו ואותנו בכלל.לכן אותו חוק חשוב שיעבור שלא נקום יום אחד וניהיה מיעוט יהודי בתוך רוב

שאין לו שום זיקה אלינו ויותר מזה אינו מכבד את העקרונות של המדינה שלנו.

מה שאמרת לא קשור למה שאני אמרתי אם תשים לב, אז תקרא שוב את ההודעה שלי.

יהודי מבחינת מי? הרב יצא משליט"א?

יהודי מבחינת היהדות מן הסתם (מי שאמו יהודיה) :s07:

הדבר המתבקש בנוגע לתיקונו של חוק השבות הוא ביטול הזרועה הארוכה הזאת של העליות. לאפשר ולתמוך בעלייה לא למי שסבא סבא סבא שלו יהודי, אלא למי שהוא עצמו יהודי.

אולי 1 מ3 לא יהודי (לפי ההלכה) וזה לא מפתיע אותי.

עפ"י הסטטיסטיקה שהוא הציג עולה אחד מתוך שלושה אינו יהודי, כלומר אמו אינה יהודיה. זה לא מסובך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואו - כמה גזענות - חבל שאנשים לא יודעים היסטוריה - אולי מעט ידע כללי או לפחות להבין מה זה גזענות.

אבל שום דבר שבעולם לא נותן לך לגיטימציה להתעלק על הפורום ולשגע את את מי שחושב שונה ממך ולעקוץ כל אחד.

דווקא לי זה נשמע כאילו אתה זה שלא מוכן לקבל אנשים שחושבים אחרת ממך (וממני כאן, אבל עדיין...)

תיראה אסף

אני לא יכול לפתוח את ספר החוקים ולשכתב אותו.אם זה היה תלוי בי הייתי מתנה עלייה\שהות\אזרחות. בנאמנות למדינה\חוקי היסוד\ציונות\וקצת יהדות.

...

מבחינתי היה אפשר לזרוק אותם לים כמה שהם יהודים... :bash: :bash:

תלמד לכבד דעות שונות משלך, כי כמו שזה נראה אתה לא כליל ההשכלה.

המהות של שלטון דמוקרטי היא לא כפיית רצון הרוב על המיעוט - כי אז תישאר עם הרוב הלא גדול, ובלי המיעוט.

תלמד להקשיב, אולי ייצא לך מזה משהו.

אבל אני אגיד להם ככה , יש לי שכן רוסי שפה כבר 10 שנים והוא בקושי יודע עברית..ושכן ארגנטיאני שהוא פה שנה וחצי

והוא כבר יודע כל מילה מילה בעברית והוא ישראלי לכל דבר..הכל תלוי בגישה.

סבא שלי עד יום מותו דיבר 95% רומנית, גרמנית ובעיקר יידיש.

סבתא שלי ידעה עברית, אבל העדיפה יידיש.

בטח שזה תלוי בגישה, אבל ניסית אתה לשנות מקום מגורים אחרי גיל 10 וללמוד שפה חדשה (לא לאנגלית בחור, נגיד לאיטליה או לספרד או דרום אמריקה)?

נראה עם מה יהיה לך יותר נוח.

הטענות הלא מבוססות כאילו העליה הזו שונה מעליות אחרות מגוחכות. המדינה הזו נבנתה ככור היתוך - ככה זה עם עליות ואני גאה להגיד שחברי הטובים ביותר הם עולים.

ואווי - חלקם לא יהודים...

ולפי דעתי בנוסף לחוק הזה , צריך לשנות את חוק העלייה לארץ לגמריי ולהעלות רק אנשים מועילים ,

וגם לעשות ועדה , לבוא כל כמה שנים לעולה הבית ולבדוק אותו ואת משפחתו ומה הוא עושה פה בדיוק , ואם הוא למד עברית בכלל.

ואני ממש מקווה שההודעה שלי לא נשמעת גזענית או בוטה או לא יודע מה ,

אולי יש בה קצת שנאת זרים , אולי שנאת זרים שעושים פה בעיות..אבל הייתי רושם אותו דבר על כל גזע שהוא שהיה עושה דברים כאלה.

וואו - איזה טרול.

אולי תעלה רק אנשים שמעלים את התל"ג - זה המדד הטוב ביותר, לא? רק מי שמחזיר את ההשקעה של הכמה אלפי שקלים של הסל קליטה.

אתה יודע מה? יש לי רעיון יותר טוב - בו נזרוק לים את כל המובטלים/חסרי ההשכלה/עובדים שחורים שלא מרוויחים מספיק כסף למדינה, וככה נהפוך את כל הארץ לסביון...

מדינה זה לא עסק חבוב. זה לא רק הוצאות והכנסות. אתה פשוט בושה למדינה דמוקרטית, ואם כבר נבחנת באזרחות, אתה כשלון טוטלי של המערכת.

כל ארבעת הסבים והסבתות שלי יהודים, שני הורי יהודים טהורים, אפילו אבא של סבא היה רב - אבל אני לא יהודי.

אני לא שומר מצוות, לא צם ביום כיפור ולא הולך עם כיפה.

אני ישראלי.

חלק מהישראלים הטובים ביותר שאני מכיר הם לא יהודים. הם למדו איתי באוניברסיטה, רוצים להגן על המדינה הזו והעקרונות שלה יותר מרוב היהודים שאני מכיר והם אזרחים טובים - זה הדבר הכי חשוב למדינה באזרחים שלה - אזרחות טובה.

כל מי שמציע להפוך את חוק השבות רק לפעיל כלפי יהודים כשרים בעצמם - אתם יודעים מה הוא חוק השבות ולשם מה הוא נוצר?

מבחינת רודפי היהודים בגולה זה לא משנה אם רק סבא שלך יהודי - הם עדיין רוצים אותך על עץ גבוה מחוץ לעיר. עדיף עם הראש מנותק מהגוף על ענף אחר.

החוק הזה נועד להציע מפלט לכל מי שנרדף בגלל שהוא קשור לעם היהודי.

הגזענות שמערכת החינוך שלנו לא מצליחה לבער פשוט מטריפה אותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מור

אני לא דיברתי פה על גזענות.אני דיברתי פה מראש על אותם חברה ניאו נאצים.תראה לי עוד עליה שהביאה לארץ כל כך הרבה לא יהודים\לא מזוהים עם ישראל

\מחפשים חיים טובים.אולי אתה צודק אבל אתה שוכח דבר אחד.פה זה מדינת אני כאזרח המדינה רואה לנכון להיות גאה בה ולא רק לקבל כל אחד שרק

רע לו\קשה לו במדינת המקור.רוב הדעות "נגד" שנאמרו פה נאמרו מכאב.כאב שאנו כביכול מאבדים את המדינה או חלקים ממנה לעם זר שלא מזוהה איתנו בכלום.

תחשוב הפוך וזה קיים !!!!!

באיחוד האירופי למשל תיראה מה קרה בצרפת..תיראה מה קרה עם ההגירה המוסלמית !!!!.היום תוך כמה שנים המוסלמים כבר שולטים בחלקים מצרפת.

אני לא מוכן לאבד חלקים מישראל לטובת אוכלוסיה זרה.זכותי המלאה לתמוך בחוק למען שלמות ואחדות העם והמדינה.זו אינה גזענות זה מבט לעתיד.

אולי אין מה להשוות בין רוסים למוסלמים אבל לאבד שכונות וערים שלמות לטובתם זה ממש לא ניראה לי.למה?? תיראה את רוסיה ותיראה את ....

הגודל של רוסיה לעומת הגודל של ...

חסר להם איפה לחיות ??????????.לנו יש מדינה אחת ועוד אנחנו צריכים לחלוק אותה עם "אחינו" להם יש כמה? 12 מדינות מבריה"מ לשעבר...

אנחנו מדינה כל כך כך קטנה ולהם יש 80 אחוז מאירופה !!!!!!!!

מה אתה כל כך מצדיק אותם???

יש להם בעיות כלכליות ?? שיפתרו אותם.זו לא גזענות זו חשיבה לעתיד.

ואני יודע לקבל דעות של אחרים.למדתי את זה יפה מאד פה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שנית, לא אכפת לי אם אתה תורם או לא, אזרח שומר חוק או לא. המדינה הזאת הוקמה בשביל העם היהודי, לא בשביל כל אחד עם סבא יהודי שיום בהיר אחד החליט לשדרג את רמת חייו. אם החוק היה נאכף כראוי לא היית גר בארץ הזאת בכלל.

אז לי לא איכפת ממך, אתה אפס מאופס וגזען.

עובדה שאני פה ואין לך מה לעשות בנידון.

גם ההורים שלך הגיעו לפה בשביל שידרוג חיים ותו לא.

גם ההורים שלך קיבלו סל קליטה, אז תפסיק להיות יודונאצי

ולזבל כאן את השכל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא חייב לקחת את זה אישי.אני כותב הכל בכלליות.אלה המסקנות שאני מסיק.תן לי סיבה הגיונית למה הרוסים באים לכאן למדינה כל כך קטנה

ולא נישארים ברוסיה שהיא ארץ ענקית ועשירה.זה מראה על משהו אתה לא חושב ככה??.מה אתה ישר תוקף במקום להסביר את עצמך.אתה עדיין לא נתת הסבר

משכנע לשאלה למה עזבת חיים שלמים ובאת לפה.

נתתי לך את כל התשובות האפשרויות.ואם אין לך תשובה אתה כניראה עונה לי על התשובה ברירת המחדל - איכות חיים.

מותר לאדם לנתח מצב נתון.אני לא בא אליך ופוגע בך אישית.

גריפין

המסקנות שלי יוצאות בהנחה שרוב העולים פשוט בורחים משם.רוסיה יחסית מבודדת כלכלית מכל העולם.ישראל בהשוואה אליה הרבה יותר מפותחת.זה מראה על משהו.דולר אחד שווה 1000 רובל.....אצלנו דולר אחד שווה 4 שקל...

תעשה חשיבה ותיראה את ההבדל באיכות חיים ותבין למה הם כל כך רוצים לבוא לישראל.

לכן דבריי מוקצנים.אינני רוצה להתבטא בגזענות אבל אני רואה היטב מה מטרתם של עולים.ו LEV אני מאחל לך רק הצלחה אתה לא צריך להתעצבן מהמסקנות שלי

עובדה שהעולים באים לפה ולא לשום מקום אחר.וזה אומר משהו - הם מחפשים אך ורק איכות חיים לא ציונות ולא יהדות ועל זה אני מוחה בתוקף !!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה אתה חמור?

אם עזבנו שם חיים שלמים במצב כלכלי טוב

שהקרבנו בשביל להעלות למדינה הזאת

ולהתחיל מחדש, רק מחזק את הטענה שלי

שהעלייה לכאן היא בשביל איכות חיים טובה יותר

מבחינה חברתית(פחד מרדיפה גזענית עקב היותי יהודי, לפחות מבחינת הגזענים ברוסיה).

בכל אופן, גם המשפחה שלך וגם המשפחה של צ'יימס לא שונה מאף עולה מרוסיה שהגיע לכאן.

זאת בדיוק הסיבה שהמשפחה עלתה לכאן וגם המשפחה שלו- חיפוש איכות חיים טובה יותר,

רדיפה גזענית וכו'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וזו בדיוק מהותו של חוק השבות - שלא יהיה אדם אחד בעולם שנרדף בגלל קשרי הדם שלו לעם היהודי - ולא יהיה לו לאן לברוח.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3447927,00.html

"צריכים ללמוד לקח ולהביא את הדברים שאני אומר לשולחן הממשלה. אמר הרב מצגר. "יש ויכוח אם חוק השבות הוא טוב או לא, ולעניות דעתי התא הזה הוא רמזור אדום. יכולה להיות סבתא שהיא ניצולת שואה יהודיה, הבן שלה יכול להתחתן עם גויה והנכד הוא גוי, ומבחינתנו - זה גוי שמסתובב בינינו".

השר לבטחון פנים, אבי דיכטר, ביקש להציג עמדה מנוגדת ואמר בתגובה לדברי הרב הראשי כי "מה שמאפיין את העלייה מחבר העמים זאת אותה קבוצת גיבורים שרק עכשיו קיבלו צל"שים".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה ברור, יש גם את המסכנים אל תשכחו, שאמם לא יהודיה אבל הם היו מזוהים כיהודים ברוסיה וקיבלו את היחס גם בהתאם לכך-למרות שבארץ לא זיהו אותם כיהודים. NICE..

בכל מקרה, זה לא שייך לדיון, אם אני מסיט אותו שוב לעליה הרוסית, כולם מסכימים שרוב גדול מהעליה הרוסית ממורמר?

השאלה שלי היא מה קדם למה-כלומר ברור שיהיו אנשים שיגידו שזה בגלל גזענות לרוסים, ויהיו כאלה שיגידו שזה בגלל שהם לא מוכנים להשתלב ורק לשמר על תרבות אמא רוסיה שלהם וכולי..לכאן או לכאן, הדברים האלו מובילים לאנטי מדינת -וזה לא תורם לאף אחד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

MoRtZkInG,

מצטער מאוד אבל אם במדינה הזו ימשיכו להעלות את מי שסבא שלו יהודי, סבתא שלו לא, אבא שלו לא, אמא שלו לא, והוא עצמו כמובן לא, זה יכול ליצור מצב שיצטבר כאן אשכול גדול מאוד של קהילה לא יהודית. ברגע שהמדינה הזאת תחדל מלהיות מדינת היהודים או בכלל יהיה ספק בכך, אנחנו נחזור לעבר - ולזה לא מאחלים אפילו הניאו נאצים הבני זונות שנתפסו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...