סוגרים את הפרצה בחוק השבות - עמוד 10 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

סוגרים את הפרצה בחוק השבות

Chymes

Recommended Posts

דרך אגב, מי שבאמת ובתמים חושב שהחיים פה הם חרא והתנאים במדינה הם כשל עולם שלישי, צריך להוציא את הראש מהחלון קצת יותר ולצאת מהבועה שלו.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3326205,00.html

אנחנו אחרי רוב מדינות מערב אירופה ומעל מדינות מזרח אירופה. הישג לא רע בכלל בשביל מדינה שקיימת בקושי 60 שנים ומהיום הראשון עסוקה במלחמות הישרדות. :yelclap:

דרך אגב, רוסיה נמצאת במקום ה-63.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 180
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משפחתו של אבא שלי בחרה לעלות לארץ, משפחתה של אמא שלי בחרה להגר לאוסטרליה וארה"ב, בעיקר. לקח להם שנים לקבל אזרחות אוסטרלית ורוב אותם שנים חייו תחת מעמד של פליטים. (אחרי התמוטטות ברית המועצות יהודים נקלטו כפליטים באוסטרליה. היום כבר לא ניתן לקבל את המעמד)

דרך אגב, לא מזיז לי את הביצה השמאלית אם אתה מאמין או לא. אני אומר עובדות. קבל את זה איך שתרצה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המשפחה שלי (אבא, סבא, סבתא, כמה דודים) עלתה ממרוקו בגלל ציונות, חלק נשארה שם וחלק עברו לספרד.

ציונות, believe it or not. להרבה בדור הזה המושג ציונות נשמע מגוחך, אבל לדורות קודמים ממש לא. תדברו קצת עם ההורים, הסבים והסבתות ותשאלו אותם מה יש להם להגיד על זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

משפחתו של אבא שלי בחרה לעלות לארץ, משפחתה של אמא שלי בחרה להגר לאוסטרליה וארה"ב, בעיקר. לקח להם שנים לקבל אזרחות אוסטרלית ורוב אותם שנים חייו תחת מעמד של פליטים. (אחרי התמוטטות ברית המועצות יהודים נקלטו כפליטים באוסטרליה. היום כבר לא ניתן לקבל את המעמד)

דרך אגב, לא מזיז לי את הביצה השמאלית אם אתה מאמין או לא. אני אומר עובדות. קבל את זה איך שתרצה.

לפי מה שאתה אומר, גם אנחנו יכולנו להגר לאוסטרליה.

אז במה אתה יותר טוב ממני תזכיר לי, בזה ששני ההורים שלך

יהודים ואצלי רק אחד?

בזה שההורים שלי לא מספרים לי סיפורי סנטה-קלאוס על זה שהם

נתן שירנסקי 2, אלא אומרים לי את האמת?

בכל אופן, העלייה לכאן היא בשביל לברוח מרדיפה גזענית שם, נקודה

ולא מעבר לכך וכך היה בכל העליות בכל השנים.

ציונות? המשפחה שלך עלתה בשנות ה-90 המוקדמות למען השם, בשנים שהמדינה הזאת

כבר הייתה בנוייה ומשגשגת.

אפשר לחשוב שההורים שלך ייבשו ביצות ושלי לא.

גם ההורים שלך קיבלו סל קליטה שלטענת אנשים פה בפורום זה ביזבוז

ועדיף לכלכל בזה הומלסים צברים.

ככה שתחסוך ממני את ההתנשאות שלך, אתה לא שום דבר מעבר

לחתיכת גזען מעופש שאין לו במה להתנשא מעל אף אחד אז הוא מחפש בכוח.

ומה היתה הסיבה העיקרית לעליה לארץ?

להמנע מגזענות שם ולחפש עתיד טוב יותר כאן, בעיקר מסיבות רדיפה.

המשפחה שלי (אבא, סבא, סבתא, כמה דודים) עלתה ממרוקו בגלל ציונות, חלק נשארה שם וחלק עברו לספרד.

ציונות, believe it or not. להרבה בדור הזה המושג ציונות נשמע מגוחך, אבל לדורות קודמים ממש לא. תדברו קצת עם ההורים, הסבים והסבתות ותשאלו אותם מה יש להם להגיד על זה.

מה שמגוכך הוא שאתה קונה את זה.

הם עלו בגלל רדיפה ממנה הם סבלו, נקודה.

זה שאתה בוחר להאמין בסיפורי סנטה-קלאוס, זאת כבר בעיה שלך,

זה לא נותן לך את הזכות לשפוט מי צריך להיות כאן ומי לא, מי תורם

פה ומי לא.

אם היה להם כ"כ טוב, הם לעולם לא היו עוקרים חיים

שלמים בשביל להגיע לכאן.

הנה, תראה את יהדות ארה"ב, לא זזים מילימטר משם(חוץ ממספר

אנשים שמגיעים לארץ בשביל להתגייס).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סבא של אבא שלי, עלה לפה בשנות העשרים, חזר לאוקראינה (או בלרוס, לא זוכר) ועלה לאחר מספר שנים עוד פעם.

הוא נפטר פה ב89'. הוא עלה מטעמי ציונות, באותו זמן לא ממה היה משהו אחר (העליה השניה).

כך גם משפחתו של של הסבא השני של אבא שלי, לשניהם היו צדדים שכבר היו בארץ מספר לא קטן של דורות, מטעמי ציונות, היו לא מעט בפלמ"ח, בהגנה, בש"י, ובאגד.

סבא שלי מצד האמא שלי וכך גם שסבתא שלי עלו לארץ אחרי השואה, הם היו יכולים ללכת לארצות הברית בקלות, אבל הם אחרי שהם היו במחנות עולים בגרמניה, החליטו שהם עולים לארץ, יהיה מה שיהיה.

אז כן, הם עזבו את אירופה אמנם מטעמי רדיפות, אבל עלו לארץ מטעמי ציונות.

אה, "עלו לארץ" זה לא לקחו מטוס... סבתא שלי הלכה את מעבר האלפים באיטליה ברגל ו"לקחה" אוניה רעועה שבסוף הביאה אותה לכלא בקפריסין. סבא שלי הגיע מגרמניה דרך צכיה איכשהו למרסיי... מסע של חודשים. שהסתיימו בנמל עזה ומשם לעתלית...

כן, גם בשנות ה90 עלו לפה לא מעט מטעמי ציונות, למשל אבא של חבר טוב שלי היה אסיר ציון ומת בכלא מהתקף לב, בערך כל מי שעלה מבוכרה עלה מטעמי ציונות, וכל מי שעולה מארצות הברית עולה מטעמי ציונות. ברוסיה אני לא יודע איך המצב היה, אבל אני יודע שהיו לא מעט בעלי ממון רב, גם באוקראינה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שמגוכך הוא שאתה קונה את זה.

הם עלו בגלל רדיפה ממנה הם סבלו, נקודה.

זה שאתה בוחר להאמין בסיפורי סנטה-קלאוס, זאת כבר בעיה שלך,

זה לא נותן לך את הזכות לשפוט מי צריך להיות כאן ומי לא, מי תורם

פה ומי לא.

אם היה להם כ"כ טוב, הם לעולם לא היו עוקרים חיים

שלמים בשביל להגיע לכאן.

הנה, תראה את יהדות ארה"ב, לא זזים מילימטר משם(חוץ ממספר

אנשים שמגיעים לארץ בשביל להתגייס).

הדבר המגוחך היחידי פה זה אתה. אני לא שפטתי למי יש זכות להיות כאן אלא אמרתי את הברור מאליו: זאת מדינת היהודים. כמה שלא תרצה להציג זאת אחרת זה לא ישנה כלום - זאת מדינת היהודים.

אגב, לא יודע איך זה אצלך, אבל אני למשפחה שלי מאמין. אני שמעתי אינסוף סיפורים מהמון בני משפחה, אתה לא יודע מה הייתה ארץ בשבילם. אתה רק מוכיח את שאמרתי, לדור של היום המושג ציונות נשמע מגוחך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המושג ציונות לא נשמע לי מגוכחך בכלל, אבל מצד שני כשזה מגיע לגזענות ותקיפה העלייה הרוסית,

הרבה צברים משתמשים בקלף הזה שלהורים/סבים שלהם היה קשה יותר לעלות לכאן מאשר לעליה שלנו.

אז דבר ראשון, זה גם נכון וגם הגיוני, אבל אני לא אמור לסבול מזה שהעולם התפתח והטכנולוגיה התקדמה

והתעבורה ממדינה למדינה הפכה להיות נגישה וקלה יותר, זה אומר שאני בכל צריך להגיד לא לכרטיס טיסה

ולבנות רפסודה מקרשים בשביל להגיע לפה?

זה לא הופך את העלייה שלנו לעלייה לפחות טובה ומוסרית ובטח ובטח שלא פחות נאמנה למדינה,

שזה כמובן כולל עולים שאינם יהודים לפי ההלכה.

אז סליחה שאני לא קונה את זה שכל אחד שעלה לכאן הוא סוג של טרומפלדור או מרדכי אנילביץ' אחד אחד,

יש לי הרבה כבוד לאנשים הללו, אבל זה שכולם הקריבו מעצמם את הקורבן האולטימטיבי בשביל להיות כאן

זה פשוט לא הגיוני סטטיסטית.

זה כמו שלא כולם טובים, לא כולם רעים, לא כולם מכוערים וכיו"ב.

הדבר המגוחך היחידי פה זה אתה. אני לא שפטתי למי יש זכות להיות כאן אלא אמרתי את הברור מאליו: זאת מדינת היהודים. כמה שלא תרצה להציג זאת אחרת זה לא ישנה כלום - זאת מדינת היהודים.

אבל מי קובע מי יהודי?

איזשהו רב?

למה שאני לא אתקבל לחיות כאן, אם בחו"ל אני נרדף כיהודי?

יש לי שם משפחה יהודי, החזות שלי לא ארית...למה לעזאזל

שאני אהיה מועמד פחות טוב לחיות כאן ממך?

וזה שאתה ממשיך לטעון אחרת, זאת בעיה מאוד חמורה, שאתה מפריד

גם את היהודים עצמם לקטוגריות של גזעים.

טהור, חצי-טהור וכך הלאה.

איך שלא תסובב את זה? אני אסובב את זה איך שבא לי, כי עובדה שעליתי

לכאן, לא משנה איך אתה מרגיש לגבי זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מבין מה לעזאזל הבעיה שלך בהבנת הנקרא. אתה ממציא טענה שבא לך ומגיב עליה?

אני דיברתי על קושי בעלייה? אני דיברתי על העלייה הרוסית? אני דיברתי על הציונות כמוטיב של עולים לעליה לארץ. זה לא משנה מה אתה תגיד וכמה תנסה להכחיש את זה - הציונות היא סיבה לעלייה של המון המון יהודים.

עכשיו, מי קובע מי יהודי? :s07:?היהדות מן הסתם. מי שאמא שלו יהודיה.

ואני לא מבין אותך. יש משהו שאתה עושה לא בסדר ומנסה לכפר עליו? תצא כבר מהמבצר שבנית לך ותרד אל העם. כל הודעה שלך אתה מדבר כאילו מנסים להעיף אותך מפה וכאילו שאתה לא רצוי כאן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה רע בלהתייחס אליהם כמו לבני אדם??

ולתת להם להרגיש שייכים ושווים.

הבעיה היא שלא מתייחסים אליהם לא כמו לזה ולא כמו לזה. כאילו להיות פחות יהודי זה להיות פחות בנאדם (אלא אם כן אתה שחקן בהוליווד...). :nixweiss:

להעלות לארץ נוצרי שאביו נוצרי, אמו נוצריה, סבתו משני הצדדים נוצריה, סב מצד אחד נוצרי, ורק סב אחד יהודי, זה פשוט לגרום למדינה הזאת לאבד את מטרתה. אני ואף יהודי אחר בישראל, אני מנחש, לא היה רוצה לסכן את עצמו בקיום מדינה נוצרית בישראל שייתכן ותתפתח בה אנטישמיות.

לדעתי זה עניין של הרגשה. שוב, יש גם הבדל בין להעלאות מישהו, לבין מישהו שעלה מבחירתו והיה שלם בליבו עם ההחלטה. הסוכנות משכנעת את כולם לעלות, בצורה גורפת, גם מי שבעצם טוב לו ברוסיה, יש לו מקצוע ומרוויח טוב (כמו אבא שלי) ומבטיחים להם את הירח והכוכבים, מספרים שפה זה כמו שווייץ רק עם חוף ים זהוב (מנפט?).

כעקרון, לא אכפת לי אם יעלה לכאן מישהו שדתו נצרות (למרות שהרוב הכולל של האזרחים ברוסיה הם אתאיסטים), כל עוד הוא מרגיש זיקה למדינה.

מירמור לא עוזר לאף אחד, סתם מעצבן-מזיק ומוביל לדברים אנטי-משני הכיוונים, אם מפריע לך משהו-תשני, אם את לא יכולה לשנות תברחי, זה פשוט מאוד.למה להשאר מממורמר? או WHATEVER!!!

בן כמה אתה? 12? מה קשור עכשיו? ואם הפתרון שלך לכל תחלואה הוא בריחה, רחמים על מי שייצא איתך לשדא הקרב בצבא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי הרדיפה היא מילת המפתח.

מי שנרדף כיהודי, אמור להחשב

ליהודי על פי כל אמות המידה.

חוץ מזה שהגבתי גם לדבריו של RK, אז בעיית הבנת הנקרא היא אצלך.

מי רוצה להעיף אותי מכאן?

תקרא את הת'רד מהתחלה ועד הסוף ותראה איזה דברים אמרו לי,

צ'יימס כתב פה שאם חוק השבות היה עובד כמו שצריך, לא הייתי צריך

להמצא כאן בכלל ועוד הוא לא קיבל באן או משהו, פשוט בושה

וזאת רק דוגמא אחת.

רק מראה באמת כמה שנאה יש כלפיי העלייה הרוסית בארץ הזאת, שכל פעם

שמתפרסמת כתבה על רוסים בכל תחום, יהיה גל של שנאה ששוטף את המדינה.

עריכה:

עזוב הודעות בפורום, הת'רד עצמו, הכותרת שלו מה שהיא צועקת זה "עוף מפה"

ותו לא.

אני אישית לא מבין למה ת'רד כזה לא נמחק מיד והפותח שלו לא הורחק לצמיתות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי הרדיפה היא מילת המפתח.

מי שנרדף כיהודי, אמור להחשב

ליהודי על פי כל אמות המידה.

חוץ מזה שהגבתי גם לדבריו של RK, אז בעיית הבנת הנקרא היא אצלך.

מי רוצה להעיף אותי מכאן?

תקרא את הת'רד מהתחלה ועד הסוף ותראה איזה דברים אמרו לי,

צ'יימס כתב פה שאם חוק השבות היה עובד כמו שצריך, לא הייתי צריך

להמצא כאן בכלל ועוד הוא לא קיבל באן או משהו, פשוט בושה

וזאת רק דוגמא אחת.

רק מראה באמת כמה שנאה יש כלפיי העלייה הרוסית בארץ הזאת, שכל פעם

שמתפרסמת כתבה על רוסים בכל תחום, יהיה גל של שנאה ששוטף את המדינה.

מזל שזו רק דעתך ושהיא לא מזיזה אפילו חלקיק אבק, אחרת המדינה הזאת תחדל מלהתקיים. הרדיפה היא לא מילת מפתח. תעלה לכאן נוצרים לכל דבר שחוגגים חגים נוצריים ותוך מאה שנה להתראות ארץ היהודים ושלום אירופה של תחילת המאה ה-19.

נכון שהיהודים שייכת לגזע השמי, אבל היהדות זו דת, לא גזע. מי שנרדף כיהודי והוא עצמו נוצרי צריך להבין בשכלו שמקומו הוא במדינת היהודים כאדם יהודי. אם לאדם אין מספיק שכל כדי להבין שהוא צריך לשמר את המדינה הזאת כמדינת היהודים ולחיות בה כיהודי, על מנת שיהיה מקום שבו ילדיו יוכלו לחיות בשלום בלי שירדפו אותם, אז שילך לפסיכיאטר.

לדעתי זה עניין של הרגשה. שוב, יש גם הבדל בין להעלאות מישהו, לבין מישהו שעלה מבחירתו והיה שלם בליבו עם ההחלטה. הסוכנות משכנעת את כולם לעלות, בצורה גורפת, גם מי שבעצם טוב לו ברוסיה, יש לו מקצוע ומרוויח טוב (כמו אבא שלי) ומבטיחים להם את הירח והכוכבים, מספרים שפה זה כמו שווייץ רק עם חוף ים זהוב (מנפט?).

כעקרון, לא אכפת לי אם יעלה לכאן מישהו שדתו נצרות (למרות שהרוב הכולל של האזרחים ברוסיה הם אתאיסטים), כל עוד הוא מרגיש זיקה למדינה.

את זה חייבים להפסיק ואומרים את זה הרבה מרואיינים בטלויזיה. כל השכנוע הזה לא רק שהוא מיותר, אלא מזיק - ע"ע נוצרים מגיעים לישראל כי מובטחת להם כאן מדינה טובה יותר משלהם. זה אולי היה חיוני בעבר כשהמדינה הזאת הייתה בחיתוליה, אבל היום יש פה רוב יהודי ואת זה צריך לשמור, לא להפסיד.

חבל מאוד שלא אכפת לך. כמו שכתבתי למעלה, ברגע שהמדינה הזאת תאבד את ערכה כמדינה ליהודים, נוכל לברך לשלום את אירופה של המאה ה-19.

עריכה:

עזוב הודעות בפורום, הת'רד עצמו, הכותרת שלו מה שהיא צועקת זה "עוף מפה"

ותו לא.

אני אישית לא מבין למה ת'רד כזה לא נמחק מיד והפותח שלו לא הורחק לצמיתות.

עצוב מאוד שאתה לא מצליח לקלוט היגיון פשוט כל כך. סגירת הפריצה הזו בחוק השבות היא במטרה למנוע עלייה של נוצרים, למען שהמדינה הזאת תישמר כמדינה ליהודים. לא יודע אם אתה יהודי או לא, אבל תבין דבר אחד בנאלי במיוחד: אם בשלב מסוים במדינה הזאת יהיה רוב נוצרי, ייתכן ואתה לא תוכל להמשיך לחיות כאן בשקט - לא כנוצרי ולא כיהודי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...