מחשב מתרסט ועזרה בהתקנת דיסק SATA חדש. - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב מתרסט ועזרה בהתקנת דיסק SATA חדש.

sma

Recommended Posts

יש לי מחשב עם המפרט הבא:

amd 3000 939

1 Gb 667Hz

Gigabyte K8NS-Ultra 939

Compucase 6919 + PSU (ה-PSU שמגיע עם המארז, אני חושב 300 Watt של HEC)

יש בו שני מאווררים של 120 מ"מ.

HD 80GB IDE

HD SATA 160GB

התקנתי לא מזמן כרטיס 7600GT AGP והמחשב התחיל (אומנם לעיתים רחוקות) להתרסט באופן עצמאי. אני לא זוכר בודאות שלא היו ריסוטים לפני ההתקנה.

שאלה ראשונה:

מה יכולה להיות הסיבה לריסוטים האלה?

שאלה שנייה: אם אני רוצה להתקין דיסק SATA חדש, יספיק לי ספק הכח?

שאלה שלישית:

אני רוצה לקנות דיסק SATA נוסף, לפרמט את המחשב ולהתקין מחדש. נכנסתי לאתר של gigabyte - לעמוד של הלוח אם שלי:

http://www.giga-byte.co.il/Products/Motherboard/Products_Overview.aspx?ProductID=1839&ModelName=GA-K8NS%20Ultra-939

ויש שם המון אופציות לדרייברים להתקנה של SATA ואין לי מושג מה אני צריך להתקין. מישהו יכול להעיף מבט ולהגיד לי מה אני צריך? (windows , לא RAID)

תודה מראש על כל עזרה שתוגש,

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא ידע אם ספק של 300W יחזיק לך את המערכת כמו שצריך ,וצודק Shir Noshe שסם לב לזכרונות כי הלוח שלך לא תומך

ב 667 ובקשר לדיסק קשיח שאתה רוצה להתקין אתה צריך דיסקט 1.44 פלופי ובהתחלת ההתקנה אחרי שתוריד את הדרייבר יש ללחוץ

על מקש F6 ,אם תרצה מדריך יש באתר ,או שתרשום ..

http://www.giga-byte.co.il/Support/Motherboard/Driver_DownloadFile.aspx?FileType=Driver&FileID=2712

תוריד של אסיה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי הזכרון - צודקים, הוא 400HZ. לא יודע למה רשמתי 667.

לגבי הדרייבר, יש שם שתי אפשרויות תחת הקטגוריה SATA RAID:

1. nForce3 250 / Ultra Driver (Preinstall driver, press F6 during setup to read from floppy)

O.S. : XP

2. Silicon Image 3112 / 3512 SATA Driver (Preinstall driver, press F6 during Windows* setup to read from floppy)

O.S. : 2000, ,Windows Server 2003

אם תוכלו גם להגיד לי מה זה (תחת אותה קבוצה):

Silicon Image 3112 / 3512 SATA

O.S. : Windows 9x,Windows Me,Windows 2000,Windows ,Windows NT

יש גם בקטגוריה נפרדת של SATA RAID/IDE את:

NVIDIA IDE / SATA driver for nForce3 series

O.S. : Windows 2000,Windows XP

האם גם את זה צריך להתקין? אם כן אז מתי?

כמו כן, לגבי בעיית הריסוט של המחשב, האם זו בעיה של חימום, הספק? למישהו יש כיוון שהוא יכול לתת לי? אולי דרכים לשלול אופציות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בלוחות החדשים אין שום בעית זיהוי,זה מובנה כבר בבקר על הלוח.

בכדי לראות למה זה קורס לך תנתק את הכל ותשאיר רק מקלדת,עכבר וזהו!תנתק את הכונן הקשיח ותעלה את המחשב.הוא יכנס לך למסך ה-BOOT ויגיד לך שלא זוהה .תכנס לביוס ותאפס אותו.

אח"כ לאחר כיבוי המחשב תחבר רק את ה-HD ושוב תעלה את המחשב,כנס לביוס ותראה שהוא מזהה אותו.אם כן תעלה את WIN ותראה אם יש הבדל/קריסה.אם כן תחליף את מיקום הזכרונות ותמשיך..זה קצת קשה בשלט אבל אתה אמור לבודד בעיות ולראות מה גורם לקריסה.

אם יש לך HIREN BOOT DISK תכנס ל-HDD REGENERATOR ותעשה בדיקה שלו-זה לוקח לכונן 160GB בערך 10 שעות ותחזור עם תשובות.

כמו כן תריץ בדיקת MEMTEST86 לזכרונות לפחות 6-8 שעות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדקתי טמפרטורת מעבד (38) וכרטיס מסך (55) והבנתי שזה תקין. אני אנסה לבדוק רכיבי חומרה אחד אחד אבל רציתי לדעת אם יש תוכנה לבדוק עומס על הספק והאם הספק יספיק גם עבור דיסק נוסף?

תודה על כל העזרה,

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזו גירסת ביוס אתה משתמש? אם אתה משתמש ב F1(מה ששוחרר עם הלוח) כדאי שתעדכן את הביוס ישנם כמה עידכונים שיכולים לעזור לייצב את הלוח

כמו כן כדי לשלול בעייה של זיכרונות יש לבצע בדיקה בעזרת התוכנה Memtest86+(יש מדריך ב FAQ)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הביוס הוא גירסה F6 והזכרון נבדק והוא בסדר. לא ראיתי ב-hiren את ה-hdd regenerator, יש אולי לינק? מה שראיתי זה אופציה של restoration, זה אותו הדבר?

מישהו יכול לעזור לי אולי לגבי הדרייברים ולגבי היכולת של הספק גם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...