שאלה לבעלי עסקים אם יש פה - עמוד 7 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה לבעלי עסקים אם יש פה

gameplan

Recommended Posts

• תגובות 241
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

ובוודאי לשלול בן אדם על רקע רפואי זה גזעני ופסול לפי דעתי .

תגידו מה יש לכם!? VAZ ARMAGEDDON מה קשור גזענות מה!? מה הפאקינג קשר?!?!?!

אני מזכיר - גזענות - במשמעותה הרווחת, מגדירה הגזענות התייחסות שלילית (שנאה, אפליה) לבני אדם, בגלל מוצאם האתני או צבע עורם.

אני גם כמו דימה, קיבלתי מכם עוד מידע והחלטתי לשנות תגישה שלי לגבי העניין. כעת גם אני חושב שצריך לשקול מועמדים למשרה בצורה אינדיבידואלית, אם המועמד ייראה וידבר כאילו הוא לא עשה מעצלנות או שזו האידיאולוגיה שלו אז אשלול אותו על הסף. לעומת זאת אם יבוא אדם ויגיד לי ונשוחח על בעיותיו הרפואיות שבגללן הוא יצא מצה"ל אז זה באמת סיפור אחר.

UDII - אני, שוב פעם בחור בן 17, חושב שללא צל של ספק אתן צ'אנס לאדם כזה ואם אדם כזה יעשה עלי רושם כאחראי, רציני, מסור ולא טיפש אז הוא עובד מתאים ואחתים אותו לעבודה! :) אתה כזה???? אם כן למה יצאת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב אתם אומרים שטויות. על אחת כמה וכמה חברה ציבורית לא מעניין אותה אם העובד עשה או שלא, זה פשוט לא שיקול.

ותיקון: חברה שמכבדת את עצמה לא עוברת על החוק.

אני אומר לך עובדות יבשות.

בכל חברה עובדים אנשים, למשל ראש המחלקה שלי היה קצין קרבי, נראה לך שהוא יראה בעין יפה קורות חיים של בן אדם שלא שירת ?

יש אלף ואחת דרכים לפסול מועמד לעבודה מבלי להגיד לו ישירות שזה בגלל שהוא לא שירת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צודק,

יכול להיות שהייתי צריך להשתמש במילה - אפליה.

למה אפליה?

כי אי קבלה לעבודה על רקע רפואי מפלה לרעה אנשים עם בעיה בריאותית שאין לה שום קשר לביצוע תפקידם בעבודה.

זאת דעתי בכל אופן.

לא פוסלים אדם על הסף בגלל שירותו הצבאי.

[br]פורסם בתאריך: 7.08.2007 בשעה 07:53:53

צריך להקים פה שכירים , לסגור את חברות כח האדם..להעלות את שכר המינימום ל1000 דולר בחודש , ולתת לאנשים צעירים לחיות :nixweiss:

חברות כוח אדם זה לא תמיד דבר רע , אנשים מוצאים עבודה מהר דרכם ולא תמיד זה לעבוד דרך כוח יש גם השמה .

רוב האנשים מתקדמים בעבודה שלהם לאט ,מתחילים משכר נמוך צוברים נסיון -ומי שיש לו תואר וניסיון שווה הרבה יותר אחר כך!

לא יודע בקשר ל1000 דולר.. תמיד עדיף שכר מינימום יותר גבוה ממה שיש עכשיו..

דווקא צעירים מצליחים לחיות.. והמבוגרים נתקלים בקשיים בלמצוא עבודה והשכר מינימום לא מספיק לשום דבר הרבה פעמים .

אדם צעיר שחי אצל ההורים למשל יכול בכיף לעבוד על מינימום ולהרוויח משכורת יפה לגילו הצעיר וחסר הניסיון

אדם מבוגר בן 40 למשל שיש לו משפחה וצריך לעבוד על מינימום זה כבר בעיה ..

(לא חסר אנשים עם תארים שנאלצים לעבוד על מינימום תאמינו לי! וגם אם לא ממש 20 לשעה אז בשכר נמוך מאוד יחסית! )

הבעיה לא תפטר רק בהעלאת שכר המינמום -נניח 1000 דולר טוב .

הרי בכל פעם שמעלים את המינמום באיזה חצי שקל כל שאר המשק מעלה את התעריפים שלו ,

המוצרים הופכים ליותר יקרים והמיסים עולים וכ'.

ככה שתמיד עומדים במקום מהבחינה הזאת של המינימום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם מדברים על משתמטים כאילו הם אנשים סוג ד' , על כל המשתמע מכך .

אני לא עשיתי , הוציאו אותי על רפואי על משהו שהרופאים המפגרים בצה"ל לא ידעו איך להתמודד עם זה , לא שזה הפריע לי לשרת , אבל גם לא רציתי , אז העיפו אותי על 21 רפואי .

זה הופך אותי אוטומטית ל ... ?

את התרומה שלי אני כל חודש עושה למדינה , כמו שכתבו כמה הודעות אחורנית , מממן כמה שמנים לנסוע בלימוזינות .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא אני ולא אף אחד מהחברים שלי שהוא בן 21-22 אחרי לא עובד היום במשכורת מינימום. אף אחד. ולא, אני לא גר בסביון ולאף אחד מאותם חברים אין תארים כלשהם או השכלה מעבר לתעודת בגרות.

אשמח לשמוע באיזה סוג עבודה אתה עוסק שאתה מרוויח כפול מהמינימום בגיל צעיר אחרי בלי תואר עדיין וללא נסיון רב.

לגבי האנשים שיוצאים על אי התאמה במהלך השירות. נכון שטכנית זה לא נשמע טוב אבל לדעתי לפחות אם אני יראה מישהו שיצא על אי התאמה אבל אחר כך עבד כמה זמן במקום מסודר וגמר תואר וכו' וכמובן מהתרשמות בראיון אני לא רואה סיבה שאני לא יקבל אותו לעבודה. כמובן שכל מקרה פה או מקרה נפרד וצריך לבדוק כל עניין לגופו.

עבודות לסטודנטים בדר"כ זה עבודות עם משמרות נוחות ככה שחוץ ממלצרות\שירות לקוחות\אבטחה כדי שיוכלו ללמוד.

בקטע של שכר מינימום זה אמנם מספיק לצעיר שגר בבית אבל בגיל 22-25 אנשים כבר רוצים לצאת מהבית ואז זה בעיה על משכורת מינימום או קצת יותר לממן בית לימודים וכל שאר ההוצאות שיש במיוחד אם אתה גר בעיר יקרה יחסית כמו תל אביב או ירושלים (ממה שאני מבין מחברים היוקר מחיה נמוך יותר בחיפה באר שבע ושאר המקומות)

ולפני שמישהו יצוץ ויגיד לי שלא חייבים לגור בתל אביב אפשרל גור ברמת-גן והסביבה זה אמנם נכון אבל הזמן שמבזבזים בתחבורה ציבורית או הכסף שאתה תוציא על דלק במקרה שיש לך על ליסוע לאונ' תל אביב לדוגמא כל פעם מחסל בעצם את היתרון הכספי פה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בעל עסק שמתעסק בנדל"ן יש המון פרמטרים לקבל עובדים אבל 1 מהעיקרים הוא עבר צבאי משתמט אני לא יעסיק אם הוא יצא באמת על בעיות כל שהם זה לא עניין שלי חוץ מזה , שמעסיקים עובד יש שיקול אמינות ויכולת תפוקה שלו כל שאר הפרמטרים מתגלים לאט לאט .... (משתמטים שמצהירים שהם משתמטים אני לא יעסיק גם שהחברה שלי תהיה גדולה יותר) זהו.. :-)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מגיע אליך בן אדם לראיון. גיל 27, בלמודי תואר שני, כמה שנות נסיון (3-4) בתחום הרלוונטי. אתה באמת חושב למשהו איכפת מה הוא עשה לפני 10 שנים בצבא.

ואיפלו אם כן, את תשפוט בן אדם לפי משהו היה לפני 10 שנה? איזה תמונה זה יתן לך עליו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העליתם פה משהו מעניין

זה אולי נשמע קצת לא פייר אבל אל תשכחו שזה נכון

אם בן אדם יצא מהצבא והלך ללמוד סביר להניח שבסופו של דבר יגיעו לכם לראיון עבודה שני סוגי אנשים

אחד שעשה בזמן הזה

ואחד שעשה תואר ראשון בזמן הזה ואם עשה אותו מהר אולי אפילו הספיק לעבוד קצת

עכשיו בתור בעל עסק אני לא יהסס לקחת את האדם היותר מתקדם מבחינה מקצועית גם אם החייל היה בשייטת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא בהכרח נכון.

יש משרות שדורשות יותר ניסיון ויש כאלה שדורשות פחות.

ומה אם בעל עסק בעצמו היה בשייטת או שהבנים שלו משרתים ביחידות קרביות...

אני יכול להגיד מניסיון אישי שלי, עשיתי שירות צבאי של 4 שנים, חודשיים אחרי שחרור מהקבע התחלתי את הלימודים. כביכול "ביזבזתי" 4 שנים.

לעומת זאת למדו איתי 3 אנשים בכיתה שלא הלכו לצבא, אחד מסיבות בריותיות אמיתיות ועוד 2 משתמטים. בזמן שקרעתי את התחת שלי עבור 500 שקל בחודש, שלושתם הלכו ללמוד. (כל האנשים המעורבים בסיפור, כולל אותי סיימו תואר בהנדסת חשמל). אני בקשר עם שתי המשתמטים והם לא התקדמו בחיים הרבה יותר ממני, אולי צברו קצת יותר חסכונות, אבל עבודות שהם עובדים בהם יותר גרועות ועם משכורת פחותה. ולשניהם יש כתם בקורות חיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יופי... ומה קשור... יש ויש.

חבר שלי, בן אדם מבוגר 30+ , ללא שרות צבאי, הוציא תואר שני בגיל 25. היה מרצה בטכניון, עזב לשוק הפרטי. עובד בחברת ענק בתפקיד בכיר, מקבל משכורת לא קטנה. מישהו שאל אותו למה לא הוא התגייס? ממש לא, חטפו ישר. אם הם לא היו מעסיקים אותו, אז מישהו אחר היה קופץ על המציאה.

אבל זה לא אומר שכולם ככה. לא חסר אנשים בצבא שישר אחרי השחרור חוטפים אותם לעבודה. יש גם מעסיקים שבפרוש רוצים רק אנשים שהיו בממר"מ או משהו בסגנון, זכותם.

בשלב מסויים כשתעשה משהו אם החיים שלך, ולא תהיה משוחרר טרי, כשתהיה לך תשובה ל "תספר מה עשית בחיים" שתכלול יותר מבית ספר וצבא, תבין שזה שטויות. ( לא מכוון כלפי מישהו מסויים, רעיון כללי)

אבל שוב, יש מקומות שלא משנה מה, רוצים אנשים אם שרות צבאי מלא, שיבושם להם, אולי גם החברה מתנהלת כמו הצבא.

נ.ב

בחול, לאף אחד לא אכפת אם עשיית צבא. ואם כבר אכפת זה זה יהיה בכיוון השלילי ולא לחיובי במיוחד אם הצבא המדובר הוא צבא .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאוד מוזרה התגובה של "אלכימאי"

אם הוא עובד בחברת היי טק ענקית שנסחרת בנאסד"ק והוא בתפקיד תפעולי (מהנדס)

מאיפה הוא בדיוק יודע מה עושים כח אדם עם קורות חיים של אנשים?

(עכשיו הוא בטח יספר שיש לו חבר בכ"א שסיפר לו או משהו בסגנון)לי זה נשמע בולשיט

עריכה:

עכשיו שמתי לב שהוא לא כתב שזה מה שעושים, אלא שזה מה שחברה שמכבדת את עצמה צריכה לעשות

"הבעיה" עם זה שהחברות (כולל הגדולות ביותר) לא חושבות ככה

אין מה להתייחס לזה יותר מדי רועי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...